Propunere pt viitoarele lumi de pe Triburile.RO -Cu poll

DeletedUser

Eu 1 propun ca membrii sa isi aleaga serverul,nu adminii, si prin aceasta propunere ma refer la poll, votam si fie ca majoritatea sa decida cum sa fie lumea.

Ca de ex va aparaea un poll cu lumea 17 sa zicem si va aparea subcategorii de topicuri pe topicul principal(Poll Detalii - Lumea17)

Topic cu viteza lumii:
Viteza Mica (0-1)
Viteza Medie (1-1.5)
Viteza Mare (1.5-2)

Topic cu viteza deplasare unitati:
Viteza Mica (0-1)
Viteza Medie (1-1.5)
Viteza Mare (1.5-2)

Topic cu paladin:
Cu paladin fara arcasi
Cu paladin si arcasi
Fara Paladin.

etc...

Astfel putem incuraja si activitatea pe forumul extern.
Eu 1 zic ca ar fi o idee excelenta,dar mai trebuie pusa si in practica,deci mr admin,te rog sa citesti propunerile noastre,si sa iti dai si tu umpic cu parerea

De aia in 89' am pus un glont in capu unui mos tiran, si de aia au murit oameni,sa putem alege,noi majoritatea !

Si daca ati fi baieti seriosi,ati propune asta si adminilor de pe .net(ma refer la adminii de pe .ro), sunt sigur ca ei vor lua propunerea cu seriozitate.
 

DeletedUser

pro,dar cu conditia ca poolurile sa fie facute in joc nu pe forum ...
 

DeletedUser

oarecum impotriva... daca ar fi sa alegem majoritatea ar alege viteza 2 iar lume dupa lume viteza 2 nu ar fi o optiune dar as fi pro cel putin pt o lume :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14704

Topic cu viteza lumii:

Topic cu viteza deplasare unitati:


Topic cu paladin:

etc...


Nu ti se pare ca daca s-ar face atatea teme/polluri s-ar aglomera forumul?
Majoritatea membrilor vor alege viteza serverului sa fie 2 iar cea a trupelor sa fie tot 2.


Eu 1 zic ca ar fi o idee excelenta,dar mai trebuie pusa si in practica,deci mr admin,te rog sa citesti propunerile noastre,si sa iti dai si tu umpic cu parerea

Fiecare propunere este citita de un administrator al jocului .



regele 1 a spus:
pro,dar cu conditia ca poolurile sa fie facute in joc nu pe forum ...

Asta ar fi o idee buna , numai ca in joc sa se faca un poll cu vreo cateva optiuni unde sa fie enumerate niste setari diferite


Deci : Contra
 

DeletedUser

ar trebuii un poll pt propunerea cu poll ... o.0

Bun, propunerea mea e totusi o idee, sa zicem ca 1/2 servere sa fie alese de playeri, si totusi,daca playerii aleg speed 2, inseamna ca asta vor sa joace, ce rost are sa joci (in scarba) o lume,dupa care sa te plictisesti ? ....cand poti juca cu setariile pe care tocmai tu leai votat ca PRO ?

Si am sa ma repet, in asa fel se va incuraja activitatea pe forumum extern.Nu votezi,joci ce au votat altii, nu vrei sa joci,well asta e .....dar altai cand doresti sa joci,si sa nu prea iti vina sa joci din cauza detaliilor pe care le are worldul.

@regele 1, in joc ? detaliaza umpic :), te referi pe forumul tribului ?

@kid68
Nu ti se pare ca daca s-ar face atatea teme/polluri s-ar aglomera forumul?
Majoritatea membrilor vor alege viteza serverului sa fie 2 iar cea a trupelor sa fie tot 2.

Se face o sectie speciala pt votarea lumiilor, [LUMEA X] -> [VOT PALADIN], [VOT VITEZA],[VOT ETC]. Nu ar fi ingramadeala deloc ;),trebuie doar umpic de motivatie,si oarecum sar schimba "relatia" jucator-admin.

Sar imbunatatii jocul enorm, ma refer pt playeri.
Nu stiu daca e vreun admin de pe .ro care sa joace pe .net sau sal testeze macar, dar acolo aia au surveyuri chiar la inceput cum te loghezi pe joc,sa te intrebe ce ar mai trebuii imbunatatit....
 

DeletedUser

clasica

Eu tot mai visez inca o lume clasica adevarata, fara limita de deplasare a nobilului, fara biserica, paladin, sate bonus si alte fitze...
:)
 

DeletedUser

De acord,eu vroiam l16 asa,mai simpla,dar asta e.

UGH....dar tu esti moderator o.0..........nu sti sa ** cu adminu ala de ia decizile.....ca pe vremea lu ceausescu sa fiu eu de nu :D

Bagati mai un pol, si veti putea vota lumea clasica ....nu e asa greu
+ ca am zis si mai sus :D 1/2 lumi sa fie votate de playeri :D

Si sincer miar place si mie lumea clasica :D,dar si una cu viteza 2
 

DeletedUser5809

Carmi hotaraste in final viteza.Pentru lumea 16,desi am zis sa fie serios si sa zica lumea ce setari,in final unii au venit cu propuneri fanteziste,viteze de 2.5,taleri la pret redus direct si carmi a hotarat singura ce viteza sa puna citind anumite topicuri,fiind mai multe deschise pe aceeasi tema.
Pentru l17,cand se anunta,facem repede un topic cu ce setari ar fi bune si i le transmit.Nu ca pentru l16,de vroiau viteza 1.5 sau 2 si cand s-au anuntat setarile vroiau viteza 1.
 

DeletedUser

Carmi hotaraste in final viteza.Pentru lumea 16,desi am zis sa fie serios si sa zica lumea ce setari,in final unii au venit cu propuneri fanteziste,viteze de 2.5,taleri la pret redus direct si carmi a hotarat singura ce viteza sa puna citind anumite topicuri,fiind mai multe deschise pe aceeasi tema.
Pentru l17,cand se anunta,facem repede un topic cu ce setari ar fi bune si i le transmit.Nu ca pentru l16,de vroiau viteza 1.5 sau 2 si cand s-au anuntat setarile vroiau viteza 1.

de asta zic, alege doar cativa admini cum sa fie noua lume, si o mai alege si superficial,nui de mirare ca majoritatea romanilor joaca pe.net, is lumiile mai nasoale,si adminii superficiali, no offense,tot respectu pt admin ca a ajuns in pozitia aia,dar macar comportate si calumea, ca lumea sa aiba o satisfactie cand se joaca.

E vreo lume cu viteza maxima (de 2) ? ....eu nu prea cred,si daca ar fi, probabil ca e una,si restu care mai vor sa joace nu prea au cum,ca e diferenta de cateva zeci de sate intre ei si playerii care au intrat decand sa lansat lumea.
 

DeletedUser5809

de asta zic, alege doar cativa admini cum sa fie noua lume, si o mai alege si superficial,nui de mirare ca majoritatea romanilor joaca pe.net, is lumiile mai nasoale,si adminii superficiali, no offense,tot respectu pt admin ca a ajuns in pozitia aia,dar macar comportate si calumea, ca lumea sa aiba o satisfactie cand se joaca.

E vreo lume cu viteza maxima (de 2) ? ....eu nu prea cred,si daca ar fi, probabil ca e una,si restu care mai vor sa joace nu prea au cum,ca e diferenta de cateva zeci de sate intre ei si playerii care au intrat decand sa lansat lumea.

Nu intaleg ce vrei sa spui prin admini,stiu ca la carmi si lamine apare titlu admini,dar ei sunt administratori.Admini admini sunt doar cei care baneaza in joc,si ei personal nu au nimic de a face cu setarile lumii,la fel ca si noi,moderatorii, in final.

Sunt lumi cu viteza 2,l3 e viteza 2 si mai sunt cateva,nu stiu exact care,eu personal nu joc pe nici o lume la noi,o sa intru un pic pe l16.
 

DeletedUser

Nu intaleg ce vrei sa spui prin admini,stiu ca la carmi si lamine apare titlu admini,dar ei sunt administratori.Admini admini sunt doar cei care baneaza in joc,si ei personal nu au nimic de a face cu setarile lumii,la fel ca si noi,moderatorii, in final.

Sunt lumi cu viteza 2,l3 e viteza 2 si mai sunt cateva,nu stiu exact care,eu personal nu joc pe nici o lume la noi,o sa intru un pic pe l16.

adminii = administratorii, moderatorii, stafful cum ar venii :),cei care se ocupa de tot ... :)
lumea 16 e aiurea :( ....lumea 3 sau care mai are viteza 2,cum am mai zis,e prea tarziu ca alti membrii sa mai intre acolo :(

Apropo,cand se deschide lumea 17 ?,chiar sunt curios ce detalii va avea ... o.0
 

DeletedUser5809

Nu stiu cand se va deschide l17,o sa deschid un topic inainte sa discutam despre setari.
 

DeletedUser

Nu stiu cand se va deschide l17,o sa deschid un topic inainte sa discutam despre setari.


da....ar fi bine.....si ar fi simai misto daca luati in considerare chestia cu pollul (topicul pe care lam deschis,si unde ** noi acuma)


Macar incercati si voi ceva nou, ca lumiile.....sunt cam vraiste,is o gramada de playeri romani pe .net,incercati sa trageti si voi concluziile dc ...

Si puneti si voi mai multe anunturi pe prima pagina,uitativa la aia de pe .net, totimpu au minim 3 anunturi pe pagina principala

Lumea care se va deschide, un supper uppdate pe care il veti face sau stiu si eu .....poate VIZITATI REGULILE SI FORUMUL EXTERN cu link in bb-codes :D...
 

DeletedUser

daca nu vad arcasi si arcasi calareti pe noile lumi,ma las de triburile...ce dumnezeu!sunt sagetator ;))
 

DeletedUser

Carmi hotaraste in final viteza.Pentru lumea 16,desi am zis sa fie serios si sa zica lumea ce setari,in final unii au venit cu propuneri fanteziste,viteze de 2.5,taleri la pret redus direct si carmi a hotarat singura ce viteza sa puna citind anumite topicuri,fiind mai multe deschise pe aceeasi tema.
Pentru l17,cand se anunta,facem repede un topic cu ce setari ar fi bune si i le transmit.Nu ca pentru l16,de vroiau viteza 1.5 sau 2 si cand s-au anuntat setarile vroiau viteza 1.

Eu unu sunt de acord cu un speed 2 , care sa fie totusi pe gratis, nu sa trebuiasca sa cumperi puncte premium.
 

DeletedUser

Am inteles.Atunci se poate o lume cu ceva mai schimbat decat astea?toate sunt la fel doar viteza diferit si paldin sau arcasi.Poate niste schimbari noi.
 
Sus