Poveştile lumii 5

  • Autor subiect sexy-sadik
  • Data de început

DeletedUser

reguli de postare:
1.fara spam
2. se va posta tot ce s-ar putea numi "istoria lumii 5". numai ca e vazuta altfel. nu statistic, nu grafic, nu harti.
ma refer la mesajele care au facut istorie, atacurile care si acum le tineti minte, la jucatorii care au avut o contributie pe harta.
3. v-as ruga sa postati cu o data, ca sa pot sa le aranjez cronologic.
4. inca astept mesajele cu intrebari pentru acele interviuri.
5. propun (adica ati propus voi) ca saptamanal sa fie desemnat cel mai activ membru al forumului lumii 5 sa scrie un editorial.

sa incepem....
 

DeletedUser

Buna seara draga "familie" ...

Ieri s'a produs un conflict in k85 asupra unor sate : conducerea a hotarat o inobilare strategica ; s-a aflat, si ceilalti jucatori au vrut si ei o parte din sate...
in fine conflictul a fost stins cu influentele conducerii dar au aparut nisthe semne de intrebare :

-cum desemneaza conducerea jucatorii care vor putea inobila " strategic" ...

si tot analizand si eu asa in mintea mea de un simplu jucator am facut o mica cercetare luand in calcul doar cuceririle saptamanii trecute:


Sp1suLeTz -cel putin 18 sate luate intern
- 2 sate luate de la dusmanii din NOI


C-tin2000- cel putin 20 sate luate intern
-nici un sat luat de dusmani

ibrb - cel putin 20 sate luate intern
-nici un sat luat de dusmani

overload955-cel putin 20 sate luate intern
-nici un sat luat de dusmani

meanking-cel putin 20 sate luate intern
-nici un sat luat de dusmani

bogdy-loga cel putin 6-7 sate luate de la dusmani
2 sate pierdute la dusmani
tot respectul pentru el : el chiar se bate cu dusmanii

fightman --11 sate luate intern
-5 sate luate de la dusmani

BaBaNu01---cel putin 20 sate luate intern
-nici un sat luat de dusmani

Qiilindory-nici un sat luat intern
11 sate luate de la dusmani
UN ADEVARAT LIDER urmatii exemplu


paris77 - 8 sate luare intern
10 sate luate de la dusmani

qwerty13 -cel putin 20 sate luate intern
-nici un sat luat de dusmani

trantorul vw -nici un sat luat intern
peste 20 de sate luate de la dusmani

danielu11cel putin 20 sate luate intern
-nici un sat luat de dusmani


dodi9 - cel putin 20 sate luate intern
-nici un sat luat de dusmani


tarauandrei cel putin 15 sate luate intern
1 sat luat de la dusmani

REPET :aceste sunt cuceririle saptamanii trecute pana azi de cei din top 15 !!!

Stimata si onorabila conducere, ce spuneati de cele 3 liste care vor putea inobila intern ? (cei ce vor cucerii cel mai mult de la dusmani?? )

sau mi se pare mie ca aceasta tactica de a "inobila intern stategic" este doar o stategie de a ingrasa anumiti jucatori doar pentru a ne afla pe un loc 2 ?

cand am tras linie si am vazut aceste statistici imi este rusine ca ocupam o pozitie NE-MERITATA in topul triburilor.

Imi cer scuze daca am jignit anumite persoane dar am considerat ca si restul tribului sau "familiei" ... sa vada aceste statistici




am intrat in posesia acestei circulare, zic eu...si mi s-a parut funny
 

DeletedUser

poate e explicabil daca ne-am fi uitat la timpul respectiv la pozitionarea jucatorilor..posibil ca nu toti cei mentionati sa fi fost la granita cu dusmanii :)
 

DeletedUser

Nu ati putea face un rezumat, sau sa le puneti pe un CD, ca pe la jumatate ma ia somnul! :cool:
 

DeletedUser3919

sexy-sadik, ar trebui sa-ti dai un avertisment pentru offtopic. Ceea ce ai scris tu, nu se inscrie deloc in subiectul thread-ului... parerea mea. Mai mult, exista un thread deja deschis ce se numeste "Mesaje amuzante L5" unde ar fi trebuit sa postezi ceea ce ai scris mai sus. :rolleyes:

Sunt destule povesti ce pot fii spuse pe acest thread. Cei mai avizati cred ca sunt jucatorii vechi care joaca de la la inceputul lumii sau de cel putin cateva luni bune.

LE: parca spuneai ca spam-ul sau statisticile sunt interzise... daca ai vazut ca thread-ul deschis de tine nu prea are succes, nu posta in el toate banalitatile posibile doar de dragul de a-l scoate la liman. Ai putin respect si nu ne obliga sa citim toate rahaturile.


Cu riscul de a suna peiorativ: draga Megara, nu esti obligata sa citesti daca nu vrei. Poti foarte bine ignora acest topic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

lasati ca e interesanta ideea
ar fi frumos sa aflam desfasurarea evenimentelor de la inceputul lumii 5
 

DeletedUser3919

lasati ca e interesanta ideea
ar fi frumos sa aflam desfasurarea evenimentelor de la inceputul lumii 5
exact asta am zis si eu, dar se pare ca initiatorul nu este de acord. Desi a pus reguli clare: fara spam, fara statistici, tot ea le incalca. Insa cum unul din noi calca putin stramb sau ii spune ca e pe langa, repede sare cu 5 puncte (exact ceea ce a facut adineauri). Cu alte cuvinte: ...eu sunt moderator si fac ce vrea muschii mei pe mosia iubitului... tu esti vita si faci numai ceea ce zic eu...
Asta e tratamentul de care avem parte.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
lasati ca e interesanta ideea
ar fi frumos sa aflam desfasurarea evenimentelor de la inceputul lumii 5

Ai dreptate numai că acum lumea 5 a evoluat destul de mult, este greu să refaci istoria şi nu sunt mulţi care păstrează mesaje sau dovezi cu adevărat interesante.
Tot "răsfoirea" forumului extern ne poate da o imagine, însă, după cum ştim, faptele sunt interpretabile, posturile subiective şi de multe ori denaturează desfăşurarea lucrurilor.
Poate nişte povestioare interesante după un anume scenariu (prezentare jucător, traseu pe 5, amintiri plăcute/neplăcute, impresii despre triburi/jucătorii cunocuţi, aprecieri/critici, concluzii şi propuneri :p).
Eu aş vrea să o aud pe cea a Megarei şi jur că nu comentez nimic (dacă nici ea nu mă critică în urma propunerii).
Se pregăteşte Aliat.
 

DeletedUser3919

Eu aş vrea să o aud pe cea a Megarei şi jur că nu comentez nimic (dacă nici ea nu mă critică în urma propunerii).
Se pregăteşte Aliat.
Tu nu ai auzit ca aici se posteaza numai circulare pe care sexy-sadik pune mana si le considera haioase fiindca alea sunt povestile limii 5? Restul mesajelor sunt spam sau off-topic (ca sexy-sadik nu face diferenta) si iti iei avertismente. Sexy-sadik stie cel mai bine ceea ce trebuie publicat aici caci este jucator celebru al lumii 5... ba chiar jucator de elita al triburilor... agresor neinfricat si aparator de nepatruns.
 

DeletedUser

reguli de postare:
1.fara spam
2. se va posta tot ce s-ar putea numi "istoria lumii 5". numai ca e vazuta altfel. nu statistic, nu grafic, nu harti.
ma refer la mesajele care au facut istorie, atacurile care si acum le tineti minte, la jucatorii care au avut o contributie pe harta.
3. v-as ruga sa postati cu o data, ca sa pot sa le aranjez cronologic.
4. inca astept mesajele cu intrebari pentru acele interviuri.
5. propun (adica ati propus voi) ca saptamanal sa fie desemnat cel mai activ membru al forumului lumii 5 sa scrie un editorial.

sa incepem....

data viitoare cand comentezi megara ai putea sa:
- citesti primul post
- sa nu imi amesteci viata personala, care nu te intereseaza apropo
 

DeletedUser3919

Tocmai ca am citit primul post si am comentat mi-am luat avertisment. Probabil ca daca nu il citeam, nu imi luam 5 puncte pentru ca ti-am atras atentia ca esti off-topic.
Un mesaj de ieri nu cred ca a facut sau poate sa faca istorie. So... cand mai atragi atentia jucatorilor ca sunt offtopic, ar trebui intai sa te uiti in ograda ta, altfel risti sa cazi in derizoriu chiar daca poll-ul celor mai antipatici moderatori dovedeste ca ai cazut deja.
 

DeletedUser

de fapt mesajul il am de saptamana trecuta.
si se pare ca e destul de vechi. (cel putin 2 saptamani)
in loc sa incerci cu orice mijloc sabotarea, ai putea sa faci scurta incursiune in istoria lumii 5 si sa postezi. tot iti place istoria. credeam ca va fi domeniul tau.
pentru ca din pacate eu sunt destul de tanara si nu corespund criteriilor.
astea fiind spuse:
-destul spam.
ori postati la subiect, ori nu postati deloc
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Fetele, la mine în sat striga lumea : Luaţi-vă-ţi o camere breeeee ... la naiba, aşa exemplu dăm la minori ?

Deci, a fost o dată ca nici o dată ... data de 21.01.2008 ... data de start a unei lumi ce avea să devină vedeta triburile.ro ...
Mă ajută cineva ?
 

DeletedUser4920

Lord Adex eu as zice sa fi pe post de om cu interviurile si sa bati la "usa" oamenilor pentru a afla istoria lumii 5 din punctul lor de vedere ar fi interesant , doar o parere


L5- A inceput in martie ...2008
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@Dandey, dă-i bătaie ! Scrie aici !
@Setzel, continuă tu, te rog.

PS : Ai fi de acord să răspunzi la 10 de întrebări ?
 

DeletedUser

eu stiu mai mult din istoria de prin sud...da nu mai tin minte detalii..stai putin sa ma uit pe tw stats la date poate imi aduc mai multe aminte
 

DeletedUser

Lord Adex a spus:
data de start a unei lumi ce avea să devină vedeta triburile.ro ...
...cum au trecut 5 minute, marele nostru danimaxxx :eek: a infiintat super mamutul ~EC~ (Extreme Chaos) Acest mare danimaxxx a fost prins cu multiaccount si blocat! In acest timp, mamutul incepea sa se clatine! Pe cand se organizau noi ierarhii, apare de nicaieri marele danimaxxx care incepe sa taie si sa spanzure, dandu-l afara pe cel care urma sa-i ia locul! Multi au ramas in trib pentru ca-l vedeau mare, insa era muscat din toate partile! Inevitabilul s-a produs!
Colaps! ~EC~ history!
INSA, in K 44 aparea un trib puternic, cu pretentii la conducerea lumii, marele si atotputernicul IMMO!!!!!!
Il descrieti voi? Numai care stie!
 

DeletedUser4920

@Dandey, dă-i bătaie ! Scrie aici !
@Setzel, continuă tu, te rog.

PS : Ai fi de acord să răspunzi la 10 de întrebări ?




Oricand , daca prin asta se va face ceva frumos pentru a fi citit de oameni ce citesc acest forum , fara ca apoi sa iasa cu cearta .
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Aici ar fi nişte informaţii, dar zău dacă înţeleg tot ce scrie ... în fine, eu zic că ar ieşi ceva frumos dacă s-ar spune, măcar lucrurile frumoase, să zicem.

Citind acest post mi-an adus aminte de alt fenomen : familiile (reale) pe triburi !!! Din câte ştiu, firma09 şi kingstor01 sunt soţ/soţie, din TM parcă ... mi se pare magnific.
 
Sus