Cum poti sa descoperi spionul?

  • Autor subiect DeletedUser25931
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser25931

Cum poti sa descoperi spionul din tribul tau?


Am vazut topicul pe forumul de pe .net si m-am gandit ca ar prinde bine si pe forumul nostru...
 

DeletedUser

Pai acum cu noile modificari, adica poti vedea cine a stat sitter in ultima vreme este destul de simplu sa iti dai seama, dar daca nu a dat sitter si tine legatura cu ajutorul Y!M sau Skype e mai greu... deobicei banuiesti pe cineva si incepi sa stai cu ochii pe el , eu asa am facut cand nu era optiunea asta si a dat roade, dar in ultima vreme nu mai conduc nici un trib si nu imi mai pot da cu parerea ca inainte :D
 

DeletedUser8140

Eu mi-am dat seama de cativa prin circulare false trimise cand stiam ca "inamicul" era on. Dadeam o circulara cu "URGENT" si aflam dupa 10 minute ca inamicul mi se lauda ca a aflat, si m-a uit la circulara si cine a citit-o :).
 

DeletedUser25931

Foarte bune ideile, astept si alte pareri din partea celorlalti jucatori...
 

DeletedUser

Nu se merită să scoţi aşii din mânecă în public...))
 

DeletedUser25671

O metoda ar fi(si e valabila doar daca spionul are ip static) in cazul in care stii ca jucatorul x si y au conturi in tribul tau ceri sitter normal la membri iar pe langa verificarile pe care le faci(cauti in arhiva de mesaje,vezi pe unde are trupe,daca are cp dai sa scrii un mesaj alegi optiunea prieteni si vezi lista lui de prieteni bla bla bla) incerci sa ataci pe x si pe y iar prin aceasta metoda poti descoperi daca imparte cu x si y legatura de internet sau nu.
 

DeletedUser

Eu folosesc o metoda mai ciudata . Dau o circulara falsa referitoare la un sat din tirbul nostru care a pierdut toata apararea , nu are atacuri momentan si dureaza mult pana ajung sprijinurile lui . ROG URGENT SPRIJIN . daca in urmatoarele 30minute-1 ora apar atacuri pe satul respectiv avem spioni care pot fi depistati foarte simplu : daca a citit circulara si nu a trimis sprijin sau nu a raspuns la mesaj sa zica , ca nu poate trimite sprijin...acesta este :))
 

DeletedUser

Eu folosesc o metoda mai ciudata . Dau o circulara falsa referitoare la un sat din tirbul nostru care a pierdut toata apararea , nu are atacuri momentan si dureaza mult pana ajung sprijinurile lui . ROG URGENT SPRIJIN . daca in urmatoarele 30minute-1 ora apar atacuri pe satul respectiv avem spioni care pot fi depistati foarte simplu : daca a citit circulara si nu a trimis sprijin sau nu a raspuns la mesaj sa zica , ca nu poate trimite sprijin...acesta este :))

Hai să-l copiem pe jimmy că doar aşa e la modă acum...))
 

DeletedUser

eu unu iau un topor si arunc spre unu care se sperie ala e spionul
 

DeletedUser25931

Sau un tare care mi-a venit pe moment=))

Scrii pe forum la inobilari interne de ex mytza07 si pui pe cativa sa rezerve din sate sa dea cateva atacuri si daca mytza incepe sa zica ca el nu e spion si nu stiu ce si se jura pe toata familia lui ca nu a tradat niciodata atunci inseamna ca nu e:))..daca incepe sa zica: nu o sa mai fac nu stiu ce...atunci el e spion:))=))
 

DeletedUser

Sau un tare care mi-a venit pe moment=))

Scrii pe forum la inobilari interne de ex mytza07 si pui pe cativa sa rezerve din sate sa dea cateva atacuri si daca mytza incepe sa zica ca el nu e spion si nu stiu ce si se jura pe toata familia lui ca nu a tradat niciodata atunci inseamna ca nu e:))..daca incepe sa zica: nu o sa mai fac nu stiu ce...atunci el e spion:))=))

Fii sigur ca nu o sa zica " nu mai fac nu stiu ce..." plus ca se prinde spionul cand vede ca incepi pe rand sa inobilezi membri din trib.
 

DeletedUser

Nuş din ce motiv deodată vreau tare tare tare în Canada...))
 

DeletedUser31966

Pai da! )) Aici la mare la mine mai vezi pe stalpi afise cu : Emigrati in Canada!
Cu naiba sa pui asa ceva? Ce tara ))
 

DeletedUser

no prob :)))nu ma supar ca nu amde ce :D :))))..dar vreau drepturi de autor...:p
 

DeletedUser

-Sunteti amuzantzi rau!!!

-Sunteti amuzantzi rau de tot!!!

hello7.gif
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus