Quo vadis - Lumea 15

PRADA

member
Scor reacție
6
Salvati in ultimul moment de W T, ca altfel ... :)

si ce`l mai criticati pe saracul michelle acum 2-3 luni ! :eek:

Am fi putut cu siguranţă intra şi în B-Sea, deşi i-am refuzat de vreo 2-3 ori, în trecut ...

Dar tu defapt, ştii ce s-a întâmplat în IMMO ? De ce/cum/când/cine ? Habar n-ai ... :)

Şi ... cine l-a CRITICAT pe Michelle ? :))

Michelle mami, dacă eşti p'aici, te-a criticat cineva, acum vreo 2-3 luni ? :D :D
 

DeletedUser16039

Nu in trecut, eu vorbesc de ce s`a inamplat acum, nu ati avut invitatie in B-Sea :) Cel putin, nu din partea lui Say Yes Smoke!
Iar, cat despre situatia din IMMO, nu stii nimic din cate stiu eu despre IMMO!
Am sa te rog sa nu mai faci afirmatii nefondate despre cat de multe stiu, ca nu vorbesc aiurea.
 

DeletedUser

hai nu ma innebuni...esti tu asa sigur ca daca as fi vorbit cu say yes smoke,si as fi vrut in b-sea,nu m-ar fi primit? :)
si in legatura cu IMMO,nu stii nimic...tu doar crezi ca stii :)
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Iar, cat despre situatia din IMMO, nu stii nimic din cate stiu eu despre IMMO!
Am sa te rog sa nu mai faci afirmatii nefondate despre cat de multe stiu, ca nu vorbesc aiurea.

Mami, nu zic eu că ştiu prea multe, dar totuşi ... sunt mai credibilă decât tine, fiind în tribul respectiv :)

Cât despre afirmaţiile nefondate, tot tu greşeşti. Pentru că "Salvaţi în ultimul moment de WT, că altfel ..." spune mai multe despre tine, decât despre cei care am intrat în WT :)

Că altfel ... ce !? Ce făceai tu ? Ce făcea B-Sea ? Ce se întâmpla ? Dacă sunteţi atât de buni pe cât crezi, trebuia să fie IMMO-ul desfiinţat de muuuult, muult timp. :D

"în ultimul moment" ? Care ultim moment mami dragă ? Da' voi ce aţi aşteptat până atunci ? Că IMMO erau cu roşu pe hartă de luni de zile. Care ultim moment !? Of of =)

Si tot eu fac "afirmatii nefondate" ? =)

V-aţi chinuit luni de zile, şi voi şi Hrv-ul, şi nu aţi făcut nimic interesant. (Da Adex, notează asta ... că aşa e :D).

Ah, şi uite, încă ceva ... un scoop: Eu habar nu aveam, când am acceptat invitaţia lui Michelle, că WT-ul erau aliaţi cu B-Sea şi Hrv. Chiar nu ştiam.

Deci, kiddo' ... tu vorbeşti aiurea, nu eu :)

Dar nah, era de aşteptat să vă umflaţi în pene acum, cum că de frica voastră am plecat noi în WT, şi că aţi mai distrus un trib, şi că sunteţi nişte zei. Of of of, e penibil. :)

hai nu ma innebuni...esti tu asa sigur ca daca as fi vorbit cu say yes smoke,si as fi vrut in b-sea,nu m-ar fi primit? :)

Oare şi pe mine m-ar fi primit ? :X
 

DeletedUser

Să fim serioși și realiști.B-sea este o forță și domină lumea 15 în acest moment,no for the comment referitor la acest aspect.Domină ca număr de sate,domină la numărul inamicilor învinși,însă opinia mea este aceea că e un trib mult prea mare,prea mulți membrii.. au devenit un trib mamut.Vreți să închideți harta și lumea spuneți.Ok.Dar faceți asta prin cuceriri nu prin recrutări,așa cum a fost cazul în trecut.
Nu sunt așa de sigur că această lume se va închide așa curând.De ce?Pentru că am chef să joc cât mai mult aici,pe această lume.

Suntem aliați cu ei,dar ar fi bine să se înțeleagă noțiunea și conceptul de aliat.Adică,suntem egali în drepturi și niciodată nu vom accepta ca cineva din exterior să se bage peste politicile noastre de recrutări,indiferent că acel cineva se numește B-sea sau mai știu eu cine!

În ceea ce privește IMMO și destinul său nefericit..mulți văd,puțini cunosc și o mare masă de jucători doar își dau cu părerea.
 

DeletedUser16039

Ungure, ala e bancul anului! :)
si la cati spioni ati avut in trib ... eu n`as comenta ca nu stie lumea nimic de voi!

Bine d-soara A.D. sa fie cum zici tu. Nu stiu ce as fi facut eu, nu stiu ce ar fi facut B-Sea, dar de fiecare data cand ai fost atacata, ai aparat cu succes toate satele! :eek::eek:

Stiu ma ca va chinuie talentul sa va aratati vitejia, ca ati facut, ati dres. :(
 

DeletedUser

Ungure, ala e bancul anului! :)
si la cati spioni ati avut in trib ... eu n`as comenta ca nu stie lumea nimic de voi!

Bine d-soara A.D. sa fie cum zici tu. Nu stiu ce as fi facut eu, nu stiu ce ar fi facut B-Sea, dar de fiecare data cand ai fost atacata, ai aparat cu succes toate satele! :eek::eek:

Stiu ma ca va chinuie talentul sa va aratati vitejia, ca ati facut, ati dres. :(

dupa cum ziceam :tu habar n-ai pe ce lume traiesti :)

Oare şi pe mine m-ar fi primit ? :X

iti puneam eu o vorba buna :p
 

DeletedUser

Sa nu se grabeasca nimeni in halu asta.O lume nu se inchide doar cu vorbe si povesti.Lumea asta o sa mai tina garantat inca o gramada de timp iar pana sa se inchida multi jucatori(aici intra si piratii si jucatori din toate triburile) se vor lasa de joc pana e gata.Ba mai mult nici nu o sa isi mai aminteasca nimeni de ei.
 

DeletedUser5630

Sa nu se grabeasca nimeni in halu asta.O lume nu se inchide doar cu vorbe si povesti.Lumea asta o sa mai tina garantat inca o gramada de timp iar pana sa se inchida multi jucatori(aici intra si piratii si jucatori din toate triburile) se vor lasa de joc pana e gata.Ba mai mult nici nu o sa isi mai aminteasca nimeni de ei.

ai o bere de la mine pentru replica asta
 

DeletedUser16039

dupa cum ziceam :tu habar n-ai pe ce lume traiesti :)



iti puneam eu o vorba buna :p


nu mai pune tu vorbe, ca le pui degeaba ... si nu mai zic nimic, sa fie ca voi! va merge gura, si cam atat! :eek:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2821

Ajunge , ai aberat destul pentru o zi ...
Linistiti-va va rog toti , indiferent de trib...
 

DeletedUser16039

Cu ce am aberat, michelle? Ca am zis ca au fost destui spioni in IMMO cat sa afle B-Sea ca cei din frunte isi vor da stergere cont !?
Cu ce am aberat cand am zis ca prin inviatia lui Angel Dust in WT , a scapat de niste atacuri !?
 

DeletedUser2821

Cu ce am aberat, michelle? Ca am zis ca au fost destui spioni in IMMO cat sa afle B-Sea ca cei din frunte isi vor da stergere cont !?
Cu ce am aberat cand am zis ca practic prin inviatia lui Angel Dust, ai luat cu mana niste atacuri !? Avea n-şpe atacuri!

Prima chestie cu IMMO , sincer nu ma intereseaza si nici pe voi , incat immo , nu mai exista :) !
Prin invitatia lui angel dust nu am facut decat sa urmez pactul facut cu cei pe care i-am luat , au venit la "pachet" ce e asa de greu de inteles, plusca nimeni nu mi-a zis nimic decat dupa un timp cand deja era in trib si nu mai conta ...

Nu ziceam numai de tine , de toti care scriu , off-topic :) !

Aici nu e topic de spam/cearta , sunt niste intrebari puse de " moderator " ( lord adex ) ca sa afle si el unele chestii si sa vada si altii parerea altora ( ce propozitie interesanta , altii parerea altora =)) ) , da scuze , mi-e somn si nu ma mai concentrez.
 

DeletedUser

astia care comenteaza aici care sunt ma?aia mici de respira greu?:confuz:

Hai noapte buna ca incep sesiunea tre' sa dorm :D!
 

DeletedUser

Cu ce am aberat, michelle? Ca am zis ca au fost destui spioni in IMMO cat sa afle B-Sea ca cei din frunte isi vor da stergere cont !?
...

:D
si marmota invelea ciocolata in staniol
ati aflat ca si-au dat stergere cont la cel putin 4 zile dupa ce au facut asta, o data cu cei din immo :p
 

DeletedUser

ce de amintiri.....:rolleyes:
spunea cineva (pe care il respect de multa vreme) mai sus in discutie, si zicea minunat: valoarea unui trib, pe langa playerii ce il formeaza, este data da abilitatea unor lideri de a ii tine uniti si de a jongla diplomatiile.
dispar liderii, dispare tribul.

cat despre IMMO, spionaje si alte prostioare, nu va inteleg doar constat ca va place sa trancaniti aiurea. ce este de stiut? de ce era nevoie de spioni? a fost totul public, am dat si circulara. viata personala nu ne-a mai permis sa jucam. timpul ne-a fost limitat. simplu.

pe de alta parte, e prima data cand reusesc sa mai intru sa citesc ultimele stiri. nu am gasit nici o stire. decat aceiasi copii laudarosi, aceiasi "betivi" care nu se pot controla, aceiasi cocosi fara legatura cu realitatea.
stiu ca si ceilalti playeri de bun simt citesc forumul dar prefera sa nu se evidentieze si sa-si scoata in evidenta cele mai urate trasaturi ale caracterului, deci, acelora si celor de care mi-e extrem de dor, le urez un joc cat mai placut, cat mai curat cu putinta si mult echilibru.

pupicei si bafta multa. :p
 
Sus