Intrebari referitoare la sitter

  • Autor subiect DeletedUser6558
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6558

Daca am trimis un atac pe un sat al unui jucator, iar intre timp satul acela a fost luat de alt jucator, am voie sa trimit un alt atac pe aceeasi tinta, de pe un alt cont unde sunt sitter? Avind in vedere ca la momentul primului atac eu nu l-am atacat de pe contul meu pe acel jucator care a luat satul pe care il vizam?
 

DeletedUser6558

"cu sitter-ul nu sunt permise niciun fel de interacţiuni (atacuri, suport, trimiterea de resurse, atacuri sau suporturi coordonate)".

Atacuri coordonate se referă la atacuri coordonate pe un sat sau pe un jucător, adică, dacă un sat îşi schimbă proprietarul în timpul unui atac care încă nu a aterizat , se păstrează restricţia, se consideră tot atac coordonat ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9568

eu zic ca regula se refera sa nu ataci acelasi jucator...
jucatori diferiti cred ca poti ataca (adica proprietari diferiti ai aceluiasi sat)
 

DeletedUser

eu zic ca regula se refera sa nu ataci acelasi jucator...
jucatori diferiti cred ca poti ataca (adica proprietari diferiti ai aceluiasi sat)

da, dar intrebarea este cum se ia in calcul regulamentul: cand dai comanda si lansezi atacul sau cand ajunge atacul?
 

DeletedUser6558

Exact asta e problema pe care nu o inteleg, multumesc pentru clarificare :)

Eu as inclina sa cred ca se ia in calcul ora lansarii, dar nu-s sigur...
 

DeletedUser

Exact asta e problema pe care nu o inteleg, multumesc pentru clarificare :)

Eu as inclina sa cred ca se ia in calcul ora lansarii, dar nu-s sigur...

depune tichet si dupa aia ne zici si noua
eu zic ca se ia in calcul momentul cand lansezi comanda, nu cand ajunge...
 

DeletedUser

vroiam sa ii dau o idee, scuzele mele domnu` dar tu de ce postezi doar sa critici ? e vorba de raspuns la o intrebare aici...sau ma rog sa incercam sa raspundem iar tu doar critici, mi se pare ca tu postezi doar sa te afli in treaba ;)

Ti-a atras atentia. Daca nu stii ceva sigur numai posta aiurea... Daca postezi ceva gresit poate cel care a pus intrebarea se ia dupa tine si poate sa ajunga sa fie banat.
 

DeletedUser6558

Va multumesc pentru raspunsuri.
Am intrebat echipa tehnica si mi-au raspuns ca nu se poate, deoarece atacurile ajung pe acelasi jucator.
 

DeletedUser6558

intrebare referitoare la atacuri combinate de pe sitter

Daca am sitter mai multa vreme la cineva, sa zicem o luna, in tot acest interval e ilegal sa atac un jucator pe care l-am mai atacat si de pe contul meu, chiar daca intre atacurile respective trece mai mult timp, de ex. o saptamina?
 

DeletedUser

sistemul intern de suport. adminii sunt in masura sa iti raspunda cel mai bine :p
 

DeletedUser6558

O sa trimit o intrebare acolo, multumesc... Ideea este ca nu am cont premium, si daca restrictia asta e generala, atunci tre' sa tin minte exact pe cine am atacat si de unde, ca sa nu apara probleme....
 

DeletedUser

stiu cum e. am fost sitter la un moment dat la 11 persoane in acelasi timp si ma lua durerea de cpa cand ma gandeam =)))
 

DeletedUser6558

Nu am atit de multi pe sitter, dar cum tribul nu e prea mare... sincer, mie nu prea mi se pare buna regula asta, adica, ma rog, motivele pentru care ea exista, conturile multiple, sunt clare, dar cred ca restrictia de a face orice actiune combinata cu contul de pe sitter in ce priveste atacurile avantajeaza foarte mult triburile mari in defavoarea celor mici... eu nu am avut niciodata online in acelasi timp toti colegii din zona, ca sa nu zic de tot tribul... fiecare cu programul lui...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Atacuri sitter 2

:)
Am cautat ceva pe forum pana sa pun intrebarea asta si cum n-am gasit ce cautam, indraznesc sa intreb punctual, poate cineva are idee. Am citit "atacuri sitter", dar topicul a fost inchis, as fi intrebat acolo.

Asadar: Cand sunt sitter si deja am scazut adeziunea unui sat de barbari cu contul meu, dar vreau sa iau respectivul sat pe contul celui pe care il inlocuiesc, se cheama ca este atac combinat? Adica e voie, nu e voie? Ma gandesc ca, daca e un sat de barbari, n-are proprietar, deci eu nu l-as considera atac combinat, dar vreau sa fiu sigura...

Multumesc frumos anticipat celor care imi vor raspunde.
 

DeletedUser5151

Nu este voie. Doar un alt sat de barbari. Se considera atacuri combinate, atacuri care ajung in aceleasi 24 de ore pe acelasi sat/cont.
 

DeletedUser

Modificare regulament pentru loctiitori

Am citit modificarea de regulament vizavi de loctiitori si am ajuns la urmatorul paragraf (lasam la o parte graba cu care a fost facuta respectiva modificare):

Nu este permis abuzul comis asupra contului avut în mod de vacanţă. Locţiitorii care intenţionat distrug sau păgubesc grav un cont avut în mod de vacanţă vor fi pedepsiţi.

Asa cum este formulata acea "regula" lasa loc la foarte multe interpretari (cam cum sunt legile romanesti). Ca sa fie o regula trebuie sa aiba un continut care sa NU lase loc la niciun fel de interpretare. Asa cum e acum, esti la mana adminului. Unul poate sa te incuie, iar altul poate sa ia o decizie complet diferita, amandoua deciziile luate pe mizeria de regula de mai sus.

Am cateva intrebari adresate celor care conduc aceasta franciza:
- producatorul jocului are o asemenea regula?
- caz ipotetic: jucatorul X imi da sitter, eu trimit 4 atacuri de curatare de pe satele lui X pe un sat inamic; niciunul nu reuseste, jucatorul X imi pune ticket (din varii motive) ca i-au murit trupele; ce se intampla cu mine?
- caz ipotetic: jucatorul X imi da sitter sa iau un sat, trimit nobilii si mor; jucatorul X depune ticket; ce se intampla cu mine?
- caz ipotetic: jucatorul X imi da sitter, eu trimit trupele la farmat, ii mor trupele; jucatorul X depunde ticket; ce se intampla cu mine?
- caz ipotetic: jucatorul X imi da sitter, eu trimit trupele in sprijin la un jucator atacat, mor 75% din trupe; jucatorul X imi depune ticket; ce se intampla cu mine?

Si cazuri de genul ala, ipotetice, sunt multe, tocmai pentru ca regula respectiva lasa loc la foarte multe interpretari.

Rog supervizorii jocului sa refaca regula respectiva in asa fel incat sa nu mai fie atat de vaga. Sa explice clar ce inseamna "intentionat". Sa explice clar ce inseamna paguba grava. Ce inseamna abuz asupra contului. Cum vor fi pedepsiti?
 

DeletedUser6558

Nici nu se poate altfel, avind in vedere natura jocului. Parerea mea este ca ar trebui blocate prin program toate actiunile interzise de regulament. De exemplu sprijin coordonat de pe conturi in sitter. Sa nu existe posibilitatea asta, asa cum nu poti sa trimiti sprijin pe contul unde esti sitter. Nu cred ca nu s-ar putea face asta d.p.d.v. tehnic. Cu toata sinceritatea, eu nu tin minte cui trimit resurse sau armata de pe contul meu si de pe cele unde se intimpla sa am sitter, si nici nu prea vad de ce ar trebui sa tin minte, ca nu sunt Lt. Data.
 

DeletedUser21785

aaa si mai e ceva :
·Nu este niciodată permisă dăruirea resurselor de pe conturile aflate în mod de vacanţă, chiar dacă acele sate au suficiente resurse.

Caz care este acum: Stau sitter la un cont de 3Milioane si el ajuta un jucator de 6000 sa isi faca satul cu resurse , eu ca si sitter sa nu'l mai ajut:(daca persoana a cui e contul a zis sa'l ajut ...
 

DeletedUser7072

e ciudat ca eu am fost pedepsit dupa prima regula cam cu 7 sau 8 luni inainte sa apara.

din fericire insa cel ce s-a ocupat atunci de cazul meu a fost lasat la vatra. deci razbunare morala am avut, dar 25% din sate tot le-am pierdut
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus