Top 20 !

DeletedUser16887

Voi ca trib de rang 2 la puncte va laudati cu rang 9 la inamici invinsi? :)
...ar trebui sa aveti cel putin acelasi rang si la inamici invinsi sau macar mai apropiat..:p...eu nu v'am criticat pana acum...fiecare cu tribu si strategia lui...dar in cazul asta chiar ati dat cu bata in balta...nu se lauda altii care si'au depasit rangul ca puncte la inamici invinsi(sunt unii care l'au depasit cu mult) si veniti voi...:confused:

Nu ne laudam cu locul ci confirm ceea ce am promis. Citeste 2-3 pagini in urma referitor la topul de agresori.Ca si proiectie, estimam ca vom ajunge top 5 agresori nu in foarte mult timp. Data viitoare citeste ce scrie si in urma.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Parerea mea este ca ar trebui sa va deschideti un topic nou in care sa faceti cata propaganda va taie capul....Aici e top 20, nu top TMH
 

DeletedUser

haha....bancul zilei
taci,copile,c-o sa te rida tot externul :D

...cate vedete neintelese apar si aici...poate l'am scris la repezeala dar nu iti trebuia facultate+master ca sa pricepi ce am zis acolo...in fine...referitor la raspunsul lui MisterA...am citit tot ce s-a discutat pe extern de la inceputul lumii...stiu ce ati promis...dar la fiecare avansare in rang vi si ne arati asta?...vino si posteaza cand ajungeti in primii 5...nu mi-o lua in nume de rau...n'am nimic cu Familia TMH...dar ar trebuii sa fiti primii(la inamici invinsi) la ceea ce pretindeti a fii si anume 'Familia de rang 1 pe l12'...poate ar fii cazul sa va faceti remarcati mai mult decat prin vorbe...sa ii lasati pe ceilalti sa isi faca o opinie...

KOIOS - am cu 5 ani mai mult ca tine(daca varsta de la profil e corecta) deci daca eu sunt copil...inseamna ca tie abea iti cresc dintii..:D...O zi buna tuturor...:)
 

DeletedUser

...cate vedete neintelese apar si aici...poate l'am scris la repezeala dar nu iti trebuia facultate+master ca sa pricepi ce am zis acolo...in fine...referitor la raspunsul lui MisterA...am citit tot ce s-a discutat pe extern de la inceputul lumii...stiu ce ati promis...dar la fiecare avansare in rang vi si ne arati asta?...vino si posteaza cand ajungeti in primii 5...nu mi-o lua in nume de rau...n'am nimic cu Familia TMH...dar ar trebuii sa fiti primii(la inamici invinsi) la ceea ce pretindeti a fii si anume 'Familia de rang 1 pe l12'...poate ar fii cazul sa va faceti remarcati mai mult decat prin vorbe...sa ii lasati pe ceilalti sa isi faca o opinie...

KOIOS - am cu 5 ani mai mult ca tine(daca varsta de la profil e corecta) deci daca eu sunt copil...inseamna ca tie abea iti cresc dintii..:D...O zi buna tuturor...:)

nici eu n-am nimic cu familia aceasta,nici macar nu joc pe 12(am jucat,dar cu numele iurka)
dar ceea ce ai spus tu in legatura cu rank-ul unui trib si ODA-ul sau e amuzant
daca jucatorii TMH iau sate fara sa aiba pagube mari,inseamna ca ei sunt mai destepti decit ceilalti
sau poate tribul s-a format prin mai multe fuziuni,ceea ce inseamna ca au o conducere buna?

iar tie,justmike,dupa cum scrii,nu-ti dau nici macar 15 ani
 

DeletedUser16887

"dar la fiecare avansare in rang vi si ne arati asta?"

Nu, doar la 7 zile daca promit ca am sa o fac peste inca 7 zile de acum asa cum promisesem acum circa 3 pagini.


"sincer, fara sa critic eu tot nu inteleg cum cresteti voi la invinsi si imi reiau citatul"

Avem destul de innobilat printre noi. Nu te uita doar pe harta avansata. Nu ofera o imagine destul de clara in sensul asta. In plus am inceput sa ne extindem si in vecini, fapt care o sa se vada mai mult decat clar in urmatoarele 7-10 zile.

daca jucatorii TMH iau sate fara sa aiba pagube mari,inseamna ca ei sunt mai destepti decit ceilalti
sau poate tribul s-a format prin mai multe fuziuni,ceea ce inseamna ca au o conducere buna?


Intr-adevar Grupul TMH s-a format prin absorbita tuturor jucatorilor activi/mari din mai multe triburi din zona. Din fericire (nefericire?) atunci cand am inceput sa innobilam tot ce e rosu din jurul nostru nu am intalnit rezistenta prea mare.Desi au fost si cazuri in care aveau o aparare extrem de buna, majoritatea erau slab pregatiti asadar au fost innobilat relativ usor.

Strategia TMH a fost de la bun inceput :

1. Formarea unui nucleu de jucatori activi
2. Organizarea in grupe ,zone si stabilirea rolului fiecaruia in aria in care se afla
3. Extindere
 

DeletedUser

ideea principala este ca ne-ai cam intoxicat cu TMH, iar stilul vostru de joc nu este pe placul multora. Puteti face un topic al grupului TMH si scrieti acolo vrute si nevrute.
Iar ineptia asta cu pagube minine in stadiul asta de joc este o ineptie mare . Orice jucator (care are deja cateva sate) si care shtie sa joace si este atacat poate provoca pagube mari. Chiar daca shtii tot felul de siretricuri ca atacator, aparatorul e intotdeauna in avatanj si daca stie bine jocul face ditamai pagubele atacatorului.
Mai bine o ziceti pe aia dreapta.Ati atacat numai membrii interni si playeri care habar n-au sa joace. bafta si in viitor, tot asa:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16887

Am atacat ce era in jurul nostru. Daca majoritatea au fost dobitoci si nu au depus rezistenta ce sa facem ? Sa le trimitem noi sprijin si dupa sa-i atacam ?!

Referitor la "intoxicare" : pe forumul responsabil cu l12 si asa se scrie o data la 2 zile si atunci cerandu-se sa se faca nu stiu ce harta. Asa ca propuneti subiecte si vorbim despre altceva.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca jucatorii TMH iau sate fara sa aiba pagube mari,inseamna ca ei sunt mai destepti decit ceilaltii

...:eek:..Da...ai dreptate...se lupta cu amaratii ramasi printre ei..;)..ceea ce inseamna ca ei nu stiu inca ce este ala un atac organizat etc...cand or incepe un razboi cu un trib care stie sa joace calumea o sa treaca prin ei ca prin branza...:rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
ODA: Opponents Defeated as Attacker.
Punctajul indică CÂTE TRUPE A DISTRUS ATACATORUL ALTORA.

ODD: Opponents Defeated as Defender.
Punctajul indică CÂTE TRUPE A DISTRUS APĂRĂTORUL ALTORA.


Aşadar, punctajul mic al jucătorilor/triburilor în clasament ODA indică sate luate fără a distruge trupe, nu fără pierderi. Spre exemplu, pierderea unui full atac va aduce 0 la ODA celui care atacă şi punctaj mare la ODD celui care se apără.

daca jucatorii TMH iau sate fara sa aiba pagube mari,inseamna ca ei sunt mai destepti decit ceilalti
corect ar fi FĂRĂ SĂ FACĂ pagube mari, dacă ne referim la ODA


Chiar daca shtii tot felul de siretricuri ca atacator, aparatorul e intotdeauna in avatanj si daca stie bine jocul face ditamai pagubele atacatorului.
unde mai pui moralul ... biserica (mă refer la adeziune) ... aşa este, versiunea nouă a TW favorizează apărătorul. Când faci 100k pct, atacă un jucător cu un singur sat plin de defensivă si vezi ce iese :)


Am atacat ce era in jurul nostru. Daca majoritatea au fost dobitoci si nu au depus rezistenta ce sa facem ? Sa le trimitem noi sprijin si dupa sa-i atacam ?!
Nu-i frumos, nu aşa vorbeşte un conducător care se respectă ... Şi aşa îmi pierd speranţa că aveţi un diplomat bun care îi convinge pe adversari să scoată trupele din sat :)
 

DeletedUser17342

stiti vorba aia 'unele lucruri sunt terminate inainte de-a incepe' :))

la fel si unele discutii.

acuma poate suntem si noi rai ca ne tot luam de tine, dar ideea e ca nu impresionezi pe nimeni cu 'detaliile' astea 'tehnice' pe care le tot arati tu aici. nu stiu tactica voastra sau ce urmariti, dar, din punctul meu de vedere cand ma uit la cuceririle tribului vostru, mai ales la inceput, dar nu numai, nu ma gandesc decat la un lucru... ': ))' personal nu prea apreciez oamenii care bat de EXEMPLU 10 taleri sa ia un sat de barbari de 1000 de pct. am mai vazut un fenomen tot pe l12 care a inobilat un sat de 200 pct, deci se mai gasesc si din astia :))

http://ro.twstats.com/ro12/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=7178&pn=-1&type=&enemy=&min=&max=
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16887

Nu-i frumos, nu aşa vorbeşte un conducător care se respectă ... Şi aşa îmi pierd speranţa că aveţi un diplomat bun care îi convinge pe adversari să scoată trupele din sat :)

Nu trebuie convinsi sa scoata din sate ceva ce nu au.

dar ideea e ca nu impresionezi pe nimeni cu 'detaliile' astea 'tehnice'

Nici nu era intentia noastra sa 'impresionam'. Am promis ca am sa revin in 7 zile cu datele respective asadar m-am tinut de cuvant.


Referitor la cel care a spus ca nu suntem obisnuiti cu atacurile in grup. Poate nu suntem la fel de obisnuiti ca si un trib care a fost in razboi de ceva vreme dar incercam sa mentinem o organizare pe cat se poate de stricta.
 

DeletedUser

stiti vorba aia 'unele lucruri sunt terminate inainte de-a incepe' :))

la fel si unele discutii.

acuma poate suntem si noi rai ca ne tot luam de tine, dar ideea e ca nu impresionezi pe nimeni cu 'detaliile' astea 'tehnice' pe care le tot arati tu aici. nu stiu tactica voastra sau ce urmariti, dar, din punctul meu de vedere cand ma uit la cuceririle tribului vostru, mai ales la inceput, dar nu numai, nu ma gandesc decat la un lucru... ': ))' personal nu prea apreciez oamenii care bat de EXEMPLU 10 taleri sa ia un sat de barbari de 1000 de pct. am mai vazut un fenomen tot pe l12 care a inobilat un sat de 200 pct, deci se mai gasesc si din astia :))

http://ro.twstats.com/ro12/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=7178&pn=-1&type=&enemy=&min=&max=


farco (683|676) K66 107 oooccctttaaa [free] jokker2 [=12=] 17th June 2009 - 17:20:39
ce sa mai zici ? :))
 

DeletedUser

mie mi se pare ca satele de 12.154 sunt la fel de haioase ca inobilarile (lipsite de strategie) de sate de barbari :D. Dar totusi, fiecare joaca asa cum ii place :D.
P.S. corect este maximum, un maxim :). Ciudat, imi aduc aminte ca in scoala toate profele de matematica ziceau maxim nu maximum:p
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Adevăratele topuri funcţie de activitate atac/apărare, adică joc :).


TOP 20 Jucători
top20play.jpg



TOP 20 Triburi
top20tribes.jpg



ceva schimbări ?
 
Ultima editare:

DeletedUser17342

TOP 20 ODA
asd043.jpg




TOP 20 ODA Triburi

asd044.jpg
 
Ultima editare de un moderator:
Sus