Se inchide lumea 1?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Salut,

Tot aud din diverse parti cum ca s-ar inchide Lumea 1.

Este adevarat?

Si... as ruga pe cineva sa explice ce inseamna inchiderea unei lumi?
 

DeletedUser

Nu se mai fac inscrieri de noi membrii pe lumea respectiva.

Nu stiu cat mai dureaza insa deja de vreo 2 luni sunt sate in patratele de margine in toate partile lumii. :)
 

DeletedUser4586

Salut,

Tot aud din diverse parti cum ca s-ar inchide Lumea 1.

Este adevarat?

Si... as ruga pe cineva sa explice ce inseamna inchiderea unei lumi?

Inchiderea unei lumi se face atunci cand toate k-urile(0-99)sunt ocupate de sate,si nu se mai inscriu noi jucatori.Asta nu inseamna ca jucatorii deja existenti nu isi pot continua activitatea ca si pana in acel moment.
Momentan k-urile din extremele hartii s-au umplut,insa mai sunt de umplut "colturile" hartii,harta extinzandu-se in mod circular pe o suprafata patrata.
 

DeletedUser

In primul rand in josul harti este gol...si dupa ce nu se mai poate inscrie oameni pe lumea 1 aceasta va continua pana un trib sau un jucator va domina TOATA harta
 

DeletedUser4586

In primul rand in josul harti este gol...si dupa ce nu se mai poate inscrie oameni pe lumea 1 aceasta va continua pana un trib sau un jucator va domina TOATA harta

=)) in josul hartii e gol? :))) harta se extinde in mod egal in toate directiile..
 

DeletedUser

mda greseala mea.....am vazut colturile goale complet si am zis ca mai merge:))
 

DeletedUser8939

wow...asa de putzin???

dar cand s-a inchis..nu se mai intra corect???

pana la urma cn castiga???pana 1 trib ia tot qm a zis GpL sau pana un jucator ia tot???:confused:
 

DeletedUser

Cateva lucruri ...
Lumea nu se va inchide atunci cand se vor umple toate continentele, mai este lasata deschisa o perioada si apar sate si prin alte continente ,nu numai la margine.
Probabil ca undeva in preajma Craciunului va fi inchisa lumea.
 

DeletedUser4586

dupa ce se inchide nu mai pot intra jucatori noi..daca esti innobilat,nu mai poti intra inapoi..n-o sa ramana niciodata un sg jucator practic..pt ca se incheaga prietenii,iti dai seama..dar or sa rama cativa,20,30 de jucatori si 3-4 triburi
 

DeletedUser8939

aaa.nu va faceti planuri k o sa ramaneti...jtiti k eu o sa va cuceresc:)):))




scz am facut off-topic
 

DeletedUser

Asta vroiam sa stiu daca dupa ce se inchide lumea, mai pot ramane acolo... sau nu?

Chiar ar fi fost ofticant sa se fi terminat asa... brusc... boaf... that's all folks!

Nu spun ca nu e ofticant cand vine o balena si-ti ia in cateva zile munca de cateva luni dar... macar... sa zicem ca mai ai o sansa.





Va multumesc mult pentru raspunsuri.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus