Artefacte - L4 nelamurire

  • Autor subiect DeletedUser1282
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1282

EXEMPLU

Pe lumea4, daca esti atacat si tu ai paladinul cu artefactul pentru arcasi,si un coleg iti trimite sprijin niste arcasi fiind in acelasi sat beneficiezi si la ei de puterea artefactului?

si a doua intrebare, daca respectivul trimite un paladin care are si el un artefact, ce se intampla? fiecare armata din satul in care se regasesc in acel moment cele 2 armate beneficiaza doar de artefactul paladinului propriu? sau toti beneficiaza de ambele artefacte?

Sunt tare curios, pentru ca nicaieri nu este specificat ceva pentru asta

Rog cineva din crew sa-mi raspunda la aceasta intrebare.

As dori un raspuns oficial, nu ceva de genul: cred ca sau s-ar putea, raspunsuri pe care le pot da diversi jucatori.
 

DeletedUser

Din ciclul 'Enigmele Umanitatii'... Nu sunt postate chiar daca intrebi aici sau la suport mici intrebari cu artefactele si vrei raspuns la asta ?! Experimenteaza, atata ramane de facut.
 

DeletedUser1282

Din ciclul 'Enigmele Umanitatii'... Nu sunt postate chiar daca intrebi aici sau la suport mici intrebari cu artefactele si vrei raspuns la asta ?! Experimenteaza, atata ramane de facut.

cum draq sa experimentez? pot avea 2 paladini odata?
 

DeletedUser1282

am impresia ca ma iei peste picior, ce sunt eu beta tester?
 

DeletedUser1282

bine intrebarea e , daca toti soldatii aflati in acel moment acolo, sau numai cei din satul cu paladinul meu?
 

DeletedUser184

Am testat in 3 cazuri diferite cu aceasi armata:
cazul 1:
atac cu 300 usori contra 100 spade 100 lancii + paladin armat cu Spada lui Ullrich

caz 2:
300 usori contra 50 spade + 50 spade intariri + 50 lancii +50 lancii intariri + paladin armat cu Spada lui Ullrich.

rezultatele arata ca in cazul 2 armata trimisa intariri (fara paladin)

caz 3:
300 usori contra 50 spade + 50 spade intariri + 50 lancii +50 lancii intariri + paladin armat cu Spada lui Ullrich (paladin primit sprijin)

in toate cele 3 cazuri rezultatul a fost identic.(excluzand moralul) si anume: paladinul ofera acel bonus de aparare tuturor trupelor existente in sat la momentul respectiv, indiferent de titularul trupelor.

Cazul mai greu de simulat este atunci cand 2 paladini au arme diferite si sunt in acelasi sat.
 

DeletedUser

Eu am inteles dar am o intrebare.Exista acel obiecte telescopul lui...Intrebarea mea este:

Cand trimit atac cu spionii ca sa pot folosi acel obiect firesc mi se pare ca paladinul sa fie si el in atac.Trebuie sa il omor de fiecare data cand vrea sa spionez ???Serios mi se pare ciudat.Cineva sa ma lamureasca:D
 

DeletedUser

In cazul in care paladinul este echipat cu telescopul, va fi considerat spion si va beneficia de abilitatile spionilor.
Va muri in cazul in care o parte din spionii tau vor muri.
incearca simulatorul ;)
 

DeletedUser

undeva paraca citeam ca poti sa pui 2 artefacte paladinului...dar nu cand dau click pe una..dispare cealalta....
cum pot sa il echipez cu 2 artefacte? stie cineva? sau este macar posibil?
 

algernon

member
Scor reacție
0
Am testat in 3 cazuri diferite cu aceasi armata:
cazul 1:
atac cu 300 usori contra 100 spade 100 lancii + paladin armat cu Spada lui Ullrich

caz 2:
300 usori contra 50 spade + 50 spade intariri + 50 lancii +50 lancii intariri + paladin armat cu Spada lui Ullrich.

rezultatele arata ca in cazul 2 armata trimisa intariri (fara paladin)

caz 3:
300 usori contra 50 spade + 50 spade intariri + 50 lancii +50 lancii intariri + paladin armat cu Spada lui Ullrich (paladin primit sprijin)

in toate cele 3 cazuri rezultatul a fost identic.(excluzand moralul) si anume: paladinul ofera acel bonus de aparare tuturor trupelor existente in sat la momentul respectiv, indiferent de titularul trupelor.

Cazul mai greu de simulat este atunci cand 2 paladini au arme diferite si sunt in acelasi sat.


astept cu interes si cealalta simulare.ca sa stiu cum stau
:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus