Probleme server. Rezolvare lor ?

DeletedUser

Din cate am vazut cu noul upgrade au aparut o serie de erori. Ma refer aici la stergerea unor conturi. As dori sa stiu ce masuri se vor lua. Din cate am inteles o solutie ar fi un rollback, dar care va fi momentul ales si ce lumi vor fi implicate si timpul ales? Daca se da pe tot serverul va fi o nebunie ptr ca sunt sute de sate luate. Ar fi o bataie de joc ptr cei care au luat sate. Pe de alta parte nu se poate ca acele conturi sterse sa nu fie refacute, sa nu le fie date inapoi userilor. Si daca tot suntem la chestii din astea, nu credeti ca acei care au avut de suferit ar trebui sa primeasca niste daune?
 

DeletedUser184

rollbackul nu reprezinta cea mai buna varianta.
problema in cauza a fost remediata noaptea ce a trecut de catre echipa din germania, iar jucatorii ce au reclamat disparitia satelor isi vor primi ceea ce aveau cu siguranta.
 

DeletedUser

Tot mai sanatos e rollback-ul ...

Sa spun de ce in primu rand ...

Multa lume si-a rupt armata pe satele de barbari apoi trimitand nobili!

Satele intradevar au fost inapoiate dar au fost inapoiate fara trupe in sate cu zidul la 0 si cu atacurile ce erau in curs inca pe ele ...

Asta nu mi se pare o rezolvare a situatiei pentru ca ... tot acolo ajungem!
 

DeletedUser13067

mey, sunt multi in situatia asta. aveti si voi rabdare.o sa se rezolve. nu inteleg de ce va agitati atat. si admini incerca sa le rezolve cat mai repede. trimiteti tiket si asteptati.
 

DeletedUser

Exista triburi care de cand a aparut aceasta problema au cucerit zeci de sate.
Unele importante in zone de conflict, exista razboaie care depinde de anumite sate cheie.
Cum ar fi ca satele la care ai muncit atat sa treaca la loc la dusmani, ei stiind acum planurile tale si unde vrei sa ataci.
Un sat de atac se reface in maxim 2 saptamani (daca viteza lumii este 1).
Inapoierea satelor proprietarilor de drept este cea mai buna solutie.
 

DeletedUser

Inapoierea satelor proprietarilor de drept este cea mai buna solutie.

Nu zic nu ! Dar sa fie inapoiate la fel cum erau!
Nu cu zidul la 0 ... fara trupe in sat ... si cu atacuri pe ele ... ca daca le dau asa nu mai are nici un rost!
 

DeletedUser13067

Nu zic nu ! Dar sa fie inapoiate la fel cum erau!
Nu cu zidul la 0 ... fara trupe in sat ... si cu atacuri pe ele ... ca daca le dau asa nu mai are nici un rost!

Nu cred ca are cum sa ti le dea altfel.. eu o data am pierdut trupele in urma unui upgrade, dar mi le-am primit inapoi, exat atatea cate aveam :)
 

DeletedUser

alta problema ...

Total taleri: 1
Taleri până la următoarea GN: 2
Limita - GN: 1
 

DeletedUser

Titlu madalynemanuela atacă Sat de barbari (512|916)
Expediat 25.09.08 07:54
Agresorul a câştigat

Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-9.2%

Moral: 100%

Agresor: madalynemanuela
Sat: ~2~ (507|911) K95

Număr: 0 xxx 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 xx 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Apărător: necunoscut
Sat: Poiana B (512|916) K95

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Trupele apărătorului, care au fost pe drum

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pradă: 0/7035
Modificare de adeziune Aprobare scăzuta de la 18 la -10

Akum satul nu mai este al meu. Mi-a fost luat d admini si nu stiu dc era sat parasit d 1 zii si ceva
 

DeletedUser13067

Probabil satul era de barbari pierdut de un jucator in urma update-ului. si logic ca l-au luat adminii ca sa il inapoieze respectivului jucator
 

DeletedUser

o sa se mai intample chestii din astea...nu e corect fata de cei care au luat satele, poate erau in zone de razboi. Pe de alta parte era normal ca conturile sa fie redate... deci o situatie fara iesire... sa faci in asa fel incat sa nu defavorizezi pe nimeni... Si de vina sunt bineinteles jucatorii... ca-s atat de vehementi contra inno games... ;)
 

DeletedUser13067

Eu nu cred ca e cineva anume vinovat... pur si simplu s-a intamplat
 

DeletedUser

Probabil satul era de barbari pierdut de un jucator in urma update-ului. si logic ca l-au luat adminii ca sa il inapoieze respectivului jucator
Pei mane am pierdut o groazade trupe si mai multe ;)) si dc la ceilalti jucatori care au luat sate de barbari nu li s-au luat inapoi.
 

DeletedUser

xxxx în data de 24.09. la ora 15:56
satele >>59<< (53x|x35) K95,O1.Sat de barbari (x39|x36) K95,O2.Sat de barbari (x40|x36) K95..sunt rezervate de mn de azi dimineata..am anuntat si la voi in trib sa puna pe forum..ms pt intelegere..am deja trimisi nobili.
POftim un msg de la cei din trib si nu li s-au luat satele
 

algernon

member
Scor reacție
0
o reoare de program nu poate fi prevazuta.cati din voi ati luat un windows xp (in perioada de inceput al lui) si v-ati izbit de o gramada de probleme,care apoi erau rezolvate prin update-uri ?
si acesta este tot un program.poate avea si erori.nu mai dati vina pe componenta umana a sistemului cand nu este cazul.
cat despre rezolvarea situatiei,mi se pare corect ca sa se restabileasca situatia celor care au pierdut sate in momentul bug-ului respectiv.e posibil ca si eu sa fi luat un astfel de sat,dar,daca se dovedeste ca e luat ca urmare a unui greseli de program,il cedez de bunavoie,nu e nevoie sa mi-l ia un admin.
pina la urma,nu uitati,este doar un joc.nu fiti toti niste pitzurci..
:)
 

DeletedUser

o reoare de program nu poate fi prevazuta.cati din voi ati luat un windows xp (in perioada de inceput al lui) si v-ati izbit de o gramada de probleme,care apoi erau rezolvate prin update-uri ?
si acesta este tot un program.poate avea si erori.nu mai dati vina pe componenta umana a sistemului cand nu este cazul.
cat despre rezolvarea situatiei,mi se pare corect ca sa se restabileasca situatia celor care au pierdut sate in momentul bug-ului respectiv.e posibil ca si eu sa fi luat un astfel de sat,dar,daca se dovedeste ca e luat ca urmare a unui greseli de program,il cedez de bunavoie,nu e nevoie sa mi-l ia un admin.
pina la urma,nu uitati,este doar un joc.nu fiti toti niste pitzurci..
:)

Da si trupele pierdute ce fac ......
 
Sus