Comunicat Oficial Acv!lla Fraternitas

  • Autor subiect DeletedUser6854
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Nu ai inteles ideea si nici nu ma obosesc sa iti explic daca esti batut in cap.

Ideea e urmatoarea.
Acv!la a dovedit ca poate in schimb GT ca niste scarnavii ce sunt nu sunt in stare sa castige un razboi calumea.

Razboi: Zimbru-Div-co (Au pus leonu pe carca zimbrului si s-au tirat in GT)
Razboi: Acv!la-GT (Au pus leonu pe carca acvilei si s-au tirat in etoons)

Cu asta am incheiat subiectu asta.
 

DeletedUser

bine...bine m-ati convins cu tribul acvila cum sta treaba,dar lipseste lordcarpatinul ala al vostru,isi mai bea si fumeaza mintile? ca vad de pe forum lipseste
 

DeletedUser

Doresc sa felicit ceea ce tribul Acv!la a obţinut până aici.
Tot respectul meu.
 

DeletedUser

bine...bine m-ati convins cu tribul acvila cum sta treaba,dar lipseste lordcarpatinul ala al vostru,isi mai bea si fumeaza mintile? ca vad de pe forum lipseste

Lasal tu pe lordofcaca sa stea acasa si sa-si vada de treaba...nici nu are rost sa mai pomeniti de numele lui aici...ca singur si la murdarit
 

DeletedUser

Acv!la nu a cazut datorita LEON-ului si a GT-ului, ci datorita lipsei de timp.

Dupa 2 ani de zile de castigat razboaie dupa razboaie eu zic ca Acv!la si-a incheiat rolul pe Lumea 2.

Ori v-ati incheiat rolul, ori a intervenit lipsa timpului, care automat a impiedicat incheierea rolului vostru pe aceasta lume, oricare ar fi fost acesta. Contradictie in aceeasi postare.

Legat de rolul vostru, eu sunt de parere ca ati jucat un joc de razboi pentru a va distra si nu cred ca v-a dat cineva un rol anume pe aceasta lume. Ati avut rol de padurari, de presedinti, de paznici ai lumii, ceva? Poate ati avut un rol important in unele razboaie intre mai multe triburi, dar asta nu e un rol pe lume si nu ati semnat un contract care sa specifice ca jucati un rol incepand cu data de X pana la data Y, dupa care nu mai aveti nici un rol si sunteti degeaba.

Suntem in decembrie 2008, iar din cate imi aduc aminte, lumea 2 a inceput pe 12 sau 13 iunie 2007. Unde au incaput 2 ani de razboaie pe o lume care luna asta implinit un an jumate?
 

DeletedUser8416

Nu ai inteles ideea si nici nu ma obosesc sa iti explic daca esti batut in cap.

Ideea e urmatoarea.
Acv!la a dovedit ca poate in schimb GT ca niste scarnavii ce sunt nu sunt in stare sa castige un razboi calumea.

Razboi: Zimbru-Div-co (Au pus leonu pe carca zimbrului si s-au tirat in GT)
Razboi: Acv!la-GT (Au pus leonu pe carca acvilei si s-au tirat in etoons)

Cu asta am incheiat subiectu asta.

Mi se pare normal sa iei apararea tribului din care faci parte... dar daca te-ai fii uitat pe twstats (inainte sa fugiti ca niste lasi prin alte triburi si sa dati stergere la cont) ati fii vazut ca GT avea un avantaj destul de consistent fata de tribul acvila (cu toate ca in arhiva aia erau si satele pe care ni le-ati luat miseleste, atunci cand ne-ati declarat razboi ca niste lasi si ati cules satele goale). Acv!la a fost un trib bun cu o conducere "de toata bafta" sa nu ii zic altfel (aici ma refer in special la padurarul de carpatinforest si la arianwest).

Razboi: Zimbru-Div-co (Au pus leonu pe carca zimbrului si s-au tirat in GT)
Razboi: Acv!la-GT (Au pus leonu pe carca acvilei si s-au tirat in etoons)

- Ma faci sa rad pac... si iti zic si de ce: GT razboi impotriva Hell, Leon, Circ, Folou2, India... aliatii nostri, cei din acvila au stat putin pe ganduri si ce au zis... hai si noi pe GT ca doar incheiem aliante in secret cu toti ceilalti si dam in ei... nu mai despica paiul din ochiul GT-ului si aveti grija de barna din ochii vostrii, ca singurii lasi din lumea asta, care au demonstrat-o inca odata acum, odata cu stergerea conturilor, au fost, sunt si vor fi cei din Acv!la...

Multa bafta in viata reala...
 

DeletedUser

un joc de-a razboiul implica toate mijloacele de ducere a acestuia.
in afara de trimiterea de "osteni" de colo colo, raman viclesugurile, aliantele mascate, injunghierile pe la spate si toate masurile pe care o parte le considera necesare pentru a invinge cealalta parte.

"totul e permis in razboi si dragoste" spune zicala celebra, de ce sa nu fie aceasta valabila si intr-un joc?
 

DeletedUser8416

Nu era vorba de avut sau nu voie... era vorba de personalitatea oamenilor din acvila, de lasitate sau cum vrei tu sa o numesti... ca pana la urma cu, caracterul te nasti si cu el ramai , nu cu satele luate pe triburi...

Daca vroiai sa vezi printre randuri rollo, era foarte bine... daca vrei sa le tii apararea, fa-o in continuare, nu ma intereseaza...
 

DeletedUser

nu era vorba de tinut partea cuiva.

daca in prima interventie elogiam activitatea acvila de-a lungul existentei lor ca trib, si le intelegeam decizia (precum am inteles-o si a celor din WWizz) in cea de-a doua elogiam activitatea lui raul, care cu interventiile sale de-a lungul jocului a avut cea mai mare influenta asupra hartii l2.

victoria in acest joc nu inseamna sa invingi un adversar sau un trib, ci sa reusesti sa inchizi harta, si adminii sa fie nevoiti sa restarteze lumea. inceputul sfarsitului a fost facut in aceste zile, pentru ca nu-i asa, "in the end it can be only one"
 

DeletedUser1647

Vad ca exista iar un trib Acv!la, deci LEON nu a castigat razboiul.
Si GT-ul exista deci Acv!la nu a castigat niciun razboi cu noi.

Haideti sa terminam ce am inceput.

GT vs. Acv!la
 

DeletedUser

victoria in acest joc nu inseamna sa invingi un adversar sau un trib, ci sa reusesti sa inchizi harta, si adminii sa fie nevoiti sa restarteze lumea. inceputul sfarsitului a fost facut in aceste zile, pentru ca nu-i asa, "in the end it can be only one"

Inceputul sfarsitului???
In primul rand trebuie sa fie toata harta plina de sate pentru a nu mai putea intra noi jucatori, ori pe lumea 2, mai este loc destul.
O lume germana aproape de sfarsit arata in felul urmator: 18 jucatori, 8 intr-un trib, 2 in alt trib si inca 8 liberi, iar fiecare avea un numar de sate format din 5 cifre.

Zilele astea nu a inceput nici un sfarsit asa cum nu s-a intamplat nimic, exact ca atunci cand a venit anul 2000. Nu mai mintii lumea. Mai aveti cativa ani buni de jucat pe lumea 2, iar sfarsitul il vor prinde numai cei care pe langa calitatile extrasupernustiucum de buni jucatori, tacticieni, strategi, diplomati etc, au fost dotati de la natura cu foarte multa rabdare.

Rabdarea fie cu voi!
 

DeletedUser1647

Inceputul sfarsitului???
In primul rand trebuie sa fie toata harta plina de sate pentru a nu mai putea intra noi jucatori, ori pe lumea 2, mai este loc destul.
O lume germana aproape de sfarsit arata in felul urmator: 18 jucatori, 8 intr-un trib, 2 in alt trib si inca 8 liberi, iar fiecare avea un numar de sate format din 5 cifre.

Zilele astea nu a inceput nici un sfarsit asa cum nu s-a intamplat nimic, exact ca atunci cand a venit anul 2000. Nu mai mintii lumea. Mai aveti cativa ani buni de jucat pe lumea 2, iar sfarsitul il vor prinde numai cei care pe langa calitatile extrasupernustiucum de buni jucatori, tacticieni, strategi, diplomati etc, au fost dotati de la natura cu foarte multa rabdare.

Rabdarea fie cu voi!

Intemeietorul C.T.??
 

DeletedUser16772

Inceputul sfarsitului???
In primul rand trebuie sa fie toata harta plina de sate pentru a nu mai putea intra noi jucatori, ori pe lumea 2, mai este loc destul.
O lume germana aproape de sfarsit arata in felul urmator: 18 jucatori, 8 intr-un trib, 2 in alt trib si inca 8 liberi, iar fiecare avea un numar de sate format din 5 cifre.

Zilele astea nu a inceput nici un sfarsit asa cum nu s-a intamplat nimic, exact ca atunci cand a venit anul 2000. Nu mai mintii lumea. Mai aveti cativa ani buni de jucat pe lumea 2, iar sfarsitul il vor prinde numai cei care pe langa calitatile extrasupernustiucum de buni jucatori, tacticieni, strategi, diplomati etc, au fost dotati de la natura cu foarte multa rabdare.

Rabdarea fie cu voi!
Ai uitat cei care nu au o viata decat in afara pc'ului
 

DeletedUser

nu era vorba de tinut partea cuiva.

daca in prima interventie elogiam activitatea acvila de-a lungul existentei lor ca trib, si le intelegeam decizia (precum am inteles-o si a celor din WWizz) in cea de-a doua elogiam activitatea lui raul, care cu interventiile sale de-a lungul jocului a avut cea mai mare influenta asupra hartii l2.

victoria in acest joc nu inseamna sa invingi un adversar sau un trib, ci sa reusesti sa inchizi harta, si adminii sa fie nevoiti sa restarteze lumea. inceputul sfarsitului a fost facut in aceste zile, pentru ca nu-i asa, "in the end it can be only one"

Sa lamurim cateva lucruri si sa incepem cu MK.

MK a fost o forta a naturii in partea hartii in care era, insa, datorita faptului ca un anumit jucator isi simtea amenintate satele, (o ofensiva puternica a tribului Acv!la), sate pentru care si-ar da si viata, l-a desfiintat . Desfiintarea tribului MK/MW nu e nici vina Mayei, nici a altora, asa cum se vehiculeaza, e doar vina unui singur jucator, care a preferat sa-si arunce la cosul de gunoi toata munca, sa-si bata joc de toti cei care au fost alaturi de el timp de cateva luni si sa nu-l intereseze decat propria soarta, propriile sate si propriul punctaj. E doar unul, asa cum spunea si rollo...
Cine vrea si alte detalii, e liber sa intrebe.

Tribul Acv!la a fost unul dintre cele mai organizate triburi de pe L2, dovezi sunt multe, insa unii au confundat organizarea cu tirania si totalitarismul. Cei care stiu sa conduca un trib stiu ca prin democratie nu se realizeaza nimic, doar haos.
Pacat ca anumiti oameni nu sunt pe deplin ceea ce par si ceea ce vor sa fie si pacat ca altii cred in acest gen de oameni.
Motivele desfiintarii tribului Acv!la nu o sa le enumar, doar ii spun domnului Gangster Ray ca sunt chiar fericit ca am reusit sa intru in acest trib si il rog sa se intrebe de ce a intrat in declin si de ce s-a desfiintat Acv!la. ;)

PS: Referitor la cererea de atacuri dintr-un alt topic, le astept si eu de la tine, eventual imi poti spune unde ataci ca sa-ti golesc satele.
Si, in alta ordine de idei, sunt unii de la voi care mi-au cerut un anumit pogram, program pe care mi l-ai trimis incomplet. Poate ii ajuti tu.

Inchei aici, pentru ca oricum deja seamana cu o epopee.

Multa bafta tuturor si sarbatori fericite tuturor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Doresc sa prezint scuzele mele jucatorului rollo (la cererea acestuia) pentru ca "l-am facut mincinos" pe forumul extern in cadrul acestui topic, chiar daca am spus in gluma.

Are dreptate, un necunoscut ca mine, disparut de pe lumea 2 acum un an, nu-si poate permite sa spuna chiar orice despre jucatorii "in viata".

Intemeietorul C.T.??
Nici eu nu te-am uitat. :)
 

DeletedUser11365

:)

cine este acest personaj misterios "morbent fell"?..chiar l-am cautat pe fiecare lume si nu figureaza nicaieri..tot ce se poate sa figureze cu un alt nume da nu inteleg in ce calitate isi da cu parerea despre activitatea de pe l2...nu is rautacios..incerc si io sa-mi explic de unde atatea informatii si interes pt o lume pe care nu joaca..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus