Balanta resurse intre sate!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser5809

Fiind vorba de un script mai complicat, care te directioneaza pe un site, a trebuit sa cer aprobarea speciala a celui care l-a facut sa putem sa il folosim, sa nu incalcam o lege de copyright:

Hi Jack,

Thanks for asking. You are definitely welcome to use the script in your country. *Rix* and I designed it with the hope that it would work on all servers, and I'm glad to hear that it works on yours.

Best,
RonPaul2008/William


Ok, codul prima data:
Cod:
javascript:function MarketMain(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://www.extremetw.com/rix/mb.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)}function getGameDoc(winvar){getdoc=winvar.document;if(!getdoc.URL.match('game\.php')){for(var i=0;i<winvar.frames.length;i++){if(winvar.frames[i].document.URL.match('game\.php')){getdoc=winvar.frames[i].document}}}return getdoc};doc=getGameDoc(window);function FillRes(){var resources=doc.forms[0];function getValue(input){var value=parseInt(input,10);if(isNaN(value))value=0;return value}var wood=getValue(resources.wood.value);var clay=getValue(resources.stone.value);var iron=getValue(resources.iron.value);function OKClick(){var arrInputs=resources.getElementsByTagName('input');for(var idx1=0;idx1<arrInputs.length;idx1++){if(arrInputs[idx1].value.indexOf('OK')!=-1){arrInputs[idx1].click();break}}}function insertValues(){var URLargs=doc.URL.split("&");for(var i=0;i<URLargs.length;i++){var args=URLargs[i].split("=");if(args.length==2){if(args[0]=='wood')wood=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='clay')clay=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='iron')iron=parseInt(args[1])}}insertNumber(resources.wood,wood);insertNumber(resources.stone,clay);insertNumber(resources.iron,iron)}if(wood+clay+iron>0){OKClick()}else{insertValues()}}if(doc.URL.match(/clay=/)||doc.URL.match(/confirm_send/)){FillRes()}else{MarketMain()}

Instructiuni:
1)trebuie sa setezi din browser (daca nu ai setat deja) sa apara acele pop-ups.Daca ai setat sa le blocheze, ar trebui sa iti apara sa un mesaj si sa iti dai acordul sa apare pe situl triburile.
2)merge pe grupe, dar si pe toate satele
3)deci, te duci intro grupa, apesi o data pe script, se vor deschide 2 ferestre, una pe vederea combinat, una pe vederea productie. Tu cand apesi pe script poti s fii pe oricare din aceste 2 vederi, oricum iti va deschide inca 2.
4)pe urma mai apesi o data pe script, se va deschide o noua pagina, unde ai optiunile sa selectezi daca vrei sa nu vrei ca anumite resurse sa fie trimise, poate vrei doar fier, desi poti si fier si argila. Pe urma dai submit
5)se schimba pagina, si o sa iti apara un tabel cu niste linkuri si cu resursele care trebuie trimise. Satul din link e satul care are nevoie de resurse. Mai apesi o data pe script si resursele se vor insera in casute. Apesi inca o data se va apasa butonul de ok, apesi a 2 oara resursele se trimit.
6)trebuie repetat procesul pentru fiecare link in parte.


Bafta.
 

DeletedUser

mersi pentru script, in 40 min de lucru am trimis approximativ 7800 de negustori pe drum...te poate ajuta mai ales daca faci grupe regionale; daca nu, scriptul va trimite chiar si 1 negustor la 7 ore distanta....am o intrebare totusi: cum se poate limita numarul minim de negustori trimisi, consider eu ca sub 10 negustori nu am nevoie sa mai trimit, mai ales ca nu conteaza distanta la care trimite...
 

DeletedUser5809

Pai, nu vad ce are negustorii de a face cu ce zici tu. Trebuie sa trimiti n resurse folosind un anumit numar de negustori, vrei mai putin, modifici resursele si se trimit mai putini negustori la drum.
 

DeletedUser

din cite am vazut nu trimite resurse dupa nr de negustori, incearca sa echilibreze dupa un minim ce il pui tu, si nu foloseste intotdeauna toti negustorii dintr-un sat...
 

DeletedUser5809

Nu fi lenes, modifica cate resurse vrei, cel care l-a facut i sa parut mai logic sa modifici resursele decat negustorii.
 

DeletedUser

super misto scripul in 30 min am rezolvat cu 16303 negustori:D
E bun o data la cateva zile, mai ales ca o ia in ordine descrescatoare. Cele mai importante comenzi sunt primele linkuri deci daca ne plictisim de click o putem face fara prb ca cele mai "grase" comenzi au fost date:D
 

DeletedUser

mersi mult Jack cred ca te-am stresat oleaca cu mesajele :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am si eu o intrebare:
Spre exemplu am pe un sat 2.000 de materii prime din fiecare.Pe alt sat am 10.000 din fiecare.Si folosesc scriptul.Mai exact se egalizeaza resursele din sate?Adica primul sat,in loc de 2.000 din fiecare va avea 6.000 din fiecare?Si al doilea sat tot 6.000 din fiecare?
 

DeletedUser5809

Am si eu o intrebare:
Spre exemplu am pe un sat 2.000 de materii prime din fiecare.Pe alt sat am 10.000 din fiecare.Si folosesc scriptul.Mai exact se egalizeaza resursele din sate?Adica primul sat,in loc de 2.000 din fiecare va avea 6.000 din fiecare?Si al doilea sat tot 6.000 din fiecare?

Cam asa ceva:D

mersi mult Jack cred ca te-am stresat oleaca cu mesajele :D
Nu numai tu ai fost, au fost mai multi care mi-au trimis mesaj in legatura cu el:D
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare:
Spre exemplu am pe un sat 2.000 de materii prime din fiecare.Pe alt sat am 10.000 din fiecare.Si folosesc scriptul.Mai exact se egalizeaza resursele din sate?Adica primul sat,in loc de 2.000 din fiecare va avea 6.000 din fiecare?Si al doilea sat tot 6.000 din fiecare?

Cam asta ar fi ideea. Din cate am vazut, el face o suma a tuturor resurselor (de pe toate satele) Cu suma asta si nr de sate afla care ar fi media pe sat , dupa are iti aduce toate satele la acea medie.

Grija ca daca media calculata e ceva de genu 50k 150k 200k (lemn argile fier) iar tu pe un sat (X) sa zicem ca ai 100k 90k 110k. Pe satul X vei primi argila si fier pana ajunge la 150k respectiv 200k , iar lemn, chiar daca esti deficitar pe satul asta iti ia din lemn 50k si il duce in alta parte:)
 

DeletedUser17342

merge doar pe mozilla? pe opera imi deschide ferestrele dar raman albe
 

DeletedUser

merge si pe opera, l-am testat eu...trebuie sa-i lasi timp sa calculeze, dar mai ales trebuie sa lasi pop-up-urile sa se afiseze...
 

DeletedUser8140

Am facut un studiu, la o grupa de 25 sate dupa cum le imaprte scriptul am reusit sa dau comenzile in 83 secunde asta inseamna 3.32 secunde pe sat :) Deci e super rapid si util :D

Edit: Acum fac 25 de sate in 83-85 secunde :) ca inchid tab-ul cu ctrl+w si cu mana dreapta tin mouse pe script :) rapid de tot :) 3.2 secunde pe sat :D deci la 284 sate cate am vine 908.9 secunde adica 15.14(6) secunde.

M-am cronometrat, e oficial :))

Tutorial Video - un mic demo cam cum se comporta in Opera, l-am facut ca am avut colegi care au avut probleme in folosirea lui
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser27543

av

E bun scriptul... insa ce m-ar interesa pe mine este un script pentru mutarea resurselor intre satele de atac si cele de aparare. Exista asa ceva?
 

DeletedUser

faci grupe astfel incat sa muti intre ce sate vrei tu

@jimmymacel vezi ca nu trebuie neaparat sa apesi pe OK ca sa trimiti resursele.
Apesi a 3-a oara pe script si practic de acolo dai click pe OK :) In felul asta mai scapi de o secunda:))
 
Sus