Mesaje amuzante L17

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Welcome, emil32.
Ultima vizita pe forum: 29.04.2008 la ora 03:44:24
Mesaje private: Necitite 0, Total 0.

precum se vede nu prea pierd vremea pe forumul extern, insa de data asta am fost anuntat ca se scrie despre mine pe L 17, mai exact ca se incearca sa se faca misto. :) si am fost avertizat sa nu intru pt ca o sa ma enervez. :) numai raspunsul: ":)) lasa ma ca am fumat eu cel putin vreo 40 de pa*p*l*i ca astia" a linistit-o pe coleguta mea. :)
nu e prima data cand vin la mine fel si fel de fraierici care te atrag in diferite discutii, scopul fiind acela de a posta undeva discutiile si a rade ei copios. le pot spune doar ca imi cer scuze ca am facut misto de ei. :)
precum se vede in primul mesaj am facut asa putin misto de n00bul caoboi. de ce e n00b? uitati-va la ce a innobilat dupa ce a prins si el ceva cheag innobiland jucatori de 1-2 sate. dupa ce a dormit el cu capul pe tastatura vreo luna, a innbilat doua conturi din habar ca apoi sa sfarseasca prin a da satele. good job, mare luptator. pe mine m-a deranjat candva cand ataca cu programul Opera (5 nobili in 1 secunda), ucigand frumusetea jocului, un copil de la mine din trib. I-am facut praf cu tehnica mea nr. 3 o caruta de nobili. :)

http://ro.twstats.com/ro17/index.ph...9491&pn=-1&type=&enemy=-1&enemyt=-1&min=&max=

daca tot a venit vorba de habar, sa ne aplecam putin asupra a ceea ce au realizat ei: inca de la inceput s-au aliat cu R-R, cu Spor si au atacat restul de triburi mici in K44. nicio gandire pe termen lung, nicio viziune strategica, atacau jucatori la 20 de ore de satele lor ca sa ii scoata din joc. astfel s-a umplut harta de sate de barbari pe langa ei. coroborat cu albastrirea hartii prin aliantele de mai sus a reiesit ca si-au inchis jocul dupa 3 luni desfiintand tribul si stergandu-si conturile. n00bi frate. la ce dracu au dormit cu capul pe tastatura atata timp?
un razboi frumos ar fi fost cu R-R de exemplu, sau habar cu spor contra R-R cu CRD (pt cine nu stie CRD a fost multa vreme pe locul 2 in K44) sau alta combinatie dintre triburile astea 4. in plus erau plini de aroganta. le-am dat o data un mesaj si i-am intrebat cum aparem la ei - neutri sau dusmani. imi raspundeau toti - habarnam? (ma trimiteau la seful lor) care plin de nesimtire citea si nu raspundea. halal jucatori, halal respect. si fricosi :) sa iti fie frica sa spui cum apare cel ce te intreaba pe harta la tine.

nesimtirea lui nea asta de habarbam? reiese clar si din mesajele astea (pagina 33 de aici de la Mes amuzante):

Mattyussy în data de 29.11. la ora 14:19
Salut,vrei sa facem un Pact de Neatacare macar pentru 3 saptamani,nu stiu cat var ajuta pe voi dar pe noi ne ajuta foarte mult si vas fi recunoscator,asa pot scoate acest triib un pic in fata,..astept rasunsul dumneavoastra

Mattyussy în data de 29.11. la ora 21:00
omule chiar nu ma poti ajuta cu un Pna macar pentru 3 saptamani..?suntem in niste probleme cu Scula si vre sa ne luam o piatra dupa cap facand cu Dvs un Pna,pentru ca stim ca osa veniti spre k54,te rog eu macar 3 saptamani..

Habarnam? în data de 29.11. la ora 21:03
Duceti-va la doctor daca aveti probleme cu scula..asa de curiozitate intreb,ce aveti..sculament?


Mattyussy în data de 29.11. la ora 21:07
pai recomandami unu...noi si alte triburi de pe k54 vrem ...


tare si interlocutorul care spune sa ii recomande unul, adica sugereaza ca habarnam? stie, cunoaste :)) respect Mattyussy, respect.


la marginea hartii cu 200 de pcte. oare si asta e una din cele 19 tehnici duse la extrem? :D
am mai explicat de ce mi-am dat satele pe L 17, lipsa de timp si de interes pt lume, pt lupta de 2 lei de era pe aici avand in vedere ca 90% din n00bi de pe K 44 foloseau Opera, ucigand frumusetea jocului. satele le-am dat la 2 preiteni f buni. mai atacati acum si satele de barbari la secunda :)) sau aliatii, depinde ce preferati. :)

:))Cum se mai baga estia in seama,caoboi la nivelul tau nu cred ca ai auzit de distrugerea pietei:))uitati-va cate puncte are pro-gamerul,cel care a dus jocul la nivel de arta:))semi-analfabetul.

1. cu pupinc**is**l nu ii sade bine unui tanar. nu-l mai peria atat pe caoboi asta ca tot n00bi sunteti amandoi. :))
2. nu m-am bagat eu in seama, se vede ca intru asa de rar pe aici. doar am batut obrazul GROS la niste unii, care evident au catadicsit sa puna discutiile private pe forumul tribului si apoi pe extern, facandu-se practic de ras. adica daca ei nu au sesizat ca am facut misto de ei, poate sesizeaza altii. :)
3. mestere, sa dai atac si sa selectezi distrugerea pietei stie orice n00b ca tine si ca, caoboi asta. sa intelegi cand si cum se foloseste e mai greu. sa mergi pana acolo incat sa trimiti la perfectie atacurile si astfel sa anihilezi orice tentativa de a fenta curatarile iar e mai greu pt tine. si sa ajungi acolo incat sa trimiti trupele satului atacat acasa de pe alt sat vecin, astfel incat sa nu mai conteze distrugerea pietii zic eu ca e arta. :) tu da atacuri acolo si ia sate, creste in puncte si minte-te ca esti bun, nu iti pune problemele astea, ok? lasa-le in seama mea.
4. rade ciob de oala sparta. bine ca macar ma faci semianalfabet, nu analfabet plin. :) apoi daca eu scriu de pe laptop, scriu mult si repede, mai ating o tasta gresit, mai bat inversate niste taste, mai bat u in loc de i etc nu cred ca inseamna ca sunt analfabet.

mai degraba analfabet esti tu care nu folosesti semne de punctuatie si nu stii ca se spune astia, nu estia. nu suntem pe ogor aici. uite:

Cum se mai baga estia in seama,caoboi la nivelul tau nu cred ca ai auzit de distrugerea pietei)uitati-va cate puncte are pro-gamerul,cel care a dus jocul la nivel de arta)semi-analfabetul.

Corect era:
Cum se mai baga astia in seama. (punct) caoboi, (virgula - e strigare, apel al cuiva, trebuie sa pui virgula dupa) la nivelul tau nu cred ca ai auzit de distrugerea pietei. (punct aici, nu paranteza inchisa pt ca nu ai deschis-o nicaieri) uitati-va cate puncte are pro-gamerul, (spatiu, intre virgula si cuvantul urmator se lasa spatiu) cel care a dus jocul la nivel de arta (aceeasi chestie cu paranteza - daca se intampla o data ziceam ca ai batut ceva gresit, asa zic ca e o lipsa mare la gramatica). semianalfabetul... (aici se scrie fara cratima - vezi www.dexonline.ro - si se pun niste puncte, adica e ca si o concluzie la ceea ce ai scris, nu se poate considera propozitie in sine pt ca nu are predicat)

test de final: cine e analfabet? eu sau tu? :)) ai 1 leu pt raspunsul corect.


apoi referitor la mesajul lui Ion din Vale, eu zic ca se vede de la o posta cum fac misto de el si mai finut, si mai grosolan - mesajul meu de la 12:19 min. :)) dar de, el a scapat usor ideea de baza si a postat aici discutia ca sa rada si altii de el, nu numai eu. :))


haide pa pa pa, va pupa tata. :)

P.S. cine rade la urma rade mai bine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Emile,iti raspund doar pentru ca nu am ce face la ora asta.Alianta cu R-R a fost facuta inca de pe lumea 14 (Da,a fost stabilita inainte de a incepe aceasta lume).Alianta cu spor s-a facut cu 4-5 zile inainte sa se desfiinteze Habar (Razboi comun).CRD au fost scosi la primul atac organizat asemenea restul triburilor de pe k44,mai putin R-R si Spor.Cu cei din Spor aveam un "PNA" desi nu figura pe lista diplomatiei.Multi prieteni pe ambele baricade,cativa dusmani,alea alea.
In legatura cu contul de pe 17 : Poti verifica fara prea mari probleme data in care am inceput sa nu mai innobilez nimic sau sa cresc in puncte (participam doar la atacuri organizate).Daca nu vrei te lamuresc eu : Circa 2-2 luni jumatate.Nu am idee de unde ai fixul acesta pe "piata" dar sincer sa fiu nici nu sunt curios sa aflu.
Iar cu asa zisa nesimtire al conducatorului din Habar...nu ma priveste asa ca mi se rupe.
Referitor la analfabetism nu am ce comenta.Daca doar atat poti asta este.Noi sa fim sanatosi ca ai trecut de la mesajele amuzante de pe lClasica la m.a de pe l17 :p

@noroc ca sunt n00b,mai invat si eu cate ceva in fiecare zi.Tu ai ramas la acelasi stadiu de primata.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ma doare capu'... sincer, nu pot sa citesc tot ce ai scris mai sus, nu e funny si nici nu ai dreptate cu vreo chestie (din primele 20 de randuri cel putin, ca mai mult nu am rabdarea si stomacul necesar pentru a regurgita)
 

DeletedUser

Emile,iti raspund doar pentru ca nu am ce face la ora asta.Alianta cu R-R a fost facuta inca de pe lumea 14 (Da,a fost stabilita inainte de a incepe aceasta lume).Alianta cu spor s-a facut cu 4-5 zile inainte sa se desfiinteze Habar (Razboi comun).CRD au fost scosi la primul atac organizat asemenea restul triburilor de pe k44,mai putin R-R si Spor.Cu cei din Spor aveam un "PNA" desi nu figura pe lista diplomatiei.Multi prieteni pe ambele baricade,cativa dusmani,alea alea.
In legatura cu contul de pe 17 : Poti verifica fara prea mari probleme data in care am inceput sa nu mai innobilez nimic sau sa cresc in puncte (participam doar la atacuri organizate).Daca nu vrei te lamuresc eu : Circa 2-2 luni jumatate.Nu am idee de unde ai fixul acesta pe "piata" dar sincer sa fiu nici nu sunt curios sa aflu.
Iar cu asa zisa nesimtire al conducatorului din Habar...nu ma priveste asa ca mi se rupe.
Referitor la analfabetism nu am ce comenta.Daca doar atat poti asta este.Noi sa fim sanatosi ca ai trecut de la mesajele amuzante de pe lClasica la m.a de pe l17 :p

@noroc ca sunt n00b,mai invat si eu cate ceva in fiecare zi.Tu ai ramas la acelasi stadiu de primata.

asta zic si eu, ca aveati si un fel de PNA cu Spor, adica 3 din primele 4-5 triburi nu se atacau intre ele in K44 unde ar trebui sa fie o lupta continua si frumoasa. astfel ati ajuns ca niste n00bi sa va desfiintati tribul si sa va stergeti conturile pt ca nu mai aveati ce ataca, inconjurati de albastru si de sate de barbari de 1500 p. eu pe L 8 am cantarit de 10 ori pana sa fac o alianta pt a avea mereu ce ataca. in fine, e mai greu jocul pt tine. el nu se reduce la a ataca si a lua sate, ca intemeietor sau conducator trebuie sa stii mult mai multa strategie.

ce e mai rau este ca esti un mincinos ordinar, CRD a rezistat mai bine de 2 luni, timp in care a fost destula vreme pe locul 2 pe continentul K44. cel putin eu m-am luptat o luna cu fel si fel de n00bi din Habar si R-R omorandu-le atacurile date la secunda. in plus daca tu numesti atac organizat atacul unul jucator pe un sat iar ailalti sa dea fake cu 5 catapulte de la 20 de ore mai ai de invatat taticu in jocul asta muuuuuulte.

insa datorita faptului ca noi, intemeietorii, precum si prietenii nostri, avem si serviciu, scoala, familie, datorita faptului ca ne luptam cu 3 triburi ca noi a trebuit sa cautam alte solutii - sa facem o familia pt ca apoi sa fuzionam acele triburi si sa dam nastere tribului NEW, capabil sa continue lupta. eu inca inainte de ideea aparitiei NEW nu m-am mai implicat, mai exact de pe 8 dec cand m-am trezit cu toata harta rosie pe L clasica. pe l clasica joc de 2 ani, asa ca a fost logic sa continui acolo.

deci pe scurt - nu mai minti ca ai distrus tu CRD ca poate te mai si crede lumea. cei ce au luptat si mai lupta in K44 stiu ca minti cu nerusinare. o iau ca pe un mesaj amuzant al tau :)

cat despre faptul ca ma faci primata - sper sa vada vreun admin. daca nu asta e, ce sa ii facem, trebuie sa coexistam si noi oamenii si tu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Da bre,da,ai dreaptate.

AM FOST,SUNTEM,VOM FI NISTE n00bi cu doi de zero.Aliante peste aliante,am facut in pantaloni de frica CRD-ului ca ne vor declara razboi,am facut PNA-uri cu niste n00bi (doi de zero,nu simpli),am atacat la 20 de ore cu catapultele,am dat desfiintare trib ca suntem n00bi (da,stii ce vreau sa zic acum) si am mai facut ce debitezi tu mai sus.
Stai linistit,si cu servici/facultate/liceu/gimnaziu/gradinita tot ne-am respectat blazonul.
Dupa ce Habar a eliminat CRD,a aparut NEW care a disparut datorita RR-Habar.Mai vrei sa iti predau istoria acestei lumi?

Deja o dai in penibil aici si ma ademenesti si pe mine.

Hai noroc.
 

DeletedUser

Trupa de atac trebuie să fie compusă din cel puţin 100 locuitori.

Nu inteleg de lungiti discutiile...lalaiala
 

DeletedUser

intelege dragul meu istoric: CRD nu a fost infrant de nimeni, a fuzionat cu celelalte triburi din familie cand era pe locul 2 pe K 44. daca luaserati 3-4 sate nu inseamna ca ne-ati infrant :) cat despre faptul ca NEW a pierdul lupta cu R-R si Habar, atacat si de Infern si Spor si mai stiu eu de cine, poate chiar de Scula in sud - mi se pare normal, cat de buni sa fie si ei :))

dar sa nu vorbim de NEW ca nu m-am dus acolo, nu m-am implicat si in plus am inteles ca au fost si destule certuri intre conducatori.

ideea care trebuie sa o retii tu acolo istoricule este asta: nu ai distrus CRD la primul atac de 2 lei asa cum spui. in plus din ceea ce vad eu CRD inca mai exista si habar nu. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

hai schimbati si voi vorba ca in curand il vedem si pe emil senior pe-aici. concluzia: pe lumea viitoare, te vom pune toti intemeietor, ca sa avem triburi smechere si sa ne inveti si pe noi cum sa devenim super playeri fara sa ne dam cu super glue pe sub zidu satului ca sa nu ni-l ia altii... hai mai bagati ceva funny, ca sa rad si eu inainte de culcare
 

DeletedUser11365

de obicei cand vad mesaje amuzante,nu intru ca nu am rabdare de un banc show in viziunea altora..acuma am intrat de plictiseala sa vad totusi ce mai ii pe aici..mentionez ca imi plac discutile serioase,argumentate,elegante..ma rog..da prietene emil,tu faci furori aici..jucai un fotbal pana ai scris tot ce ai scris..mi se pare incredibil..relax...te ajuta..
 

DeletedUser523

mi se pare mie s-au voi ati uitat la ce topic sunteti s-au va fost lene sa faceti unul nou:confused::)
 

DeletedUser

Emil nu e doar semi-analfabet,e si cocalar ,genul care foloseste cifre in loc de litere,dar in fine.Ca sa sti si eu scriu de la laptop,dar revin peste ceea ce am scris...totusi admit ca imi scapa unele greseli gramatilcale.Nu inteleg ce ai cu caoboi,nu-l periez,spun doar ceea ce se vede clar,ai 200 de puncte,o sa ne trimiti pe amandoi la marginea hartii,asa e?In momentul in care toate lumea rade de tine...nu iti da de gandit?si ca sa sti si tu,atacuri la secunda se pot da cu orice browser de web,atit timp cat sti de combinatia alt+f4.
last edit:nu-mi vine sa cred ca asculti ac/dc(asta e off-topic)
Bafta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

emile nu vezi ca esti depasit, crd era o sursa principala de unde isi procura habar-ul sate, ce tot aberezi intr-una , faci un trib noob dupa ce v-a depasit la toate capitolele? da erati pe locul 2 pe continent, oricine poate sa recruteze non stop sa ocupe aceasta pozitie, ati fost foarte slabi ca si trib cand era crd si apoi si mai slabi cand s-a format new. Pana una alta crd nici nu era privit ca un adversar ci ca un trib de ferme , principalele obiective la inceput de lume au fost distrugerea triburilor c.i.r. , cnoobs si mai era un trib ceea ce s-a si reusit, crd dupa parerea mea nici nu a existat, e 0 ca si trib , 0 ca si performante
 

DeletedUser

corect, e o opinie pertinenta :) din pacate adevarul e altul. CIR si ailalti? nu am auzit de ei. insa am impresia ca tu nu ai pic de respect si nu citesti ceea ce scriu. noi am fost atacati din toate partile, cel putin 3 triburi comparabile cu noi. cu toate ca am fost o echipa unita si am recrutat numai in K44 nu am avut ce face. fraticule, alta era soarta daca CRD si habar si spor atacau de exemplu R-R. intelegi ce vreau eu sa spun sau e prea greu? si chiar si habar disparea din K44 daca il atacau 4 triburi. in fine, cel mai destept cedeaza. asa ca adio "luptator" nebun :))
 

DeletedUser

Dar ma...la ce iti trebuie alti jucatori,voi...un trib de cunoscatori al tehnicilor shaolin ascunse ale jocului...trebuia sa ne ingenunchiati,sau vi sa facut mila de noi?
 

DeletedUser

corect, e o opinie pertinenta :) din pacate adevarul e altul. CIR si ailalti? nu am auzit de ei. insa am impresia ca tu nu ai pic de respect si nu citesti ceea ce scriu. noi am fost atacati din toate partile, cel putin 3 triburi comparabile cu noi. cu toate ca am fost o echipa unita si am recrutat numai in K44 nu am avut ce face. fraticule, alta era soarta daca CRD si habar si spor atacau de exemplu R-R. intelegi ce vreau eu sa spun sau e prea greu? si chiar si habar disparea din K44 daca il atacau 4 triburi. in fine, cel mai destept cedeaza. asa ca adio "luptator" nebun :))

emile cand 1 persoana iti zice ca esti slab de minte te certi cu el, dar cand iti zic inca 10 acelasi lucru inseamna ca esti putin cam dus, ca si idee valoarea tribului se face si prin prisma diplomatiilor, voi ati fost trib de ferme si ati recrutat ferme, ca ati fost atacati din toate partile cum zici tu asta a fost din cauza ca ati fost incapabili sa va faceti o diplomatie care sa va permita sa rezistati, atata timp cat statisticile spun ceva si toti jucatorii zic la fel nu stiu de ce vi tu care esti 0 in jocul asta sa zici altceva, cautai probabil sa fi bagat in seama, sau?
 

DeletedUser15429

Welcome, emil32.
Ultima vizita pe forum: 29.04.2008 la ora 03:44:24
Mesaje private: Necitite 0, Total 0.

precum se vede nu prea pierd vremea pe forumul extern, insa de data asta am fost anuntat ca se scrie despre mine pe L 17, mai exact ca se incearca sa se faca misto. :) si am fost avertizat sa nu intru pt ca o sa ma enervez. :) numai raspunsul: ":)) lasa ma ca am fumat eu cel putin vreo 40 de pa*p*l*i ca astia" a linistit-o pe coleguta mea. :)
nu e prima data cand vin la mine fel si fel de fraierici care te atrag in diferite discutii, scopul fiind acela de a posta undeva discutiile si a rade ei copios. le pot spune doar ca imi cer scuze ca am facut misto de ei. :)
precum se vede in primul mesaj am facut asa putin misto de n00bul caoboi. de ce e n00b? uitati-va la ce a innobilat dupa ce a prins si el ceva cheag innobiland jucatori de 1-2 sate. dupa ce a dormit el cu capul pe tastatura vreo luna, a innbilat doua conturi din habar ca apoi sa sfarseasca prin a da satele. good job, mare luptator. pe mine m-a deranjat candva cand ataca cu programul Opera (5 nobili in 1 secunda), ucigand frumusetea jocului, un copil de la mine din trib. I-am facut praf cu tehnica mea nr. 3 o caruta de nobili. :)

http://ro.twstats.com/ro17/index.ph...9491&pn=-1&type=&enemy=-1&enemyt=-1&min=&max=

daca tot a venit vorba de habar, sa ne aplecam putin asupra a ceea ce au realizat ei: inca de la inceput s-au aliat cu R-R, cu Spor si au atacat restul de triburi mici in K44. nicio gandire pe termen lung, nicio viziune strategica, atacau jucatori la 20 de ore de satele lor ca sa ii scoata din joc. astfel s-a umplut harta de sate de barbari pe langa ei. coroborat cu albastrirea hartii prin aliantele de mai sus a reiesit ca si-au inchis jocul dupa 3 luni desfiintand tribul si stergandu-si conturile. n00bi frate. la ce dracu au dormit cu capul pe tastatura atata timp?
un razboi frumos ar fi fost cu R-R de exemplu, sau habar cu spor contra R-R cu CRD (pt cine nu stie CRD a fost multa vreme pe locul 2 in K44) sau alta combinatie dintre triburile astea 4. in plus erau plini de aroganta. le-am dat o data un mesaj si i-am intrebat cum aparem la ei - neutri sau dusmani. imi raspundeau toti - habarnam? (ma trimiteau la seful lor) care plin de nesimtire citea si nu raspundea. halal jucatori, halal respect. si fricosi :) sa iti fie frica sa spui cum apare cel ce te intreaba pe harta la tine.

nesimtirea lui nea asta de habarbam? reiese clar si din mesajele astea (pagina 33 de aici de la Mes amuzante):

Mattyussy în data de 29.11. la ora 14:19
Salut,vrei sa facem un Pact de Neatacare macar pentru 3 saptamani,nu stiu cat var ajuta pe voi dar pe noi ne ajuta foarte mult si vas fi recunoscator,asa pot scoate acest triib un pic in fata,..astept rasunsul dumneavoastra

Mattyussy în data de 29.11. la ora 21:00
omule chiar nu ma poti ajuta cu un Pna macar pentru 3 saptamani..?suntem in niste probleme cu Scula si vre sa ne luam o piatra dupa cap facand cu Dvs un Pna,pentru ca stim ca osa veniti spre k54,te rog eu macar 3 saptamani..

Habarnam? în data de 29.11. la ora 21:03
Duceti-va la doctor daca aveti probleme cu scula..asa de curiozitate intreb,ce aveti..sculament?


Mattyussy în data de 29.11. la ora 21:07
pai recomandami unu...noi si alte triburi de pe k54 vrem ...


tare si interlocutorul care spune sa ii recomande unul, adica sugereaza ca habarnam? stie, cunoaste :)) respect Mattyussy, respect.



am mai explicat de ce mi-am dat satele pe L 17, lipsa de timp si de interes pt lume, pt lupta de 2 lei de era pe aici avand in vedere ca 90% din n00bi de pe K 44 foloseau Opera, ucigand frumusetea jocului. satele le-am dat la 2 preiteni f buni. mai atacati acum si satele de barbari la secunda :)) sau aliatii, depinde ce preferati. :)



1. cu pupinc**is**l nu ii sade bine unui tanar. nu-l mai peria atat pe caoboi asta ca tot n00bi sunteti amandoi. :))
2. nu m-am bagat eu in seama, se vede ca intru asa de rar pe aici. doar am batut obrazul GROS la niste unii, care evident au catadicsit sa puna discutiile private pe forumul tribului si apoi pe extern, facandu-se practic de ras. adica daca ei nu au sesizat ca am facut misto de ei, poate sesizeaza altii. :)
3. mestere, sa dai atac si sa selectezi distrugerea pietei stie orice n00b ca tine si ca, caoboi asta. sa intelegi cand si cum se foloseste e mai greu. sa mergi pana acolo incat sa trimiti la perfectie atacurile si astfel sa anihilezi orice tentativa de a fenta curatarile iar e mai greu pt tine. si sa ajungi acolo incat sa trimiti trupele satului atacat acasa de pe alt sat vecin, astfel incat sa nu mai conteze distrugerea pietii zic eu ca e arta. :) tu da atacuri acolo si ia sate, creste in puncte si minte-te ca esti bun, nu iti pune problemele astea, ok? lasa-le in seama mea.
4. rade ciob de oala sparta. bine ca macar ma faci semianalfabet, nu analfabet plin. :) apoi daca eu scriu de pe laptop, scriu mult si repede, mai ating o tasta gresit, mai bat inversate niste taste, mai bat u in loc de i etc nu cred ca inseamna ca sunt analfabet.

mai degraba analfabet esti tu care nu folosesti semne de punctuatie si nu stii ca se spune astia, nu estia. nu suntem pe ogor aici. uite:

Cum se mai baga estia in seama,caoboi la nivelul tau nu cred ca ai auzit de distrugerea pietei)uitati-va cate puncte are pro-gamerul,cel care a dus jocul la nivel de arta)semi-analfabetul.

Corect era:
Cum se mai baga astia in seama. (punct) caoboi, (virgula - e strigare, apel al cuiva, trebuie sa pui virgula dupa) la nivelul tau nu cred ca ai auzit de distrugerea pietei. (punct aici, nu paranteza inchisa pt ca nu ai deschis-o nicaieri) uitati-va cate puncte are pro-gamerul, (spatiu, intre virgula si cuvantul urmator se lasa spatiu) cel care a dus jocul la nivel de arta (aceeasi chestie cu paranteza - daca se intampla o data ziceam ca ai batut ceva gresit, asa zic ca e o lipsa mare la gramatica). semianalfabetul... (aici se scrie fara cratima - vezi www.dexonline.ro - si se pun niste puncte, adica e ca si o concluzie la ceea ce ai scris, nu se poate considera propozitie in sine pt ca nu are predicat)

test de final: cine e analfabet? eu sau tu? :)) ai 1 leu pt raspunsul corect.


apoi referitor la mesajul lui Ion din Vale, eu zic ca se vede de la o posta cum fac misto de el si mai finut, si mai grosolan - mesajul meu de la 12:19 min. :)) dar de, el a scapat usor ideea de baza si a postat aici discutia ca sa rada si altii de el, nu numai eu. :))


haide pa pa pa, va pupa tata. :)

P.S. cine rade la urma rade mai bine.

Cum sa citesti atata?
 

DeletedUser

cum sa scri atita:))hei emile,ia-te de mana cu viselp si plecati la plimbarica:))fustrati.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus