F. DECIDE sau F. NOI ?!

DeletedUser

La fel ca si marile imperii a venit timpul si familiei decide sa cada batuta si din exterior dar si din interior . Cel responsabil de aceasta decadere este marele lor conducator stranutzelu care joaca simcity ( poate sa trezit acum la realitate cine stie ) .


Multa bafta tribului 4FUN care si'au dat seama cu ce "ciume" ( nu dau nume din respect ) stau in trib .
 

DeletedUser11867

ce mare imperiu a fost familia decide se mari lucruri au facut??sa adunat toata parte de SV intr-o mare famile...era clar ca nu va rezista...de abia poti struni un trib de 100 jucatori si vrei sa strunesti atatia jucatori...visuri...
 

DeletedUser

La fel ca si marile imperii a venit timpul si familiei decide sa cada batuta si din exterior dar si din interior .

Ce tampenii vorbesti stimabile,arata-mi te rog cum anume a fost batuta din exterior familia DECIDE.
Mor cand vad toti soarecii ca vin cu,comentarii in nestiinta de cauza ,dar sa se rupa si ei in figuri pe aici.Intr-adevar,familia a cazut si vedem ce o mai fi mai departe,dar faza ca a fost batuta si din exterior si din interior....omule,delirezi,mergi in excursie la BALACEANCA sa-ti revi.

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

...Intr-adevar,familia a cazut si vedem ce o mai fi mai departe,dar faza ca a fost batuta si din exterior si din interior...

DECI CLAR,cel mai puternic om de pe L11 care a putut sa darame o mare familie, este !Csp.

Nu ai vrea, te rog, sa detaliezi putin? Caci suna destul de interesant...

Si daca ar fi sa ne luam dupa cele scrise la profilul lui !csp...

Aveam si eu un prieten ce ma parasit, mascota tribului NOI;am un mesaj pentru el:

Nu e rusinos sa cazi in lupta!
Rusinos este sa nu lupti.

Acum se ascunde in spatele altor conturi; dar o sa il caut din nou ca tare m-a distrat; iar ma voi sterge la fund cu el si cu reputatia lui, pana ma voi plictisi :)

...parca suna si mai interesant.

Ce fel de lupte de culise s'au dus, si noua nu ne spuneti?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7711

Acela este domnul stranutzelu care intra pe mai multe conturi si dirija marea ex. familie . Cata drama , cat suspin parca imi da o lacrima sau mai bine ... rad de voi si cat de penibili erati ma :))
 

DeletedUser

"Aveam si eu un prieten ce ma parasit, mascota tribului NOI;am un mesaj pentru el:

Nu e rusinos sa cazi in lupta!
Rusinos este sa nu lupti.

Acum se ascunde in spatele altor conturi; dar o sa il caut din nou ca tare m-a distrat; iar ma voi sterge la fund cu el si cu reputatia lui, pana ma voi plictisi :)"


eram sigur ca doar o femeie e capabila de atata razbunare...
dar se pare ca !csp e barbat ?!?!
 

DeletedUser6843

Acela este domnul stranutzelu care intra pe mai multe conturi si dirija marea ex. familie . Cata drama , cat suspin parca imi da o lacrima sau mai bine ... rad de voi si cat de penibili erati ma :))

Numai se joaca domnu stranutelu de 3 saptamani pe lumea 11 , joaca in gluma pe lumea 16.
M-am lasat pentru ca numai faceam fata :) , nu stiu care a fost drama , daca tu razi iti pot transmite felicitari poti rade si tu de cineva intr-un joc , ca in viata de zi cu zi pun pariu ca rad toti de tine.
Spre fericirea ta , nu o sa mai aive cine sa iti faca profiliul vietii tale sau sa iti spuna numarul de ore alocat , pentru ca eu am disparut :) si de pe extern
Doresc succes fam. DECIDE in continuare , eu doar nu am mai stiut ce era de facut si de urmat la familie asa de mare si de ce nu asa de puternica si m-am vazut nevoit sa renunt.
Nu ma facea !csp sa renunt la joc sau ceva de genul combinatiile fiind mult prea mare si uitand termenul de familie.
i0gina fam DECIDE din momentul de fata dupa parerea mea , ca ii cunosc si am si eu dreptul la o opinie avand in vedere ca am jucat acolo nu sunt copii complexati sa faca tam`tam pe forumul extern si sa arunce cu bolovani peste gard.
De ce as da eu vreo replica daca numai ma joc?
Daca vezi ca nimeni nu posteaza din fam. DECIDE despre ceea ce s-a intamplat inseamna ca au fost si vremuri cand totul merge ok dar asta nu inseamna ca totul este acum K.O. pentru ca membrii din conducerea ramasa in fam. DECIDE nu sunt copii sunt oameni de la care ai ce invata si chiar au inteles ce inseamna un joc de strategie , chiar daca nu stateam 24/24 de vorba cu ei sau sa le spalam creierul , aici este chestia jocului , fiecare dintre noi poate sa gandeasca nu sa iti explice cineva ce sa faci sau sa nu cauti un contra`argument.


Succes fam.DECIDE
 

DeletedUser

Stranutelu ai scris mult si degeaba, nu au niciun sens cuvintele aruncate de tine in postul de mai sus...
 

DeletedUser7711

Of of dar tu parca te'ai lasat de foarte mult timp :rolleyes: ... De ce nu ai avut curajul sa joci pe contul tau sau doreai sa ne faci o surpriza ? :))

Uite mie chiar imi pare rau , cadeti incet incet si tribul Wall isi pierde interesul pe aceasta lume . Pacat pentru ca se putea mai bine .
 

DeletedUser

pfff...

FAMILIA


DECIDE + NOI +MoH + SOARTA + DERO+


Totul vine de la sine!
 

DeletedUser

Acela este domnul stranutzelu care intra pe mai multe conturi si dirija marea ex. familie . Cata drama , cat suspin parca imi da o lacrima sau mai bine ... rad de voi si cat de penibili erati ma :))

Tare bine iti sta cand nu scri nimic si totusi...parca nici atunci,pentru ca se vad satele tale barbare mici si multe :)))
In fine,sa revenim la subiect.Daca tu crezii ca !Csp era contul lui Stranutelu...ma faci sa intru iar in vacanta,dar ma abtin din respect pentru moderatorul nostru,ca-ti spuneam eu ce parere am despre modul tau de gandire.
Ti-am mai zis,incearca si tu sa scri pe o ciorna si apoi citeste ce ai scris ca sa razi numai tu de tine,sa nu mai rada altii.
Iar domnul Andrey....NO COMENT.
Normal ca nu intelegi ce a scris Stranutelu pentru ca intotdeauna ai fost depasit de replicile lui,nu ne mira faptul ca ti-a facut nod la creier si cu textul de mai sus,dar cel putin nu-ti mai expune incultura pe extern nici tu.Sunt oameni care chiar daca nu vorbesc de bine Familia DECIDE,tot au respect din partea noastra pentru ca stiu sa-si exprime gandurile si gandesc logic,dar voi doi datorita faptului ca ramaneti fara replici,incepeti sa aberati.
 

DeletedUser

Vai altu care scrie doar ca se afle in treaba :) In primul rand tu si stranutelu la un loc aveti IQ = 1.

Voi respectati ? Nu prea cred...

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser27241

UN singur trib NOI a fost pe L5 si cel adevarat si originar, cel de pe L11 e doar un cic, un fals..o incercare de a face ceva ce nu se va mai putea face vreodata...cine a inventat tribu NOI pe L11 sai fie rusine ca nu avea dreptul. Unii de aci sunt niste falsi care se cred mari MOGULI ai familiei care in fata calcukatorului se cred ZMEI...RUSINE!!!
 

DeletedUser8715

Un singur razboi serios(cu Wall) si deja MAREA familie Decide sau cum va numiti are probleme? Ma bucur sa vad ca exista oameni precum longsword care au stiut sa se dezlege de sub jugul tribal al lui stranutelu.
Zmeule, unde esti? De ce te-ai lasat?
 

DeletedUser7711

Tare bine iti sta cand nu scri nimic si totusi...parca nici atunci,pentru ca se vad satele tale barbare mici si multe :)))
In fine,sa revenim la subiect.Daca tu crezii ca !Csp era contul lui Stranutelu...ma faci sa intru iar in vacanta,dar ma abtin din respect pentru moderatorul nostru,ca-ti spuneam eu ce parere am despre modul tau de gandire.


Omule dar tu stii numai sa te bagi in seama ? Am scris eu ca ala era contul lui stranutzelu ? Ai delirat ? Stranutzelu statea pe LucasCage pe etc . Eu erai siter la voi 30 min in fiecare zi deci stiu ce vorbesc . Data viitoare nu te mai baga in seama gratis .
 

DeletedUser6843

UN singur trib NOI a fost pe L5 si cel adevarat si originar, cel de pe L11 e doar un cic, un fals..o incercare de a face ceva ce nu se va mai putea face vreodata...cine a inventat tribu NOI pe L11 sai fie rusine ca nu avea dreptul. Unii de aci sunt niste falsi care se cred mari MOGULI ai familiei care in fata calcukatorului se cred ZMEI...RUSINE!!!

Daca imi aduc bine aminte si sper sa nu ma insel pe tine te-am trimis "in deplasare".Tribul NOI de pe lumea 5 era un trib cu foarte multi noobi(trib mamut) si maxim 30 de jucatori activi care au fost pro` trib si care implicit au tinut tribul in picioare riscand si anumite zile importante din viata lor , au fost momente incredibile si de ce nu momente de neuitat.
Aici pe lumea 11 am intrat majoritatea membrilor activi si s-au format alte triburi.
Ca fost jucator in fam. DECIDE tin iti spun si poate sa va spun ca tribul NOI de pe lumea 11 este foarmat 95% numai din jucatori foarte buni , carora li se pare "pistol cu apa sa faca un dodge la secunda" - din jucatori CU CARE NE-AM INTALNIT AICI , care joaca si mai bine decat unii din noi si au o viziune mult mai ampla asupra jocului si de ce nu , au inteles ideea de joc de strategie ceea ce este foarte important.
Tribul NOI lumea 11 il pot considera un trib perfect , nu imi permit sa ii dau o asemanare cu un alt trib pentru ca nu isi are rostul , tribul NOI este doar un singur BRAND , iar pe aceasta lume datorita conducerii si colegilor nostri care au inteles ideea de trib si de joc si oficial au ajuns la APOGEU impreunda cu o conducere de invidiat
Nu stiu de ce trebuie explicatie peste explicatie , cand altii nu inteleg oricat de mult le-ai scrie.
Raman totusi surprins ca nu au postat altii din alte triburi aici sa inceapa spuna:"vedeti! v-am spus eu! " inseamna ca eu chiar am avut o parere gresita despre unii dintre voi , pana in momentul de fata , nu una totala ci una partiala.
NOI l11 este un trib format 90% deci-RESPECT si SUCCES IN CONTINUARE!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser27241

Daca imi aduc bine aminte si sper sa nu ma insel pe tine te-am trimis "in deplasare".Tribul NOI de pe lumea 5 era un trib cu foarte multi noobi(trib mamut) si maxim 30 de jucatori activi care au fost pro` trib si care implicit au tinut tribul in picioare riscand si anumite zile importante din viata lor , au fost momente incredibile si de ce nu momente de neuitat.
Aici pe lumea 11 am intrat majoritatea membrilor activi si s-au format alte triburi.
Ca fost jucator in fam. DECIDE tin iti spun si poate sa va spun ca tribul NOI de pe lumea 11 este foarmat 95% numai din jucatori foarte buni , carora li se pare "pistol cu apa sa faca un dodge la secunda" - din jucatori CU CARE NE-AM INTALNIT AICI , care joaca si mai bine decat unii din noi si au o viziune mult mai ampla asupra jocului si de ce nu , au inteles ideea de joc de strategie ceea ce este foarte important.
Tribul NOI lumea 11 il pot considera un trib perfect , nu imi permit sa ii dau o asemanare cu un alt trib pentru ca nu isi are rostul , tribul NOI este doar un singur BRAND , iar pe aceasta lume datorita conducerii si colegilor nostri care au inteles ideea de trib si de joc si oficial au ajuns la APOGEU impreunda cu o conducere de invidiat
Nu stiu de ce trebuie explicatie peste explicatie , cand altii nu inteleg oricat de mult le-ai scrie.
Raman totusi surprins ca nu au postat altii din alte triburi aici sa inceapa spuna:"vedeti! v-am spus eu! " inseamna ca eu chiar am avut o parere gresita despre unii dintre voi , pana in momentul de fata , nu una totala ci una partiala.
NOI l11 este un trib format 90% deci-RESPECT si SUCCES IN CONTINUARE!



da stiu cum mai trimis in deplasare..aveai urgenta nevoie de satele altuia ca sa te umfli tu si sa te dai aiaic mare ZMEU...ai dreptate 95 la suta sunt cei mai buni...iar tu esty restu:)...asa ca lasa-ne:))
 

DeletedUser

Un singur razboi serios(cu Wall) si deja MAREA familie Decide sau cum va numiti are probleme? Ma bucur sa vad ca exista oameni precum longsword care au stiut sa se dezlege de sub jugul tribal al lui stranutelu.
Zmeule, unde esti? De ce te-ai lasat?

pfffffffff =)))))))))))))))
Daca eram moderator iti dadeam delete de mult :)))))
ALOOOOOOOO,tu esti in halul asta si in realitate ?
In ceea ce priveste jocul TACI ca esti paralel.
 
Sus