Discuţii oficiale

quz0r

member
Scor reacție
144
sealrx.gif

Sunt quz0r, moderatorul lumii 5.Citind forumul, m-am gândit că v-ar face plăcere să citiţi câteva vorbe despre actuali sau foşti jucători ai lumii a 5-a.Deşi a mai fost propus acest subiect, aici pe L5 nu s-a concretizat nimic.
Voi incerca eu să obţin informaţii despre jucătorii din această lume, să rezum totul in câteva răspunsuri.
O discuţie prin care să cunoaştem omul din spatele numelui din joc, dar şi experienţa sa in triburile şi lumea a 5-a.
Cum i-a influenţat jocul, ce au câştigat aici, de ce tribul actual.
Săptămânal, işi vor face apariţia noi interviuri, surprize, hărţi din arhivă.
Dacă doriţi, puteţi comenta şi voi pe seama discuţiilor postate. V-aş ruga să folosiţi un ton decent in comentariile voastre. Dacă aveţi sugestii sau intrebări, le aştept prin pm. Vă rog sa respectaţi indicaţiile.


19609409.png

Primul invitat la masa oficială este Setzel, membru al tribului UNIQUE.Ne cunoaştem in joc de ceva vreme, dar este pentru prima oară când poziţia diferă;
II mulţumesc pentru timpul acordat şi sper să vă placă această discuţie.

Q: Te salut Setzel, spune-ne câteva vorbe despre tine ca om..
Setzel: Salve Q, felicitări pentru postul de moderator. Ma numesc Alex am 19 ani, constantean si sunt student la facultatea de istorie si stiinte politice anul I.
305984037img.jpg

Q: De când joci triburile si cum a inceput aventura ta?
Setzel: Uuuu , aprilie 2006 eram pe un forum in care tot apareau reclame; tribalwars.net a fost una dintre ele , si m-a atras strategy browser am zis ca macar trebuie sa incerc , fiindca toata copilaria mi-a fost furata de starcraft , am intrat pe w3 daca nu ma insel prin k 87-88 nu am jucat mult era deja o lume ce era dezvoltata sa zic asa , prima lume unde am invatat jocul si am jucat in adevaratul sens al cuvantului a fost w7 , am invatat sa joc de la un suedez caruia i-am mancat nervii facand pe dos mai tot ce ma invatat la inceput , cam asta a fost inceputul meu in tribalwars.
Q: De unde vine "setzel", numele din joc?
Setzel: Setzel vine din slavona veche ce insemna nebun om ce se arunca cu capul in fata , aceasta titulatura era data acelui conducator ce reusea imposibilul , asa ca mi-am zis ca mi se potriveste , intodeauna am crezut ca fara o doza de nebunie nu faci nimic maret in viata

Q: Ce ti-a placut la triburile?Ce te-a atras in joc?
Setzel: Paladinul chelios , revenind la intrebare si sa dau un raspuns serios , era jocul potrivit pentru mine atunci nu ocupa mult si in fiecare zi era ceva nou , dusmanii/aliante trupe ce se faceau nu era acelasi rezultat ca in starcraft era ceva nou ce ma intriga si ce m-a facut sa merg inainte 1 sat 100 de sate etc....dupa ce am jucat aproximativ un 1 an de zile mi-am schimbat parerea despre joc , este unul frumos dar pe care tu singur trebuie sa til faci atractiv daca stai la mana altora devine monoton
Q: Care a fost prima ta experienta in joc?Cum ai invatat jocul?
Setzel: Pai la inceput am jucat dupa sectiunea din help in w3 dar iti dai seama ca eram un mega noob , pe w7 am cazut langa un suedez si ma dezvoltam ca un noob puncte multe , norocu meu era ca eram cel mai activ din zona si avea nevoie tipu de un jucator zonal pentru a putea domina zona asa ca a inceput usor usor sa ma invete jocul , dupa cum am mai zis i-am mancat toti nervii prima luna dupa au inceput sa se vada roadele atacuri combinat nobilii la secunda , tot respectul pentru mumabouuu , el a fost cel ce m-a invatat acest joc. Pe versiunea romaneasca am intrat pe lumea 2 , in k 35 am picat deja stiam ce sa fac , si cum eram vorbaret din fire am intrat in vorba cu un anume sobo , amic bun de-al lui eek cum EMPIRE era in mare voga atunci si nu puteam intra in tribul mare si eu vrand sa formez un trib am ales sa ramanem aliatii personali , eu am format cu ajutorul lui victhor badboyboogie ontzel tribul G*A2 = Guardian Angels 2 , academia tribului G*A , pe victhor badboyboogie i-am intalnit dandu-le mesaj un membrul de-al lor era in zona mea si vorbind zilnic am devenit prieteni , vorbind la telefon/messenger , acestia sunt primii prieteni in adevaratul sens al cuvantului facuti pe acest joc , m-am intalnit cu ei am baut o bere cu ei , din aceasta cauza inca joc acest joc pentru oamenii intalniti pe acest joc. Pe lumea 2 am facut circa 400.000 de pcte , apoi mi-am pus tribul HELL in cap din cauza unei prostii nu am fost de acord ca eu sa particip la atacarea unor prietenii zonali si asa am sfarsit batandu-ma cu ei , iar apoi le-am cedat satele era logic ca nu puteam juca de unu singur contra unui trib mare , cam asta a fost experienta pe lumea 2 cu setzel
Setzel: Am jucat apoi pe contul lui badboyboogie cand acesta a avut unele probleme medicale in **IM** tribul lui anghelos , pe care il consider si in ziua de azi cel mai bun lider ce a fost pe .ro

Q: Cum a inceput experienţa pe 5?
Setzel: Ma batusem cu ~EC~ lui castillo pe classica timp de 6 luni fusesem intemeietorul tribului EMPIRE iar apoi am fost conducator in BURN , era februarie 2007 cand atacurile EC curgeau pe mine si anuntul dat de carmi a fost dat , am vorbit cu giany anisia a.d.i darkmagic si altii jucatorii burn si ex-empire sa formam in lumea 5 un trib , am decis sa intram pe 13 martie cu 1 zi dupa startul oficial am picat in k 65-66-56 formand tribul FIRE , cam acesta a fost inceputul meu pe lumea 5
Q: Cum a continuat, cum ai cucerit primele sate?Cum ai ajuns in UNIQUE?
Setzel: Mult de spus o sa iau usor usor pentru ca toti sa inteleaga. Fire avea o emblema tendetioasa , sau asa au considerat adminii , dupa ce am schimbat emblema ne-am autointitulat HALP ! , cu numele Adminii ne-au furat logo-ul. Tribul era unu mic 40-50 de insii dar usor usor incepeam sa crestem , la inceput prin farmarii ne-am eliberat zona de toate triburile mamut , primul sat se poate vedea si pe twstats a fost a unui coleg de langa mine fiind inactiv si dezvoltat din zona am preferat sa imi sparg trupele si sa iau un sat mare rapid cu doar 1 nobil decat sa astept sa fac 4 sa dau pe unul activ .
Setzel: A urmat fuziunea o fuziune cu inca 2 triburi ce a dus la formarea tribului Empire( halp-danger-hot). In urma unor certuri cu prophettul si gaby-ghost mi-au fost luate drepturile de intemeietor si ulterior am parasit tribul decat sa astept sa fiu dat afara. Am inceput sa imi adun oamenii si am plecat in tribul Silent dusmanii tribului Empire. Am pus umarul la reformarea tribului si la redresarea balantei contra empire. Datorita unor certuri intre h3rifl3 si somax , h3rifl3 a format waroom un trib de oameni putinii si ce doreau sa aiba harta cat mai rosie , fata de tribul precedent. Asa a inceput nebunia waroom eu cu h3rifl3 eram intemeietorii initial ne-am batut cu silent si empire dupa cu F~K si alianta veteranilor pe care le-am infrant
Setzel: Dupa a venit ianuarie 2008 fuziunea waroom - t.t.= unique si castigarea razboiului cu mt.Cam asta e istoria formarii unique

Q: Ce inseamna L5 pentru tine?
Setzel: Lumea 5 inseamna maturitatea mea in acest joc eram un pustan de 17 ani cand am inceput acest joc acum dupa aproape 2 ani trecuti peste mine , am invatat multe despre caracterul uman in acest joc si bune si rele si am intalnit niste pesoane deosebite as prefera sa nu enumar deoarece cu siguranta as omite pe cineva si nu imi doresc asta.
Q: Ce gânduri de viitor ai pentru L5?
Setzel: Am un singur gand de viitor sa ma distrez alaturi de prietenii mei din joc in continuare.

Q: Cel mai mare dusman din L5?
Setzel: Nu pot sa zic ca exista "cel mai mare dusman din L5" , ci pot spune ca vendeta personala contra tribului EMPIRE si lupta apriga ce a fost o sa o consider cea mai mare dusmanie ce am avut-o pe acest joc , a fost ceva personal si din cauza unui lucru foarte urat intamplat mie.
Setzel:Cum am zis am fost intemeietor si mi-au fost luate aceste drepturi deoarece nu se dorea un tribu suplu. Se multumeau sa innobileze intern si sa stea la caldurica pe cand eu vroiam razboaie si un trib mic cu membrii activi

Q: Ai lasa L5 pentru un o alta lume?
Setzel: Nu cred ca as putea face asta pentru unique am facut o sumedenie de sacrificii si am avut foarte multe satisfactii orice s-ar intampla pot spune ca am realizat cu acest trib tot ce se putea face pe aceasta lume

Q: Ce mesaj ai transmite lumii a 5-a?
Setzel: Sa lase certurile si dusmaniile si sa isi aduca aminte ca este doar un joc in ultimul timp am vazut mult prea multe acuze la adresa unora sau altora sau lucrurile jenante facute de anumite persoane in real life pentru acest joc , NU UITATI ESTE DOAR UN JOC SI VA ROG SA IL TRATATI CA ATARE

Q: Ce propuneri ai pentru schimbarea activismului de pe forumul L5?
Setzel: Implicarea din partea moderatorului acestei sectiunii dupa cum stim toti am avut parte de prea multe scandaluri mod-jucator pe lumea 5 , am incredere ca prin actiuni de genu acesteia putem lasa la o parte certurile din sectiunile de war thread si ne putem destinde facand spam si cunoscand persoanele din spatele nick-ului si altfel decat pe joc
Q: Pe cine ai intervieva tu saptamâna viitoare?
Setzel: Propunere mea pentru un urmator interviu ....As avea 3 propuneri stranutelu/rhadokoo/pavone chiar daca primii 2 nu mai joaca pe lumea 5 , cu oricare dintre ei ai face un interviu va fi unul foarte foarte interesant
Q: Un sfat din trei cuvinte?
Setzel: Nu iti trada prietenii!
Sunt 4 cuvinte dar cred ca e cel mai important sfat din punctul meu de vedere
Q: Multumesc frumos Alex, ne mai citim la viitorul interviu.
Setzel: A fost o placere
 
Ultima editare:

DeletedUser7916

ti se pare ... e din cauza Dunarii din spate :)))) (sau din cauza bauturii care era multa cata apa este acolo :)) ? :)) )
 

DeletedUser7039

Setzel nu e gras .. De la bere s-a facut asa .. HAHAHA

On: Frumos le zici, maestre :)
 

DeletedUser28354

salutare nu mi se pare gras omul arata bine decat unul slab pripernicit mai bine asa
 

DeletedUser

lasati lasati ca mi-a dat web...vai:)) ce fel arata:) par cret,gras si cu berea langa el=)):smile:
 

DeletedUser

Baie in bere sa faci tu ma :D




Un an nou fericit si sa aveti parte de tot ce va doriti




P.S De revelion doar whisky :D

merci merci:D tot cu skorpyon revedevine si spamu pe tema asta:))




Un an nou fericit alaturi de cei dragi:)!




P.S: da tu tot baie in bere faci:D
 

DeletedUser

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil in cazul posturilor foarte scurte si fara relevanta.
 

DeletedUser

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil in cazul posturilor foarte scurte si fara relevanta.

Dacă doriţi, puteţi comenta şi voi pe seama discuţiilor postate. V-aş ruga să folosiţi un ton decent in comentariile voastre. Dacă aveţi sugestii sau intrebări, le aştept prin pm. Vă rog sa respectaţi indicaţiile.

discutam despre setzel...inafara de faza cu master nu cred ca am mai incalcat vreo regula:)
 

DeletedUser

felicitari amandorura pentru inceputul a ceea ce consideram un fapt normal pe lumea 5
..
..setzel, numai bine..ma asteptam sa nu o dai in petec si asa a fost..felicitari si la multi ani!
...
..q, va fi grea lumea 5, dar daca reusesti sa o stapanesti, va fi rezultatul muncii tale..succes iti doresc!
 

DeletedUser

mda...

felicitari pentru topic... mi-a placut ideea

in rest ... salutari la toata lumea :)
 

DeletedUser

mda super dar mai asteptam si alti jucatori :D:D:D

si lasati omu' in pace :smile:
 
Sus