Voi fi aici pana la moarte..... sau pana ma invita aliatii/ dusmanii tribului/ etc

  • Autor subiect elinguilino
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4133

Unii oameni atunci cand vad ca nu mai au scapare , cand isi dau seama ca totul e pierdut , apeleaza la cele mai josnice metode pt a-si crea sanse de castig. Dar prin faptele lor isi recunosc de fapt invingerea suferita.

Nebunie temporara ? Nu . Doar frica, invidie, egoism si rautate.
 

DeletedUser4133

Frica de esec personal si invidia pe reusita altora.

Postul meu nu continea nume , dar vad ca foarte repede ai considerat ca ti se potriveste ca o manusa.
 

DeletedUser

La un moment dat .. vine o vreme cand nu mai esti de acord cu conducerea tribului .. si nu te mai simti bine sa ii ai pe ei ca si conducatori .. cum s'a intamplat in cazul meu in gd si in nbz ... pur si simplu nu mai eram de acord cu deciziile lor ....

in locul tau nu as mai vorbi.
 

DeletedUser

pai ce a facut orlando nu se poate numi obligat prostie :D se poate numi nebunie temporara:D

Nebunie temporara ? Nu . Doar frica, invidie, egoism si rautate.

Postul meu nu continea nume , dar vad ca foarte repede ai considerat ca ti se potriveste ca o manusa.

Dupa cum observi nu continea postul tau nume dar se vorbea despre cineva anume.;)

Si ca tot se vorbea de prietenie si devotament. Cred ca acum pot sa-mi permit si eu sa dau peste nas, ca prea vorbiti la adresa mea de prietenie si tradare.
Dar....cei din FUSION, care nu dau nume, dar mi se dadeau drept prieteni foarte devotati...ca orlando in sus...ca orlando in jos.....De ce?! Ca eram in trib si ca se dezvoltau ei bine sub conducerea mea?? Ca eram eu omul cu cea mai mare influenta si le puteam oferii aproape tot ce aveau nevoie?? Ca scapau de aproape orice belea cand interveneam eu?? De asta mi se dadeau prieteni?? Pei sa ma scuzati...dar acestia nu imi par mai mult decat niste pupincuristi. Mai ales ca atata timp cat mi se dadeau prieteni, si eu am plecat din trib, dar nu am declarat ca nu mai am ce discuta cu ei sau ca nu se pot baza pe mine, si....da am nobilat pe cineva din FUSION...cineva care era veche in trib si vecina cu mine in zona...si habar nu avea pe ce lume traieste....cred ca nici nu stia in ce trib e. Dar bineinteles...s-a ofticat unu ca orlando nobileaza din FUSION...sar toti pupincuristii...si.. "haideti sa ne revoltam...ce conteaza ca ne dadeam prietenii lui...ne dadeam....nu si eram..acum putem sa sarim pe el...nu mai e in FUSION...nu mai e nici prietenul nostru.."
Deci dragi fosti colegi si ceilalti care habar nu aveti de situatie...nu mai imi vorbiti mie de prietenie si tradare....ciocu mic si joc de glezne;)
 

DeletedUser

Bai fratioare, mai bine ti-ai vede dracu de treaba si n-ai mai scrie nimic si ai lasa sa se stinga toata treaba ... Pai cum mama dracu sa ii iei satele unui coleg de trib fara ca acesta sa iti ceara el acest lucru, mai fratioare ? I-auzi, nu stia pe ce lume e ... Incredibil ... Inseamna ca nu ii ajutai pe toti si ii sfatuiai cum ai tu impresia ... si in plus, ce vroiai fratioare sa iti faca colegii de trib ? Sa te injure ? Esti primul lider de trib pe care il aud ca este nemultumit de faptul ca (,) colegii se purtau frumos cu el ...


... si da ai dreptate este o mare prostie dar incercam cumva sa dau o logica :D

pai ce a facut orlando nu se poate numi obligat prostie

Rockgirl, intr-o disputa de idei, consecventa nu dauneaza, sa stii ... Incearca sa nu uiti ce scrii chiar tu ....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1282

deci eu cand am zis ca scrieti doar de dragul de a scrie si de a critica nu ma credeti...pe viitor sa citesti mai atent;) era fost coleg de trib...rosu pe harta;)

am zis ca ma abtin, dar chiar nu pot ... te rog eu lasa-ne .... ai mila de noi ... ne insulti inteligenta ... fii mandru de ce ai realizat daca vrei, dar fa-o in sinea ta...
 

DeletedUser

am zis ca ma abtin, dar chiar nu pot ... te rog eu lasa-ne .... ai mila de noi ... ne insulti inteligenta ... fii mandru de ce ai realizat daca vrei, dar fa-o in sinea ta...

nu te obliga nimeni sa citesti/scri;) am tot dreptul sa ma apar;)
 

DeletedUser

Eu raman fara cuvinte. Chiar nu ma ce sa mai zic. Daca erai dat afara din trib, hai, mai ziceam, dar cand tu singur ai iesit din trib, faptul ca va aparea cu rosu nu aparea ca o consecinta a actiunilor tale ? Daca iesea respectivul jucator si se ducea el in alt trib, poate, dar asa, ce putea respectivul sa faca ? Chiar cand spui fost coleg si tot are o mica rezonanta. Ju enimic de capul tau prietene. Intai iti ataci colegi de trib si dupa aia, dizolvi tribul oamenilor ... Jenant. Si poate ai face bine sa nu te mai aperi, ca poate vad si actualii tai colegi moduil tau de a actiona si crede-ma, desi poate tui esti convins de contrariu, ceea ce ai facut tu este josnic ... sunt mai multi care spun asta numai in topicul asta, deci n-om fi toti tampiti.
 

DeletedUser

daca s-ar introduce un test de inteligenta la inscrierea pe triburile,
majoritatea l-ar pica, clar. dar jocul si forumul nu ar fi la fel de "picante".

p.s. stiu, post fara legatura cu subiectul, sa-l stearga cineva :)
 

DeletedUser

deja m-am incurcat in tot ce ati scris... ati derivat groaznic de la subiect... asta nu e topic pentru Orlando...oricum revenind la orlando , vecine , imi place sa ma contrazic singura e funny... ideea e ca a innobilat pe cineva din Fusion el fiind in Angels si ei neavand niciun fel de tratat de alianta sau non aggression pact...se poate numi consecinta la iesirea din trib da cine spune ca nu putea sa o innobileze... no pacts :D ma rog... prostie e ca a dizolvat tribul dar se poate numi si nebunie temporara:D nu putem sti :rolleyes::rolleyes:
 

DeletedUser

Pai daca ne contrazicem singuri atunci scriem si umplem pagini degeaba. Eu nu as putea sa imi atac vreun fost coleg de trib, daramite sa il cuceresc fara cererea acestuia ... Nu mai folosi justificarea ca aparea cu rosu, pentru ca el a iesit din trib, nu a plecat respectivul coleg din FUSION ..
 

DeletedUser

nus ce ar fi asa greu sa iti cuceresti un fost coleg ...defapt la tine stiu ca in DWCC erau cam 60 de oameni va cunosteati intre voi bla bla dar in fusion 1000 si ceva...unii erau acolo doar de dragul de a fi:D
oricum ideea e ca nu erau pacturi intre triburi.. nu conteaza cine cum a plecat:D

LE: Buna Razvi.. acum te-am vazut pe acolo pe jos:D
 

DeletedUser


poate nu o sa stiti niciodata:rolleyes:

Eu nu as putea sa imi atac vreun fost coleg de trib, daramite sa il cuceresc fara cererea acestuia ... Nu mai folosi justificarea ca aparea cu rosu, pentru ca el a iesit din trib, nu a plecat respectivul coleg din FUSION ..

nus ce ar fi asa greu sa iti cuceresti un fost coleg ...defapt la tine stiu ca in DWCC erau cam 60 de oameni va cunosteati intre voi bla bla dar in fusion 1000 si ceva...unii erau acolo doar de dragul de a fi:D

exact cum a zis si ea....voi sunteti putini...va cunoasteti...eu din 1000 de oameni daca cunosteam 100 era bine....si stai linistit ca nu aveam de gand sa atac pe cei din zona care am colaborat si care am pastrat legatura....dar se pare ca aveau ei de gand in locul meu;)
 

DeletedUser

fata piatra lasa-te de explicatii si dute, n-ai avut treaba cu tribu` Fusion si ce s-a intamplat acolo.... deci nu mai comenta vis-a-vis de topic; si in plus cand te asociezi cu cineva te asociezi si cu faptele acestora :D

orlando, am inteles ca ai fost pedepsit pentru prostioara cu intratul ilegal in contul lui Blue, cate sate mai ai, acelasi numar, de curiozitate? :confused:
 

DeletedUser

vezi cum vorbesti... orlando imi e prieten si pot sa comentez vis-a-vis de topicul asta cat vreau avand in vedere ca stiu ce s-a intamplat in fusion :D
 

DeletedUser

da' de unde stii ti-a povestit orlando? hiihhhihihihihih - nu e obligatoriu sa raspunzi.

iar orlando a aratat ca e baiat mare prin ceea c a facut :rolleyes: - deci - are gura sa raspunda singur...
 

DeletedUser

e irelevant de unde stiu e ce s-a intamplat cu fusionul... si da poate si orlando sa vorbeasca daaa ia citeste'mi tu semnatura mai bine:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus