Spor sau S R?

DeletedUser

Cco daca iti spun din perioada de cand la conducere era cucubaux si madisan zici ca sunt nebun si nu te intereseaza.Incearca sa o lasi mai moale cu mistourile astea,ca dai o nota proasta.
Lasam statisticile sa vorbeasca.
Este doar o chestiune de timp pana o sa ajungeti la margine :)

P.s : Nu te mai agita atat,nu iti mai roade unghiile in fata monitorului...
Apropo mi-am adus aminte,la un moment dat spuneai ca nu accepti ca un jucator sa stea sitter la altcineva care are atacuri deoarece il consideri 'femeie de servici'.De pe cate conturi(unde aveai atacuri) ai vorbit atat cu mine cat si cu alti colegi/aliati de ai mei? :D:D
Raspuns : Foarte multe,domnisoara de servici :p
 

DeletedUser11365

Cco daca iti spun din perioada de cand la conducere era cucubaux si madisan zici ca sunt nebun si nu te intereseaza.Incearca sa o lasi mai moale cu mistourile astea,ca dai o nota proasta.
Lasam statisticile sa vorbeasca.
Este doar o chestiune de timp pana o sa ajungeti la margine :)

P.s : Nu te mai agita atat,nu iti mai roade unghiile in fata monitorului...
Apropo mi-am adus aminte,la un moment dat spuneai ca nu accepti ca un jucator sa stea sitter la altcineva care are atacuri deoarece il consideri 'femeie de servici'.De pe cate conturi(unde aveai atacuri) ai vorbit atat cu mine cat si cu alti colegi/aliati de ai mei? :D:D
Raspuns : Foarte multe,domnisoara de servici :p


pai ma baiatule,tu din 2 replici pe extern reusesti sa te contrazici..ai zis ca in spor sunt oameni parsivi in prima faza..acuma vorbesti de fostii jucatori din spor pe care i-ai transferat in prezent doar ca sa ai si tu cu ce sa apari pe extern..

in alta ordine de idei,eu nu ma agit in fata monitorului,asta ii o simpla replica de-a ta,in tentativa de a atrage atentia

eu nu am vorbit cu tine de pe nici un sitter cu atacuri..daca eram eu sitter pe conturile atacate de voi,nu pierdeam un sat..nici nu-mi pun problema..ati citit si voi tutoriale cu atacuri la secunda si credeti ca stiti triburi..

margine?ma baiatule,unde erai tu la inceputu serverului?de viperuta stiu,ca era moderator in forumu intern(functia premergatoare conducerii)..tu unde erai?oare erai acuma pe extern daca picai pe langa spor sau habar?oare cate mesaje ai dat tu la inceput de lume ca sa vina intariri?s-o umflat orezu in voi de cand aveti cateva sate..asa-i pe toate lumiile..apar ciupercile dupa ploaie..amaratule

astept replica ta acida,doar cumva cumva,tre sa te faci si tu remarcat..
o seara frumoasa..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16195

nu ma refeream la tine..cand am zis "apelai pe la cunostinte",era ca urmare a destramarii tribului,nu a plecarii tale...normal ca nu schimbi barca cand ai sprijin de la un trib mare care are un singur razboi..ar fi culmea..

Noutate:Nu am sprijin de la SUAT , ci ii sprijin pe cei din SUAT ;)

ascanyo:
acum zi-mi ce granita are tribul SUAT, daca nu sunt prea indiscret. ca sa nu te mai obosesti tu, fac eu o harta:

Ai o logica sublima, dar...(I.L.caragiale-indiciu)

P.S. Esti si off-topic. ;)

Pune spionii la treaba , nu ma intreba pe mine :))

Ce sa fac si eu ... trebuie sa vorbesc undeva de razboiul vostru cu SUAT ... daca tot am vazut ca u esti on-topic vorbind despre toate razboaiele voastre :)) (mai ai tupeul sa zici ca io's off-topic)
 

DeletedUser

cristian ciura octav a spus:
pai ma baiatule,tu din 2 replici pe extern reusesti sa te contrazici..ai zis ca in spor sunt oameni parsivi in prima faza..acuma vorbesti de fostii jucatori din spor pe care i-ai transferat in prezent doar ca sa ai si tu cu ce sa apari pe extern..

Am intervenit pe extern,deoarece nu suport inganfarea care pentru mine este sinonimul prostiei.

cristian ciura octav a spus:
in alta ordine de idei,eu nu ma agit in fata monitorului,asta ii o simpla replica de-a ta,in tentativa de a atrage atentia

Eu nu simt nevoia de a atrage atentia nimanui,decat in momentul in care cineva se leaga de tribul meu si poate nu ai auzit de mine pana acum,deoarece nu imi place sa stau la taclale pe forum.Eu doar actionez.

cristian ciura octav a spus:
eu nu am vorbit cu tine de pe nici un sitter cu atacuri..daca eram eu sitter pe conturile atacate de voi,nu pierdeam un sat..nici nu-mi pun problema..ati citit si voi tutoriale cu atacuri la secunda si credeti ca stiti triburi..

Cu mine ai vorbit de pe contul lui London24.In mesajul postat de mine am specificat exact "ai vorbit atat cu mine cat si cu alti colegi/aliati".
Da da da,stiu povestea.Te consideri cel mai bun jucator de pe .ro si asta ne ocupa tot timpul.
Nu ti se pare ca suferi cam mult de tine ? :confused:

cristian ciura octav a spus:
margine?ma baiatule,unde erai tu la inceputu serverului?de viperuta stiu,ca era moderator in forumu intern(functia premergatoare conducerii)..tu unde erai?oare erai acuma pe extern daca picai pe langa spor sau habar?oare cate mesaje ai dat tu la inceput de lume ca sa vina intariri?s-o umflat orezu in voi de cand aveti cateva sate..asa-i pe toate lumiile..apar ciupercile dupa ploaie..amaratule

Poate la inceputul lumii17...
Nu am fost langa Spor,am fost langa GD(Xtrem) pe care ii poti intreba ce au patit.De fapt se observa...
Eu nu am solicitat niciodata suport in disperare,am cerut atunci cand am crezut ca este absolut necesar.Daca in a cere sprijin tie ti se pare o fapta de umilinta inseamna ca nu stii ce inseamna cu adevarat un trib unit.
Ii vad eu acum pe marii jucatori de la voi : InfernoK,@dy si injial care m-au facut cu ou si cu otet atat pe mine cat si pe colegii mei din conducere atunci cand si-au schimbat tribul,venind la voi.Oricum se vede calitatea tribului nostru fata de impertinenta tribului vostru.V-ati facut 100.000 academii formate numai din sifonari,ati facut aliante cu triburi formate din 4-5 membrii ceea ce ne cam pune pe ganduri.
Tot incercati sa ii mai stimulati pe cei din Prison,dar m-am convins si de ei.

cristian ciura octav a spus:
astept replica ta acida,doar cumva cumva,tre sa te faci si tu remarcat...

Nu vreau sa ies in evidenta cu posturile mele pe forum,doar ca nu accept ca un jucator care a fost inobilat de propriul trib(stii tu mai bine povestea) sa imi vorbeasca asa MARTALOGULE :cool:


Side 1:
Tribes: TOP
Players:

Side 2:
Tribes: Spor Spor-M SPOR-T Spor-E Spor-S Spor-B Spor-Q ITD Prison
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 904
Tabăra 2: 404
Diferență: 500

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 7,098,486
Tabăra 2: 3,156,622
Diferență: 3,941,864

chart


Taci si inghite :eek:
 

DeletedUser11365

le luam pe rand

1)interventia ta a fost una gratuita

2)cliseu' asta ca "eu tac si fac" ma lasa rece..esti al 1000 lea care zice chestia asta pe extern..vino sa-ti ridici premiul

3)eu joc pe contul london24,intelegi?in plus,tu ai facut referire la mai multi sitteri la care am stat eu deci afirmatia ta nu are acoperire

4)jucatorii enumerati de tine,nu is jucatori mari si nu am facut referire la ei nicio secunda..daca picai pe langa warzone,zammolxe,pelop,vis3z,lexyno1,irc,cucubaux,rakanishu si lista poate continua,asteptai cu nerabdare l18

5)eu cand m-am lasat de joc(motiv pentru care am fost innobilat de propriul trib,ceva cat se poate de logic),nu aveam nici cea mai vaga idee ca exista un anume mirindAAA pe l17..aaa,da..eu nici nu am stiut ca tu ai cerut sprijin la inceput ca sa rezisti..pur si simplu am presupus...1000 de academii?faci ce trebe prietene..

6)presupun ca o sa iei vacanta pentru apelativu respectiv..esti invitatul meu pe privat daca consideri ca ii pont sa ne luam la tranta:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

4). Observ ca l-ai pus primul pe Warzone.Cred ca ar trebui sa il intrebi de mine pentru ca am fost vecinul lui si coleg de trib(Lethal) pe Lumea11 si stiu stilul lui de joc.Seamana foarte foarte mult cu al tau :))))))
Iar de cucubaux m-am convins in conferintele la care am participat impreuna,atunci cand eram aliati.
Voi sunteti jucatori individuali.Vreti sa aratati ca sunteti cei mai buni si uitati de trib.

5).Nu vorbeam de Lumea17,era vorba de Lumea20.Mai departe nu prea ma intereseaza de tine.

6).Nu uita ca tu ai inceput primul cu astfel de apelative spunandu-mi "amaratule" ,asa ca m-am gandit sa iti raspund cu aceeasi moneda cu toate ca nu ar trebui sa ma cobor la mintea oricui.
Cred ca te-ai obisnuit sa tot te iei la tranta cu 'barzoiul' si de multe ori sa pici in el.

P.S : Nu eu am inceput cu mistourile:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca nu va bateti tot degeaba :)))

hai bre deabea intraram si noi pe fir si ne si uitati eu ma pun pe un plans de nu se poate eeee :p

Side 1:
Tribes: MaGic! MaGic? .MAGIC MAGIC PAAA
Players:

Side 2:
Tribes: Spor Spor-E Spor-M SPOR-T Spor-E Spor-S Spor-B Spor-Q ITD Prison C.K.
Players:

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 5,202
Tabăra 2: 6,412
Diferență: 1,210

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 549
Tabăra 2: 149
Diferență: 400

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 44,240,920
Tabăra 2: 50,524,490
Diferență: 6,283,570

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 5,093,405
Tabăra 2: 1,400,294
Diferență: 3,693,111

chart
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12439

toata lumea musca din noi.cum dracu facem ca tot aici sintem.cu mai putine sate doar:p dar asta e.
 

DeletedUser

Imi cer scuze ca intervin in discutiile voastre despre strategia razboaielor, lupte onorabile, frumusetea jocului etc. :p

dar citesc forumul extern de mult timp, si desi m-am abtinut de la comentarii de luni de zile, cred ca multi dintre noi sint uimiti sa vada cum miscarile diplomatice esuate si deciziile gresite sint pre-schimbate si reformulate pe extern pina devin calitati si "succesuri" rasunatoare.

SPOR a mizat pe cistigarea hartii pe cale diplomatica, acest lucru fiind clar din miscarile si asimilarile lor pe harta cu RAZESI, CK, TEUTON.
O idee proasta emisa de o fusta disperata si plina pe la gura de chestii maronii a fost imbratisata si pusa in aplicare.
Si a esuat, asa cum esueaza toate fuziunile si asimilarile masive daca nu exista o viziune de viitor comuna la mai multi de 3 oameni care stau la o bere si pun tarea la cale sau pe skype sa viseze la maretie si glorie.

Pe cei din SPOR, RAZESI, CK, TEUTON nu ii unea decit faptul ca aveau fantezii cu admini in SUAT si duhuri malefice care le pun bete in roate la luat sate.
TEUTONUL era mort in apa, de abia plutea si cu toate asta nu erau de vina deciziile proaste si inactivitatea conducerii, nuuu, devina erau adminii care la cel 50 de atacuri pe care le dadea TEUTONUL, si alea vai de mama lor li se raspundea cu citeva mii. Sigur erau adminii, nici nu se concepea ca "prostii, jucatorii slabi din SUAT, incapabilii" sa stie defapt sa faca razboi de durata si sutele de sate pierdute nu erau pe bune, ci pe ochii frumosi ai celor sin SUAT ;))

Deci nu inteleg defapt de ce atitea lamentari.

SPOR a mizat pe unificarea mai multor triburi cu care aveau alianta ptr a forma un conglomerat in mijlocul hartii.
Miza lor a fost gresita si au esuat.
Conglomeratul se farimiteaza pe zi ce trece, afirmatii viteze de "inca sintem pe harta" ar trebui s afie ingrijoratoare ptr ei, ptr ca demonstreaza ca sint in defensiva si nu ofensiva.
Nu i-a pus nimeni pe SPOR sa asimileze si triburile de linga ei si razboaiele acestora. Nu i-a pus nimeni din SUAT sa ii ia pe jucatorii slabi din Teuton si sa asimileze si granita cu SUAT pe inca 2+ continente.

SUAT nu se concentrase niciodata pe razboiul cu SPOR ptr ca era o granitza mica, de guerilla, pe cind granitza cu TEUTON era mult mai mare si importanta.

Deci acum ce ar trebui sa faca toate triburile care se luptau cu RAZESI, CK si TEUTON?? Sa se lase de joc ptr ca SPOR nu a stiut ca se vor razboi de jur imprejur si saracii nu e cinstit sa fie asa un trib macinat de toate triburile din jurul lui.

Sincer, inteleg sa regreti decizii pripite si esuate, slava domnului si eu le regret pe toate ale mele.
Si nu cunosc jucatorii din SPOR, unii poate ca sint foarte buni, cu vechime. Dar cam asa sint multi pe harta asta. Incet incet incepatorii au disparut, gurile mari si proaste care nu stiu sa joace decit cu satele full de sprijin sint si ei mai mult sau mai putin pe cale de disparitie, asa ca de acum e mai greu sa spui "ce buni sintem noi si ce prosti ceilalti".

Cred ca tribul/familia cea mai constanta, care isi pastreaza aceleasi aliante si formula cit mai mult timp pina la urma va cistiga. In general toate triburile au inactivi si inutili, cel care va reusi sa pastreze numarul la un minim va cistiga.

SPOR impotriva celorlalti poate nu va fi un razboi ce se cistiga spectacular in citeva zile, dar nici nu cred ca va dura citeva luni :).
 

DeletedUser11365

si asa,dupa parerea ta,care era solutia daca nu iti este cu suparare?
 

DeletedUser

bre blenis sa te iei naiba de mana cu sarpe ca vad ca si u scri la fel de putin :(
ontopic: multe triburi nu au vrut de la inceput razboi cu SPOR dar prin asimilarea de catre ei a unor triburi care erau in razboi cu triburile de pe primele locuri au obligat conducatorii sa declare razboi SPOR-ului :) ... asa ca nu va mai plangeti ca aveti razboi cu toata harta ... mai bine analizati conducerea pentru alte lumi :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

si asa,dupa parerea ta,care era solutia daca nu iti este cu suparare?

Solutia era ca fiecare trib sa isi cistige sau piarda propriile razboaie si apoi, cine mai raminea pe harta, sa se faca fuziunile.
SPOR cred ca era intr-o situatie mult mai buna inainte de schimbarile aproape zilnice care sint la voi in ceea ce priveste mutarile de triburi/familie/jucatori etc.

Dar nu va blamez, nu este prima data cind TEUTOn se refugiaza in diplomatii ad-hoc si decizii pripite ptr ca sint incapabili sa joace. Ca atare nu sinteti singurii care au mizat pe ei si au pierdut... Intrebati pe cei din AKAd, KLG. S.A.S si alte triburi care au tinut mortis sa le lupte razboaiele Teutonilor vrajiti de citeva guri mari si cu multa psihologie in ele ... Din pacate nu mai sint multi din ei pe harta, si au fost si acolo niste oameni foarte decenti care la un moment data au avut de ales si au ales gresit.

Eu personal sint adeptul unui trib unit, poate nu cu 100 d ejucatori dar cu jucatori. Am facut si eu o greseala mai prin decembrie, si am platit ptr asta, dar intotdeauna e bine sa nu persisti in greseala :).

Niste aliante bune si bazate pe prietenie si colaborare sint mult mai bune decit fuziuni :)


PS- mai tu jagas, nu cumva ai niste cornite si nu le vad eu ?/ :p, daca vede snake ca ne compari se supara rau ca el e UNIC.
 

DeletedUser11365

aha..deci stai sa inteleg..in conditile in care noi deja aveam razboi cu SUAT,ar fi trebuit sa-i lasam pe cei din teuton sa pice de tot?adica sa ne uitam cum avanseaza SUAT si in puncte si in granita?presupun ca asa ne-ar fi cerut alianta,odata ce terminau cu TEUTON..logica ii ok..
 

DeletedUser2950

wow ce sa mai schimbat pe aici... cum mai fuge lumea sa isi apere satele. culmea cum o fac numai n triburi mari si apoi se cred vitejii :))deh acuma cred ,ca are un avantaj un trib mare n spate si coloritul harti :)) deh nu prea am nteles asta niciodta cum n nici 6 luni de la deschiderea lumi uni mai de top au deja peste 5 schimbari de trib :)) sa n teleg ca la primi 5 spioni paraseste tribul :)) si culmea ajunge exact la dusmanii:))
 

DeletedUser

aha..deci stai sa inteleg..in conditile in care noi deja aveam razboi cu SUAT,ar fi trebuit sa-i lasam pe cei din teuton sa pice de tot?adica sa ne uitam cum avanseaza SUAT si in puncte si in granita?presupun ca asa ne-ar fi cerut alianta,odata ce terminau cu TEUTON..logica ii ok..

Da acum ti se pare ca voi cistigati ceva pe granitza cu SUAT?? Sau ca fostii Teutoni nu au aceeasi soarta?/
Intr-adevar ati infuzat putin sprijin care va ramine la nivelul d eputin ca deja toti incep sa atace pe toate granitele, si aveti doia jucatori in K46 care s eagita putin si poate mai mobilizeaza pe aici pe colo citiva..

Dar in realitate este un efort minim ptr ca atit s epaote avind in vedere ca de jur imprejur sinteti atacati.

Eu apreciez ca voi sinteti foarte activi in conducere, lucru care poate ar fi fost cel mai mare avantaj al vostru daca ati fi avut si armata - adica restul familiei s afie la fel de activa. In celelalte familii din cite observ eu exista aramata si nu prea multa conducere.
Ce sa-i faci , e greu sa le ai pe toate :p

criatian, daca pot sa iti spun asa, amindoi avem un punct de vedere si e normal sa ne doara comentariile altorta despre deciziile noastre sau triburile noastre, dar cred ca amindoi jucam de ceva vreme si stim ca au existat momente in acest joc in care am luat-o dreapta desi trebuia stinga sau invers - ma rog e o comparatie nu cititi mare lucru in ea :)))


PS- daca strainul se refera la mine: Jocul are 9 luni nu 6, eu am fost in 2 triburi si acum al treilea. Am fost in TOD si as fi terminat harta in TOD daca circumstantele erau altele, am fuzionat TOD cu Teuton si m-am intors in TOD - care atunci era academia TEUTON- cind nu s-au respectat intelegerile fuziunii, TEUTON a preferat sa deschida razboi academiei crezind ca sintem mai usor de cucerit decit SUAT, iar noi am ramas o perioada independenti pe harta si pe urma am decis sa intram in SUAT. SUAT nu au fost dusmanii nostrii pre-fuziune, aveam PNA si dupa ce TEUTON a rupt legaturile cu academia tot PNA am avut cu SUAT.
Deci eu nu m-am dus niciodata la dusmani, si nici nu as face-o vreodata, si nici nu m-am mutat din trib in trib dupa 5 spioni.
Joc de peste 3 ani jocul si cam pe ce harta am jucat am fost pe granitza si sint jucator de atac, asa ca e mai greu s ama sperie 3 spioni sau 700 d eatacuri si sa fug in Italia sau Spania :)))))
 

DeletedUser17979

Chiar nu vroiam sa postez, dar vad ca sa ajuns la o discutie cat de cat in limita bunului simt. Spor dupa cum stim si poate ati remarcat a fost un trib de start-eri la fel ca Habar, multi sau lasat pentru ca nu au placerea de a juca la puncte multe. Daca player-ii aia ramaneau era altfel harta acum. Nu contesc ca sunteti jucatori buni, dar intrebarea mea e:
Daca Spor nu ar mai fi, ar fi pace mondiala pe 17? iar voi conducatori ai triburilor dusmane si jucatori care ne acuzati de fuziuni si alte nebunii, nu mai departe ca avem nu stiu cati admini, ati jucat pe vrio lume unde chiar toata lumea sa va atace pe sloganul "Atacam Spor ca si asa ii ataca toti?". Pentru multi din noi e o experianta noua si foarte antrenanta, pacat ca bunul simt a luat locul badaraniei si imbecilitatii. Nu cautam faima sau afirmare cautam un joc curat unde cel mai bun sa castige.
Nu contest ca au fost arogante si intepaturi si ca ele mai exista dar totusi este un joc, pacat ca putin inteleg chestia asta iar criza in care se zbate umila noastra tara afecteaza gandirea multora.
Statistic vorbind stam prost avand in vedere multitudinea de granite, ca zicea cineva de laude la 1000 de sate pierdute in favoarea aliantei Suat + restu, oricare din triburile aflate acum pe 17 nu rezista unei ofensive generale care probabil urmeaza a fost si va fi. Nu tin sa laud tribul din care fac parte dar vreau sa fiu mai aproape de adevar si impartial.
Multi din noi ne-am atins scopul pe l 17, ne-am facut prieteni multi iar jocul ne-a oferit o oareca sadisfactie.
Fiecare trib si-a dus politica lui de expansiune, ca noi am gresit-o sau nu ramane ca tot noi sa ne purtam crucea. Sper sa iasa 21 cu viteza 2 si poate ne auzim si pe acolo. Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva si va doresc o noapte placuta.

Multumesc
Illidan Stormrage, lumea 17
 

DeletedUser

Ma bucur si eu ca mai exista si oameni cu care se poate avea o discutie normala, chiar interesanta, fara alte insulte si grandomanii..

Bineinteles ca stiu exact cum va simtiti voi in SPOR avind in vedere ca TOD avea 40 de jucatori si jumatate de K in momentul in care toti din jur ori erau neutri si nu acordau diplomatie ori intrasera cu Teuton pe felie, dar noi cel putin am fost obligati de jocul altora sa il schimbam pe al nostru.

Voi totusi ati facut-o constienti, nu neaparat ca noi vom spune "Hai sa dam in SPOR ca tot da toata lumea" ci ca SUAT va da in continuare in zona in care ataca si inainte, Magic la fel, SR la fel.
S-au schimbat niste nume de trib si niste aliante, dar jucatorii nu si-au luat satele in circa si s-au mutat pe alt k. Deci nu era absolut logic ca noi tot in fostii Teuton vom da indiferent cum se numesc azi??Si ca Magic va da in CK si Razesi??
Cum am zis, voi v-ati asumat aceste razboaie si e normal cum ai spus tu sa va purtati crucea....

Ce se va intimpla dupa ce dispare SPOR, lucru care am si spus ca nu ma astept sa fie miine, sau nici macar intr-o luna??
Probabil vor aparea alte triburi, alte miscari pe harta....

Sint de acord ca pe aceasta harta multi dintre noi am pus in practica experientele trecute si probabil ca pe 21 putem fi si colegi. Eu unul am ramas prieten cu multi oameni cu care m-am batut pe sate. Asta mi se pare si frumusetea jocului si ptr asta suport toata mizeria adiacenta....

Cu respect Blenis :)
 

DeletedUser

Spor nu va dispare curand, dar cand va dispare jucatorii se vor imprastia in alte triburi sau se vor forma mici triburi intre prieteni. Oricum sunt ca un vulcan activ. :)
 

DeletedUser

nu mor caii cand vor...caini....asta e valabil si pt cei...care o fac pe...*inteligentzii*;).....si app fazy...am sa'ti dedic...noua mea descriere de pe cont:)
 
Sus