Curiozitate - lamuriti-ma va rog

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Salutare tuturor.
Am intalnit un lucru cel putin straniu din punctul meu de vedere si as dori sa ma lamureasca cineva cu experienta.
Sunt atacat de catre o persoana cu 4 atacuri date in acceasi secunda. Ok, asta sa zic ca e iute de mana.. bla bla.. mai multe taburi.. dar faza ce m-a lasat masca e ca , dupa vreo 7-8 minute.. observ ca mai apare inca un atac langa cele 4 anterioare .. si culmea.. sincronizare perfecta cu celelalte.
Asadar acum primesc 5 atacuri in aceeasi secunda.. trimise la intervale diferite .. cum e posibil asa ceva?
Multumesc pt lamurire.
 

DeletedUser1198

Exemplu : Nobilii fac 1 ora, curatarea face 50 de minute. Baga 4 nobili intr-o secunda, iar dupa 10 minute, trimite curatarea. Daca e iute de mana si are net bun, nu e greu deloc sa sincronizezi in aceeasi secunda mai multe atacuri.
 

DeletedUser

ok. am priceput .. mersi fain ..
dar cata meticulozitate domle.. imi inchipui omu ce de calcule si-a facut :)
acum daca ultimul atac ajunge in aceeasi secunda cu primele.. care dintre ele este considerat ca fiind primul? si cum se calculeaza .. ma ataca toate deodata?.. sau le ia pe rand?.. in ce ordine?
 

DeletedUser4901

uitate la milisecundele fiecarui atac si o sa iti dai seama
 

DeletedUser18538

Asa se joaca triburile profesionist cu atacurii la secunda.

PS:ezi ca ai trenulet de nobili
 

DeletedUser19185

Salutare tuturor.
Am intalnit un lucru cel putin straniu din punctul meu de vedere si as dori sa ma lamureasca cineva cu experienta.
Sunt atacat de catre o persoana cu 4 atacuri date in acceasi secunda. Ok, asta sa zic ca e iute de mana.. bla bla.. mai multe taburi.. dar faza ce m-a lasat masca e ca , dupa vreo 7-8 minute.. observ ca mai apare inca un atac langa cele 4 anterioare .. si culmea.. sincronizare perfecta cu celelalte.
Asadar acum primesc 5 atacuri in aceeasi secunda.. trimise la intervale diferite .. cum e posibil asa ceva?
Multumesc pt lamurire.

Ce poti face?

Inceput nou
 

DeletedUser9103

ok. am priceput .. mersi fain ..
dar cata meticulozitate domle.. imi inchipui omu ce de calcule si-a facut :)
acum daca ultimul atac ajunge in aceeasi secunda cu primele.. care dintre ele este considerat ca fiind primul? si cum se calculeaza .. ma ataca toate deodata?.. sau le ia pe rand?.. in ce ordine?

Scoate armata din sat sat si incearca sa-i omori ultimul nobil. Cred ca-i singura ta sansa...acuma depinde si de tine ce indemanare ai. :cool:
 

DeletedUser19185

Scoate armata din sat sat si incearca sa-i omori ultimul nobil. Cred ca-i singura ta sansa...acuma depinde si de tine ce indemanare ai. :cool:

Ce vrea sa spuna nenea inseamna sa te ridici,iei foaia si pixu si calculezi la sange....dar ma indoiesc ca vei reusi :D
 

DeletedUser9103

Depinde ce net are, merita sa incerce. Daca sta si se uita doar la atacuri, nobili nu se omoara singuri. Risti si castigi....sau invers :)
 

DeletedUser19185

Depinde ce net are, merita sa incerce. Daca sta si se uita doar la ele nobili nu se omoara singuri. Risti si castigi....sau invers :)

Sa fim sincer...sansele nu sunt roz.Trebuie sa dea click si automat browserul sa se "refreshuiasca".Dar ai dreptate,speranta ultima moare
 

DeletedUser9103

Pai asta care a atacat a reusit sa bage 5 intr-o secunda, el nu reuseste sa bage unu? Chestia ii sa vrei, dar fiecare face cum vrea si cum crede...a cerut o parere, am incercat sa-i dau o idee.
 

DeletedUser

e imposibil de fentat primele atacuri.. ele ajung TOATE 5 in aceeasi secunda ... cum sa fac sa impart secunda aia ?:)..
e clara treaba.. dau inceput nou .. oricum felicitari pt respectivu. . are indemaneala nu gluma.
 

DeletedUser19185

e imposibil de fentat primele atacuri.. ele ajung TOATE 5 in aceeasi secunda ... cum sa fac sa impart secunda aia ?:)..
e clara treaba.. dau inceput nou .. oricum felicitari pt respectivu. . are indemaneala nu gluma.

Sanse ai...mici dar ai.Decat sa nu faci nimic mai bine dai tot ce poti.;)
 

DeletedUser9103

e imposibil de fentat primele atacuri.. ele ajung TOATE 5 in aceeasi secunda ... cum sa fac sa impart secunda aia ?:)..
e clara treaba.. dau inceput nou .. oricum felicitari pt respectivu. . are indemaneala nu gluma.

Cedezi prea repede....ai o sansa crede in ea ;)
 

DeletedUser

n-am dat inca inceput nou .. am ceva ceva trupe.. doar nu cedez asa usor ... am primit si sprijin ..
ma refeream la faptul ca nu pot fenta atacurile.. e practic imposibil sa le fentez si sa le si aduc inapoi in sat totul timp de mai putin de o secunda..
lupt pana la ultimul sat :)
 

DeletedUser7039

n-am dat inca inceput nou .. am ceva ceva trupe.. doar nu cedez asa usor ... am primit si sprijin ..
ma refeream la faptul ca nu pot fenta atacurile.. e practic imposibil sa le fentez si sa le si aduc inapoi in sat totul timp de mai putin de o secunda..
lupt pana la ultimul sat :)

Iti calculezi de 5 ori inainte lagul, faci o medie aritmetica si incerci cu toate vitezele trupelor de pe celelalte sate.. trebuie sa iti iasa intr-un final..;)
 

DeletedUser

am scapat .. i-am distrus toti nobilii.. trenuletele.. toate.. dar am cam ramas chelbos si eu :) .. oricum.. in cateva minute apar alte trupe sprijin ... sper sa tina pana ma refac nitel
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus