Sa vedem ce zic si altii

  • Autor subiect DeletedUser27056
  • Data de început

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Ar fi interesant de vazut care sunt povestile adevarate, rog pe cei care le cunosc sa le expuna ( cu dovezi evident , altfel totul este vorba in vant ).
 

DeletedUser17342

campeone, cine crede ca doar in Romania e coruptie e naiv. in alte locuri e mai 'ascunsa' - usa, europa de vest, in alte locuri e mai 'la vedere' - russia, ukraina, balcani, asia, africa etc.

in legatura cu ministrii si oamenii politici, vezi si alte tari gen italia, rusia, cehia etc.
in legatura cu arbitrii si campionatele de fotbal, la fel in italia au fost retrogradate echipe puternice pentru coruptie, arbitrii, in cehia(daca nu ma insel) au fost inchisi si demisi din functie jumatate din Federatia de fotbal, Grecia, Anglia, etc. Pe langa cele enumerate poti sa adaugi toate tarile din estul Europei.

Deci, cine crede ca doar in Romania e coruptie(in general) este foarte naiv si e doar un mod de 'refulare' si 'blamare' a sistemului in care traim.

De cand exista lumea si relatiile intre oameni exista coruptie si 'favoritism'. E imposibil sa nu existe.
 

DeletedUser

campeone, cine crede ca doar in Romania e coruptie e naiv. in alte locuri e mai 'ascunsa' - usa, europa de vest, in alte locuri e mai 'la vedere' - russia, ukraina, balcani, asia, africa etc.

in legatura cu ministrii si oamenii politici, vezi si alte tari gen italia, rusia, cehia etc.
in legatura cu arbitrii si campionatele de fotbal, la fel in italia au fost retrogradate echipe puternice pentru coruptie, arbitrii, in cehia(daca nu ma insel) au fost inchisi si demisi din functie jumatate din Federatia de fotbal, Grecia, Anglia, etc. Pe langa cele enumerate poti sa adaugi toate tarile din estul Europei.

Deci, cine crede ca doar in Romania e coruptie(in general) este foarte naiv si e doar un mod de 'refulare' si 'blamare' a sistemului in care traim.

De cand exista lumea si relatiile intre oameni exista coruptie si 'favoritism'. E imposibil sa nu existe.

tocmai asta este ... romanii sunt obisnuiti sa o faca pe fata ... in alte tari se mai ascund ,nu o fac direct pe fata ;)
 

DeletedUser

Eu joc pe lumea X. Nu vad cum ar fi dezavantajati restul de jucatori de pe acea lume prin faptul ca eu joc acolo.
 

DeletedUser6843

boss nu are nici o treaba cu jocul ceea ce ai scris mai sus.
suntem furati peste tot :) si daca Iti ei nevasta buna la nunta ti-o fura (am auzit 'duma' intr-o melodie.

pana la urma si rakanishu are dreptate , daca nu avem dovezi clare ar trebui sa nu ne mai vaitam , dar de cele mai multe ori avem si NOI JUCATORII mici presupuneri(sa le numesc asa) si ar trebui sa fim si noi tratati cu mai mult respect in aceste cazuri , nu sa ne spuneti ca o sa verificati-la la la team-triburile.
eu zic ca membrilor care se 'joaca' de minim un an sau cei care au multe sate sau rang etc. si considera ca s-a produs o mica abatere , ar trebui onorate cererilor in alt fel , nu cu mesaje standard.

dragilor admini : in afara de complexati , frustrati , plictisiti , forumisti si naivi se mai joaca : desi in numar mic membrii care se poate sa aive dreptate in multe din cazuri , desi procentul lor este de probabil 10% din jucatorii actuali.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25856

Eu joc pe lumea X. Nu vad cum ar fi dezavantajati restul de jucatori de pe acea lume prin faptul ca eu joc acolo.

Ipotetic vorbind, tocmai pentru ca suntem in Romania, dezavantajul celorlalti ar fi ca tu ai putea avea un bun amic "Adminul Y" de pe acea lume si care din amicitie ti-ar da informatii valoroase despre tintele tale sau despre cei care te ataca. Eu cel putin asa am inteles pana acum din aceasta discutie.
 

DeletedUser

tocmai asta este ... romanii sunt obisnuiti sa o faca pe fata ... in alte tari se mai ascund ,nu o fac direct pe fata ;)

Exact...daca tot se face,macar sa nu ne dam seama...

@jhon milton

Probabil ca adminii de pe fiecare lume se cunosc intre ei,si isi mai fac unii altora favoruri...

@rankistu
Daca vrei dovezi clar vorbim pe privat. Pana acum cateva luni si eu aveam doar presupuneri,dar la ora actuala sunt sigur ca exista admini corupti...nu toti asta e clar...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca ai dovezi le poti prezenta printr-un tichet. Pe forum sau prin alte parti daca iti exprimi astfel de ganduri nu rezolvi nimic.
@j@ne doe adminii care sunt prinsi ca dau informatii din astea sunt exclusi automat.
 

DeletedUser

Daca ai dovezi le poti prezenta printr-un tichet. Pe forum sau prin alte parti daca iti exprimi astfel de ganduri nu rezolvi nimic.
@j@ne doe adminii care sunt prinsi ca dau informatii din astea sunt exclusi automat.

Au fost dati afara adminii respectivi,si sunt banati si de pe forum.Odata ce ei au putut sa faca lucruri ilegale,orice admin poate sa faca...
 

DeletedUser

Exact...daca tot se face,macar sa nu ne dam seama...

Nu-s de acord cu tine. Furt pe fata sau pe ascuns tot furt ramane. Nu inteleg ce anume s-ar schimba daca nu ai stii ca esti furat.
@jhon milton

Probabil ca adminii de pe fiecare lume se cunosc intre ei,si isi mai fac unii altora favoruri...

Nu trebuie sa fii neaparat admin/moderator sa cunosti alti admini. Ii poti cunoaste si prin alte circumstante, pot sa iti fie prieteni in viata reala. Atata timp cat oamenii iau decizii si nu niste masini vor exista suspiciuni.
@rankistu
Daca vrei dovezi clar vorbim pe privat. Pana acum cateva luni si eu aveam doar presupuneri,dar la ora actuala sunt sigur ca exista admini corupti...nu toti asta e clar...

Daca ai acele dovezi de ce nu discuti cu Carmi? Discuta cu ea despre aceste lucruri.
 

DeletedUser6843

Daca ai dovezi le poti prezenta printr-un tichet. Pe forum sau prin alte parti daca iti exprimi astfel de ganduri nu rezolvi nimic.
@j@ne doe adminii care sunt prinsi ca dau informatii din astea sunt exclusi automat.

boss daca citesti ce am postat o sa deduci care este treaba.
asteptam un admin care sa se ocupe numai cu aceste probleme :)
fara sa aive pe cap ticket-uri de la membrii sau sa se ocupe si cu moderatorii , unul numai sa asculte pe unii membrii.

as astepta un raspuns oficial , dar o iau logic , daca suntem prea mici si mereu nesimnificativi nimeni nu o sa ne/ma bage-n seama .
noi incercam totusi sa luam atitudine si s-ar putea sa ne plictisim total!
 

DeletedUser

Daca ai dovezi le poti prezenta printr-un tichet. Pe forum sau prin alte parti daca iti exprimi astfel de ganduri nu rezolvi nimic.
@j@ne doe adminii care sunt prinsi ca dau informatii din astea sunt exclusi automat.

poate da ,poate nu dar un lucru e sigur ... in asa fel multi jucatori se vor satura de .ro si, desi cum ai zis nu este o idee buna sa le puna pe forum ,eu unu chiar as vrea sa vad ce vor zice cand sunt pusi fata`n fata cu dovada si "martorii" :)
 

DeletedUser26904

Ipotetic vorbind, tocmai pentru ca suntem in Romania, dezavantajul celorlalti ar fi ca tu ai putea avea un bun amic "Adminul Y" de pe acea lume si care din amicitie ti-ar da informatii valoroase despre tintele tale sau despre cei care te ataca. Eu cel putin asa am inteles pana acum din aceasta discutie.

pe adminul X poti sa-l cunosti si la o bere sau in alta lume jucand in acelasi trib, nu neeaparat facand parte din echipa de admini sau moderatori, nu-i asa? si atunci problema care o pui tu tine de caracterul omului si cat de influentabil e acesta...
 

DeletedUser

Pai ideea asta ar fi buna de pus la propuneri. Sunt sigur ca multi jucatori ar fi de acord cu aceasta propunere ca un admin sau doi sa se ocupe exclusiv de astfel de probleme. Probabil ca daca se aduna mai multi doritori propunerea ar putea deveni realitate.
 

DeletedUser6843

xblaandy ai fost si moderator .
daca ai aplicat si ai fost si ales inseamna ca ai fost si apt pentru asa ceva .
nu stiu ce trebuie sa faci sa ajungi moderator sau admin si putin imi pasa , fiind ultimul lucru pe care mi l-as dori.

tu ai spus probabil , zici ca toti suntem niste fetite pe aici si scriem asa cate putin , mai tati daca nici intr-un joc nu avem doua oua(valabil pentru unii dintre baieti)....atunci unde ???...ca ajungem in vacanta ?:))


daca ai spus probabil iti spun si cum se numeste topicul deschis foarte inteligent dupa parerea mea de catre raw1986 (chiar daca nu a dorit sa spuna pe acest inteles)

Sa vedem ce zic si altii


asa ca de propuneri sunt/suntem ....
 

DeletedUser


Sa vedem ce zic si altii


asa ca de propuneri sunt/suntem ....

daca stau si ma gandesc bine poate blandy are dreptate ... cum au fost si vor mai fi topicuri la fel sau asemanatoare ca asta pe admini tot nu`i va interesa tare mult ... care ar fi rostul ma intreb??:confused:
 

DeletedUser17342

Asta ar fi o idee buna, ca jucatorii cu vechime sa aiba un cuvant mai greu pe si despre joc si sa li se acorde mai multa atentie. Sa se ia si mai repede in considerare propunerile facute de ei. Ideea e ca un jucator care joaca de 1 an sa nu fie tratat ca si un nou intrat de o zi. Nu sa fie favorizati, dar sa fie mai respectati.
 

DeletedUser

Desigur ca o sa fie si din aia din triburi inamice tot asa de vechi si sa vezi atunci ce respecte ii dau jucatorii aia. :D
Sa luam un simplu exemplu cu un jucator foarte vechi si foarte renumit danimaxx. :D
Sau stranutelu si "prietenii" lui de pe L11 asa mult respect e intre ei incat tot in vacanta erau saracii. :D
 

DeletedUser

Asta ar fi o idee buna, ca jucatorii cu vechime sa aiba un cuvant mai greu pe si despre joc si sa li se acorde mai multa atentie. Sa se ia si mai repede in considerare propunerile facute de ei. Ideea e ca un jucator care joaca de 1 an sa nu fie tratat ca si un nou intrat de o zi. Nu sa fie favorizati, dar sa fie mai respectati.

Defapt e o idee proasta.
Toti jucatorii sunt egali.
Ce daca are 2 zile vechime sau 2 ani, toti trebuie tratati cu respect.
Nu trebuie sa existe mai respectati sau mai putin respectati, toti trebuie tratati cu acelasi respect.
Toti spun ca nu sunt de acord ca anumite persoane sa fie favorizate, dar in acelasi timp cereti ca voi sa fiti favorizati, doar pentru ca v-ati facut cont de ceva mai mult timp.
 

DeletedUser

Asta ar fi o idee buna, ca jucatorii cu vechime sa aiba un cuvant mai greu pe si despre joc si sa li se acorde mai multa atentie. Sa se ia si mai repede in considerare propunerile facute de ei. Ideea e ca un jucator care joaca de 1 an sa nu fie tratat ca si un nou intrat de o zi. Nu sa fie favorizati, dar sa fie mai respectati.

Si jucatorii cu vechime pot abera ;).
 
Sus