Timing; Banare b3sT

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Dragi Administratori, dragi cititori de Forum,


astazi a fost banat un prieten cu urmatorul motiv:

Motivul pentru excluderea ta: §7) Bots Jocul are voie s fie jucat numai prin browserul normal. Bots, extinderi de browser sau alte programe care automatizeaza acciunile jocului sunt strict interzise. Exemple: Este permis folosirea de tools de ajutor aflate aici : Este interzis folosirea unui program, care poate trimite automat unit cile la drum. Este permis trimiterea circularelor automate care concin informacii despre trib.


si aici pe forum a fost banat, si sters threatul lui, fiindca a pus la discutie decizia voastra, ceea ce nu inteleg, nu, ceau a murit avem democratie, deci se pot discuta anumite lucruri.


dupa ce l-am intrebat ce a facut a spus ca a trimis doar cat a putut de repede multe atacuri, acu explicatimi cum puteti dovedi voi ca foloseste un bot fiindca a putut trimite mai multe atacuri intr-o secunda? va aduc o haita de jucatori care pot face asta.

incep sa imi fac griji ca daca voi incepe sa joc cu mai mare grija contra la jucatori buni ma banati si pe mine si pe toti care stiu sa faca timing.

va rog, sa ne dati o declaratie tuturor jucatorilor in lagarutra cu banarea lui in joc si cu cea de aici din forum.

cu stima, jesreel.

Acest topic incalca regulile forumului. Regula incalcata este:
6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.
Topic inchis.

Atat jocul cat si forumul au niste reguli. Cat de greu poate fi sa le citesti si sa le respecti?
ciuly
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

chiar ma miram ca vazusem topicul lui b3st ....... :confused: Sa zicem ca oricum, se incalca flagrant dreptul la replica...si atat.

Acest post incalca regulile forumului. Regula incalcata este:
1.5. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti aspru.

ciuly
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Chiar b3st m-a invatat cum sa dau aceste atacuri facand doar niste setari la browserul Opera...Ciudat pt ca pe .net nu sunt interzise aceste "tactici", chiar le folosesc mai ales pe speed (http://ens1.tribalwars.net/guest.php app sunt #2 asa sa ma laud :D)...

Cred ca niste explicatii ar fi foarte utile si binevenite...

Cu stima, MirifiCu
 

DeletedUser

§7) Bots


Jocul are voie sã fie jucat numai prin browserul normal. Bots, extinderi de browser sau alte programe care automatizeaza acþiunile jocului sunt strict interzise.
Exemple:

  • Este permisã folosirea de tools de ajutor aflate aici :
  • Este interzisã folosirea unui program, care poate trimite automat unitãþile la drum.
  • Este permisã trimiterea circularelor automate care conþin informaþii despre trib.

In cazul in care nu stiti, orice software care ruleaza pe un calculator (de orice tip) este cuprins in termenul generic de program.
Daca folositi capabilitatile unui browser, in orice fel (implicit, addonuri, scripts, etc) pentru a automatiza actiunile din joc, intrati in contradictie cu aceasta regula.
Jesreel a spus:
dupa ce l-am intrebat ce a facut a spus ca a trimis doar cat a putut de repede multe atacuri, acu explicatimi cum puteti dovedi voi ca foloseste un bot fiindca a putut trimite mai multe atacuri intr-o secunda? va aduc o haita de jucatori care pot face asta

Daca stii pe cineva care poate trimite 100+ atacuri in rafale de cate 5/secunda prin metoda standard (utilizarea mouse-ului in browser) as fi curios sa vad asta. Nu e greu de pus un filmulet pe youtube, nu?

MirifiCu a spus:
Chiar b3st m-a invatat cum sa dau aceste atacuri facand doar niste setari la browserul Opera...Ciudat pt ca pe .net nu sunt interzise aceste "tactici", chiar le folosesc mai ales pe speed (http://ens1.tribalwars.net/guest.php app sunt #2 asa sa ma laud )...

Cred ca niste explicatii ar fi foarte utile si binevenite...

Nu sunt interzise? Nu cred ca ai citit regulile cu atentie, nu?

Rules Tribalwars a spus:
§9) Bots and Scripts

The game is to be played with a normal browser only. Bots, browser add-ons and other applications that automate game activities are forbidden.
Scripts (like greasemonkey scripts) that alter the normal game interface to change game activity are forbidden.
Off-site tools are allowed as long as they do not automatically collect information from players' accounts and do not automatically send information, orders or messages to accounts. They are, however, allowed to automatically use the world data provided by us.
If you are not sure if a script or tool is allowed you should ask for permission to use it by submitting a Support ticket ).

Administratorii serverelor speed vor fi avertizati despre acest lucru si probabil conturile va vor fi verificate. Succes.


Orice incalcare a acestei reguli se pedepseste cu inchiderea definitiva a contului !!!
 

DeletedUser

Mutumesc de raspund.

Daca stii pe cineva care poate trimite 100+ atacuri in rafale de cate 5/secunda prin metoda standard (utilizarea mouse-ului in browser) as fi curios sa vad asta. Nu e greu de pus un filmulet pe youtube, nu?

evident ca nu, acolo spuneam de maxim 5 pe secunda.

sa clarific. nu stiu exact ce a facut respectivul, stiu doar ce mi-a spus, de aceea asa si intrebarea mea. nu am spus nimic de 100 atacuri pe in cate 5sec.

intentia threadului era doar sa luati o pozitie si sa clarificati cu ce a gresit, atata tot. am facut aceasta fiindca nu mi sa parut corect ca threadul care la postat a fost sters.

acu ai dat un raspuns, indirect defapt, unde ma citez pe mine. eu acolo nu am spus nimic de sute de atacuri la 5 sec.

ci de maxim 5 intr-o sec.

totusi mersi de lamurire.

salutare jesree.
 

DeletedUser

Si atunci, care sunt browserele permise pt acest joc? ramanem la banalul IE ? Sau Opera Mozilla, nu sunt permise?? Sunt programe freeware, si sunt destinate imbunatatirii traficului pe internet, a vitezei de download, si probabil si alte chestii care-mi scapa..Deci, exista vreun browser anume permis? Sau orice nu e IE e interzis ?
 

DeletedUser

Acea discutie a fost stearsa si initiatorul sanctionat pentru ca intra in contradictie cu o regula a forumului:
6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

Aceasta discutie ramane ca un avertisment pentru cei care vor dori sa foloseasca actiuni automate in joc.
 

DeletedUser

Si atunci, care sunt browserele permise pt acest joc? ramanem la banalul IE ? Sau Opera Mozilla, nu sunt permise?? Sunt programe freeware, si sunt destinate imbunatatirii traficului pe internet, a vitezei de download, si probabil si alte chestii care-mi scapa..Deci, exista vreun browser anume permis? Sau orice nu e IE e interzis ?


Ce anume e greu de inteles? :confused:
Poti folosi orice browser doresti, atata timp cat nu folosesti capabilitatile de automatizare a actiunilor. Simplu
 

DeletedUser1627

120 de atacuri in 3 secundeste total imposibil. Eu dbea reusesc 1 atac pe secunda :) Nu 5 atacuri pe secunda in 3 sate diferite -> 15 atacuri pe secunda... or something like that :\
 

DeletedUser1563

120 de atacuri in 3 secundeste total imposibil. Eu dbea reusesc 1 atac pe secunda :) Nu 5 atacuri pe secunda in 3 sate diferite -> 15 atacuri pe secunda... or something like that :\

Setezi rezolutia maxima suportata de monitor/placa video. Deschizi mai multe ferestre. Dai resize astfel in cat sa vezi cat mai multe butoane de ok cand trimiti trupele. Ai skin la windows sa iti arate secundele. Ai ceasul sincronizat cu ceasul serverului. Stii cand trebuie sa dai atacurile. O sa poti sa dai destul de multe atacuri. Conteaza acum si cat de performat e pc-ul tau, cat de buna e conexiunea intre pc-ul tau si serverul pe care ruleaza jocul, cat de bune sunt reflexele tale (cand te apuci sa dai atacurile, poti fi foarte obosit si iese ca naiba...), cat de repede reactioneaza mouse-ul...
Nu e imposibil de dat 6-7 (poate sa ajunga si la 10, asta inseamna ca le da la diferenta de 100 ms ceea ce nu e tocmai imposibil) atacuri intr-o secunda si sa fie cateva rafale de genul asta. Nu conteaza numarul de sate atacate pentru ca respectivul nu face decat sa dea ok pentru a trimite efectiv trupele.

Eu pe speed ma enervam ca imi aparea in veselie ecranul cu Bot Protection.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus