Omerta or nothing !

  • Autor subiect DeletedUser1195
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Eu înţeleg, că ştiţi că nu mai aveţi mai mult de 3 săptămâni pe lumea clasică, că sunteţi înconjuraţi şi vi "s-a dus protecţia", că nu aveţi trupe şi v-o luaţi, că oricât de buni aţi fi, acum tot cădeţi(şi chiar sunteţi buni unii...să nu credeţi că nu vă cunosc potenţialul ;))...dar chiar aşa mare caz trebuie să faceţi pe forum? Doar grăbiţi sfârşitul, nimic mai mult ;)

Iliutza, no ofence, dar m-ai amuzat cu replica ta ::)))

vi s-a dus protectia - pai singura schimbare de pe harta este intrarea JB la voi. Daca asta e protectia la care te referi, mai bine se lipsesc de ea. Tinand cont ca inainte de intrare lui Davd & comp la voi JB era mai mare decat Omerta si totusi a desfiintat tribul, mi se pare ca la voi nu au intrat ceva lei.

Daca afirmatiile tale sau ale celor care au fugit in EC si deja vorbesc in numele acestui trib, sau au ajuns, vai mie, purtatori de vorbe ale conducerii EC, ar fi venit dupa ce EC-ul ataca JB-ul si lua juma de sate, ducea la margine vreo 3-4 lupi, apoi scriai ce ai scris despre Omerta, jos palaria tati, respecte.

Dar atata timp cat voi invitati un trib (un trib, nu un player) care a fost desfiintat deoarece Omerta vorbea despre caracterul lor si isi manifesta neincrederea in ei, deveniti prin asta de 4 ori mai mari ca Omerta, si apoi amenintati Omerta .....

Parca e deja-vu ::))

discutie NMZ, United, EC:
- atacam Gotii?
- da
Rezultatul: EC invita 4 cei mai mari playeri Gotii si apoi ... am invins Gotii

Poate ar trebui sa vezi si ce este in spatele acestui troc ::)) Unii din EC, si avem dovezi destule, care nu au reusit sa conduca prin amenintari cele 3 triburi (EC, United, NMZ) datorita catorva nuci tari din NMZ, au ales dovada lasitatii, alianta cu dusmanii. Dupa ce nu au reusit sa duca EC-ul in razboi cu NMZ atunci cu PNA-ul deoarece mai sunt si oameni calculati in EC, au ales alta varianta, unde recunosc stilul machiavelic al lui David.

Intrati la voi, sunt lasati sa vorbeasca in numele EC niste lasi, care si-au vandut camarazii dusmanilor, deci caracter din duda, vor fi ajutati in incercarea de a anihila Omerta, apoi recompensa lor va fi NMZ.

Totusi nu chiar asa de usor de transpus in practica niciuna din cele 2 variante. Noi incredere oricum nu prea mai aveam in o parte din EC, cu atat mai putin acum cand la voi au intrat dusmani istorici, dusmani care intrati asa cum spun chiar ei, de frica a ceea ce taifasuia Omerta despre ei coboara standardurile EC-ului la cele mai de jos niveluri.

Rusinica. Asa cum zicea cineva pe aici, se pare ca EC-ul a avut nevoie de a invita un trib dusman intreg ca sa aiba curajul sa se ia de Omerta si pentru ce o mai urma dupa.
 

DeletedUser

de acord cu casper. Of...lumea vede adevarul . voi chiar nu va dati seama?
 

DeletedUser12991

Draga godzilla ai gasit momentul sa te bagi in seama... pacat mai bine taci ca iar spui prostii.

Daca vrei sa ma cunosti iti voi comunica cand facem intalnirea si te voi invita si iti voi plati eu biletul ca tot port lanturi.

Ai dreptate,am gresit :)
Bilet la ce ? Nu toti freaca tramvaiul Nea David :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pai daca vroiau sa se lupte cu noi, de ce nu au facut alianta cu ec si sa ne declare razboi?
 

DeletedUser

pt ca daca se mai luptau si cu noi erau clar mancati, oricum pierdeau sate la greu la Lupii
 

DeletedUser

de acord cu casper. Of...lumea vede adevarul . voi chiar nu va dati seama?

Nu e vorba de asta man. Asa cum zicea parca cineva din Lupii, Lumea Clasica e in stagnare. Iar asta se intampla datorita unor interese personale. Sunt playeri care joaca doar pentru podium, care au numai prietenii si PNA-uri personale in detrimentul intereselor majoritatii colegilor si care isi impun in trib aceste interese.
Cum poti accepta intr-un trib niste tradatori, niste oameni care si-au atacat aliatii doar pentru a rezista pe harta, doar pentru a fi in continuare pe primele locuri ca puncte, aastfel de oameni care fac pact cu dusmanul istoric, acesti Iuda pot trada oricand. Sau ii accepti, daca ai acelasi caracter ca ei, si vrei sa faci acelasi lucru si tu.

Din punctul meu de vedere am vazut mereu harta ca un razboi al Est-ului cu Vest-ul. Daca altii vor altceva, sa aiba parte de ce vor.
 

DeletedUser

e, si sa stii ca acum lupilor or sa le fie frica sa-i atace :)))))) vezi sa nu.
Asa e, nu or sa mai piarda sate. :D
Mai ales ca EC-ul isi permite sa ii blindeze in nord...unde e knight-ul :)
 

DeletedUser

Nu e vorba de asta man. Asa cum zicea parca cineva din Lupii, Lumea Clasica e in stagnare. Iar asta se intampla datorita unor interese personale. Sunt playeri care joaca doar pentru podium, care au numai prietenii si PNA-uri personale in detrimentul intereselor majoritatii colegilor si care isi impun in trib aceste interese.
Cum poti accepta intr-un trib niste tradatori, niste oameni care si-au atacat aliatii doar pentru a rezista pe harta, doar pentru a fi in continuare pe primele locuri ca puncte, aastfel de oameni care fac pact cu dusmanul istoric, acesti Iuda pot trada oricand. Sau ii accepti, daca ai acelasi caracter ca ei, si vrei sa faci acelasi lucru si tu.

Din punctul meu de vedere am vazut mereu harta ca un razboi al Est-ului cu Vest-ul. Daca altii vor altceva, sa aiba parte de ce vor.

asa se vroia domnule casper, dar ca sa facem asta, trebuie sa scapam de scursurile dintre noi, pentru ca apoi sa avem un joc corect si curat.

trebuie sa scapam de oameni care se folosesc de altii sa creasca in sate, cum zice si marius...sate luate moca
 

DeletedUser13449

Parerea mea este ca ajungeti intr-o extrema( jigniri care pana la urma nu isi au rostul.....pana la urma este doar un joc-tratati-l ca atare) la care albertus nu s-a gandit cand a deschis acest topic....sa faci un rau cuiva este foarte usor , dar un bine mult mai greu! Poate am postat off-topic dar cand citesc aici imi vine sa nu mai intru...pe forum bineinteles( sa nu se inteleaga altceva)!
 

DeletedUser

Parerea mea este ca ajungeti intr-o extrema( jigniri care pana la urma nu isi au rostul.....pana la urma este doar un joc-tratati-l ca atare) la care albertus nu s-a gandit cand a deschis acest topic....sa faci un rau cuiva este foarte usor , dar un bine mult mai greu! Poate am postat off-topic dar cand citesc aici imi vine sa nu mai intru...pe forum bineinteles( sa nu se inteleaga altceva!

offf Silviu, deja ma uitam de nobili, am crezut ca zici de joc ::))))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus