Poveştile lumii 5

  • Autor subiect sexy-sadik
  • Data de început

DeletedUser

i am gasit povestea draga. aici e.
ar fi fost pacat sa se piarda o asemenea capodopera. ;)
 

DeletedUser6843

In acest joc exista un adversar si întotdeauna o victima.
smecheria...
Este sa stii cand esti victima ca sa devii adversar.


Tot citesc mereu forumul la lumea5 in continuare si tot ma gandesc si eu sa postez ceva si sa nu fiu luat la misto ca sunt agramat sau ca am scris ceva din care nu se intelege nimic :) , dar mno , o sa ma risc.

TRIBUL NOI
Hmmm...intrasem pe lumea5 si am zis sa formez un trib si vad pe harta o fata (ca majoritatea baietilor i-am dat si eu mesaj :))
-buna danutza , eu sunt danut , formam un trib.(Am crezut "ca o dau pe spate :)) ) si mi-am luat injuraturile de rigoare
-ea : da-te ****** **** **** *oule

NOI era un trib MAMUT (peste 1.000 de membrii).Am trecut prin N si N razboaie multe castigate in mod pervers si unele prefer sa cred ca au fost putine la numar din prisma faptului ca eram foarte multi si la multi le era frica si acceptau invitatia .

Dupa parerea mea tribul NOI a fost un trib foarte greu de condus , trebuia sa fie toata lumea multumita la inceput si sa se faca o selectie enorm de grea a juctorilor buni(noi fiind majoritatea inceptator cam 90%).
Apoi ca sa pastrezi jucatorii buni in trib , trebuia sa "pice" si plevele si injuraturile normal se indreptau inspre mine.(oricum nu m-am agitat prea mult din punctul acesta de vedere)

Avand in vedere ca eram un trib foarte numeros si triburile nu se joaca numai pe harta , a trebuit sa jucam si mai pervers(intalniri la un suc "inamicii-bere[si uita asa se mai afla de cate conturi are fiecare] , print screen-uri cu "baieti care se adorau pe mess "la gagici " [santaj in caz de razboi] si poate si altele ) oricum a fost frumos.


Multumesc fostilor colegi
Vreau sa multumesc pe aceasta cale tuturor membrilor NOI100%[/B] CA NU AU PLECAT IN ALT TRIB ; CA MEREU CAND M-AM RUGAT DE EI SA NU SE LASE , AU MAI JUCAT ; CA AVEAU INCREDERE SA ISI DEA PAROLELE UNII LA CEILALTI si CA INTOTDEAUNA CAND VORBEAM CEVA ASA ERA!.
Ar fi o lista prea mare sa amintesc toti colegii de care mi-a placut si sincer unii s-ar supara pe mine daca nu i-as aminti si eu m-as supara daca nu as posta pe cineva , care a ajutat tribul , dar o sa amintesc si ii multumesc celei mai bune jucatoare de triburile si corecta "multumesc Atheon" si ma bucur ca am fost coechipieri.

"Amintiri" diplomatice:
Diplomatic consider ca am jucat superb , atat cat s-a putut , o singura greseala care NE-A COSTAT , a fost ca nu am acceptat diplomatia cu tribul NATO , iar apoi ma rugam eu sa obtinem diplomatia , poate ca aveam viata mai lunga daca eram baiat destept , eram in voga si credeam ca na....
Pana mea.... erau : YKZ si cu NATO pana in fuziune ( ca na da de aceea sunt povestile lumii5) si erau triburi lipite unul de celalalt si mno...triburi conduse de 2 FEMEI , credeam ca o sa se mai paruie si PAVONE cu PROFAMARIA , dar mi-am luat teapa (bravo lor nota10 , nu sunt sarcastic) asa am crezut .
Au fost si razboaie mari si interesante cu +SAS+ , DHBM (razboaie gen cineva suc si ei bere , conturi :D) , dar sincer am ramas prieteni cu / cativa din cele 2 triburi (ne mai sunam de sarbatori) - dar nu au fost greseli diplomatice.
Si razboaie super grele Waroom / Wanted.(eu vorbesc din punctul de vedere al tribului NOI)

Tristul Final sau timp liber fara pc mai mult:
Intr-o zi ne-am gandit sa dam stergere cont in gluma si totusi s-a adeverit.Niciodata nu am fost stapan pe satele nimanui , nimeni nu a obligat pe nimeni sa dea stergere si intr-un final s-au format 8.000 de sate de barbari (ceva ce nu a mai vazut lumea5 sau poate triburile pana acum ceva vreme.)

-am castigat un prieten din acest joc ( va sparg1 (l5) aka (martinezu l11)
-am vreo 20 de amici virtuali :)) , cu / care IMI FACE O REALA PLACERE sa ma salut pe alte lumi.(nu sunt adeptu la multi pe mess)
-am luat 2 palme si am mai castigat un amic , din cauza ca am avut gura prea mare.
-am gresit cand am injurat o femeie intr-un mod total nepoliticos , dar stiam ca nu mai este ea pe cont.
-m-am intalnit cu cativa din acest joc si mai vorbim cand ne plictisim la telefon :))
-am gresit cu diplomatia cu NATO si mnoooo ar fi mult prea multe de spus , dar AM ABERAT DESTUL
-niciodata nu o sa ma joc in alt trib
-am luat la moca , de ma plictisisem.

Concluzie : Doar un trib a fost NOI-L5 si personal ca si inca 9-10 persoane AM PUS MULT SUFLET IN ACEST TRIB!


p.s. nu mai ma joc triburile de 8-9 luni , am trecut si prin "sevraj tribal :)) " , dar discutiile despre acest joc pot fi interminabile.


Spor la joc la toata lumea ,
Dan
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18437

ceva idei noi pentru animarea forumului ? :))) ma cam plictisesc :|
 

DeletedUser18437

atunci treci la spam :))

ma rog .... macar asta ii topic de spam,dar nu-nteleg ce caut acolo in topicul de razboi atatea posturi care nau nicio legatura cu topic.sincer deacolo multi ar merita cateva puncte =))
t1244.gif
s0239.gif
s0210.gif
 

DeletedUser

cred ca si aliat cu bune si cu rele face parte din istoria lumii 5

Se pare ca pentru multi de aici Calin nu poate fi uitat,cu bune cu rele tot ce a facut el pana la momentul banarii sale ramane doar istorie.

Bau-bau,

Pana una alta m-am intalnit la mare cu cativa tribali si tribalite', cele 10 luni de absenta totala a mea din acest joc ( dupa 5 ani de joaca..), mi-au deschis alte "apetituri" personale.., felicit pe artificie, ZaMaster si pe alti prieteni pentru ca ne mai auzim si intalnim din cand in cand, pentru cei doi astept o invitatie la nunta voastra..intai Ionut si apoi Ana.

Povestea mea pe L5 o voi lasa sa o spuna dusmani mei, pentru ca ei stiu cum am disparut din joc. Prieteni mei stiu tot ce trebuie sa stie, iar playeri actuali nu dau doi bani pe ce spun eu ca a fost sau ..etc.

Cine stie..candva undeva poate voi reveni, in L3 sau L5, in amandoua lumi pe serverul romanesc am facut istorie.
Pentru prieteni va astept la o bere cat mai este vara...
Pentru dusmani ...

Bau-bau ...
 

DeletedUser

nu am reusit sa ne intelegem niciodata in ceea ce au insemnat triburile dar ai tot respectul meu, remus. in mod clar lumea 5 si-a pierdut din farmec dupa ce ai plecat tu.
 

DeletedUser21711

ALIAT !
Ne-a fost dor de tine...
Ia zii.. ce mai faci.. cum o duci? pe ce lumi mai joci triburile?
Nu vrei sa te intorci pe Lumea 5?


Apropo... sa iti zic o faza... ca tot am vrut sa ti-o zic:
am pregatit un filmulet despre sfarsitul tribului wanted, urmeaza sa il prelucrez si sa il postez pe youtube.. sper sa iti placa :)

Problema este ca nu am atatea cunostiinte in prelucrarea filmelor.. si de aceea trebuie sa ma duc la vre-un prieten, si sa il fac, si abia apoi sa il postez pe youtube...
 

DeletedUser

Bau-bau,

Pana una alta m-am intalnit la mare cu cativa tribali si tribalite', cele 10 luni de absenta totala a mea din acest joc ( dupa 5 ani de joaca..), mi-au deschis alte "apetituri" personale.., felicit pe artificie, ZaMaster si pe alti prieteni pentru ca ne mai auzim si intalnim din cand in cand, pentru cei doi astept o invitatie la nunta voastra..intai Ionut si apoi Ana.

Povestea mea pe L5 o voi lasa sa o spuna dusmani mei, pentru ca ei stiu cum am disparut din joc. Prieteni mei stiu tot ce trebuie sa stie, iar playeri actuali nu dau doi bani pe ce spun eu ca a fost sau ..etc.

Cine stie..candva undeva poate voi reveni, in L3 sau L5, in amandoua lumi pe serverul romanesc am facut istorie.
Pentru prieteni va astept la o bere cat mai este vara...
Pentru dusmani ...

Bau-bau ...

Ohohoo, batrane Calin!!! Long time no see!!! Ce mai faci? Stiam ca nu poti sta departe de noi! :D
 

DeletedUser34991

navigam in ziua de 15 aprilie 2008 pe net...bla bla.. si am dat de triburile..mi-am facut cont pe l5 si am cazut pe k 73....la inceput am intrat in B.I.H.(trib de 3 vecini) si peste cateva zile primesc invitatie in tiest0(trib ce domina zona sudica si era in top 10 si avea ceva aliante cu ceilalti ce dominau zona..doar de C.G. imi mai aduc aminte). Intre timp cresc eu creste si tribul si vine data de 16 mai cand tiest0 si TROAN fuzioneaza la SWAT(trib care ajunge la vreo 500-600 membri si primul loc pe l5).In acel moment era un razboi mare SWAT vs GRL.Mai trece timpul si in jurul datei de 11 iunie sunt certuri mari in SWAT si fiecare pleca pe unde apuca,unii s-au dus in |US|,altii in KOMURA cativa au infiintat FFSPCT(care peste inca cateva zile a devenit UFO).Mai trece ceva timp UFO creste usor si frumos in rank,are razboaie in zona cu |US|,C.G.,DHBM,MoH..castigand razboaiele si recrutand vreo 15 playeri in total.Si am ajuns la situatia actuala dina ceste momente.
Nu mai tin minte multe ca va ziceam cu mai multe detalii da am uitat.


apropo de ce zici tu...:)
TROAN pana sa fuzioneze ce s`a mai batut cu tribul meu LW ! :)
eu fiind intemeietorul tribului incercam sa ii distrug pe TROAN si in acelasi timp incercam sa fac alianta cu King Sinatuo adik US sa nu ma atace din sud...caci nordul era plin de TROAN ! :)
da....
imi aduc aminte...cand am ajuns aproape de castig ne`am trezit atacati si de faimosul trib EW si de MT :)
am luptat cam 1 luna ... si dupa troan a disparut dupa harta dar si LW!~ :)
frumoasa perioada...ca pana la urma mam lasat de triburile in tribul MT sub conducerea lui Alexutzu si Leul !
Ce frumos era inainte ,,, :) acuma parca nu mai are farmec ! :)

Cu respect pentru toti cu care am avut contact si care sunt vechi pe aceasta lume...
Mangrom :)
 

DeletedUser

Once upon a time....si de aici stiti voi ;D

Cea mai frumoasa lume ever...cei mai buni jucatori ever..cele mai frumoase razboaie/tradari/aliante ever!!..oricat ar incerca diferiti conducatori sa refaca triburile lor pe alte lumi asa cum erau pe L5 niciodata nu va fi cum a fost aici..:)

Mi-e dor de lumea asta

Respect acestei lumi care ma invatat multe...


un fost jucator al acestei lumi..
 

DeletedUser

Once upon a time....si de aici stiti voi ;D

Cea mai frumoasa lume ever...cei mai buni jucatori ever..cele mai frumoase razboaie/tradari/aliante ever!!..oricat ar incerca diferiti conducatori sa refaca triburile lor pe alte lumi asa cum erau pe L5 niciodata nu va fi cum a fost aici..:)

Mi-e dor de lumea asta

Respect acestei lumi care ma invatat multe...


un fost jucator al acestei lumi..

Ce cauti ma pe forum ?:)) Turbatu-le :p:p.
On topic : lumea 5 a fost o lume interesanta mai ales din cauza ca majoritatea top playerilor se cunosteau dinainte .
 

DeletedUser

A fost o data un trib mic, unit si cu fair-play, numit -LOW-.Ultima trasatura a lui a fost distructiva tinand cont ca dusmanul cel mai aprig era Wanted.
A fost frumos si distractiv cand ajunsesm sa-l izolam pe Aliat. Ca strateg, recunosc ca a stiut sa iasa repede din clinci facand o fuziune cu un trib vecin. Insa ce nu am apreciat a fost modul parsiv de joc si m-am tot intrebat de unde atata credibilitate cand toata lumea stia ce strategie aplica.Gasea diverse motive sa puna cate 2 triburi sa se bata ( triburi de care el vroia sa scape).I-au facut toti jocul pana a ajuns sa fie prea tarziu.Pentru asta nu pot decat sa-i spun :"bravo lui!"

Pe l5 am invatat sa ma apar,mai exact pe sNap.me , cat am stat sitter a ajuns locul 1 la aparatori ( cu ajutorului lui Lastkiss, sitter pe contul vecin-lebe).Pentru asta nu-i pot decat multumi dusmanului ca am fost nevoita sa ma ridic peste nivelul lui, sa-i pot face fata;))
Cel mai dezamagitor lucru a fost disparatia unui cont la dusman ( bornroom), prin metode misterioase.Acea faza m-a facut sa ma las si sa nu-mi mai doresc sa joc vreodata triburi. [ nu am rezistat prietenilor si mai joc inca...pe l7;))]

Cine isi aminteste de noi, isi aminteste si faptul ca nu ne-am dezamagit aliatii si pentru noi asta a contat.Triburile noastre aliate desi nu s-au bagat in razboiul nostru au ajuns sa fie preferate si de aici fuziune cu Saints si apoi cu 3-A.

Ce am castigat de pe aceasta lume?Un sot:))
Din cate triburi erau, al nostru nici nu era pe atunci in primele 10, s-a gasit sa-mi scrie tocmai mie sa se roage sa-l primesc in trib.
Am crezut ca face misto de mine, ca e cineva care deja ma stie insa mi-a dat imediat toate datele sa ma convinga ca vorbeste serios.
Nu l-am primit atunci in trib, ca era prea departe si izolat de noi.L-am invatat sa joace, am facut recrutari in zona lui si in final l-am primit in trib;))
Dupa cateva luni, ne-am mutat impreuna, am jucat o vreme impreuna, apoi ne-am lasat amandoi.Am reinceput pe l7 amandoi si in final el a renuntat.(Eu voi mai sta pana la sf L7.)
Anul asta o sa facem nunta si glumeam pe faptul ca ne-am cunoscut pe joc: sa facem tortul de mireasa in forma de sat sa punem pe el paladinul :)) sa invitam si admnii si dusmanii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser29650

Fain lucru. Am aflat lucruri despre LOW de care habar n-veam, la vremea aia eram mic de tot si habar n-aveam despre triburi si razboaie. Aveam un sat pe granita cu tribul Q si eram f multumit ca aveam cam 5k trupe in el, imi inchipuiam ca e mega aparat si ca n-am nici o problema.
Bine ca nu e tortul facut la secunda, atunci sa fi vazut ce panica iesea:d.
 
Sus