Sate parasite...

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Am vazut pe L2 (si presupun ca nu numai acolo) multe, dar multe sate parasite. Cum se face ca nu le ia nimeni? Cum se "cuceresc" satele respective? Tot cu nobili? Nu ca as vrea sa ma extind, de'abia stau si ma uit la cartieru' meu cum creste dar mai sa mai am in grija unu'.

Si o a doua intrebare care nu prea tine de titlul topicului... Unde gasesc o harta cu L2? Exista undeva sau trebuie sa ma multumesc cu scrool-ul acela? :p
 

DeletedUser

Satele parasite se cuceresc tot cu nobili:)...ele sunt parasite din cauza ca cel care si-a facut cont a incetat sa mai joace ,satul lui devenind astfel sat parasit,sau au fost introduse de harta de catre admini
Mai sunt si cazuri ca sunt sate parasite dar sunt Sate de barbari...dar aceste sate de barbari sunt mai greu de cucerit deoarece au foarte multe trupe in ele ,introduse de admini,-acestea au devenit sate de barbari deoarece cel care juca nu respecta vre-una din regulile jocului,fiind banat si satul transformandu-se in sat de barbari.

Harta lumii a 2 o poti vizualiza fie pe www.tw-tools.com fie cu programul Tw++
 

DeletedUser

Opaaa... mersi ca m-ai lamurit :) Sa inteleg ca, virgula, ca si strategie ar fii bine sa spionezi si satele parasite inainte de atac? Sa nu te trezesti ca te ia la palme Ghenghis Khan cand ii calci pragul... :D
 

DeletedUser

salutare!

in lumea 4, pe continentul 32 sunt foarte putine sate de barbari si nici unul bonus, raportat la alte zone ale lumii 4.

cum se stabileste numarul de sate parasite si/sau bonus de pe un anumit continent?

respect
 

DeletedUser

Nu jok pe l4 dar pot sah-tzi raspund.
Satele parasite, de barbari, bonus etc. pot fi innobilate.
Sper k jtii k un sat devine sat de barbari kand proprietarul lui inkalka nu jtiu ce reguli, un sat devine parasit cand fostului proprietar i se jterge kontul.
 

DeletedUser

salutare!

in lumea 4, pe continentul 32 sunt foarte putine sate de barbari si nici unul bonus, raportat la alte zone ale lumii 4.

cum se stabileste numarul de sate parasite si/sau bonus de pe un anumit continent?

respect

cele bonus de pe lumea 4 ma rog cele cu bonusuri de ferma bla bla sunt dispuse random :D
 

DeletedUser

multumesc pt lamuriri

adminii pot controla dispunerea satelor bonus? daca da, atunci cred ca ar trebui echilibrata balanta, deoarece alte zone ale lumii 4 au cate 6-7 sate bonus pe un singur continent

respect
 

DeletedUser

multumesc pt lamuriri

adminii pot controla dispunerea satelor bonus? daca da, atunci cred ca ar trebui echilibrata balanta, deoarece alte zone ale lumii 4 au cate 6-7 sate bonus pe un singur continent

respect

eu am 3 sate bonus sau 4 chiar in aceeasi patratica cu mine:) sunt dispuse RANDOM asa ca adminii nu le controleaza
 

DeletedUser

RockGirl a spus:
eu am 3 sate bonus sau 4 chiar in aceeasi patratica cu mine sunt dispuse RANDOM asa ca adminii nu le controleaza

sunt dispuse random dar pot si admini sa le controleze :D adica dak un admin vrea poata sa puna un sat bonus unde vrea :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus