Poveştile lumii 5

  • Autor subiect sexy-sadik
  • Data de început

DeletedUser

:) Povestea mea e simpla....

Cunosc jocul de cand a inceput in versiunea beta...cam de vreo 3 ani...Am inceput ca tot omul...atacand cu lancii si spade.

Dupa am luato o pauza primii ani de facultate s-au aratat mai interesanti ca triburile.

Dupa dintr-o prostie am inceput pe lumea 5, impreuna cu colegul meu de camera...

Am inceput in tribul TDL( The Death Legion) fara functii fara nimic un simplu player....nu aveam cunostinte de a conduce un trib, sau altele....dupa o perioada intemeietorii au renuntat si am ajuns sa conduc acel trib....fiind printe cei mai activi din el.

Nicioada nu mi-au placut triburile imprastiate si cu multi membrii inutili asa ca atunci am hotarat sa fac o nebunie si anume un trib cu 40 de membrii. Asa a luat fiinta Top Team. Cateva zile am fost singur in trib pt ca toti au zis ca un trib cu 40 de membrii nu poate avea succes. Usor usor au venit dupa mine cei care imi sunt alaturi si in ziua de azi...

In acea perioada eram in zona k35, intamplare a facut ca prietena mea sa joace si ea o perioada triburile...ea aflandu-se in zona k24, Cand s-a plictisit i-am luat satele astfel am ajuns in zona aia si l-am cunoscut pe MafiaBuzau conducator al tribului ELF daca nu ma insel... El si o parte de akolo au venit la noi in trib...Astfel s-a format T.T.-ul cu 40 de jucatori....

De akolo am avut o serie de razboaie...in care nu am pierdut nici unul...

Razboiul cu Shadow...(care acum fac parte din Wanted)
Noi(Wanted)
L.O.D.
LOW
Si nu imi mai aduc aminte....

Dupa aceeea a urmat fuziunea cu WaRooM care a fost o chestie facuta din intamplare... Lipsa de timp a celor 2 conducatori de atunci....H3rifle si Setzel + prietenii mey de akolo( yneman, mamazmeilor...si altii care s-au lasat...) Astfel am ajuns la conducerea WaRooM(Unique). A urmat razboiul cu M.T. care stiti cum s-a terminat....

Si cam asa am ajuns in momentul de fata... :)

Dupa 1 si ceva de jucat pe lumea 5...singurul lucru bun cu care pot spune ca m-am ales....sunt relatiile de amicitie... pot spune ca m-am intalnit cu mai bine de 100 si ceva de jucatori de pe l5....si vor urma si mai multi :).

Cam asta este povestea mea pe l5, si probabil ca va fii ultima lume pe care voi juca... Pana acum pot zice ca am realizat mai mult decat mi-as fii propus vreodata si decat au reusit altii sa realizeze pana acum.

Tot ce conteaza e sa stii care iti sunt prioritatile...si in nici un caz jocul nu este o prioritate pt mine desi multi asta cred.

Succes tuturor :).
 

DeletedUser3101

:) Povestea mea e simpla....

Cunosc jocul de cand a inceput in versiunea beta...cam de vreo 3 ani...Am inceput ca tot omul...atacand cu lancii si spade.

Dupa am luato o pauza primii ani de facultate s-au aratat mai interesanti ca triburile.

Dupa dintr-o prostie am inceput pe lumea 5, impreuna cu colegul meu de camera....

si ce alte prosti ai mai facut cu colegul tau de camera rain??..=)))


pentru glume de genul asta va pot sfatui sa: vorbiti pe privat. deja se pierde esenta temei :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

GhostMaster, plimbaretule...:)

Povestea mea e simpla: am vazut o reclama pe net (la fel ca cele de acum) si zic: sa vezi un joc misto (de strategie - ma gandeam eu :rolleyes: - adica RTS). Intru, doar asa intr-o doara (imi aduc aminte ca am vazut de 2-3 ori reclama pana sa intru) si am inceput lipa-lipa. Am intrat in 3-A (L5 e prima lume pe care am jucat) si de acolo nu am mai iesit.
Za end :p


LE: nu L5 e lumea pe care am invatat cu adevarat sa joc, ci L7, unde am dat de illidan stormrage, sebica19, cuka si alti nebuni din MOD-ul de atunci. Eu eram in BURN, deci inamici si ne-au cam tras-o, dar macar am invatat sa joc. Ma opresc aici, ca deja o luai pe aratura :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Acum 2 ani eu eram foarte pasionat de trivia si jucam pe diferite hub-uri din Baia Mare.
Dat fiind ca eram cel mai bun de pe vreo 2-3 hub-uri la trivia m-am gandit sa parasesc hub-urile de Baia Mare si sa gasesc altele prin tara. O prietena cu care jucam trivia pe hub-urile baimarene mi-a recomandat un hub de prin Bucuresti(ceva cu viper) acel hub era in legatura direct cu alte 2 hub-uri(unu de prin maracineni si unu nu mai tin minte de unde). Acolo se desfasurat concursuri pe 2 saptamani,iar daca in cele 2 saptamani ieseai pe primele 3 locuri primeai cont Vip pt o perioada pe hub, daca ieseai de 3 ori consecutiv in top 3 aveai VIP permanent(VIP-ul era doar slot rezervat).
Am luat si acolo locul I am primit VIP m-am imprietenit cu staff-ul si mi-au spus de celelalte 2 hub-uri partenere care aveau aceeasi regula....ei ** si acolo am fost pe I :)) la care Viper- ownerul de pe hub-ul principal mi-a trimis adresa cu www.triburile.ro si mi-a zis intra pe L5 ca este ultima lume aparuta si cea mai buna.
Am intrat impreuna cu ownerii de pe celelalte 2 hub-uri (asta se intampla acuma 1 an si 3-4 luni nu mai sunt sigur) am fost in tribul V.I.P., de acolo am trecut in NOI eu fiind singurul supravietuitor al tribului V.I.P.(aveam vreo 2304 pct pe atuncea :))))) si in urma razboaielor si diferitelor schimbari am ajuns in WANTED.
 

DeletedUser2821

Am si eu o mica nelamurire :) .
Lumea 5 nu e deschisa de 2 ani ;) .
Poate de 1 an :) .
 

DeletedUser

ce impresie tzi-am lasat ghost de vrei sa auzi povestea mea?

erai printre singurii care ma mai atacau, si ai avut foarte mult timp liber, mi-o mai placut ca fara 7-8 nobili nu puteam sa-ti iau vreun sat totusi ai ceva in plus fata de restu (sa nu se inteleaga gresit)

raspund acu dupa atata timp pentru ca-i prea pustiu forumul lumii 5


Nu se mai aude nimic de alte povesti? Noi suntem singurii nefericiti care le-am facut publice? :))
 

DeletedUser

GN-vorax imi cer scuze fata de admini ca nu sunt on topic.

dar trebuia sa le raspund celor din Unique si sa ai felicit ca au cistigat un "mare" razboi.

pina sa ajung sa va lamuresc pe toti de ce am dat stergere cont , vreau sa le multumesc urmatorilor jucatori:
stranutelu,pavone,rainn21,davidcdd79,Styrix,vsn25, etc. scuze daca am omis pe cineva.
Pentru cei mai buni jucatori care au fost alaturi de mine si la bine si la greu si nu au parasit tribul GN si cu care am luat hotarari inpreuna si am ajuns cu tribul Gn cit maI sus aratind altor triburi marete si cu jucatori mai multi ca totus Gn a ajuns pina aici.
FELICITARI Garda Nationala.

Cit despre razboiul cu unique nu imi ramine decit sa spun ca cei din unique ar fi cistigat unpic mai greu acest razboi , nu spun ca nu lar fi cistigat , poate ar fi renuntat intr-un final la razboi pt. ca snt multi jucatori pe care iam ajutat si care mau ajutat si ai respect ff. mult , ar fi sprijinit tribul GN in care nu sunt asa multi membri,dar sunt buni, le multumesc.

Am dat stergere cont dupa ce mam sfatuit cu uni jucatori din trib si au fost si ei de acord, nu ma bat cu puni in piept ca am fost un mare conducator si am adus tribul unde este acum si toti membri tribului au adus tribul aici pt. ca era tribul "nostru" deciziile le luam inpreuna ,eu doar am cunoscut citiva intemeietori si citiva buni conducatori. am ajuns sa dau stergere cont pt. ca nu mai aveam timp sa joc , consider ca viata personala ,sau viata reala este mai inportanta , decit sa fi jucat si sa nu am timp sa imi apar colegi pt. care as fi dat si ultimul lancer am prefereat sa renunt decit sa joc prost si sa dau satisfactia unor jucatori din unique. puteam muta tot tribul intr-un alt trib ,dar am spus ca GN este primul trib pe care il fac si ultimul in care o sa fiu.
intradevar nu dadeam stergere daca nu declarau razboi cei din unique , urit din partea lor ca se bat cu puni in piept si spun ca au cistigat si acest razboi, vreau doar sa le amintesc celor din unique ca eu ai cerut pna cu noi cind au ineput razboiul cu SAS , eu nu sunt rautacios si imi place sa fiu corect si sa apreciez un trib bun, chiar daca el a "pierdut".
nu vreau sa jicnesc pe nimeni ,sa supar pe cineva sau sa **. urit despre cineva, imi respect dusmanul si rid si gluesc cu el, pe cine am atacat , cind atacam poate confirma.
as mai avea multe de spus dar nu vreau sa va plictisesc sau sa deranjez pe cineva.
INCA ODATA VREAU SA IMI CER SCUZE IN FATA ADMINILOR ,sper sa nu ai fi deranjat prea tare.
 

DeletedUser

dar trebuia sa le raspund celor din Unique si sa ai felicit ca au cistigat un "mare" razboi.

pina sa ajung sa va lamuresc pe toti de ce am dat stergere cont , vreau sa le multumesc urmatorilor jucatori:
stranutelu,pavone,rainn21,davidcdd79,Styrix,vsn25, etc. scuze daca am omis pe cineva.
Pentru cei mai buni jucatori care au fost alaturi de mine si la bine si la greu si nu au parasit tribul GN si cu care am luat hotarari inpreuna si am ajuns cu tribul Gn cit maI sus aratind altor triburi marete si cu jucatori mai multi ca totus Gn a ajuns pina aici.
FELICITARI Garda Nationala.

Cit despre razboiul cu unique nu imi ramine decit sa spun ca cei din unique ar fi cistigat unpic mai greu acest razboi , nu spun ca nu lar fi cistigat , poate ar fi renuntat intr-un final la razboi pt. ca snt multi jucatori pe care iam ajutat si care mau ajutat si ai respect ff. mult , ar fi sprijinit tribul GN in care nu sunt asa multi membri,dar sunt buni, le multumesc.

Am dat stergere cont dupa ce mam sfatuit cu uni jucatori din trib si au fost si ei de acord, nu ma bat cu puni in piept ca am fost un mare conducator si am adus tribul unde este acum si toti membri tribului au adus tribul aici pt. ca era tribul "nostru" deciziile le luam inpreuna ,eu doar am cunoscut citiva intemeietori si citiva buni conducatori. am ajuns sa dau stergere cont pt. ca nu mai aveam timp sa joc , consider ca viata personala ,sau viata reala este mai inportanta , decit sa fi jucat si sa nu am timp sa imi apar colegi pt. care as fi dat si ultimul lancer am prefereat sa renunt decit sa joc prost si sa dau satisfactia unor jucatori din unique. puteam muta tot tribul intr-un alt trib ,dar am spus ca GN este primul trib pe care il fac si ultimul in care o sa fiu.
intradevar nu dadeam stergere daca nu declarau razboi cei din unique , urit din partea lor ca se bat cu puni in piept si spun ca au cistigat si acest razboi, vreau doar sa le amintesc celor din unique ca eu ai cerut pna cu noi cind au ineput razboiul cu SAS , eu nu sunt rautacios si imi place sa fiu corect si sa apreciez un trib bun, chiar daca el a "pierdut".
nu vreau sa jicnesc pe nimeni ,sa supar pe cineva sau sa **. urit despre cineva, imi respect dusmanul si rid si gluesc cu el, pe cine am atacat , cind atacam poate confirma.
as mai avea multe de spus dar nu vreau sa va plictisesc sau sa deranjez pe cineva.
INCA ODATA VREAU SA IMI CER SCUZE IN FATA ADMINILOR ,sper sa nu ai fi deranjat prea tare.


vorax...sincer acum mi-am schimbat parerea...felicitari pentru tot ce ai facut pe aceasta lume!
 

DeletedUser18437

dar trebuia sa le raspund celor din Unique si sa ai felicit ca au cistigat un "mare" razboi.

pina sa ajung sa va lamuresc pe toti de ce am dat stergere cont , vreau sa le multumesc urmatorilor jucatori:
stranutelu,pavone,rainn21,davidcdd79,Styrix,vsn25, etc. scuze daca am omis pe cineva.
Pentru cei mai buni jucatori care au fost alaturi de mine si la bine si la greu si nu au parasit tribul GN si cu care am luat hotarari inpreuna si am ajuns cu tribul Gn cit maI sus aratind altor triburi marete si cu jucatori mai multi ca totus Gn a ajuns pina aici.
FELICITARI Garda Nationala.

Cit despre razboiul cu unique nu imi ramine decit sa spun ca cei din unique ar fi cistigat unpic mai greu acest razboi , nu spun ca nu lar fi cistigat , poate ar fi renuntat intr-un final la razboi pt. ca snt multi jucatori pe care iam ajutat si care mau ajutat si ai respect ff. mult , ar fi sprijinit tribul GN in care nu sunt asa multi membri,dar sunt buni, le multumesc.

Am dat stergere cont dupa ce mam sfatuit cu uni jucatori din trib si au fost si ei de acord, nu ma bat cu puni in piept ca am fost un mare conducator si am adus tribul unde este acum si toti membri tribului au adus tribul aici pt. ca era tribul "nostru" deciziile le luam inpreuna ,eu doar am cunoscut citiva intemeietori si citiva buni conducatori. am ajuns sa dau stergere cont pt. ca nu mai aveam timp sa joc , consider ca viata personala ,sau viata reala este mai inportanta , decit sa fi jucat si sa nu am timp sa imi apar colegi pt. care as fi dat si ultimul lancer am prefereat sa renunt decit sa joc prost si sa dau satisfactia unor jucatori din unique. puteam muta tot tribul intr-un alt trib ,dar am spus ca GN este primul trib pe care il fac si ultimul in care o sa fiu.
intradevar nu dadeam stergere daca nu declarau razboi cei din unique , urit din partea lor ca se bat cu puni in piept si spun ca au cistigat si acest razboi, vreau doar sa le amintesc celor din unique ca eu ai cerut pna cu noi cind au ineput razboiul cu SAS , eu nu sunt rautacios si imi place sa fiu corect si sa apreciez un trib bun, chiar daca el a "pierdut".
nu vreau sa jicnesc pe nimeni ,sa supar pe cineva sau sa **. urit despre cineva, imi respect dusmanul si rid si gluesc cu el, pe cine am atacat , cind atacam poate confirma.
as mai avea multe de spus dar nu vreau sa va plictisesc sau sa deranjez pe cineva.
INCA ODATA VREAU SA IMI CER SCUZE IN FATA ADMINILOR ,sper sa nu ai fi deranjat prea tare.

:eek::eek::eek: io zic ca nici daca nu dadeati stergere cont unique nu lua mai greu sate.sau poate ca atunci ar fi luat si mai usor :D mari jucatori din Garda nationala :confused::confused::confused: un trib mamut,la final au ramas numai vreo 50 iar cei din conducere innobilau tot tribul :D:D:D vorax nici u nu erai nicaieri daca nu ai fi innobilat atatea jucatori.peste tot se innobileaza jucatori inactivi si se iau sate de barbari dar ceea ce faceai tu era un lucru deosebit :rolleyes: nu reusesc multi sa innobileze atat fara sa le declara cineva razboi :cool:
 

DeletedUser18437

nu stiam unde leas putea pune aceste statistici si deaia le pun aici :D unele chiar sunt ff interesante ;)

Side 1:
Tribes: WANTED
Players:

Side 2:
Tribes: WANTED
Players:

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 3,738
Tabăra 2: 3,738
Diferență: 0

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,330
Tabăra 2: 2,330
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 32,253,755
Tabăra 2: 32,253,755
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 22,392,808
Tabăra 2: 22,392,808
Diferență: 0

image.php



Side 1:
Tribes: UNIQUE
Players:

Side 2:
Tribes: UNIQUE
Players:

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 5,016
Tabăra 2: 5,016
Diferență: 0

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,887
Tabăra 2: 1,887
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 50,929,446
Tabăra 2: 50,929,446
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 19,501,291
Tabăra 2: 19,501,291
Diferență: 0

image.php



Side 1:
Tribes: 3-SLA
Players:

Side 2:
Tribes: 3-SLA
Players:

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 4,351
Tabăra 2: 4,351
Diferență: 0

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,404
Tabăra 2: 2,404
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 41,667,504
Tabăra 2: 41,667,504
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 24,273,196
Tabăra 2: 24,273,196
Diferență: 0

image.php



Side 1:
Tribes: UFO
Players:

Side 2:
Tribes: UFO
Players:

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,127
Tabăra 2: 2,127
Diferență: 0

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 564
Tabăra 2: 564
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 21,919,674
Tabăra 2: 21,919,674
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 5,916,176
Tabăra 2: 5,916,176
Diferență: 0

image.php
 

DeletedUser18437

Side 1:
Tribes: newage
Players:

Side 2:
Tribes: newage
Players:

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,473
Tabăra 2: 2,473
Diferență: 0

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 970
Tabăra 2: 970
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 22,335,377
Tabăra 2: 22,335,377
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 9,386,306
Tabăra 2: 9,386,306
Diferență: 0

image.php





Side 1:
Tribes: YkzLcn
Players:

Side 2:
Tribes: YkzLcn
Players:

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,683
Tabăra 2: 2,683
Diferență: 0

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,157
Tabăra 2: 1,157
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 23,758,243
Tabăra 2: 23,758,243
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 11,252,569
Tabăra 2: 11,252,569
Diferență: 0

image.php




Side 1:
Tribes: NATO
Players:

Side 2:
Tribes: NATO NATO
Players:

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 1,726
Tabăra 2: 1,726
Diferență: 0

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 751
Tabăra 2: 751
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 15,701,032
Tabăra 2: 15,701,032
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 7,147,075
Tabăra 2: 7,147,075
Diferență: 0

image.php




Side 1:
Tribes: Crazy
Players:

Side 2:
Tribes: Crazy
Players:

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 881
Tabăra 2: 881
Diferență: 0

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 438
Tabăra 2: 438
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 7,048,944
Tabăra 2: 7,048,944
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4,076,613
Tabăra 2: 4,076,613
Diferență: 0

image.php
 

DeletedUser18437

+mai pun niste statistici calculate de mine,adica cat % dintre cuceriri sunt innobilari interne :D

WANTED-62%
UNIQUE-37%
3-sla-55%
UFO-26%
YkzLcn-43%
newage-39%
NATO-43%
Crazy-49%


..................Loc 1: UFO...................
Loc 2: UNIQUE <===> Loc 3: newage


:cool::cool::cool:
 
Sus