razboaiele lumii 10

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3192

mai bine postati o statistica sa fiu si eu la curent , ca din cearta asta nu reiese nici o statistica :p

Side 1:
Tribes: IMMO
Players:

Side 2:
Tribes: =1=
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 165
Tabăra 2: 39
Diferență: 126

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,730,138
Tabăra 2: 399,038
Diferență: 1,331,100

image.php
 

DeletedUser33028

nu cred ca se supara nimeni..dar eu m-am hotarat...imi iau satele la spinare si ma mut pe lumea 19..acolo o sa fiu cel mai mare si fac ce vreau....
 

DeletedUser

gaskanes,lasa tata ca vin la tine,dupa ce trec prin dext si eterya.;)


cu siguranta faza zilei...

abia astept sa postez un raport care sa contina urmatoarele:
- numarul de fake-uri pe mine
- numarul de full-uri pe mine
- numarul de jucatori care au atacat
- distanta de la care au atacat
- numarul de sate pe care l-am pierdut in fata =1=
- frumos ar fi sa pun si numarul de trupe pierdute de mine in aparare

si apoi partea frumoasa:
- numarul de circulare date de naercis
- numarul de amenintari si lamentari la adresa tribului sa contribuie la actiune
- cati i-au raspuns si cum la cerinte...

etc. etc...

in final concluzia - desi s-ar putea face o comparatie mai colorata - sa vedem ce iese din "marea iesheala" organizata pe dexteriade cu scopul de a "sparge" granita... probabil un mare fas... da sa asteptam concluzia...

intr-un fel te compatimesc - vorba celor de la cava d'oro - "n-ai cu cine mah, nishte tzarani"
pe de alta parte - parca prea te-ai umflat... trebuia sa ramai acolo - below radar si sa iesi abia cand aveai ceva realizari la activ ca lider...
acum - asa cum te-am avertizat - s-ar putea sa se intoarca impotriva ta si alor tai.

inca 2 chestii
- daca intradevar te-ai impotrivit unei aliante cu zarg-ul atunci cand era clar ca nu puteti sa tineti ambele razboaie din motive pur subiective si personale de genul - da io ce fac dupaia - insemna ca m-ai lamurit in in ceea ce priveste capacitatea de a gandi strategic, diplomatic, pe termen lung...
- desi intr-un fel un indiciu aveam de cand ai cerut PNA cu IMMO pe motivul pueril de reorganizare... - auzi la el - e ca si cum 2 soldati se lupta si soldatul wrath primeste o lovitura la cap - isi da seama ca se lupta ca tembelul fara glont pe teava si baioneta e in buzunar ruginita si ce zice el: pune de o redenumire - isi pune in piept =1= si striga - hei - soldat IMMO - da si mie un ragaz sa imi pun gloante, sa imi ascut baioneta - sa o pun in varf-ul pustii, sa mai beau o gura de apa - si continuam dupa... ma mir ca nu ai bagat-o pe aia cu onoarea, cu lovitul cand e celalalt jos si altele de gen... - deci cum spuneam - m-am lamurit:
- diplomat - nema
- strateg - nema
- sef de trib - in curs de pronuntare - pana acu pare a fi nema
- mai ramane doar calificativul de jucator - pana acu il ai maricel datorita activitatii... da mai vedem - oricum e subiectiv ca nu prea am avut parte de cine stie ce ca sa am cu cine te compara...

si a doua chestie - de curiozitate - ti-ai facut vre-un calcul cat ti-ar lua sa ma innobilezi in conditiile in care de azi ai avea absolut toate satele goale la mine - doar sa trimiti nobili... :)
 

DeletedUser

naercis a spus:
papagali,mai puteti.
poda,pliscu nic,ca din ~13~ te-ai facut si tu mare immortal.)
gycanes,numele tau imi vine sa il citesc gascanes,nu stiu de ce,imi imprimi ideea de gasca.

Adevarul e ca toti sunteti niste ciori vopsite in papagali,cra cra cra.)
Hai pa,poate faceti in cor acum pa pa pa.)
Vine cineva sa isi exprime ideea si sariti ca ciorile pe hoit.Sunteti penali.

naercis da e adevarat ca am fost membru 13 si ca de acolo am venit in IMMO dar acest lucru nu se datoreaza deloc acelui trib pentru ca ti se poate confirma de catre rhadookoo ca am avut ocazia sa intru si pe vremea cand eram in STARS dar cand mi s-a dat invitatia eu eram pe sitter avand ceva probleme personale

in al doilea rand sa stii ca daca nu erau in 13 oameni ca dexteriade si inca vreo 2-3 regretam pe de-a intregul ca am ales atunci 13 pt fuziune si nu ext deoarece pot sa spun ca in afara de cativa oameni care chiar jucau 13 a fost cel mai prost organizat trib si unde se incurajau inobilarile interne si inactivitatea si apoi se laudau ca au tinut piept celor din IMMO cand de fapt piept celor din IMMO le tineau 5 jucatori ajutati de inca cativa

datorita faptului ca am intrat in 13 am pierdut 2 prieteni, jucatori de clasa cum nu cred ca veti avea si anume kraftman si ss slim carora le datorez destul de multe pe acest joc si carora parca se refuza sa li se trimita sprijin

asa ca nu imi mai pomeni mie de 13 ca am fost acolo cu drept de conducere chiar si cand eram pe cale sa punem tribul la punct am fost lucrati pe la spate de mai marii conducatori carora nici nu le mai pronunt plus prea maritul intemeietor(care acum ma ameninta cu bataia :D si pe mine ma doare undeva de el) si datorita carora s-a desfiintat tribul 13 si care dupa ce au intrat in si mai maritul vostru trib au dat stergere cont vazand ca tryzpe a pierdut in 2-3 sapt vreo 400 de sate impotriva noastra
asa ca statistica aia pusa e putin mincinoasa ca la cate sate de barbari am luat din cele vreo 1000 care au apartinut maretilor vostri sustinatori nu sunt trecute
si in plus va tot schimbati numele ca va e rusine de statisticile care erau inainte


iar cand mai vorbesti de radu te rog frumos sa te speli inainte pe dinti si sa te asezi in genunchi ca la acest joc garantez ca nu ii ajungi cu nasul nici la degetul mic de la piciorul stang iar pana sa ajungi tu sa faci ceea ce a facut radu pe triburile.ro, desi nu cred ca se va intampla vreodata(doar o parare ;) ) mai ai de trait mult si bine ;)

asa ca de acum inainte inainte de a vorbi mai documenteaza-te daca nu ami bine taci ca ajungi exact la fel ca hades si tracis adica bataia de joc a intregii lumi 10
 

DeletedUser

in al doilea rand sa stii ca daca nu erau in 13 oameni ca dexteriade si inca vreo 2-3 regretam pe de-a intregul ,..., deoarece pot sa spun ca in afara de cativa oameni care chiar jucau 13 a fost cel mai prost organizat trib si unde se incurajau inobilarile interne si inactivitatea

ufff,cam asta imi vine si mie si multor alti colegi sa zicem,doar ca numele s-ar schimba.esti sigur ca de ~13~ vorbesti si nu cumva de vreunul din triburile vecine.

Nu ne schimbam numele datorita statisticilor,in niciun caz,mai ales ca la punctaj,aveam aproape jumatate in plus fata de voi,ca inamici invinsi,iar daca te referi la satele pierdute....astia suntem,cand atacati pe unul cu peste 100 de fake se lasa de joc.

iar cand mai vorbesti de radu te rog frumos sa te speli inainte pe dinti si sa te asezi in genunchi ca la acest joc garantez ca nu ii ajungi cu nasul nici la degetul mic de la piciorul stang iar pana sa ajungi tu sa faci ceea ce a facut radu pe triburile.ro, desi nu cred ca se va intampla vreodata(doar o parare ;) ) mai ai de trait mult si bine ;)


n-am eu nimic cu radu,doar ca trebuie sa invete sa se comporte mai civilizat,si probabil ca nu l-a invatat mamica ce inseamna bun simt.Comportamentul sau de boschet european,taran de mall sau cum mai e la moda face rusine tuturor.Eu mi-am exprimat o parere,oricine e liber sa faca asta,fie ca e fantezist,idealist,idiot sau cum o fi.In joc mai sunt cateva mii de jucatori,poate vreti sa vi aduc pe toti pe extern,ca sa nu mai sariti asa pe nou veniti.:) sau ce,par eu sa va sparg gasca?:))
A,da,ca si completare,am invatat de mic sa ma spal pe dinti.

Si referitor la faptul ca as fi mai priceput ca "zeul" radookoo la joc,nu este adevarat,am zis doar asa ca sa va mai agitati un pic,ca doar erati prea linistiti.:) Eu sunt un afon de clasa mijlocie,niciodata nu am precizat ca sunt mai priceput la joc ca si alti,ci ca tot timpul invatam,da nu aveti voi de unde sa stiti astea.

asa ca de acum inainte inainte de a vorbi mai documenteaza-te daca nu ami bine taci ca ajungi exact la fel ca hades si tracis adica bataia de joc a intregii lumi 10

Nu cred ca pot ajunge bataia de joc a lumi10,decat daca voi vreti inadins asta,nu ma compar si nici nu ma aseaman cu acesti 2 colegi.De documentat,fi sigur ca sunt documentat,poate mai bine decat multi dintre voi,pentru ca am urmarit jocul cu atentie si interes.

sunt curios ce o sa iasa ;)

Scuipa,cam asta sti sa faci,ai scuipat tot din ~13~ in momentele grele,apoi ai scuipat tot din =1= sau WRATH,cand ai avut ocazia,apoi ai stat pe afara ca sa arati vezi doamne cat suferi tu ca nu sti intre care colegi sa alegi.Daca pe cont nu e Adrian ci e adevaratul detinator al contului Flo78 imi cer scuze,deoarece pe extern nu e necesar sa fie legatura intre contul de joc si contul de forum.Cazul in care totusi esti Adrian,asta spune tot depre tine,odata ce ai ajuns sa joci de pe contul altora.

Ca si incheiere,Dexteriade,multumesc pentru complimente,o sa le adun pe toate si o sa mi le pun in rama pe perete.:) Credeam ca esti mai cu capul pe umeri,dar m-am inselat.Daca pot sa detaliez un pic:
1.Nu m-am opus aliantei cu ZARG,doar pentru faptul ca pentru jumatate de granita cu IMMO,si anume jumatate de K53 istetul de Traianuss (asa-zisul mare diplomat al RF) ar fi fost in stare sa cedeze 7000 de sate in schimbul a nimic,si nu e vorba de termen lung sau scurt,in momentul in care ei erau incapabili sa isi caute sprijin (deoarece erau sefi de zona pe IMMO) sau sa organizeze ceva (rezultatele se vad,cand au parasit jocul ne-au trantit un K la pamant) si a venit el sa imi explice mie cum solutia este incetarea razboiului cu ZARG,un razboi care incepuse sa mearga datorita muncii mele in mare parte,a noptilor mele nedormite si al interesului manifestat pentru joc si trib. (in noii termeni ai aliantei sunt total deacord cu ea,mai ales ca ati declarat asa zisul razboi nord-sud,si G~E sunt aliati de nadejde)

2.Ca si strateg,nu vreau sa ma laud,dar am o pasiune pentru jocurile de strategie,si as vrea sa imi spuneti voi,maretii din IMMO,de 2 luni,inafara de K53 ( pe care l-am considerat pierdut cu plecarea lui (sebi77,danvera,Traianuss,kinga),ce sate ati luat voi de la vreun membru RF,WRATH??? mii?nu! sute?nu!zeci?poate. Ati lovit tot fosti colegi ai celor din ~13~,adica ati lucrat pe alte cai decat cele directe ale jocului un trib intreg.SI sa va mai explic aici,ca tot ma acuzati sau ne acuzati pe noi =1=,WRATH,RF ca doar inobilam si ne-am ridicat doar din fuziuni,da asa e,noi am fuzionat si inobilat,voi ati luat ce e bun si restul ati papat,nu e acelasi lucru?

3."Sef de trib" am fost in primele 5 luni ale lumii 10,cand am avut tribul meu AoW,intemeietor am mai fost pe urma,si drept de conducere am avut tot timpul,dar sef de trib nu imi doresc sa fiu,esti prost informat.

4.Daca imi dai mie un mesaj in care eu amenint,mai ales in circulara asa cum zici,in momentul acesta imi dau stergere cont.Asta spune tot despre voi,apreciati superficial,dupa cum "ati auzit voi".:) Nu imi sta in caracter sa amenint,si nici nu cred ca am facut-o vreodata.

5.Daca nu am cu ce sa organizez mai bine (mai bine spus cu cine) ce vreti sa va spun?:)) Asta e realitatea,de ce sa o ascundem,hai,intrati in spasme de bucurie,ca v-am facut fericiti azi,astia suntem,asta e realitatea.:)) Ce am zis eu vreodata altceva?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

damn - deocamdata nu am satisfactia de a vedea satele tale de barbari - am cautat prin informatiile mele - intradevar - amenintari nu ai (greseala mea) - poate asta este si motivul insuccesului tau.
 

DeletedUser3192

2.Ca si strateg,nu vreau sa ma laud,dar am o pasiune pentru jocurile de strategie,si as vrea sa imi spuneti voi,maretii din IMMO,de 2 luni,inafara de K53 ( pe care l-am considerat pierdut cu plecarea lui (sebi77,danvera,Traianuss,kinga),ce sate ati luat voi de la vreun membru RF,WRATH??? mii?nu! sute?nu!zeci?poate. Ati lovit tot fosti colegi ai celor din ~13~,adica ati lucrat pe alte cai decat cele directe ale jocului un trib intreg.SI sa va mai explic aici,ca tot ma acuzati sau ne acuzati pe noi =1=,WRATH,RF ca doar inobilam si ne-am ridicat doar din fuziuni,da asa e,noi am fuzionat si inobilat,voi ati luat ce e bun si restul ati papat,nu e acelasi lucru?

pai si pe astia cine ia facut sa se lase? nu tot noi prin atacurile noastre?...sa terminam definitiv cu ei si vor urma si altii...

PS: ai uitat sa zici si de altii... ....
eliy =aici ai statistica

sorin124512 dupa ce a pierdut sate a inceput sa cedeze satele din granita :)))
 

DeletedUser

prietene nu te umfla asa ca te umfli degeaba. Recunosc faptul ca stropitzsescu si Don coyote sunt jucatori buni dar, cat am jucat (adica pana de craciun)nu au reusit sa-mi ia nici un sat. Da, ne-am ciomagit frumos, mi-au luat sate, le-am recuperat pana a primi sprijin, dar asta nu inseamna ca le-am fost inferior atat cat am jucat!!

Am fost inferiori la alte capitole (diplomatie, conducatori, organizare trib) dar ca si jucatori individuali am fost si noi cat de cat aproape! Nu caut scuze ,deoarece nu trebuie sa ma justific in fata nimanui, mi-am respectat dusmanul si chiar cu unii am ramas prieteni ,dar asta nu inseamna ca te las sa vorbesti aiurea despre mine ca jucator!!
 

DeletedUser3192

prietene nu te umfla asa ca te umfli degeaba. Recunosc faptul ca stropitzsescu si Don coyote sunt jucatori buni dar, cat am jucat (adica pana de craciun)nu au reusit sa-mi ia nici un sat. Da, ne-am ciomagit frumos, mi-au luat sate, le-am recuperat pana a primi sprijin, dar asta nu inseamna ca le-am fost inferior atat cat am jucat!!

Am fost inferiori la alte capitole (diplomatie, conducatori, organizare trib) dar ca si jucatori individuali am fost si noi cat de cat aproape! Nu caut scuze ,deoarece nu trebuie sa ma justific in fata nimanui, mi-am respectat dusmanul si chiar cu unii am ramas prieteni ,dar asta nu inseamna ca te las sa vorbesti aiurea despre mine ca jucator!!

dar pana in decembrie ai primit oare atacuri mai serioase??? eu unul nu cred!
stropitzescu si don quijote3000 inca sunt pe harta...tu nu mai esti...si apropo...cum naiba sa face ca si tu cand ai inceput sa pierzi sate te-ai lasat si sebi77 cand pierdea sate nu era el pe cont???
si inca ceva: acest joc se numeste triburile si nu jcuatorul....noi l-am inteles mai bine ...l-am jucat mai bine si deci inca existam pe harta :p :p voi ati fost mai slabi si deci ati zburat de pe harta.....

LE....ma umflu ca am cu ce....trib bun...jucatori foarte buni...aliati si mai buni!
 

DeletedUser

dar pana in decembrie ai primit oare atacuri mai serioase??? eu unul nu cred!
stropitzescu si don quijote3000 inca sunt pe harta...tu nu mai esti...si apropo...cum naiba sa face ca si tu cand ai inceput sa pierzi sate te-ai lasat si sebi77 cand pierdea sate nu era el pe cont???
si inca ceva: acest joc se numeste triburile si nu jcuatorul....noi l-am inteles mai bine ...l-am jucat mai bine si deci inca existam pe harta :p :p voi ati fost mai slabi si deci ati zburat de pe harta.....

LE....ma umflu ca am cu ce....trib bun...jucatori foarte buni...aliati si mai buni!


De cand ai venit tu, miezul din dodoasca au inceput intr-adevar atacurile ca pana atunci Stropitzescu, th0one, frenzyro si Coyote asteptau venirea ta!!
 

DeletedUser32710

3."Sef de trib" am fost in primele 5 luni ale lumii 10,cand am avut tribul meu AoW,intemeietor am mai fost pe urma,si drept de conducere am avut tot timpul,dar sef de trib nu imi doresc sa fiu,esti prost informat.

Ai fost bou inca din primele zile ale vietii :rolleyes:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus