Al doilea Paladin

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Daca cuceresti un sat cu nobil si acolo n-ai Paladin si Paladinul din satul de baza ramane acolo cum trebuie sa procedezi sa-mi fac si eu un Paladin in satul de baza caci l-am mutat in satul cucerit cu nobil si nu pot sa-l mai intorc,ce sa fac sa-mi demolez statuia si s-o construiesc din nou ca sa pot sa mai fac un Paladin? Merge asa ceva?
 

DeletedUser

sorry ... nu stiu. Incearca teoria ta. ( eu am inteles ca l-a mutat, nu ca se afla in sprijin :)) )
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

paladin

NU trebuie sa demolezi nimic...pur si simplu te duci la piata centrala, dai la trupe si acolo iti va arata toate trupele trimise ca sprijin sau primite ca sprijin..tot ce vei face e sa-ti retragi paladinul din satul cucerit.
 

DeletedUser5168

deci dak tu ai innobilat un sat trupele cu care ai trimis ultimul atac cu nobil vor ramane in satul innobilat ca sprijin....tu tot ce trebuie sa faci e sa dai pe piata centrala indiferent de sat si sa dai fie " trimitere de trupe inapoi" din satul innobilat.....fie " cheama trupe inapoi" din satul de pe care ai dat atacul cu nobil :p
 

DeletedUser

ok am inteles dar, trupele imi vin inapoi cu paladin cu tot ;dar in satul care l-am cucerit nu am paladin deci cum creez alt paladin in satul care este cucerit de mine ,pot sa fac alt Paladin sau fac naveta cu ala care il am, sau ce trebuie sa fac ca sa numesc alt Paladin
 

DeletedUser1134

Doar un singur paladin poti avea, indiferent de cate sate cuceresti!
 

DeletedUser

Multumesc macar sa stau linistit atunci ca ma gandeam sa demolez daca nu ma lamurea cineva.
 

DeletedUser

deci poti avea o singura statuie?
si daca e in fiecare sat o statuie poti muta paladinul dintrun sat in altul ?
si daca il posi muta atunci se pastreaza armele?
imi dau o diploma diploma de No0b:D
 

DeletedUser

odata cu introducerea versiunii 4 a jocului, pe toate lumile pe care exista paladin, poti avea statuie in toate satele. poti avea insa un singur paladin. il poti muta dintr-un sat in altul, insa mutarea dureaza cat recrutarea "normala". daca il muti pe lumea 4, da, isi pastreaza armele, asa cum si le pastreaza si daca moare, etc.
 

DeletedUser

Cavaleria grea

Am atacat un sat necunoscut cu 150 de cavalerie grea si au murit toti ,de ce?
 

DeletedUser

Am atacat un sat necunoscut cu 150 de cavalerie grea si au murit toti ,de ce?

Sat abandonat vroiai sa zici probabil.
E simplu, avea sprijin de undeva. Probabil s-a prins cineva ca nu e singurul care-l farmeaza si a lasat capcane. Felicitari, ai cazut in ea :)
 

DeletedUser

Cavaleria grea

L a satele incuiate pierzi cumva orice armata? Cele incuiate ar trebui sa se cunoasca pe harta ca sa stii ca nu le poti ataca.
 

DeletedUser

Satul avea 5275 puncte si era parasit

Intai invatza acest joc si apoi posteaza pe forum.
1. Cavaleria grea este o unitate defensiva, deci nu e prea bn sa ataci cu ea, dak intzelegi ce vreau sa spun. Cu cativa lancieri si cu zidul la 20, e absolut logik k ti-ai pierdut armata.
2. Satele parasite cu punctaj mare nu se ataka ci se spioneaza cu un nr. mare de spioni.
3. Satele parasite pot avea armata foarte mare. Armata dintr-un sat nu moare kand proprietarul isi sterge contul sau da inceput nou. Deci dak eu imi sterg contul si tu ma ataci iti vei pierde toata armata.
4. Cum a spus Vokiel, putea sa fie o capkana.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus