~M~ - pareri

  • Autor subiect MASTER OF B.C.T.
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

raul....acum, iti pun o simpla intrebare tie....
Pe cand eram in Romans(daca mai ti minte acel trib), ramos a dat vina pe noi pentru ca a cazut ~M~-ul.....pentru ca nu v-am ajutat......Tu esti de aceasi parere?
A fost si asta o cauza?



Daca nu`l mai bagat in seama , nu mai are ce **-i singurel , ia faceti abstractie de comentariile lui !

Bagacios ca musca`n ...
 

DeletedUser13059

raul....acum, iti pun o simpla intrebare tie....
Pe cand eram in Romans(daca mai ti minte acel trib), ramos a dat vina pe noi pentru ca a cazut ~M~-ul.....pentru ca nu v-am ajutat......Tu esti de aceasi parere?
A fost si asta o cauza?

eu nu ma ocupam de zona romans probabil ca eram deja in arm ...


1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser29419

in fine poate zice criogenix asta ... el a fost cel care a intrat pe ramos .. era puya sitter poate confirma si puya .. deci nu are rost ... oricum ~M~ nu mai este .... cand seful pleaca dintr-un trib atunci acel trib nu mai este ce a fost este un fake ;)

tocmai ca nu un sef face tribul ci oamenii din el. gandesti primitiv, asa cum a gandit si cel ce a plecat. exact ca unele brute care spun "eu te-am facut eu te omor cu mana mea". tribul e o entitate vie, traieste prin el insusi, e dinamic, are necesitati independente de vointa unui sef la fel cum are si drame care nu pot fi rezolvate individual, poate sa fie fericit pe o granita sau suparat pe alta dar pewr total e o comunitate vie, o societate pe care trebuie sa o intelegi. trebuie inteles si unul care nu a trimis fake-urile la timp si altul care a incalcat o rezervare, si unul care a dat stergere cont la granita cu dusmanul dar si unul care cere sa cedeze sate sa se mute in centrul; albastru. unii sunt activi si umbla dupa actiune altii se feresc de ea, unii vara lasa siter 2 luni dar apoi se roaga de ceilalti sa atace cu el ca se plictiseste, unii se supara si pleaca dar in doua zile se roaga sa vina iar, altii .... oricum nu ai de unde sa stii cum e un trib caci esti egoist, nu poti intelege, mie imi place nu sa fie sef dar sa simt tribul, sa inteleg de ce se intampla un lucru sau altul...
 

DeletedUser

tocmai ca nu un sef face tribul ci oamenii din el. gandesti primitiv, asa cum a gandit si cel ce a plecat. exact ca unele brute care spun "eu te-am facut eu te omor cu mana mea". tribul e o entitate vie, traieste prin el insusi, e dinamic, are necesitati independente de vointa unui sef la fel cum are si drame care nu pot fi rezolvate individual, poate sa fie fericit pe o granita sau suparat pe alta dar pewr total e o comunitate vie, o societate pe care trebuie sa o intelegi. trebuie inteles si unul care nu a trimis fake-urile la timp si altul care a incalcat o rezervare, si unul care a dat stergere cont la granita cu dusmanul dar si unul care cere sa cedeze sate sa se mute in centrul; albastru. unii sunt activi si umbla dupa actiune altii se feresc de ea, unii vara lasa siter 2 luni dar apoi se roaga de ceilalti sa atace cu el ca se plictiseste, unii se supara si pleaca dar in doua zile se roaga sa vina iar, altii .... oricum nu ai de unde sa stii cum e un trib caci esti egoist, nu poti intelege, mie imi place nu sa fie sef dar sa simt tribul, sa inteleg de ce se intampla un lucru sau altul...

Total de acord cu tine beiuga . Nu are rost sa te certi cu acest raul ... care , dupa cate am vazut , vorbea de tine la feminin. Nu ai furat nici un cont si nici un trib ! ~M~ nu putea sa continue fara tine si noi iti suntem recunoscatori.
Tot respectul pentru tine, beiuga !
 

DeletedUser30142

=))))))) commentu zilei :))) cum sa zici ca beiuga nu o furat nimic cand toti care am dat stergere dupa ramos si mai mult de 20-30 oameni importanti din ~M~ din cauza lui beiuga ? apoi a luat ~S~ in ~M~ si acuma o parte din Romans ati aducat toti inobilatorii in intern in acel trib rusine sa va fie ca vati batut joc de acel trib si acum se da mare si tare beiuga esti si vei ramane un nimeni ...
 

DeletedUser

eu tot nu inteleg cum spuneti ca ati dat stergere de cont din cauza lui beiuga, dupa cate stiu eu situatia mai degraba v-ati luat dupa ramos care oricum era extrem de instabil in ultima vreme cand l-am prins eu . E adevarat ca nu am prins istoria veche M doar pe cea noua dar ramos pe care l-am prins eu se muta dintr-o parte in alta cu viteza fulgerului si in final s-a plictisit ca nu mai avea unde sa se duca.

sa lamurim:
~S~ a intrat in ~M~ pentru ca asa au vrut cele doua triburi nu pentru ca beiuga a vrut. Am avut conducere ~S~ si stiu ca nici macar la nivel de conducere nu a fost hotararea ci la nivel de playeri. S-a votat.

si da are dreptate beiuga ca ramos vroia sa ne bage in razboi, vroia actiune cu orice pret

in privinta Romans mi s-a parut extrem de interesanta fuziunea mai ales ca eram in razboi cu ei, dar cred ca toti suntem oameni si sa-ti faci dusmanii prieteni e un lucru bun mai ales ca fuziunea asta a urcat M in top si sunt si playeri rotunjori la puncte din Romans. Am avut si pe parcursul luptei cu Romans intrari de la ei , il tin minte pe Domif care e tare de treaba si din cate stiu zicea shtan ca-l apreciaza ca fiind singurul adversar care a reusit sa-i tina piept iar ca activitate pe forum era ceva de speriat ca promptitudine si palavrageala. Din punctul meu de vedere a fost un real castig pentru M.

sigur multi ne-am lasat de joc dar asta nu inseamna ca din cauza cuiva. Poti sa joci si daca prietenul tau se lasa asta nu e o cauza, harta e mare posibilitatea de a-ti face noi prieteni exista si e in functie de continent amplasare etcetera si de pretentii

pentru ce-l apreciez pe beiuga: Are o parere foarte sanatoasa despre acest joc, ca este un joc pentru timpul liber nu un joc pentru care sa-ti pierzi momentele importante ale vietii: familia, invatatul, lucrul. Nu stiu cum aplica asta dar macar e de acord :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser29419

=))))))) commentu zilei :))) cum sa zici ca beiuga nu o furat nimic cand toti care am dat stergere dupa ramos si mai mult de 20-30 oameni importanti din ~M~ din cauza lui beiuga ? apoi a luat ~S~ in ~M~ si acuma o parte din Romans ati aducat toti inobilatorii in intern in acel trib rusine sa va fie ca vati batut joc de acel trib si acum se da mare si tare beiuga esti si vei ramane un nimeni ...

sincer nu imi amintesc de tine sa fi fost in M sau S. Ai alura de avocat dar mintea blocata. Trebuie sa stii ca absolut nimeni nu a plecat din M din cauza mea cu putine exceptii cand cereau drepturi la 2 zile de la intrarea in trib in special cei sub 15 ani, acestia dupa ce ii refuzam plecau din trib. Chiar sunt curios ce aratare esti tu ca sa te localizez pe L6. Acum pp doar ca esti in triobul lui ramos pe L14 dar sub alt nume asta dupa postarile favorabile pe care le-ai facut acolo.
 

DeletedUser16386

e tot ursmircea(sau valipopo dupa cum il stiti unii) dar sub alt nickname
 

DeletedUser29419

acu inteleg pozitia lui. eu totdeauna l-am vazut ca un fel de asistent al lui RubY Rhood din The Fifth Element. Ala care zicea tot timpul. Superb, magnificent, colosal, extraodrdinar , etc
 

DeletedUser

Beiuga , decat o viata de cioara mai bine o zi de vultur , nu o sa mint , nu vroiam pace ca asta nu e sim city motivul pt care m`am lasat nu are legatura cu ~M~ ci cu faptul ca domnul criogenix pe care il credeam cel mai bun prieten din accest joc sa folosit de parola mea si a intrat pe contul meu sa goleasca satele iar tu mare lider te rugai de mine sa vin in ~M~ si ca sa demostrezi superioritatea ta nu ai vrut sa`mi dai drepturile ce mi se cuveneau(sa nu crezi pt vreun moment ca prima mea plecare din ~M~ a fost din cauze egoiste, din contra am plecat din ~M~ ca sa il salvez si sa nu fie atacat de tracia pentru ca nu mai faceam fata iar intre timp m`am ocupat de ~S~ pe care tot tie t`i l`am dat dupa ce ai venit la mine cu milogeala-probabil de aia nu ai vrut sa`mi dai drepturile sa imi platesti cu aceasi moneda haha - nu merge nenea) , despre fuziunea ce a avuto ~M~ cu Romans nu am nimic de zis iar despre cei care s`au lasat deodata cu mine (shtan,smekerasu etc) o duc bine cu mine pe lumea 14 .
Pentru orce altceva 2 stai jos !
 

DeletedUser

ramos,nu avea rost sa ii raspunzi,nu merita sa pierzi timpul pe care l-ai pierdut incercand sa ii explici,tot cum vrea ii...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

deci, cine e acest ramos "D?
ala din lex fara o viata reala care sta la 50 de conturi sitter??
 

DeletedUser

=))))))) commentu zilei :))) cum sa zici ca beiuga nu o furat nimic cand toti care am dat stergere dupa ramos si mai mult de 20-30 oameni importanti din ~M~ din cauza lui beiuga ? apoi a luat ~S~ in ~M~ si acuma o parte din Romans ati aducat toti inobilatorii in intern in acel trib rusine sa va fie ca vati batut joc de acel trib si acum se da mare si tare beiuga esti si vei ramane un nimeni ...

Dar eu chiar nu inteleg care este problema voastra . Beiuga putea foarte bine sa iasa din trib inainte sa dea ramos desfiintare si i-ar fi chemat si pe ceilalti ( singurul motiv pentru care nu a facut asta a fost mentinerea spiritului tribului ~M~ , cu tot cu arhiva a tot ceea ce continea forumul in acel moment ) . Amintitiva ca ~M~ a fost pe locul 3 , au plecat membri in TRACIA , ~M~ a scazut mult , iar ~S~ a castigat multe puncte fata de noi . Dupa multe dicutii ~S~ a venit la noi , am devenit un trib de top 20 , TRACIA a cazut , am facut razboi , cu ~L.l~ si dupa aceea au venit la noi , urcand pe locul 6 . Si inca se poate urca.
Presupun ca problema ta este aceea ca ~M~ a devenit prea puternic , mult mai puternic decat l-ai lasat cand ai plecat impreuna cu ramos , si ... presupun ca e vorba de invidie.
Probleme in ceea ce ai scris ( sunt surprins ca nu a observat un moderator )
1. l-ai "provocat" pe beiuga , ceea ce nu este voie ...
2. l-ai facut pe beiuga un nimeni ... si te inseli deoarece el este radacina Noului Trib ~M~ ! Tribul nu se face dupa intemeietor , ci dupa membri !
 

DeletedUser29419

Beiuga , decat o viata de cioara mai bine o zi de vultur , nu o sa mint , nu vroiam pace ca asta nu e sim city motivul pt care m`am lasat nu are legatura cu ~M~ ci cu faptul ca domnul criogenix pe care il credeam cel mai bun prieten din accest joc sa folosit de parola mea si a intrat pe contul meu sa goleasca satele iar tu mare lider te rugai de mine sa vin in ~M~ si ca sa demostrezi superioritatea ta nu ai vrut sa`mi dai drepturile ce mi se cuveneau(sa nu crezi pt vreun moment ca prima mea plecare din ~M~ a fost din cauze egoiste, din contra am plecat din ~M~ ca sa il salvez si sa nu fie atacat de tracia pentru ca nu mai faceam fata iar intre timp m`am ocupat de ~S~ pe care tot tie t`i l`am dat dupa ce ai venit la mine cu milogeala-probabil de aia nu ai vrut sa`mi dai drepturile sa imi platesti cu aceasi moneda haha - nu merge nenea) , despre fuziunea ce a avuto ~M~ cu Romans nu am nimic de zis iar despre cei care s`au lasat deodata cu mine (shtan,smekerasu etc) o duc bine cu mine pe lumea 14 .
Pentru orce altceva 2 stai jos !

din pacate nu ai prins nici ziua aia vultur, eu te-am vazut ca un fel de sticlete care sare prin toate triburile de preferinta alea dusmane de moment. e a 10 oara cand iti spun ca nu plecand la dusmani salvai M ci luptand pana picau toti. crezi ca romanii daca acu 400 de ani se faceau turci, acu 200 de ani rusi si acu 80 nemti, mai puteau fi astazi romani? cu S gresesti amarnic, aici inca am arhiva si absolut nimeni nu s-a rugat de tine. tocmai ca am spus doar ca daca \S vine in M sunt bineveniti dar nu va fi invers cat voi fi eu in M. s-a si votat de S ca sa vina. despre venirea ta ..... nu am vrut atunci razboi cu tracia ca nu era momentul, tu doar doreai razbunare iar M nu dorea sa fie instrumentul pentru asta. noi doi ne-am inteles dar tu arzi prea repede pentru a intelege un mechanism facut din atatea entitati. planuri faureai in fiecare seara dar le discutai cu noi a doua zi si de fiecare data eu si macika si criogenix te faceam sa intelegi ca nu e posibila implinirea fabulatiilor tale.
 

DeletedUser

acum nu vreau sa fiu rautacios dar M cu cine se bate? candva s a batut cu tracia dar de atunci cu cine?
 

DeletedUser6558

acum nu vreau sa fiu rautacios dar M cu cine se bate? candva s a batut cu tracia dar de atunci cu cine?

M se bate cu N, cel puţin la mine la şcoală. Despre traci, numai de bine. Dacii au fost învinşi, dar nu înfrânţi. Sau invers. Sau: "În genunchi, câine!" Nu mai ştiu cine era câinele, dar celălalt era Sergiu NIcolaescu.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus