F. DECIDE sau F. NOI ?!

DeletedUser

Scuzati ca am deschis un topic pentru asta, dar as dori sa stiu daca s-au certat cei din familia DECIDE.

La profilul NOI este asa:
"FAMILIA NOI+MoH - LUMEA 11

FAMILIA NOI ESTE FORMATA DIN :
SOARTA ; DERO+ & NOI"

Iar la profilul DECIDE este asa:
"FAMILIA DECIDE + MOH - LUMEA 11"

Putem primi si noi un raspuns oficial ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Si se pare ca a invitat si ceva membri din NOI...oare ce i-o fi apucat?
Primim si noi oare un raspuns oficial ?
 

DeletedUser7676

Incerc sa lamuresc problema in mod oficial. Pentru cine nu ma cunoaste dupa acest nick, pe lumea 11 sunt longsword.

Hotararile in familia DECIDE erau luate in cadrul unei conduceri comune a triburilor care o alcatuiau, respectiv DECIDE, NOI, SOARTA, DERO+.

Zilele trecute conducerea DECIDE a publicat, printr-o decizie unilaterala fara consultarea conducerii din nici unul din celelalte triburi, un anunt potrivit caruia tribul NOI se desfiinteaza si se infiinteaza tribul PRAF in care erau invitati jucatori din NOI, SOARTA sau DERO+.
Trecand peste exprimarea protocolara, a fost evident o incercare de "lasare in aer" a conducerii din celelalte triburi prin mutarea membrilor in DECIDE + PRAF.

Unii membrii au plecat in DECIDE in principal din motive de afinitati personale sau dezinformati, nu au primit nici un accept din partea conducerii triburilor din care au plecat.

In concluzie la momentul actual situatia sta cam asa:

Familia NOI are in componenta triburile NOI + SOARTA + DERO, forum si conducere comuna.

DECIDE a parasit familia si are conducere separata. In continuare strategiile de dezvoltare se vor elabora evident separat.

Relatia de diplomatia Ally a fost pastrata, ce e drept fiind pe muche de cutit pana ieri datorita recurtarilor masive care s-au incercat de catre DECIDE, dar acum lucrurile s-au calmat.

Tribul PRAF nu are nici o legatura cu familia NOI, in diplomatia noastra figurand pe Neutru. Nu cunosc planul sau statutul pe care il doreste DECIDE pentru PRAF.

Pozitia aceasta este exprimata foarte clar la profilul triburilor noastre si este pusa de acord cu toti cei implicati.

Pentru orice alte lamuriri ma puteti contacta in joc pe nickul longsword.

O zi buna tuturor!
 

DeletedUser9453

eu am o singura nelamurire .. MoH din ce familie face parte ? o_O
 

DeletedUser

Alexutz,
tu te expui de pe pozitia de "fugar"?
Mihai s-a exprimat foarte clar ca relatia de diplomatie a fost pastrata!
 

DeletedUser

Mihai s-a exprimat foarte clar ca relatia de diplomatie a fost pastrata!

Diplomatia a fost pastrata numai cum zice si mihai "pe muchie de cutit".
Conducerea DECIDE nu comenteaza nimic?
A plecat Stranutelu si acum spiritele s-au calmat?: ))
 

DeletedUser

Tribul MoH pastreaza aceeasi diplomatie ca si pana acum cu toate 4 triburile. Cat despre familie, parerea mea e ca nu prea conteaza numele ci doar relatiile dintre triburi si jucatori.
 

DeletedUser

aLeXuTzZ** este dupa cum bate vantul.A sarit dintr-un trib in altul,a alergat dupa maco peste tot si acum isi da cu parerea .
Hmm.....in locul lui as baga capul in nisip ca strutul :)
 

DeletedUser

aLeXuTzZ** este dupa cum bate vantul.A sarit dintr-un trib in altul,a alergat dupa maco peste tot si acum isi da cu parerea .
Hmm.....in locul lui as baga capul in nisip ca strutul :)


oare ? daca tu zici ...
mai bine te-ai gandi de ce am plecat din NOI in DECIDE . motivul de fapt cred ca il stii , numai e nevoie sa te gandesti .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7676

oare ? daca tu zici ...
mai bine te-ai gandi de ce am plecat din NOI in DECIDE . motivul de fapt cred ca il stii , numai e nevoie sa te gandesti .

De ce nu spui motivul? Am discutat cu mai multi in perioada asta si am primit numai balbaieli de genul "daca va certati eu vreau sa joc linistit" si abureli din astea.
Chiar as fi extrem de curios sa aud 1-2 explicatii plauzibile (in care sa nu incerce sa isi ascunda slabiciunea) de la cei care au plecat.


1. "Linistit" se putea juca si la NOI si la DECIDE, sau cel putin cu acelasi grad de liniste.
2. Ce treaba ai tu cu conflictul personal stranutelu / tarnava si cat stii tu din spatele acestui conflict sa dai verdicte?

Adevarul este ca ai crezut ca si altii ca NOI va cadea si ai "sarit" printre primii, tocmai pentru ca ai fost printre cei care au inghitit nemestecat ceea ce a postat tarnava, fara sa te uiti pe twstats si fara sa fi comunicat suficient cu cei implicati.

Asa ca recomandarea Martinezului de a continua sa tii capul in nisip este una cat se poate de potrivita.
 

DeletedUser

De ce nu spui motivul? Am discutat cu mai multi in perioada asta si am primit numai balbaieli de genul "daca va certati eu vreau sa joc linistit" si abureli din astea.
Chiar as fi extrem de curios sa aud 1-2 explicatii plauzibile (in care sa nu incerce sa isi ascunda slabiciunea) de la cei care au plecat.


1. "Linistit" se putea juca si la NOI si la DECIDE, sau cel putin cu acelasi grad de liniste.
2. Ce treaba ai tu cu conflictul personal stranutelu / tarnava si cat stii tu din spatele acestui conflict sa dai verdicte?

Adevarul este ca ai crezut ca si altii ca NOI va cadea si ai "sarit" printre primii, tocmai pentru ca ai fost printre cei care au inghitit nemestecat ceea ce a postat tarnava, fara sa te uiti pe twstats si fara sa fi comunicat suficient cu cei implicati.

Asa ca recomandarea Martinezului de a continua sa tii capul in nisip este una cat se poate de potrivita.

1)NU am nevoie de niste conducatori cu 10 conturi , cred ca stii la cine ma refer si care pot face astfel de afirmatii :
NOI - LucasCage astăzi la ora 14:17 Citat Prelucrare Şterge
Bai,eu nu-ti verific tie rezervarile ! Si in al doilea rand daca te-ai stradui sa tastezi romana corect gramatical probabil ca ai putea sa ai un dialog cu mine,in rest shut the EDITAT up !

NU accept sa ma conduca pe mine cineva ca si el .
Asa ca nu am venit aici doar ca sunt primii .
2) tarnava imi este prietena , daca ea nu accepta sa ma bag , putea sa imi spuna ea , nu tu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Preferi sa te conduca altul, care-mi inchidea mie gura la fel cu fraze de genul "mai bine taci", "iti dai cu parerea ca un noob aici", pentru ca nu-i convenea ce zic eu :rolleyes:

Bun motiv :D

Nu am facut aluzie ca un conducator e mai bun ca altul, am aratat doar ca ai prezentat un argument care la fel poate fi folosit impotriva unuia din conducatorii tai :p
 

DeletedUser

Tribul PRAF nu are nici o legatura cu familia NOI, in diplomatia noastra figurand pe Neutru. Nu cunosc planul sau statutul pe care il doreste DECIDE pentru PRAF.

Pozitia aceasta este exprimata foarte clar la profilul triburilor noastre si este pusa de acord cu toti cei implicati.

Pentru orice alte lamuriri ma puteti contacta in joc pe nickul longsword.

Din cite stiu eu i sa cerut lui Martinezu trecerea tribului PRAF la aliati dar nu prea a catadicsit sa raspunda
 

DeletedUser

Si ce-i cu tribul PRAF?
Helloman a dat circulara ca se formeaza noul trib PRAF si toti din NOI sa treaca in el, dar de fapt a dat invitatii in DECIDE.
Voi singuri stiti ce e cu tribul PRAF?
 

DeletedUser

Si ce-i cu tribul PRAF?
Helloman a dat circulara ca se formeaza noul trib PRAF si toti din NOI sa treaca in el, dar de fapt a dat invitatii in DECIDE.
Voi singuri stiti ce e cu tribul PRAF?
Haide sa spunem ca face parte din familie,in acest caz nu ar trebui tratat ca un trib aliat?
 
Sus