intrebare pentru admini

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Va rog sa nu stergeti sau sa imi raspundeti pe privat
am o mare nelamurire, pe lumea 19 va intra un trib plin de admini si moderatori forum, ok nimic de zis au dreptul sa joace
insa problema mea este urmatoarea, va intra un admin master.
asta insemna ca el se ocupa de spargeri de cont pe toate lumile si poate citi corespondenta din mesajele private deci are privilegiul sa imi intre pe cont
se poate ca el sa aiba voie sa joace? atata timp cat are astfel de privilegii?
cine il va bana? e ca si cum adminul de pe l19 trebuie sa isi baneze seful.
va rog sa imi raspundeti, iar daca se sterge topicul pe privat as vrea un raspuns
 

DeletedUser

aaa? despre ce master e vorba? care va juca pe 19?
din lista aia nu am vazut nici un master. da poate am omis
 

DeletedUser

pai mai cand vii cu acuzatii de genul acesta, spui tot.
asa am auzit si eu ca o sa joace unul de la inno pe l50.
nu dau nume, dar stiu ca o sa fie
 

DeletedUser14000

Pai te rog sa dai nume ca sa putem confirma sau infirma ceea ce spui tu, asa degeaba ai mai deschis acest subiect.
Vrei lamuriri...nu ti le putem da asa, trebuie sa dai informatia completa, nu pe jumatate.
 

DeletedUser

cum regulanetul este incurcat am zis ca nu am voie sa dau nume, dar daca tu imi spui ok voi zice.
este vorba de colegul tau vasy988
 

DeletedUser

Conteaza cine e?
Omul a intrebat ceva.
Un admin master(seful sefilor) are voie sa joace pe vreo lume?
Tinand cont ca el poate avea acces la informatii de pe oricare lume.


Nu conteaza, au deja conturi pe unele lumi :).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu e chiar seful sefilor, ala este carma
dar vasy are acces la parolele noastre de cont, de asta intreb daca e normal. si am o lista cu tribul respectiv din inormatie sigura in care apare si domnisoara alizeea pe langa alti multi admini si moderatori, totusi revenind la ideea mea intrebam de un admin master daca are voie.
ca idee ca domnul vasy isi poate schimba numele de pe joc oricand si nimeni nu va sti ca este el, lista care o am e lista completa a tribului care va fi format si am ramas perplex cand am vazut numele lui acolo
 

DeletedUser5809

nu e chiar seful sefilor, ala este carma
dar vasy are acces la parolele noastre de cont, de asta intreb daca e normal. si am o lista cu tribul respectiv din inormatie sigura in care apare si domnisoara alizeea pe langa alti multi admini si moderatori, totusi revenind la ideea mea intrebam de un admin master daca are voie.
ca idee ca domnul vasy isi poate schimba numele de pe joc oricand si nimeni nu va sti ca este el, lista care o am e lista completa a tribului care va fi format si am ramas perplex cand am vazut numele lui acolo

1)adminii nu au parolele voastre, ele sunt criptate automat si nimeni nu le vede
2)nu vad de ce nu ar avea voie sa joace, atata timp cat nu e admin si nu isi foloseste functia pe lumea aceea. Ar insemna sa nu joace pe nici o lume doar ca si-a luat responsabilitatea sa fie admin de grad mai inalt.
 

DeletedUser

Ca sa primesti un raspuns de care sa fii sigur probabil ar trebui sa-i contactezi pe cei de la Inno games.
Daca te satisface cu ceva, trei dintre cei patru au deja conturi pe diverse lumi(informatie ce nu poate fi deloc sigura din moment ce nu e deloc greu sa-ti faci un cont cu alt nume).

ROC1 719 lamine 268,669 28 Omerta

RO7 1835 MamaZmeilor 1,791 1 H.K.A.

RO13 154 vasy988 2,858,499 276 ~B~B~



2)nu vad de ce nu ar avea voie sa joace, atata timp cat nu e admin si nu isi foloseste functia pe lumea aceea. Ar insemna sa nu joace pe nici o lume doar ca si-a luat responsabilitatea sa fie admin de grad mai inalt.
Din cate stiu eu triburile.ro nu e singurul server de tribalwars.
Dupa mine, corect ar fi ca in momentul in care alegi o functie inalta, renunti la joc, pentru ca te bucuri de anumite privilegii(chiar daca nu te folosesti de ele), privilegii pe care un jucator simplu nu le poate avea.
Pot fi foarte bine admini aici si jucatori pe alte servere, cum ar fi .net, daca sunt asa pasionati de joc.
Probabil ca numai in Romania o persoana poate fi si hot si politist in acelasi timp :).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da jackass si tu esti pe lista tribului ce va fi pe 19:)
adminii pot intra pe conturi cel putin adminii master, alizeea poate confirma acest lucru
 

DeletedUser

nu suna a reclamatie suna intrebare.
iar reegulamentul zice ca adminul are voie sa intre pe cont doar atunci cand sunt suspiciuni ca playerul respectiv injura un admins a fie doivada,
maic a are sau nu parola el intra pe cont, na eu stiu ca doar adminul mastrer are acest privilegiu
 

DeletedUser

intrarile pe cont (s-a mai discutat pe aici acu vreo 2 zile) se fac numai cand sunt absolut necesare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Atata timp cat ar intra sa joace, de ce sa va preia parolele si sa va sparga conturile?....eu nu vad acest sens sincer.
 

DeletedUser

nu copnteaza sensul ci conteaza ideea c a se poate
nici nu mai vorbesc ca nu este joc ca toti adminii si moderatorii sa se intanleasca intr-un trib pe o lume
moni daca iti dau lista completa a tribului cel putiun care era azi dimineata am promisiunea cuiva ca nu voi primi in veci ban pe server? :D
 

DeletedUser

nu copnteaza sensul ci conteaza ideea c a se poate
nici nu mai vorbesc ca nu este joc ca toti adminii si moderatorii sa se intanleasca intr-un trib pe o lume
moni daca iti dau lista completa a tribului cel putiun care era azi dimineata am promisiunea cuiva ca nu voi primi in veci ban pe server? :D

crezi ca daca incalci regulamentul nu vei primi in veci ban pe server?
peseu: lista aia o stiu si eu. s-a schimbat de azi dimineata.

ps: munca fiecarui admin e monitorizata. inclusiv a masterilor (sefii sefilor). dar si acesti sefi ai sefilor au la randu lor sefi, care ii verifica. asa ca nu se leaga nimeni la cap fara sa doara
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15145

Eu am o informatie ca tribul asta de moderatori si admini nu va fi cel mai tare de pe L19. Se mai face un trib de mari spameri si "infractori" care ii vor bate mar pe admini si pe moderatori. :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus