Tribul GD

DeletedUser1563

Nu inteleg ce aveti cu ei. Pot sa faca si un trib de 100000 de jucatori daca reusesc e meritul lor. Nu numarul conteaza, calitatea conteaza.

Fiecare se ocupa de tribul lui asa cum considera ca e mai bine. Eu unul cel putin o vreme o sa joc singur in tribul pe care mi l-am facut si in care nu voi invita pe nimeni.
 

DeletedUser

despre GD nu am o parere proasta, ei iau pe toti in trib.am avut in trib doi baieti care cum sau vazut in trib au vrut sa devina direct generali, iar eu bineinteles ca nu iam lasat si au plecat din trib, si la cine sau dus?la GD.
deageaba o sa aiba ei nu stiu cate zecii de mii de puncte daca nu sunt uniti si cu oameni ca cei doi nu cred ca se vor putea organiza cum trebuie.
 

DeletedUser

Nu numarul conteaza, calitatea conteaza.

Exact, ori cand ai 600 de membri ar trebui sa fii naiv sa crezi ca mai mult de 10% din ei sunt de calitate iar asta in cazurile fericite, fiindca de regula recrutand in stilul respectiv, sansele sa ai procentul asta de 10% e foarte mic. Spunand asta nu intentionez sa jignesc pe nimeni, insa realitatea este ca marea majoritate sunt incepatori.

Ori cand din 600 de membri ai 550 care dintr-un motiv sau altul sunt sub nivelul mediu ... rezulta un trib slab si aproape imposibil de organizat :).

De asemenea, recrutand fara nici un fel de analiza a membrilor si a teritoriilor, fiecare jucator avand alti 3-4 colegi in jur ... se limiteaza foarte mult capacitatea de extindere a fiecaruia => membri mici, slabi si care neavand prea multe posibilitati de a se forma in lupte pentru cucerirea de noi sate vor ramane la un stadiu redus al cunostintelor si strategiilor necesare pentru a evolua.

Intre timp m-am uitat putin si pe harta, sa vad cum e situat GD ... tribul in discutie aici. Pai cand am spus ca fiecare membru are alti 3-4 in jur am fost naiv. Situatia lor e total stupida tinand cont ca au 389 de membri intr-un singur continent (44). 389 de membri intr-un continent e total lipsit de logica si cu toate astea sunt triburi care totusi i-au intrecut in absurditate :

*NOA* - 1.183 membri in C55 (cum o fi sa fi membru acolo si sa ai sanse de extindere aproape 0 :eek: ?)
NWO - 570 membri in acelasi continent C44 (acelasi cu GD).
WRATH - 527 membri in C45

Deci ca o concluzie daca vreti ... triburile mamut de genul GD (e doar un exemplu ontopic) nu fac decat sa-si limiteze membrii la un nivel submediocru. Sunt putini cei care reusesc sa creasca (si nu neaparat cei mai capabili) ... si in majoritatea cazurilor fiindca au avut sansa sa fie situati intr-o zona mai putin aglomerata a tribului ori cucerind sate parasite. Iar asta nu poate aduce nimic bun tribului in particular si jocului in general, fiindca in modul asta concurenta intre jucatori si implicit intre triburi va fi suficient de scazuta ca sa duca la plictiseala si la abandon.

Doar o opinie :).
 

DeletedUser

acum e doar mamutzel :D
GD a inghitit njpe mii de pastile amare si tot n-a inteles nimic...
600???? cum organizezi atatia oameni, cum ii tii in frau? o sa fie iarsi haos total pe forum, conducerea va avea iar njpe mii de membrii, etc...
daca noi ne-am saturat, voi cum de n-ati facut-o?
 

DeletedUser2685

Are dreptate, foarte greu sa organizezi 600 de persoane, eu am 250 si nu-mi mai vad capul de treaba....bine, noi suntem relativ noi. Avem timp.
 

DeletedUser

Fata de NOA,GD e mic copil :eek: . Si mai nou GD si-a facut si academie,se pare ca nu vor mai creste nr de membrii.
 

DeletedUser2697

Macle

Ba baieti mie numi pasa ce ziceti eu stiu ca Gd
nu va fi mamut (cum ziceti voi ):)
deci nu mai ziceti despre Gd ca e naspa sau altece
 

DeletedUser

Ba baieti mie numi pasa ce ziceti eu stiu ca Gd
nu va fi mamut (cum ziceti voi ):)
deci nu mai ziceti despre Gd ca e naspa sau altece

daca ma gandesc eu asa mai bine vad ca threadu a la pp deci lumea face propaganda ;):rolleyes:
zici ca GD nu va fi mamut well..guess what deja e mamut prietene;):D


ps: cand dai mesaj in game fii explicit si scrie cat de cat corect sa inteleg si eu ce vrei sa zici
 

DeletedUser

Macle,nici chiar asa...explica situatia:

-Daca vreti sa vedeti organizarea GD,doar atacati-ne.Va invitam (o sa aveti mai multe atacuri la activ decat valiusha)
-Daca vreti sa vedeti 'fermele' din GD doar atacati aceste ferme.Chiar sunt curios daca vreun lancier sau vreun spadasin de-al vostru supravietuieste.

Si mai nou...exista triburi mai mari ca GD dar cu o media de punctaj mai mica.Respect pt. cele care depasesc GD in puncte deoarece ne va fi mai usor sa va luam satele!
 

DeletedUser

@macle - mea culpa nam observat ca ati renuntat la 50 de jucatori:confused::confused: ma GD tot mamut e cand o ajunge la 200 hai sa zic 300 (desii 200 e exagerat de mult;))atunci vii si mai vorbim pana atunci GD ramane mamut:D

@HORRO - amintesti de atacul impotriva lui Valiusha la modul cum pui problema "mai mult decat.." nu e vorba de cat e vorba de cat de eficiente sunt date atacurile ca dupa cum imi aduc eu aminte valiusha nu a pierdut nici un sat in urma campaniei "toti pe valiusha" , e imposibil ca din aia 500 si de membrii sa fie toti activi si nu ai cum sa ii organizezi pe toti ai oameni care nu citesc forumul deloc in consecinta nu posteaza deci de o contra ofensiva nu poti vorbi.Ia exemplul GD de pe L1 mare lucru nu a mai ramas dintrun trib de peste 1000 de oameni ;)
 

DeletedUser2697

macle

ma dar TLD pe lumea 1 are 400 de membri tu zici de Gd las ca o sa vezi ca nu e mamut pai atunci de NOa ce mai zici e ultra mamut:mad:
 

DeletedUser

NOA=No One Alive . Astai situatia lor. Si pe L1 zic eu ca sta mai complicat treaba, fiind vorba de o harta mult mai mare, s-a ajuns pe k42....deci mai 2 continente si e la margine!

Plus ca extra-super-mega-GD-ul de acolo vad ca s-a apucat de recrutat la margine de harta dupa actiunea toti pe valiusha. Numai bine, mai vad si eu roshu aprins:)) desi is cam departe totzi:p

Oricum, baieti, respect numele tribului vostru pentru ce inseamna dacii. Dar, din pacate, nu-i reprezentati calumea. Aia erau elita. Putini la numar si aproape invincibili. Voi imi pareti mai mult a Imperiul Roman pe vremea lui Hadrian, a URSS-ul lui Stalin.

Hai, macle, ia-te de mine, stiu ca asta urmeaza! Hai, jigneste-ma ! Fa-ma noob si cum iti mai vine! Atata stiu: nu-s bun la joc, dar am onoarea mea de om. Si din ce ai postat pe aici, sincer mi-ar fi tare rusine sa fiu in pielea ta!
 

DeletedUser2697

Macle

dece sa te jicnesc:eek::eek: tu ai zis ce credeai tu dar eu cred alt ceva .
O sa vezi ce elita suntem noi mai pe viitor sa avem curtea nobila
 
Sus