Master, Official Thread

  • Autor subiect DeletedUser5970
  • Data de început

DeletedUser14250

Vreau sa lamuresc un lucru pentru cei din K85 care nu sunt informati asupra adevarului.
Personal nu mi-am dorit acest razboi din cauza amicitiei cu Cassual. Mi-am exprimat punctul de vedere in fata colegilor din conducere, dar m-am supus majoritatii.

Luni de zile am discutat cu Cassual si nu am ajuns la nici un consens.
In mod normal, daca privim harta, ar fi fost un lucru firesc ca tribul K85 sa faca parte din familie. Ce i-am oferit lui Cassual ?
- intrarea in familie ca trib independent !!!
- fuziunea prin absortie a tribului m@ster (care la acea vreme era destul de marisor si ar fi adus pentru voi un plus de cateva milioane bune de puncte)
- drepturi egale in conducerea familiei.

In plus stergeam cu buretele toate recrutarile de refugiati din fostul DTR (o bataie de joc fata de munca colegilor mei)

Dar Cassual a considerat ca paltonul (TRX) ii este mai aproape decat camasa.

Deci sa nu mai aud de ingenunchiere si alte baliverne.
 

DeletedUser8266

pai deacu nu cred ca isi mai schimba cineva numele:)) mergem pana la capat asa :D
 

DeletedUser

MAGIA SARBATORILOR ce spui u nu reprezinta deloc adevarul...eu iti spun un singur lucru:
Intreaba-ti arhanghelul (Cosmin) ce ne-a raspuns la intrebarea "in ce formula venim alaturi de voi" ?!

eu astept sa postezi si aici raspunsul lui si dupa mai vorbim despre modul in care se alatura CELTICA masterului.
 

DeletedUser14250

Cassual poate confirma tot ce am scris eu aici.
Iar daca ar fi raspuns pozitiv la propunerile mele,garantez ca totul s-ar fi intamplat asa cum am propus.

Mai jos ofer finalul unui mesaj trimis unui coleg. Recunosc am fost extrem de dezamagit ca nu l-am primit eu. Cred ca meritam asta din parte lui Cassual.



Cassual în data de 24.04. la ora 22:27
.... un punct de vedere personal... sincer cred ca intrarea in familie intr-o prima faza era mai realizabila, urmand ca in timp sa discutam si de o fuziune.


Oricum dorinta lui era conforma cu vechea mea propunerea mea. Din pacate pe mine m-a refuzat ferm. Banuiesc ca i-a fost jena sa ma contacteze acum.



PS - este ultimul raspuns oferit pe aceasta tema. Pentru alte detalii ma puteti contacta pe privat.
Pana la urmatorul comunicat Master va urez tuturor spor la innobilat!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Precizari...

Nu sunt un obisnuit al forumului extern, dar vreau sa fac anumite precizari la cele spuse mai sus.... Cu cateva zile inainte de ruperea aliantei si inceperea conflictului, intre mine si unul din conducatorii Master a existat un schimb de mesaje. Nu o sa postez decat primul mesaj primit de la el si raspunsul meu oficial ca lucrurile sa fie clare pentru toata lumea.

comy the bad în data de 22.04. la ora 18:07

Robert iti mai ofer odata sansa sa vi alaturi de noi. consultate cu conducerea ta si astept un raspuns de la tn.

cosmin


Cassual în data de 24.04. la ora 22:27

avand in vedere conflictul dintre K85 si =GTC=, consideram ca o fuziune in acest moment cu triburile Master ar pune la indoiala calitatea si credibilitatea membrilor K85. nu dorim sa fim considerati niste lasi care s-au refugiat in triburile Master ca sa scape de =GTC=. in alta ordine de idei, suntem convinsi ca propunerea voastra a fost onesta, asa cum se cade unui trib aliat mai puternic.

la final, un punct de vedere personal... sincer cred ca intrarea in familie intr-o prima faza era mai realizabila, urmand ca in timp sa discutam si de o fuziune.

cassual


La putin timp dupa momentul raspunsului meu, aceeasi persoana enuntata mai sus a trimis un mesaj prin care ne anunta de anularea aliantei dintre familia Master si K85 si au inceput sa spioneze/atace.

Nu vreau sa mai fac si alte precizari, dar tin sa-i atrag atentia prietenulului Magia Sarbatorilor... ca se deformeaza putin realitatea in conditiile in care se citeaza doar anumite parti din mesajele mele schimbate cu ei. Discutiile anterioare purtate intre K85 si Master, discutii mai mult personale, nu mai au nici o relevanta in noul context de pe l4.

In final, rog colegii din K85 sa nu mai intre in polemici cu cei din Master pe forumul extern.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14250

Am postat doar partea de mesaj care avea lagatura cu postarea mea, cu supararea mea, cu dezamagirea mea,... si anume faptul ca tu esti de acord abia acum cu ce ti-am propus eu cu mult timp in urma, dar te adresezi altei persoane.
 

DeletedUser5970

Cassual, s-a incercat recuperarea a ceea ce noi am considerat ca ni se cuvine. Dupa cum bine se stie, Master a fost in razboi cu ~NOA~ si DTR, razboaie care au durat foarte putin datorita aliatilor nostrii, k85 si nu spun asta pentru ca ne-au ajutat in vre-un fel, asa cum se cuvine sa faca un aliat de nadejde, nu, tribul k85 a decis sa invite la ei membrii triburilor mentionate mai sus, blocand 2 granite si batandu-si joc de planurile si munca depusa de cei in masura sa asigure siguranta granitelor.
S-a incercat pe cale amiabila, nu s-a putut, s-au luat masuri si am ajuns la razboi.
Toate acestea pentru ca Master nu isi permite sa piarda membrii valorosi din cauza plictiselii.

Mult succes pe front, k85 !
 

DeletedUser

Refugiati?

Gabby, ai omis sa ne spui ca... o parte din cei enuntati ca refugiati in K85 au ajuns la voi si au deblocat granita.
 

DeletedUser5970

Gabby, ai omis sa ne spui ca... o parte din cei enuntati ca refugiati in K85 au ajuns la voi si au deblocat granita.

Daca aveai dreptate probabil mentionam dar atata timp cat minti, nu are rost sa dezvoltam acest subiect iar invitatiile care s-au dat in k85, nu s-au dat la intamplare, asa cum a dat k85, recrutand un continent intreg, k75, ocupat de DTR, trib aflat in razboi cu noi.
Se pare ca efectul invitatiilor a fost cel dorit:

curse.mith astăzi la ora 21:35
in afara de un singur jucator care imi sprijina un sat nimeni n-a raspuns la cererea mea...am 15 atacuri 3 sate luate alte 5 pe drum...nu-mi vine sa cred ca ** am trimis sprijin la 100 de ore cand trebuia sa-mi tin trupele acasa.


respect.(cica)

Cassual astăzi la ora 21:36
e weekend/duminica si multi nu sunt online... cine e au probleme la fel de mari ca si tine in zona. sfatul meu e sa incerci sa intri in master. nu are sens sa ajungi la margine.

de fapt,am un comentariu...dar il trimit imediat dupa...


Atata timp cat iti trimiti oamenii la noi, de ce imi reprosezi cele de mai sus ?:)
 

DeletedUser8972

pai deacu nu cred ca isi mai schimba cineva numele:)) mergem pana la capat asa :D

Acum inteleg de ce ai folosit cuvantul final. :D:D

-----

Iar in ceea ce priveste mica disputa referitoare la cauzele conflictului Master-K85, haideti sa terminam. La inceputul fiecarui conflict major pe L4, triburile implicate s-au implicat in diverse polemici referitoare la conflictul in sine, alungand astfel lumea de pe forum-ul extern, provocand ... greata si plictiseala. Haideti sa discutam problemele aceastea in privat, daca chiar e nevoie, si sa mai lasam loc si jocului in sine.
Bafta K85 in razboi. Master, spor la inobilat. Cel mai bun trib sa castige.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Credeti ca puteti reveni pe subiect? Puteti discuta prin PM sau pe YM. Nu am nimic cu nimeni dar iar o sa ma acuzati ca nu va las sa vorbiti.
 

DeletedUser

curse.mith

da Gabby, doar ca in locul tau mi-as pune urmatoarea intrebare... de ce crezi ca-l directionam in Master? si nu mai trebuie sa-mi raspunzi pe forum.

in alta ordine de idei incearca sa-ti controlezi limbajul cu mine ca nu e cazul.

bafta la joc!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil in cazul posturilor foarte scurte si fara relevanta.

2.3. Discutiile între doar doi jucãtori trebuie purtate prin intermediul mesageriei interne, nu pe forum.Nu citati excesiv din posturile anterioare. Citati doar partile esentiale astfel incat posturile sa nu fie prea lungi.

Pentru ca sunt darnic si ma tin de cuvant va ofer cadou 5 puncte! Sa le stapaniti cu placere!
 
Ultima editare de un moderator:

comy the bad

member
Scor reacție
0
Nu sunt un obisnuit al forumului extern, dar vreau sa fac anumite precizari la cele spuse mai sus.... Cu cateva zile inainte de ruperea aliantei si inceperea conflictului, intre mine si unul din conducatorii Master a existat un schimb de mesaje. Nu o sa postez decat primul mesaj primit de la el si raspunsul meu oficial ca lucrurile sa fie clare pentru toata lumea.

comy the bad în data de 22.04. la ora 18:07

Robert iti mai ofer odata sansa sa vi alaturi de noi. consultate cu conducerea ta si astept un raspuns de la tn.

cosmin


Cassual în data de 24.04. la ora 22:27

avand in vedere conflictul dintre K85 si =GTC=, consideram ca o fuziune in acest moment cu triburile Master ar pune la indoiala calitatea si credibilitatea membrilor K85. nu dorim sa fim considerati niste lasi care s-au refugiat in triburile Master ca sa scape de =GTC=. in alta ordine de idei, suntem convinsi ca propunerea voastra a fost onesta, asa cum se cade unui trib aliat mai puternic.

la final, un punct de vedere personal... sincer cred ca intrarea in familie intr-o prima faza era mai realizabila, urmand ca in timp sa discutam si de o fuziune.

cassual


La putin timp dupa momentul raspunsului meu, aceeasi persoana enuntata mai sus a trimis un mesaj prin care ne anunta de anularea aliantei dintre familia Master si K85 si au inceput sa spioneze/atace.

Nu vreau sa mai fac si alte precizari, dar tin sa-i atrag atentia prietenulului Magia Sarbatorilor... ca se deformeaza putin realitatea in conditiile in care se citeaza doar anumite parti din mesajele mele schimbate cu ei. Discutiile anterioare purtate intre K85 si Master, discutii mai mult personale, nu mai au nici o relevanta in noul context de pe l4.

In final, rog colegii din K85 sa nu mai intre in polemici cu cei din Master pe forumul extern.

Robert iar incerci sa pari nevinovat? Ce ai vrut sa arati prin aceste mesaje nu inteleg, relatia cu voi s-a terminat de mult si razboiu erea inevitabil :) oricum ma bucur ca s-a intamplat asa. bafta
 
Sus