NOI vs Dusmanii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3101

Odata si odata trebuie sa ne scoate si pe noi cineva de pe harta.
Prea ne`am batut cu toti si am cam dat clasa la majoritatea,datorita membrilor care au jucat?
Sper sa nu se lase membrii de baza din trib,atat imi doresc.
Aureliane e sec bancu.

sec,nesec daca ai priceput ce am vrut sa spun si-a atins scopul...:p
ps.dane..nu ma provoca la off topic ca iar ma trezesc in vacanta si pe criza asta chiar nu este cazul....:D
 

DeletedUser6843

sec,nesec daca ai priceput ce am vrut sa spun si-a atins scopul...:p
ps.dane..nu ma provoca la off topic ca iar ma trezesc in vacanta si pe criza asta chiar nu este cazul....:D


Eu tocmai vin din vacanta.Lasa mai asa sa fie.Nu ne suparam,sa fiti voi cei mai buni si cei mai frumosi.
Tribul SAS,trib de "Pupi" si de "fuzionisti".Voi va ofticati ca nu zice nimeni nimic bine si de voi! de ce ar zice?
spor la joc,cu tine nu vreau sa ma cert.
peseu:acu cateva zile vroiam sa stiu ce mai faci,nu era vorba de trib.
 

DeletedUser

Atheon are dreptate..sunt slab..si?:)))
Ma distrez..care`i problema?
E un c.... de joc..pe care tu(Atheon) l`ai luat putin cam in serios..ai facut o treaba buna..dar ma rog..
Uite ca cei cu care ``nu puteai sa joci`` s`au descurcat si fara tine..si inca destul de binisor..
Aveam aproximativ 1 mil.de puncte cand s`a cam terminat perioada NOI din zona K24..acum am 2.3 mil..
Manevra NOI-HOPE-WANTED..hmmm..eu puteam sa plec de multa vreme..dar chiar am tinut la NOI..sincer...am organizat HOPE , si destul de bine zic eu..ajunsesem pe 14 din cate tin minte..nu`i usor..am ajuns pe 1 in K24 , 14 , 4 , dominam Gloria+Fremen in statistici..am reusit sa aducem jucatori care in perioada NOI nici nu vroiau sa auda...so..
Te`am respectat si te voi respecta ca om..dar si tu ai facut manevre urate pe triburile..le stii foarte bine si chiar nu vreau sa le spun eu..stiu mai multe decat credeti..voi TOTI!


rko...vrei sa numar satele luate de tine de la inamici pana in momentul in care m-am lasat eu? Tw Stats exista in continuare, n-a murit!

Erai 0!
N-ai facut un dodge in viata ta!
Aparai satele blindandu-le cu sprijin de la colegi si cand te-am tras pe centru la adapost si-apoi am intrat in ally cu GMR...ti-am dat 2 sate pe granita cu inamicii (Wanted) pe care te-ai grabit imediat sa postezi pe forum ca le cedezi : "cedez sate in granita pentru sate pe centru K24". Nu asa a fost!? Zi ca n-a fost asa!
Halal jucator! Nu m-as fi luat niciodata de tine daca ai fi stiut sa taci. Ai asa o gura mare pe forum de ar zice lumea ca cine stie ce mare erou de razboi esti! Mai mult de jumatate din ce ai la inamici invinsi e facut prin blindaj de sate cu sprijin de la colegi si cam atat!
In schimb ai stiut sa-mi faci observatie ca nu mi-am cedat satele in trib cand am iesit! Pentru ce sa-mi las satele in trib!? In ce trib!? In HOPE? Eu am fost loiala NOI nu HOPE!

Nu-mi vorbi mie de "manevre" ...Le pot numara pe degetele de la o mana si imi mai raman o gramada de degete libere in 9 luni de zile cat am jucat. Daca tu erai usa de biserica as mai fi zis!...A fost una singura grava, pentru care probabil mi-as fi luat ban de la admini daca amicul meu Kingflex ar fi stiut ce tichet sa-mi faca si oricum nu are legatura cu tine sau cu tribul. Sa-ti aduc aminte cine ti-a vegheat satele in momentul in care erai banat cu posibilitatea de a fi atacat si pt ce ai fost banat!? Cine ti-a stat sitter cand te ataca mushn1 si cine te-a adus la punctajul la care erai cand m-am lasat eu!? Satele luate de la jujik si altii ca ea, concediati pt innobilare nu sunt cuceriri de la inamici sa stii! E usor sa iei sate de la unu' in care da tot tribul dar deh...armata ta era numai pt innobilari de-astea...Pt.
Wanted n-aveai niciodata trupe de atac...erai mereu in refacere!
Invata sa taci kidule daca stai de vorba cu unii care cunosc alt adevar despre tine decat cel pe care il expui tu pe forumul public!
 

DeletedUser

Aveam 2 sate acolo..ce e drept asa am facut..ei si?:))
Am reusit totusi sa iau si altele in zona..si n`am pierdut nici unul..

M`a atacat mushn1? pe mine?
Nu serios..cand asta?
Poate pe jim05..sau c00ler..marianopol , fanus7..diaralex..eu n`am avut absolut nici un atac din partea lui..
Mai tii minte cand imparteai satele la unii care dupa scurta vreme au devenit inactivi..iar mie imi ziceai ``nu..ca ii creste moralul lui mushn1 pe tine``?

Mersi pentru trupele alea de atunci cand am fost banat..cred ca a fost singura data cand am primit sprijin de la tine personal..de la contul Atheon..nu din sittere..

Aveam aproximativ 10 sate din 50-60 atac cand ziceai tu de WANTED..eram un jucator defensif..si sunt un jucator defensiv..:)

Nu zic ca am fost sau sunt vreu geniu al triburilor..si nici nu prea as avea cum sa fie..L5 e prima mea lume..si ultima..

Ai lasat zona K24 intr`o situatie super nasoala..cu inactivi..dusmani..si aikon a reusit sa o reinvie..macar pentru o perioada..

Nu`mi vine sa cred ca spun lucrurile astea despre tine..dar ma rog..
 

DeletedUser

...a si inca ceva ...HOPE? HOPE who!? Trezeste-te! A durat 2 saptamani parca!? Ce organizare? Care loc 14!? Nu era normal...daca ati iesit din NOI, ...si daca ati facut un trib cu jucatorii care aveau punctaje mari (aveau ca doar deh...zona K24 a costat NOI un loc in clasament).
Cum ati dus voi Hope pe locul 14!? Innobiland orice inactiv dintre fostii NOI , care nu s-a trezit la timp sa sara gardul in HOPE? Dap...a fost oaresice organizare! Recunosc...ma mir ca nu a schimbat Inno Games grafica...sa fi scris pe statuia din fiecare sat : "In cinstea marelui trib Hope care a fost ...dar nu e mort caci inima lui bate...de dincolo de viata si de moarte!"

Ati fost dusi de nas! Ati ajuns in Wanted asa cum a fost planul lui aikon de la inceput...De fapt...n-a fost planul lui ca ar fi fost prea inteligent pt el...El doar a avut oportunitatea.
Cel mai frumos e ca el e in Waroom si voi toti in Wanted! Nu e amuzant!?
 

DeletedUser

Aveam 2 sate acolo..ce e drept asa am facut..ei si?:))
Am reusit totusi sa iau si altele in zona..si n`am pierdut nici unul..

M`a atacat mushn1? pe mine?
Nu serios..cand asta?
Poate pe jim05..sau c00ler..marianopol , fanus7..diaralex..eu n`am avut absolut nici un atac din partea lui..
Mai tii minte cand imparteai satele la unii care dupa scurta vreme au devenit inactivi..iar mie imi ziceai ``nu..ca ii creste moralul lui mushn1 pe tine``?

Mersi pentru trupele alea de atunci cand am fost banat..cred ca a fost singura data cand am primit sprijin de la tine personal..de la contul Atheon..nu din sittere..

Aveam aproximativ 10 sate din 50-60 atac cand ziceai tu de WANTED..eram un jucator defensif..si sunt un jucator defensiv..:)

Nu zic ca am fost sau sunt vreu geniu al triburilor..si nici nu prea as avea cum sa fie..L5 e prima mea lume..si ultima..

Ai lasat zona K24 intr`o situatie super nasoala..cu inactivi..dusmani..si aikon a reusit sa o reinvie..macar pentru o perioada..

Nu`mi vine sa cred ca spun lucrurile astea despre tine..dar ma rog..

:))
Nu te-am atacat ca aveam moralul praf;))
 

DeletedUser

Mersi de aprecieri..ma simt onorat..:)
As putea sa stau aici sa ma contrazic cu tine toata ziua..tu spui ceva..dai un citat genial..eu dau o replica puierila..mai un argument..un contraargument..dar ce rost are?
Am fost colegi..si nu se merita sa ne improscam cu noroi acum , dupa ce tu ai iesit..
Eu imi cer scuze pentru tot..la varsta mea nu ma pot compara cu tine..din nici un punct..:)
 

DeletedUser6843

Mersi de aprecieri..ma simt onorat..:)
As putea sa stau aici sa ma contrazic cu tine toata ziua..tu spui ceva..dai un citat genial..eu dau o replica puierila..mai un argument..un contraargument..dar ce rost are?
Am fost colegi..si nu se merita sa ne improscam cu noroi acum , dupa ce tu ai iesit..
Eu imi cer scuze pentru tot..la varsta mea nu ma pot compara cu tine..din nici un punct..:)

Nu e vorba de varsta mai.
Nu sunt motive astea.
La varsta ta iti dai seama ce e bine si ce e rau.
Si tot unde a fost rau ati fost si voi,adica in WANTED ca si celelalt om fara onoare REALONLY.
Si nu mai vorbi tu de Monica niciodata,ar trebui sa iti fie rusine sa dai macar un reply.
S-a duc k24 cand a plecat ea,pentru ca ea era k24.A fost singura loiala ea cu Ohyl@h
Voi ati plecat la dusmani.
RUSINE!
 

DeletedUser

Mai draga...Daca ti-am trimis sprijin de pe sittere tot eu ti-am trimis! Si mushn te-a atacat...prin "ucigashu33" , n-ai recunoscut stilul? Si daca nu era mushn erau altii din Gloria iar eu ti-am stat sitter de cateva ori si ti-am trimis sprijin de unde am putut, dar ti-am trimis...si mai ales am vorbit cu altii sa-ti trimita.

Cu 10 sate de atac puteai sa iei un sat inamic daca stiai sa joci! Nu e o scuza!
Am impartit sate la multa lume...in principiu tot ce ai pe centru K24 le ai de la mine...Ce vroiai, sa nu dau si la altii!?
Daca am spus vreodata sa nu mai iei sate ca-i creste moralul lui mushn1 la tine, a fost pt ca erai/esti un jucator slab, care se apara blindand sate cu trupele putinilor colegi din zona care erau dispusi sa sprijine. De-asta am zis sa nu iei cat mushn1 era langa tine si era inamic...pt ca tot altii trebuiau sa te sprijine.
Invata sa faci dodge si renoble si cand ai sa te aperi doar cu trupele tale atunci sa te ridici cu tupeul asta si sa vorbesti in fata mea!

Greseala mea a fost intocmai ca v-am dat sate moca! Trebuia sa innobilez tot ce mi s-a lasat si nu mai ajungeam in situatia asta cu voi! Nu ma mai rugam de voi sa sprijiniti si sa atacati! Daca nu va conformati va innobilam pur si simplu si terminam dar deh...cica e joc de echipa domn'e da' echipa se da la o parte cand vine greul...Toata lumea asteapta sa sprijine altii, sa atace altii. Noi suntem jucatori defensivi...

Intrebare...daca sunteti asa de extraordinari si de buni jucatori...de luati sate de la Fremen si cu cine naiba va mai bateti voi acum...de la Wanted de ce n-ati putut sa luati!? Cu ce v-am incurcat eu!? Am dat eu vreun ordin care sa zica " Nu va atingeti de Wanted!?" , ca zau...multi dintre voi exact asa dormeati...aaa... scuze...va comportati!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Si mai dau un reply..deja devin nesimtit nu?
Hai sa iti mai zic o chestie..pe care tu o stii..de ce au plecat cei din zona K23(rambo08 , firma9 , safiron)?
Din cauza noastra ca eram incompetenti?

Si stranutelu..daaaaamn..eu si realonly..oamenii fara onoare care au plecat la dusmani..oooo da..
``toti membrii NOI din zona K24+14 vor fi dati afara dupa ce conturile atheon+obyl@h vor disparea``
Ce trebuia sa facem NOI in situatia asta oare?Unde vroiai sa mergem ca sa nu fim ``oameni fara onoare``?

Repet..as putea sa stau aici si sa ma cert toata ziua..dar am altceva mai bun de facut..:)
 

DeletedUser6843

ete na , asa vorbesti de parca as fi singurul .. pai ce mah .. nu e omul meu?:eek:

Posteaza cand am vorbit eu vreodata de cineva asa!
Hai ca poti!
Recunosc mai sunt ca tine destui :))
Sau am spus "Tribul MEU" :)).
Apropo eu nu sunt "mah" cu tine,vorbeste civilizat te rog,nu o "dam" in "mah-uri".

Si mai dau un reply..deja devin nesimtit nu?
Hai sa iti mai zic o chestie..pe care tu o stii..de ce au plecat cei din zona K23(rambo08 , firma9 , safiron)?
Din cauza noastra ca eram incompetenti?

Si stranutelu..daaaaamn..eu si realonly..oamenii fara onoare care au plecat la dusmani..oooo da..
``toti membrii NOI din zona K24+14 vor fi dati afara dupa ce conturile atheon+obyl@h vor disparea``
Ce trebuia sa facem NOI in situatia asta oare?Unde vroiai sa mergem ca sa nu fim ``oameni fara onoare``?

Repet..as putea sa stau aici si sa ma cert toata ziua..dar am altceva mai bun de facut..:)


Macar odata in viata nu fugi de acuzele care ti se aduc :)).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser



Si stranutelu..daaaaamn..eu si realonly..oamenii fara onoare care au plecat la dusmani..oooo da..
``toti membrii NOI din zona K24+14 vor fi dati afara dupa ce conturile atheon+obyl@h vor disparea``
Ce trebuia sa facem NOI in situatia asta oare?Unde vroiai sa mergem ca sa nu fim ``oameni fara onoare``?



...sa ramaneti HOPE asa cum fu vorba ca faceti! Erati aceiasi oameni doar fara mine si cativa...in plus aveati si alianta cu Wanted deci...nu prea va deranja nimeni. Daca ramaneati Hope si demonstrati ca faceti fata unui razboi , fie cu Wanted, fie cu altcineva...poate mi-ar fi parut rau ca am iesit...poate m-as fi gandit ca v-am judecat gresit... Dar voi...ati facut ce ati facut mereu...v-ati pus la umbra unui trib sigur si v-ati lasat condusi...Orice turma are nevoie de un .... Becali... De ce sa va bateti voi capul!? E greu cu conducerea...asa...mai intri, mai dai un click...mai nu intri 2 zile... Convenabil , nu!? Nici un razboi notabil...S-a intors roata, nu mai sunteti in tribul agresat...ci in tribul agresor si va laudati cu marile voastre victorii contra Fremen si Gloria...


Cred ca tie ti-a parut cel mai rau ca m-am lasat...nici nu apucasem sa-mi dau stergere de cont si ai fost primul care a trimis spioni pe satele mele! Cu alea ai ajuns la 2.6 cu cat te lauzi acum? Nu-mi raspunde...nu e cazul!

Dap...si eu cred ca am altceva mai bun de facut decat sa imi bat gura de pomana. Am vrut numai sa te aduc cu picioarele pe pamant. Nu e nimic eroic in ce ati facut voi asa ca mai usor cu laudele ca mai sunt in zona unii care cunosc intregul adevar...nu doar bucatile care va convin voua.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Poate ca am gresit..poate ca nu..
Poate ca HOPE a fost doar un drum spre WANTED..dar poate e o solutie mai buna WANTED decat oricare alta..
Ma rog..a fost o poveste mai lunga cu fuziunea HOPE-WANTED , cert intr`o anumita circumstanta , eu n`am dorit sa`mi folosesc prea mult timp din real-life pentru triburile asa cum ai facut tu..poate ca eu n`am vrut sa devin ce ai fost tu..intelegi?

@Stranutelu..degeaba zici tu ca suntem fara onoare..tii minte cand tiam zis pe YM ca vreau sa raman in NOI si ma rog...etc etc..poate iti aduci aminte..si poate iti aduci aminte si raspunsul tau``ti`ai bate joc de munca ta``

Sunt anumite chestii care mi`au scapat..dar care acum le inteleg..
Ma rog..hai sa uitam ca au existat discutiile astea..
 

DeletedUser6843

Poate ca am gresit..poate ca nu..
Poate ca HOPE a fost doar un drum spre WANTED..dar poate e o solutie mai buna WANTED decat oricare alta..
Ma rog..a fost o poveste mai lunga cu fuziunea HOPE-WANTED , cert intr`o anumita circumstanta , eu n`am dorit sa`mi folosesc prea mult timp din real-life pentru triburile asa cum ai facut tu..poate ca eu n`am vrut sa devin ce ai fost tu..intelegi?

@Stranutelu..degeaba zici tu ca suntem fara onoare..tii minte cand tiam zis pe YM ca vreau sa raman in NOI si ma rog...etc etc..poate iti aduci aminte..si poate iti aduci aminte si raspunsul tau``ti`ai bate joc de munca ta``

Sunt anumite chestii care mi`au scapat..dar care acum le inteleg..
Ma rog..hai sa uitam ca au existat discutiile astea..

Monica a renuntat
Si ti`am spus ca ti`ai bate joc de munca ta(adica de munca monicai care te`a ridicat la rang`ul tau ca pe multi altii :)) )
Dar nu sa te duci in WANTED mai.
Chiar daca incerci sa faci fata la acuze,nu ai cum...vorba ta-mai bine cautai altceva de facut
 

DeletedUser

eu n`am dorit sa`mi folosesc prea mult timp din real-life pentru triburile asa cum ai facut tu..poate ca eu n`am vrut sa devin ce ai fost tu..intelegi?


Inteleg foarte bine, e cea mai buna decizie pe care o puteai lua!
Daca ar fi sa o iau de la capat cunoscand rezultatele, nici eu n-as mai vrea sa devin ce am fost insa...Diferenta dintre noi doi este ca eu am fost acolo...si-am facut niste sacrificii , care n-au meritat dar, spre deosebire de tine si altii care nu ati fost dispusi, eu le-am facut si cu toate astea tu te ridici (vazand foarte bine ca altii tac), si vorbesti contra mea!

Atata iti mai spun...daca ai fi si jucat atat de mult pe cat lasi impresia pe forum ca o faci si ca le stii pe toate...si inca vreo 3-4 daca mai existau...probabil ca as mai fi jucat si azi.
Daca si cu parca...

Ok...destul pentru astazi...
 

DeletedUser

va certati degeaba ... eu am fost de vina si gata !
p.s. nimeni nu e tradator nu mai ** prostii ce daca Atheon a dat stergere trebuiau sa dea toti ? pana mea poate unii baga pct premium ... poate poate poate... hai nu va mai certati eu sunt de vina
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6843

aikon;278269? pana mea poate unii baga pct premium ... poate poate poate... hai nu va mai certati eu sunt de vina[/QUOTE a spus:
Vorbeste gura fara tine.Daca bai CP si vrei sa dai stergere cu PRIETENII aia,nu consider un impediment mai ;).Uffff
Categoric ai avur ponderea cea mai mare HOPE-WANTED.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus