Atacuri si defensive amuzante

  • Autor subiect DeletedUser15142
  • Data de început

DeletedUser8266

Fara glume rasuflate.

ultima oara din ce stiam eu daca iti mor 50% +1 din trupele cu care ai trimis nobilu... moare si nobilu, e ceva ce nu am inteles eu bine?
 

DeletedUser8343

Este foarte posibil sa fi intervenit un bug de program.. pe speed s-a intamplat o chestie din asta cand au murit toate trupele si a supravietuit doar nobilul care a cucerit un sat (nefiind permisa cucerirea satelor) -ar trebui depus un tichet si investigat :)
 

DeletedUser8266

Si daca depun tiket ... imi iau satu pierdut in stilu asta inapoi? (daca as pierde asa un sat) nu de alta da am patit si eu sa ii moara la agresor mai multe trupe decat trebuia si tot sa imi scada adeziunea.
 

DeletedUser

Daca introduceti datele in simulator veti ramane "placut" surprinsi ca nu e bug. :)
 

DeletedUser8343

Daca introduceti datele in simulator veti ramane "placut" surprinsi ca nu e bug. :)

Nu intotdeauna simulatorul va indica situatia corecta sar si exacta. de-asta am zis ca uneori poate aparea si un bug ...(la fel ca in exemplul cu speedul)
 

DeletedUser8266

mai era faza aia cu simulatoru care la un numar ... anume arata ca distruge mai mult zid decat daca puneai mai multi berbeci... nu mai stiu cum e faza oricum trebuia sa fie un numar care sa nu fie rotund... gen 300 ori 400
 

DeletedUser

Nu intotdeauna simulatorul va indica situatia corecta sar si exacta. de-asta am zis ca uneori poate aparea si un bug ...(la fel ca in exemplul cu speedul)

Nu contest ca poate fi si un bug. Cum spui si tu, simulatorul mai da gresi cateodata.

Insa intrebarea lui imperiul moldav e destul de pertinenta si foarte interesanta. Daca pierzi satul in urma unui bug, contestatia depusa va ajuta la recuperarea satului? Stie cineva de vreo situatie de acest gen?
 

DeletedUser8266

Si raspunsu va fi.

"Eu sunt moderator ... ma ocup de forum nu de joc. Pentru raspuns depune un tiket unde iti va raspunde un admin" (daca se afla in toane bune)
 

DeletedUser

Unde era Mama Omida! O sa castig maine la loto?

Nu exagera! Nu era o intrebare adresata in mod special mozilor.

Ingeraso, iti dam de lucru. Muta, te rog, postarile noastre la "Spam" sa discutam mai pe larg acolo. Sper... :confused:
 

DeletedUser11867

Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-7.7%

Moral: 100%

Agresor:xxx
Sat: xxx

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 380 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 65 0 0 0 1

Religie: Unităţile au fost credincioase

Apărător: xxx
Sat: xxx

Număr: 0 981 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 981 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

ce sa mai spun...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8266

am mai vazut si mai aiurea...in care iau murit aproape toate trupele da nobilu deloc....bine aici e invers.

Mai sunt astfel de ... bug-uri sau cum le zice.
 

DeletedUser

ba da...

era ultimul atac din 13 de curatare...deci innobilare in regim de urgenta
 

DeletedUser11867

daca se apuca exov sa joace la capacitate maxima rupe in zona aia...
 
Sus