Adverse

quz0r

member
Scor reacție
144
Plecând de la ideea că aici, pe forum mai trebuie să şi socializăm.. (amintesc de ce s-a intâmplat astăzi pe acest forum).
Haideţi să vorbim despre duşmani;
Privind doar părţile bune, pentru că la critică românul este cel mai bun..adevărat, o fi ea constructivă dar exstă şi multă făcută doar din orgoliu.

Un jucător care nu v-a lăsat să dormiţi nopţile, care v-a invins, luat sate, sau a cedat.
Care v-a fost cel mai bun adversar pe lumea a 5-a?
Care a fost jucătorul ce v-a dat lecţii de joc?
Ce aţi invăţat din această confruntare, o mică istoriară, orice credeţi voi relevant despre concurentul vostru.
Se acceptă şi rapoarte sau mesaje, dar toate in limita decenţei.

images
 
Ultima editare:

DeletedUser2821

Nu era un jucator , erau niste jucatori , gasca nebuna - waroom ( pe atunci ) , yneman , avian.g.silviu , montoyasorin , serifu20 , panaconstantin , hm... cam astia , s-ar putea sa fi omis pe cineva...
Ma stresau groaznic si din cauza lor am si renuntat , nu aveam atata timp si nu puteam rezista , ca in fiecare dimineata la 6 cand se trezeau ei sa plece la servici , eu sa fiu in picioare , si noaptea cand il mai gasea pe unu din ei , cheful de joc , din nou sa fiu online sa ma apar , colegi in trib , eram maxim 15 , din care jumate oricum tot eu le eram sitter :))
Am stat in ritmul asta destul de mult , dar la un moment dat am " obosit " si am considerat ca e cazul sa renunt.

Nu am rapoarte si mesaje , ceea ce povestesc s-a petrecut acum ceva mai mult de 1 an , deci ...
A da , topicul asta e inactiv , pentru ca in timp ce joci pe o lume , mie mi se pare imposibil sa iti lauzi adversarul , sincer. :))
Eu cel putin nu pot si inteleg si de ce acest topic este... gol !
 

DeletedUser5809

Eu intotdeauna vorbeam cu adversarii, castigam sau pierdeam, schimbam 2 vorbe cu ei. Au fost si multi care i-am injurat, la un moment dat unu a zis ca da 50 PP daca reusesc sa ma scoata de pe harta (logic ca nu s-a intampalt asta :p ). Sunt multi care sunt jucatori de treaba, poate ca sunteti inamici, dar cine stie ce e in viitor, avand in vedere durata unei lumi.
Plus, mi se pare jocul mai placut daca stii ca ai un inamic care are acelasi scop ca si tine, sa se distreze.
 

DeletedUser2821

Eu intotdeauna vorbeam cu adversarii, castigam sau pierdeam, schimbam 2 vorbe cu ei. Au fost si multi care i-am injurat, la un moment dat unu a zis ca da 50 PP daca reusesc sa ma scoata de pe harta (logic ca nu s-a intampalt asta :p ). Sunt multi care sunt jucatori de treaba, poate ca sunteti inamici, dar cine stie ce e in viitor, avand in vedere durata unei lumi.
Plus, mi se pare jocul mai placut daca stii ca ai un inamic care are acelasi scop ca si tine, sa se distreze.

A , da , si eu vorbesc cu inamicii dar majoritatea nu , si ziceam ca ii inteleg :)
 

DeletedUser

pe vremuri, cand era razboi NATO-MIR, erau 2 foarte buni jucatori in MIR, si anume codnamex si diner0, foarte activi, foarte agresivi
mai tarziu, in timpul razboiului NATO-NOI, iar am avut de-a face cu cativa adversari foarte tari: sir adx75, tarnava, butura
amintiri frumoase..ce mai :)
..
...pana acum, in razboiul cu unique, nu am intalnit asemenea jucatori, dar sunt convins ca sunt, doar ca se ascund, neavand granita cu ei
oricum, nu mai e aceeasi placere, acelasi timp liber, pentru atacuri la secunda, sprijin la secunda..a intervenit rutina si atacam in dorul lelii, sa nu stea trupele acasa :))
 

DeletedUser

iar ma apuca nostalgia vremurilor trecute vazand acest topic.

nopti nedormite din cauza atacurilor nu am mai avut de peste un an jumate, de pe vremea razboiului cu nebunu si gemina. si nici adeversari ca atunci.
greu, obositor, epuizant insa frumos totodata.
insa era si alt nivel al jocului atunci, nu se poate face comparatie cu ceea ce este acum. si nu cred ca se poate vorbi de un jucator slab sau bun ci doar de jucatori care au timp sa aloce jocului.

ady93c, megad, moissy-dany, aditzuu din nebunu m-au stresat multe zile si nopti la rand cu atacurile pe conturile unde eram sitter din k46.
iar de karaev din gemina imi era frica numai cand ii auzem numele dar sa mai vad si atacuri de la el.
styrix din gemina ma innebunea cat se plimba pe conturile de sitter, era omniprezent.
si desi nu am pierdut sate, de la fiecare adversar in parte am invatat cate ceva.
lau21, doctoru10, alexxionutz, niteshift, mi-au dat/ne-au dat ceva lectii despre jocul defensiv.

partea frumoasa este ca desi eram destul de inversunati pe harta, am legat prietenii stranse, prietenii care rezista si azi chiar daca unii dintre ei au iesit din joc.

si nominalizez, inca o data, pe sir adx75 ca atacator si pe c.razvan ca aparator.
 

DeletedUser4920

Un jucător care nu v-a lăsat să dormiţi nopţile

Nu exista :D


Cat despre lumea 5 exista destule nume ce mi-au marcat inceputul lumii mai ales , hazard88 badboyboogie puiu mr , extrarazvvy , barzoi1 , iar apoi am intalnit o gasca de oameni mai innebuniti decat mine in a da atacuri la secunda si in a sta pana dimineata sa atace roxanici1979 gigantii mariusik83 andery igodalex si altii ce s-au lasat din pacate , vremuri de glorie in care aveai 20-30 de sate si era un adevarat entuziasm in a lua un sat de la dusman , apoi am intalnit o formidabila gasca , ce imediat m-au adoptat familiei lor si am redescoperit placerea de a juca intr-un moment greu in istoria waroom .


Peseu david e singurul dusman cu care m-am batut si m-am lasat pagubas :)) tot respectul meu pentru david , defensiv e un jucator exceptional
 

DeletedUser

ce vremuri....razboiul NOI-NATO a fost cel mai frumos.atacam in draci si in ac timp vorbeam si glumeam cu cel atacat(acum te injura si te ia la misto de nu te vezi).imi aduc aminte cum luam sate in draci de la "costelushy" si dintr-o data nu mai luam nimic-aparea profa sitter.:)....cum se plimba un sat luat de cate cel putin 5 ori pe la fiecare din cauza recuperarilor.cum jucam fara CP si imi dadea stefantech la recuperare cu numele schimbat la sat de nu mai stiam de capul meu.pacat ca s-a transformat atat de mult jocul din cauza orgoliilor si nu mai este privit asa cum trebuie-ca un joc.Din adversarii mei de atunci profa si JIMENA 79 erau singurii de la care nu vroiam sa vad atacuri sau sa fie sitteri.remy 17 tin minte ca mi-a facut zile negre.....
 

DeletedUser

"ce vremuri"-incep si eu cu aceste 2 cuvinte;abia eram intrat in waroom si venit din MT si au inceput baietii sa ma atace:alexutu,leul,vasy si mai era cineva dar imi scapa numele-sincer sa va spun eram disperat-500 de atacuri pe zi,si servici si familie si triburi si altele,eram disperat si atunci m-au ajutat cei din trib :setzel mai ales,care a gasit pe cineva care sa stea la mine cand eram la munca si pe altcineva care sa stea noaptea:cool:,deci eram 3 pe cont :D;si asa am iesit din acea situatie

au fost vremuri foarte frumoase:)


pacat ca acest joc sau mai bine zis lumea 5 s-a transformat intr-o lume plina de interese:(

multa bafta celor care mai joaca:)
 

DeletedUser

Un jucător care nu v-a lăsat să dormiţi nopţile

Nu exista :D


Cat despre lumea 5 exista destule nume ce mi-au marcat inceputul lumii mai ales , hazard88 badboyboogie puiu mr , extrarazvvy , barzoi1 , iar apoi am intalnit o gasca de oameni mai innebuniti decat mine in a da atacuri la secunda si in a sta pana dimineata sa atace roxanici1979 gigantii mariusik83 andery igodalex si altii ce s-au lasat din pacate , vremuri de glorie in care aveai 20-30 de sate si era un adevarat entuziasm in a lua un sat de la dusman , apoi am intalnit o formidabila gasca , ce imediat m-au adoptat familiei lor si am redescoperit placerea de a juca intr-un moment greu in istoria waroom .


Peseu david e singurul dusman cu care m-am batut si m-am lasat pagubas :)) tot respectul meu pentru david , defensiv e un jucator exceptional

Sa ma injure lumea ca redeschid topicuri moarte dar, chiar asa mai Setzel ? Te-am marcat? :)) Hai ca a fost frumos, chiar daca nu am mai intrat in the game de atata timp, stiu ca aveam 3,30 mo inamici invinsi la aparatori pe vremea cand de abia incepea sa se contureze harta. Cine stie, poate pe L20 reusesc sa rezist pana ne intalnim pe undeva pe harta, daca tot m-am apucat iar de triburi.

L5 a fost lumea mea de suflet, as putea pune la socoteala tot tribul OS si evident pe toti cei din ~SCO~. Mai e si tribul lui Michelle si Miguel (parca) al carui nume nu il retin exact dar tot ceva cu Scorpioni era :)). Mai e Setzel, **.arabu, domnul miau, nu stiu care dintre ei mai e jucator activ. Asta daca vorbim de prieteni :)

Pe partea cealalta a fost un show cu Tuareg, actual mandru detinator al satelor mele si tot tribul ala care mi-a mancat zilele ca eram singur intre dusmani :)) Imi pare rau dar nu retin numele, detalii. Probabil Setzel stie mai bine. Mai e fostul Absinth si inca o mana de ex-mamuti.
 
Sus