Poveştile lumii 5

  • Autor subiect sexy-sadik
  • Data de început

DeletedUser

as putea da eu detaliata povestea tribului noi din k33, inca nu uit ca eu am fost de vina pentru decaderea tribului desi eu plecasem pentru o fapta nobila dar nu o iesit cum era planuit si acu is "fericit" in wanted :))

imi pare rau ca te-ai lasat de l5, multi s-or lasat am mai ramas eu cu lauvi din BRIGADA VECHE :(( fostii noi de pe k33... k23 care ne intelegeam si faceam totul organizat

da stiu ca nu a iesit cum ai vrut...lasa la urma urmei e doar un joc...dar leaga multe prietenii;) asta e cel mai important;)
 

DeletedUser

da stiu ca nu a iesit cum ai vrut...lasa la urma urmei e doar un joc...dar leaga multe prietenii;) asta e cel mai important;)

stii ce-i naspa ca nu ne-am intalnit niciodata la bere :))

chiar theory as vrea sa te auzim :X
stiu ca un timp renzor o fost pe contul tau deci vrem sa stim de cand juca el pe contul tau si cat timp ai jucat, da-ne si tu mai multe detalii pls :X :p
 

DeletedUser3919

Din pacate tribul in care eram s-a desfintat si atunci am intrat in dark trib care si acu mai exista
pe atunci intemeietorul era CRIOLI, am trait clipe frumoase in acel trib...

Tu quoque, mi fili? (Si tu, fiul meu?) :p

Si fiindca pe sexy-sadik o "deranjeaza" lectiile mele altruiste de istorie, am sa mai fac una :D

Tu quoque, mi fili? (Si tu, fiul meu?) spuse Caesar in momentul cand, lovit de pumnalul conspiratorilor, zareste printre ei pe fiul sau adoptiv Brutus. Istoricul Suetonius le reda in greceste. Versiunea latina urmeaza manualul lui Lhomond: Tu quoque, mi fili?. Dupa Shakespeare: Et tu, Brute? (Iulius Caesar)
 

DeletedUser



Prin posturile tale pe extern , se deduce ca tu ai fi fost un adevarat geniu..ca n`ai facut greseli..iar eu as fi un retard mintal..chiar crezi ca nu m`am prins de absortia HOPE de catre WANTED?Poate ca am ales sa intru in WANTED pentru a nu ramane eu singurul intemeietor..(in situatia in care aikon pleca) , si a nu imi distruge viata personala..a nu pierde luni din viata , exact cum spuneai tu in postul citat..
Ma rog..cert e faptul ca ALIAL pur si simplu a fost mult mai bun..a dominat NOI..din cam toate punctele de vedere(ma refer la NOI K24&com.)
Daca nu faceam HOPE , am fi fost spulberati de WANTED , cei care ramasesem din NOI..Daca tot critici varianta HOPE , spune`mi tu varianta mai buna pentru acele momente..
Te`am dezamagit?Da..si?Eu pe mine nu m`am dezamagit..mai am 2 lucuri de facut pe L5..odata ce reusesc asta..pot sa ma las de joc fara sa`mi calc pe inima..

Nu, nu am fost un geniu, daca eram poate reuseam sa va motivez in vreun fel si povestea ar fi fost altfel. Am facut o gramada de greseli...mai ales atunci cand in loc sa innobilez jucatorii slabi si care nu acordau suficient timp jocului, eu i-am crescut.

Va spulbera Wanted ca Hope!? Normal ca va spulbera...ca va numeati Hope sau NOI...tot aceiasi jucatori erati, aceiasi inactivi si vanatori de sate moca, aceiasi oamnei care nu atacati de teama sa nu fiti atacati...tipati dupa sate pe granita si dupa ce vi le dadeam ...le dadeati la schimb pentru sate pe centru...Normal ca va spulbera Wanted...nu se schimbase nimic...erati tot voi numai ca fara fraiera de mine si de inca vreo doi trei care va situiau si se straduiau sa tina granitele fara prea mare ajutor si deci...nici succes.

N-ai vrut sa ramai singurul intemeietor Hope!? Un tribulet cu membri pe doua jumatati de K-uri!? Eu cum crezi ca m-am simtit atatea luni!? N-ai vrut sa-ti distrugi viata personala!? Dupa cate aflu , ai facut-o oricum...daca media ta la scoala a avut de suferit din cauza triburilor...Nu in ultimul rand...in momentul cand iti asumi niste responsabilitati (sa conduci un trib), tre' sa stii ca sunt si niste sacrificii acolo. Nu stiu de ce aveti impresia ca daca esti in conducere e o chestie cool si super tare! Nu e deloc...Esti responsabil de tot ce se intampla si toata lumea are cate o problema pe care tre' sa o rezolvi tu.

Gresit! Aliat n-a dominat NOI pentru ca a fost mai bun. Nici macar n-a fost in zona. Aliat a dominat NOI in zona respectiva pentru ca a avut oameni mai activi, mai curajosi si mai dedicati jocului pe granita cu NOI decat aveam eu . Am mai spus-o si-o repet...daca aveam 3 jucatori ca gigi38 ori kingflex pe granita nu-mi faceam probleme.

Lucrurile au luat o intorsatura urata treptat , fiind un joc de uzura au inceput sa se lase pe rand cei din vechea garda...Ioana133, all4u, daria, realonly, neroseu...etc, etc... Multi dintre ei au ramas in joc desi...nu prea mai jucau...
Au fost vremuri frumoase si constat ca multa lume care a plecat din NOI e de parerea asta iar faptul ca unii regreta vremurile alea ma face sa ma gandesc ca poate n-a fost doar o pierdere de vreme din moment ce pentru o perioada v-ati simtit in NOI ca acasa.

GostMaster intr-un fel ai dreptate...A fost un fel de reactie in lant, din pacate razboaiele de la vremea aia si pozitia voastra pe harta, au facut imposibil sa va sustinem acolo. Nu stiu cate sanse aveati oricum...
Am inteles mai tarziu de ce ai plecat, mi s-a explicat. N-ai de ce sa-ti ceri scuze mai ales ca oricum eu n-am contribuit deloc la cresterea ta si nici nu te-am situit vreodata cand tu mergeai la film cu gagica...
Voi ati fost in zona aia independenti si v-ati descurcat foarte bine singuri. Ati fost de admirat.

A fost o vreme cand era cate o echipa buna pe fiecare granita. Singura echipa dubioasa a fost pe K23...Era prea mare increngatura acolo. Oamenii nu jucau in functie de tribul din care faceau parte. Se juca pe prietenii. Era un cerc mai vechi acolo in triburi diferite care jucau impreuna. Oricum, se poarta.

Respect gygypytok, se pare ca a fost printre putinii loiali.

Despre enclava mare nu putem sa povestim noi. Desi au fost colegii nostrii am cam functionat ca doua triburi diferite. Nu am impartasit aceleasi tehnici de joc. Dovada a faptului si ultima perioada pana sa se desfiinteze enclava mica cand NOI era in razboi cu Waroom in enclava mare si...erau aliati cu Waroom in enclava mica...
Au fost si acolo niste povesti frumoase si niste jucatori de exceptie dar poate o sa apara vreunul din ei sa ne povesteasca una alta...

Eh...acuma...daca si cu parca... A fost fain, de-acum bafta la joc in continuare si poate ne-om mai vedea pe vreo harta vreodata.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4920

Uhhhh toata lumea scrie , promit ca pe noapte o sa aveti macar o parte din istoria mea & waroom aici sau un topic pe l5 dedicat pentru asta depinde ce as avea chef sa povestesc istoria unui trib sau a unui jucator.
 

DeletedUser

Poveste e umpic cam ciudata si intortocheata..dar sunt singuri ca unii dintre voi o sa va amintiti de niste nume scrise pe aici:

Am inceput sa joc pe l5 ca un noob...unul foarte mare as zice....primul sat lam avut undeva intre k44-45 unde era o zona de mamuti dar sa trecem peste....facusem un trib (WE) care acum mi se pare o greseala pentru ca era imprastiat in 2 zone (NV si NE) ,insa cu ajutorul unor conducatori buni(primazi, mircea 25, the flea, sheema) il pusesem cat de cat pe picioare....aveam un razboi cam urat cu YKZ alaturi de MeTe si mai aveam o zona a tribului pe k23 care initial n-a mers asa rau....(pentru o perioada de timp eram locu 1 ca triburi pe k23 ...desi nici eu nu stiu cum ajunsese acolo)...intre timp mie mia venit sa dau restart pentru ca nu aveam pe nimeni in trib langa ,sperand ca voi pica pe undeva pe k23 unde lucrurile mergeau bine..insa am picat pe k32 si am inceput sa joc .... imi mergea binisor, insa tribul o lua in jos(in zona k36-46) asa ca am hotarat sa fuzionam cu MeTe-ul si asa MeTe a ajuns la cifra impresionante de peste 1600 jucatori(erau ceva asai?:))....de aici a inceput sa se piarda zona k23 ...dupa cateva saptamani de la fuziune am plecat din trib pentru ca era o aiureala totala acolo:jucatori pe toata harta,circulare in prostie, faptul ca nu mi sa cerut parerea in legatura cu alianta cu YKZ contra nebunu care bloca multi jucatori bunicei etc....eu am ajuns in tribul Q care era format din niste jucatori desprinsi din MIT sau MIR( nu mai stu exact ..soryy)....aici mi sa parut cel mai fain:D....probabil datorita unor jucatori din Q care sau lasat pe parcurs(svdr,vanatorlavanatoare,ultrav2004,bog1990,demondragon etc) si cu care am avut un razboi echilibrat si nu prea incrancenat cu 3-A(acum 3-sla).
Ca sa inchei cu prima partea (aia cu Mete-ul)...cam dupa ce am plecat eu sau certat conducatorii deacolo(primazi si mushn1 cu conducerea mete si au format gloria luand cu ei zona tribului meu din k23 :D care mergea in jos)....nu prea stiu ce a mai facut gloria in zona de NE....dar asa cum sa zis si mai sus....gloria din k23 a cazut si cred ca a cazut din cauza dezorganizarii care era prin gloria(aici faceti legatura cu povestea lui ghostmaster)....intre timp eu miam luat o mica vacanta de 3 saptamani si cand mam intors tribul Q se dizolvase (tare rau imi pare ca nam fost in aceea pierioada...poate daca eram lucrurile aratau altfel pt 3-SLA acum..dar e trecut)...cei din Q(unique) se certasera din cauza recrutarilor excesive facute de unii conducatori asa ca zona mai de sus(k22) si ceva mai mult din k32 au format tribul COALITIA ...iar cei care au ramas sau dus in 3-A din cauza ca erau atacati din 2 parti(COA si 3-A)...multi care au intrat in COA aveau sate in mijlocul 3-A asa ca au fost rapid inobilati in zona aceea rosie...a fost un masacru as putea zice:(,....iar COA a continuat sa lupte contra 3-A unde eram si eu la granita....dupa ceva atacuri serioase de la 3A terminate cam rau pentru mine am fost dat afara din COA si atacat si de 3-A si de COA(nu comnetez mult....si eu si ei am procedat cam rau la faza asta)....am plecat in wanted doar pt a avea un trib....dar in realitate eram tot singur....insa nu ma mai atacam cu COA ...in acest timp deja imi pierdusem interesul pentru l5...nu prea mai jucam eu pe cont asa ca lam lasat pe un pusti care se intelegea bine cu cei din COA si a parasit WANTEDUL intrand in COA(era perioada cand aveam razboi cu 3-A si nu cu wanted)....in sfarsit dupa ce sa terminat razboiul cu wanted al coalitiei am hotoarat sa mai joc si eu pe l5 deoarece aveam dita mai granita si pustiu lasat pe cont nu prea facea fata....prima faza a acestui actual razboi a mers bine....dupa care puterea adevarata a 3-sla-ului sia spus cuvantul ....noh am pierdut 100 de sate din cele 200 si in continuare pierd dar asta este....nu castigam intodeauna:D...


Sper ca nu vam plictisit...e interesant pentru unii din WANTED sa stie ce cauta gloria pe k23:)
 

DeletedUser4920

Prima parte - (Sper sa nu fie chiar multe ca nu o sa stau sa scriu prea mult :)) )

Povestea mea nu incepe intr-o zi stand la pc vazand un banner cu triburile , sau alte scenarii intamplatoare.Jucam deja din primavara lui 2006 , incepand in versiunea englezeasca a jocul tribalwars.net , jucand acolo pe mai multe lumii si avand sansa sa invat jocul acesta de la unii dintre cei mai buni jucatori de acolo ce erau romanii din fericire ii reamintesc aici pe (gabrios , sunshine , kingcl0wn ronaldo7) sunt mai multi care pe parcus m-au ajutat mai mult sau mai putin in acest joc , dar ei au fost primii cu care am invatat si am exersat tainele acestui joc .
Pe .ro am intrat odata cu lumea 2 in k 35 , ajunsesem cel mai mare din trib si din k pana am dat de furia celor din HELL si am fost luat pe sus , apoi mi s-a oferit o sansa unica sa joc in IM alaturi de anghelos pe un cont a unui prieten bun ce mi-a explicat diferentele de pe .ro fata de .net , eram obisnuit cu totul altfel fata de aici , acolo se juca mult in echipa aici mai mult invidualims cei drept era si la inceput serverul romanesc acesta a fost badboyboogie.
Aici pentru prima oara am jucat cu adevarat triburile in adevaratul sens a fost o perioada de timp unde nimeni nu facea fata IM-ului , din pacate am renuntat la aceasta lume odata cu inceperea lumii clasice unde toti prieteni ce ii facusem pe l2 se mutaserau.
Lumea classica a fost intradevar unica din foarte multe puncte de vedere , am inceput cu prietenul meu bun regelesatan tribul EMPIRE , si usor usor incepeam a domina k 45-ul si incepeam a ne face un nucleu de jucatorii buni si incepeam a ne face o strategie de viitor bine pusa la punct , prin care urmaream sa ne protejam tribul prin diplomatie sau war de orice amenintare astfel ajunsesem sa ne dominam k-ul si deja gandul nostru era la o expansiune intr-un k alaturat , acela fiind k 55 , dar in acel k erau 3 triburi tari de tot Low ~PHX~ si ~EC~ ultimele 2 asediau din greu tribul LoW , caderea tribului LoW a insemnat inceperea war-ului Empire vs PHX & EC , fapt ce a dus la scoaterea mea din joc fiind tot contul pe granita , binenteles nu am iesit din acea lume usor , am iesit fiind primu la aparatori si in top 20 la agresori , ca rank acolo fusesem in top 40 , jucasem foarte bine si fusesem foarte activ , dar ca in orice lucru daca nu ai noroc nu faci nimic din pacate pe lumea clasica am fost de fiecare data de partea celor inferior cotati , datorita si faptului ca eram un trib mic care nu faceam fuziuni sau diplomatii inutile ne placea razboiul , dar ca de fiecare data timpul e factorul de decizie capitala in a juca sau a te lasa de o lume sau de joc.
In ultimele etape ale existentei mele pe lumea clasica aveam foarte multii prieteni din burn trib care avea war cu EC si am decis sa ma alaturi acestora cu oameni activi din empire ce doreau war cu EC , eu in acel moment eram asediat la greu dar inca reuseam sa nu pierd sate , in acel trib am legat prietenii stranse cu darkmagic , giany . spideras , anisia a.d.i. dinu dari marius2bad . Dupa ce si acestia s-au lasat de joc dand disband la burn pe clasica am decis sa formam un proiect pe lumea 5 ce incepea pe 13 martie , asa ca am decis sa intram in S-E in aceea seara picand in k 65.



Va rog a ma scuza pentru off-topic dar din lumea classica s-a nascut proiectul lumii 5 , deocamdata atat pentru aceasta seara is prea obosit sa mai stau sa rememorez amintirile din inceputu lumii 5 si sa le mai si scriu . Va rog imi a scuza greseliile gramaticale .


Peseu sper ca nu v-am plictisit prea mult cu ditamai romanu care 80 la suta din el nu are legatura cu l 5 :) , dar eu nu pot sa incep cu ziua de 13 martie ca nu are farmec pentru mine ca nu am inceput dintr-o data ci am avut mai multi pasii urmati pe .ro
 

DeletedUser

HOPE nu a fost academia wanted. Hope a fuzionat din simplu motiv ca nu avea un jucator ca Atheon/Aliat/Rainn/Setzel/ care sa conduca, eu nu puteam conduce pentru ca nu sunt facut sa conduc. Si am decis sa renunt si din motive personale.
Intelegerea mea cu aliat era sa fim Aliati sa atacam acceasi dusmani.
Hope nu ar fi fost spulberat de wanted prin simplu fapt ca pofta de joc revenise. Am fii rezistat.
Oricum vor vedea toti cat de loial sunt eu lu aliat in momentu in care Waroom va intra in razboi cu wanted :D

Si on topic
EU am intrat pe l5 .. ca sa il ajut pe tata cu resurse si trupe apoi am decis sa mai joc :D
 

DeletedUser17563

Buna dimineata

Am vazut ca tot mai multi incep sa isi spuna debutul lor in aceasta tumultuoasa si controversata lume 5:) si m'am gandit sa imi vars si eu calimara mea cu amintiri :)
Intro dupa amiaza stand la serviciu si neavand ce face m'am apucat sa navighez pe internet , providenta a facut sa zaresc un banner de la triburile, manat de curiozitate si plictiseala m'am inscris pe joc si am aflat ca nu se deschisese de mult timp aceasta lume.Am cazut in K85, unde erau toti jucatori mici , si aveam cam aceleasi sanse :).Suprinzator am primit o invitatie din partea unui trib mic numit SEPIA, eu doream sa ma dus in +sas+ unde am vazut ca era destul de mare si promitea multe, dar am decis sa joc impotriva soartei si sa merg in SEPIA.Acolo am cunoscut o multime de oameni deosebiti,care pot spune ca m'au invatat triburile.
-Cronos- a fost un conducator destul de bun,un jucator destul de excelent,si intodeauna un coleg de baza.Cu el si cu Carrhae , puneam "tara la cale" cuceream , atacam, intr'un cuvant de distram de minune
Incet incet dupa distractie au inceput sa vina si mirajul punctelor , goana de a face cat mai multe puncte , de a cucerii cat mai multe sate , incet incet au inceput sa vina si razboaiele necrutatoare,Ajunsem la aproape 100 mii de puncte cand in urma razboiului am ramas cu 1 singur sat, dar am avut puterea sa o iau de la capat.
Razboiul dintre SEPIA si +SAS+ era destul de nefavorabil noua si conducerea a ales o fuziune intre aceste 2 triburi pentru a domina clar K85.
Multi colegi nu au vrut fuziunea si au fost cuceriti ,chiar de catre cei ce le fusesera colegi, cei cu care impartisera bucuria unui atac sau emotiile respingerii unui atac. Acum toti ce eram in "maretul" +SAS+, si nu mai aveam mama, nu mai aveam tata , nu tineam cont de prietenii , nu tineam cont decat sa luam cat mai multe sate, cat mai multe puncte , puncte ,puncte,puncte, acesta era scopul nostru.
Incet incet multi prieteni de'ai mei s'au lasat vazand practicele tribului in care aderasera, si asa mi'am dat si eu seama ca am pierdut 1 an si ceva de zile pentru o mana de sate, mi'am calcat unele principii pe care nu credeam ca mi le voi calca vre'o data

Acuma letargesc in jurul a 1 milion de puncte dar ma gandesc oare chiar se merita acest joc sacrificiile facute de fiecare pentru satele lui ?

Cu stima si respect va saluta Alex, un simplu jucator de triburile.ro
 

DeletedUser

fain, chiar n-am ce zice, setzel asteptam si partea doi :p

eu as vrea sa-l aud pe aliat :D is tare curios si eventual pe legendofhector... daca tot i langa mine... si pe rain...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6843

Frumoase istorisiri.
Recunosc ca le-am citit decat pe acelea ale fostilor membri NOI pana acum.

Succesuri.
 

DeletedUser

"... unele lucruri nu pot fi explicate asa, pur si simplu. este precum am spus. unele povesti nu pot fi niciodata spuse. miezul unor povesti nu poate fi niciodata cunoscut. poate fi doar simtit.

- Tu ce ai vedea daca as gasi cuvintele sa povestesc? zambi ciudat, timid, pe jumatate.
- Nu stiu. sigur nu un real. o alegorie, poate o nascocire. sau daca ma gandesc mai bine nu m-as obosi sa caut un inteles, as crede doar ca esti beat si nebun si atat."
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Vă lămuriţi pe privat eventual, au fost lansate nişte provocări şi aşteptăm cu nerăbdare continuarea.
nud, ai lansat numai un trailler ?

oare chiar se merita acest joc sacrificiile facute de fiecare pentru satele lui
alex, intrebarea ta trădează dezamăgire, poate găseşti totuşi şi ceva bun in joc. totul depinde numai de tine.
 

DeletedUser2821

Scriu si eu povesti despre L5 , ca mai stiu cate ceva , sper sa imi aduc aminte :) .

Povestea tribului Die. de pe L5 :

M-am bagat pe L5 dupa ce am jucat pe L3 alaturi de tribul Die. , cum nu am avut nicio idee m-am gandit sa copii tribul die. , dar am intrebat si am avut acordul lor oarecum , a conducatorilor de pe L3.

Intru eu frumos pe lume joc si cand fac vreo 300 de puncte vorbesc cu unu de langa mine sa imi fac trib , fac impreuna cu el un trib (nu mai stiu numele ) dar ala dupa cateva zile ( era intop 100 ) imi zice ca nu mai joaca si ca imi da parola de la cont + nick , avea 2 conturi .
Dupa care am dat cele doua conturi la doi jucatori prieteni cu mine altea si hellraiser81 , dar asta nu inainte ca sa imi fac tribul Die. , si sa il invit pee Bigpana int trib.
Incet , incet am adus alaturi de mine si alti jucatori : 2006 , aceman , ainafets si sotul ei luner si multi alti .
Am luat si cativa jucatori mai slabi care dupa i-am invatat sa joace si acuma joaca destul de bine .
In sfarsit aveam vreo 15 membrii si incep razboi cu tribul lui eddypatreascu , Burn .
Ii cam batem , numai eu parca luasem 8 sate de la ei , dar dupa dispar din zona .
Intre timp m-am imprietenit cu oameni ca aztecul si lizardking .
Aztecul era ocupat cu danimaxxx pe atunci .
Dupa ce ne terminam ambii treaba , vedem ca se apropie IMMO de noi , si aztecul imi propune formarea unui trib ZONAl numit WALL .
Tribul avea 4 intemeietori aztecul , miguel2u4ever( seful STING ) , ilcri si eu .
Am jucat impreuna dar dupa ne-am desfiintat din cauza ca au inceput certuri .
ilcri pleaca in lod , dupa putin timp , asta nu inainte ca miguel2u4ever sa refaca stingul , si eu sa fac din nou die.-ul .
Ramanem prieteni si aliati si cu tribul format dintr-un om al aztecului si cu STING .
Dupa care intru in alianta veteranilor alaturi de martzian ( noobs) , lizardking ( O.S.) si Miguel2u4ever( STING ) .
Ne luptam cu IMMO si reusim intr-un sfarsit sa ii batem dupa care am mai facut cateva recrutari de prin immo , aiuritul , osg-abuser,szharell , nu imi mai aduc aminte pe restul . Dar oricum tot nu depaseam 20 de oameni pentru ca mereu se tot lasau oameni .Am luat vreo 120 de sate impreuna cu tribul de la IMMO .Intre timp in alianta veteranilor intra si tribul lui lcaius (nebunu).
Dupa ce pica immo nu imi aduc aminte pe moment ce am facut insfarsit , noobs renunta, lizard renunta si incepe declinul o.s. ( dar nu neaparat din cauza conducerii , mai mult din cauza faptului ca s-au lasat multi ) .Nebunu face pace cu unul din dusmanii nostri comuni ( T.T.-rainn21) , GN ni se alatura in razboiul cu waroom , m.t. si t.t. .
Die. fuzioneaza cu CML ( tribul lui alina cea groaznica ) , pentru a putea lupta impreuna , si dupa putin timp , alina renunta .Pot sa zic ca alina poate fi cat se poate de mandre de ce membri a avut !
La fel de loiali ca si primul venit in die. ( bigpana ) !
Nu au plecat niciodata si nu au facut nimic fara sa stiu inainte !
Uni din cei mai "credinciosi" membrii , tot respectul pentru oameni ca : tavibk,pilfa,oscar25,billy24,innuyasha , scuzati daca am uitat pe cineva !
Die. am rezistat ultimi , adica o.s. se desfiintase , nebunu nu mai erau , doar noi si gn .
Vorax nu mai fusese asa de activ , eram cam singurei eram vreo 15 oameni contra o groaza.
L-am cunoscut pe regelethomas si pe rainn21 , inchei pace cu ei , si continui doar cu waroom razboiul .
Un razboi frumos , foarte frumos as spune !
Totul s-a terminat cand nu mai aveam oameni , eram 5-6 si mai tineam eu 2-3 sittere si eram in trib 12 oameni parca.
AICI SE INCHEIE ISTORIA DIE. DE PE L5 !
nu aveam cum sa rezistam , planuim sa intram in m.t. ca waroom sa ne declare razboi si sa ne sprijine m.t. .
Intre timp a avut loc un atac organizat pe mine de vreo 600 de full-uri , am pierdut 5 sate aproximativ.
In sfrasit plec un weekend la cabana si nu mai las sitter pentru ca nu era nimeni sa ma poata ajuta , cand vin am vazut ca am pierdut 8-9 sate in favoarea waroom.
Asa ca am decis sa renunt la lume pentru ca singur nu am cum lupta cu atatia oameni din waroom .
Tot respectul meu pentru oamenii de la granita k44-k45-k55-k54 , adica gasca nebuna , nu mai are rost sa le dau nume , se stiu ei .

cam asta este tot ce am avut de povestit , bineinteles nu pot sa zic ca am cuprins tot , pentru ca au fost multe miscari pe langa asta , e un fel de rezumat in care probabil ca am omis multe !
Ca de exemplu ca am avut alianta cu ~dark~ cam de pe la inceputul lumi .

Pentru cei care s-au emotionat :)), don't cry !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce vremuri! Eram in IMMO, mergeam pe acasa pe la ainafets si luner, imi ziceau ``uite, ma cum va spargem, suntem doar 12! :D Eu eram putin mai departe si ziceam: ``Asta e! Dati pe ei!`` Die. din est, noobs din nord, o.s. din sud!
Fara sa ma laud, as putea spune ca IMMO a cazut cel mai rau cand am plecat eu in o.s., chemat de TruscaAlex si urmat de cativa, facandu-se chiar o ``cararusa`` prin mijlocul K 44! Cel mai mult mi-a parut rau pentru Rhadookoo, chiar s-a straduit!
 
Sus