Razboi mondial

  • Autor subiect DeletedUser18134
  • Data de început

DeletedUser5151

Cine poarta raspunderea pt colapsul SH-ului?
A, da. In primul rand Brago (ha ha ha), TSF si Circ. Dar cei din interiorul SH... nu? Deloc?

Am zis eu ca nu e din cauza interiorului SH ? Bineinteles ca e doar din interiorul SH, eu care nu am mai jucat de 6-7 luni ma trezesc in TNT cu jumate din trib inactivi, dati in stergere sau conturile date in CIRC.

iulik2 poate imi zici si mie pe ce lumi ai jucat si sub ce nume si iti povestesc si eu mai in detaliu despre diverse intamplari din ultima saptamana.
 

DeletedUser18134

Pt "mutarea" asta SH/TNT + Legion = love cred ca multi dintre voi aveti frigiderul plin cu... mazare
gunfix.gif
 

DeletedUser5151

c0nnect daca chiar doresti sa sti alkat a desfintat TNT exact in perioada cand sa zicem ma apropiam de revenire.

Aveam 3 optiuni : 1. C-I-R si sa stau degeaba in mare parte
2. TSF si sa fac acelasi lucru ca si in Legion dar sa stau sub conducerea ta ( haha :)) )
3. Legion

Eu am ales Legion, la fel si vecinii mei (oare de ce? )

TSF este un trib slab, toata lumea o stie, cu o conducere slaba, dar cu sustinere puternica din spate (CIRC), fapt ce l-a mentinut pe harta.

legat de mazare, el este in continuare exclus din joc de catre admini.
 

DeletedUser

dar eu nu discut alegerea facuta de tine sau de membrii fostului SH

este dreptul tau sa alegi - si iti respectam decizia - indiferent de motivatia ei

dintre toti eu inteleg cel mai bine cand trebuie sa lasi dusmania de pe harta si sa te asezi la un suc/o bere
cu cel ce te ai luptat cu toate mijloacele pana atunci

nu asta este subiectul

iti ziceam doar ca te faci de ras laudandu te !


care sunt criteriile : sa afirmi asta

TSF este un trib slab, toata lumea o stie, cu o conducere slaba, dar cu sustinere puternica din spate (CIRC), fapt ce l-a mentinut pe harta.

un trib are urcusuri coborasuri - ar trebuii sa stii asta ca ai trecut prin atatia ani de triburi
ar trebui sa respecti anumite lucruri cum ai si tu dorinta de a fi respectat

mazare ....... e primar in Constanta - de asta e exclus - politic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18134

of of, pai hotarati-va, ori noi profitam de circ ori Circul profita de TSF

Si inainte ca Brago sa mai faca referiri la atitudinea conducerii TSF referitoare la partenerii de joc l-as invita sa vada imaginea urmatoare ;)

clipboard02zn.jpg


Asa ca Lord, esti "plebea". Deci ciocu' mic ca Brago e la putere :rolleyes:
 

DeletedUser5151

Eu doar ii aratam domnului c0nnect cat de slab organizat este. Aduce membrii noi in TSF iar aia pierd sate cu sutele. Nimic mai mult. Eu daca chem pe cineva in Legion (acuma) am grija de aceea persoana. LtLucky de ex.. spre deosebire de c0nnect care nu reuseste sa asigure siguranta nici macar a vechilor membri.

Si daca iti zic ca eu am fost pe cont la brago cateva zile ? :))


Este o relatie de dubla dependenta. TSF nu ar exista fara sprijinul CIRC, iar cei din CIRC nu ar sta la fel de linistiti de nu ar avea trib marioneta (sau tampon) pe TSF intre ei si dusmani.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pana nu jignesti tu nu te simti bine

de asta zic - nu ai draga cu cine sa te bati sa merite efortul de a lua cp , a aloca timp etc

pai foarte bine ca va aparati membrii - ce zicem noi ca nu e bine ? si pe Lucky ala - iar nu mai este titularul

nu e asa ?

cum se face ca aduceti in discutie numai conturi ce au fost lasate aiurea - pai cei din TSF nu prea se agita cu treburi
din astea - niciodata nu s au agitat cu asa ceva ......
 

DeletedUser18134

@Lord, da - slab organizat pt ca am fost atacat miseleste, sub centura. (eram organizati pt un alt scop - reorganizarea cere timp)

Iar paquiao nu a fost "adus" - ci a venit din proprie initiativa

Alegerea lui la fel ca si alegerea ta, nu se discuta.

Eu am ales Legion, la fel si vecinii mei (oare de ce? )

pt ca atunci cand tamina a propus TSF-ului sa va lasa-n pace ca sa va "ocupati" de Legion, TSF-ul a refuzat sa-si tradeze aliatul :)

Bafta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da..atacati miseleste dupa 3 zile de cand ne-ati trecut la dusmani fara sa anuntati,intradevar este miseleste ca miseleste asta este mare miseleste ca nu a aflat imediat,are efect intarziat meseleste asta...3 zile cam mult...miseleste miseleste
 

DeletedUser18063

da,eram buni doar sa'i speriem ca sa¨renasca ¨tsf
nu iati lasat sa moara dar nici sa traiasca,ca pe fame dealtfel,



ce te tot mananca in partea dorsala atata de FAME??Esti un nime'n drum fara cuvant si fara coloana,iar la cum te comporti ai fi in stare in cazuri extreme sa o vinzi si pe ......ca sa nu mai vorbesc de colegii tai care pentru tine sunt ...plebe(bine ca esti tu mare si ....):eek:
Taci si vezi de treaba ta si cand o sa aibe FAME treaba cu tine atunci sa te apuci sa Vorbesti de FAME.
Desteptaciune intruchipata,nu vezi ca o dai in barci cu cine nu te tine??:eek:
 

DeletedUser5151

pana nu jignesti tu nu te simti bine

de asta zic - nu ai draga cu cine sa te bati sa merite efortul de a lua cp , a aloca timp etc

pai foarte bine ca va aparati membrii - ce zicem noi ca nu e bine ? si pe Lucky ala - iar nu mai este titularul

nu e asa ?

cum se face ca aduceti in discutie numai conturi ce au fost lasate aiurea - pai cei din TSF nu prea se agita cu treburi
din astea - niciodata nu s au agitat cu asa ceva ......

Eu nu am jignit deloc. In istorie exista state marioneta, aflate sub tutela altor state.

Este o zona de ciocnire intre est si vest atata tot ca , CIRC isi tine 90% din sate bine in siguranta in spatele acestei zone.
 

DeletedUser

da asa e - est vs vest

defapt miscarea facuta de CIR si LofG pentru a echilibra harta probabil

brago nu realizeaza cat de folosit este defapt - nu e tsf marioneta CIRC - cum nu a fost nici LegioN

in schimb brago and co - sunt jucati :)

dar orbirea de numele legion si tradarea ce a percutat o - nu a inteles o ca o cursa pe viitor

dar el nu pricepe :)) - asta vroiai sa imi zici pe privat - :)) am pricepit mey schema

e frumoasa :) - doar ca nu v ati anuntat toti oamenii inca - poate cand vor mai revenii pe conturi etc

+ ceva sacrificari de personal - considerat de voi probabil 'cantitate neglijabila'

eh printzipilii astea Gogule - cum zicea stimabilul Caragiale :))))


PS
In istorie exista state marioneta, aflate sub tutela altor state. :)))))))))))))) stii ce ai zis aici ????:))))))))
nu are legatura draguta - la istorie ma pricep mai bine decat la termeni diplomatici gen marioneta si tutela
- se vede inocenta varstei :) vorbim peste 5 ani de chestii de genu - pana atunci incearca sa nu mai te adresezi
in mod peiorativ (doar un sfat)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18134

da..atacati miseleste dupa 3 zile de cand ne-ati trecut la dusmani fara sa anuntati

LegioN Patria Nostra (tribe changes)
issollda Joined 10th September 2010 - 02:05 6,315,252


Brago în data de 11.09. la ora 10:12[
...sunteti trecuti la inamici...

Brago, inteleg ca pt un soldat scoala multa nu trebuie insa un pic... doar un pic, un pic de tot... de aritmetica te-ar mai scuti de jena...


A, nu stii ce e aia "jena"?! Ce surprins sunt ca nu stii...
 

DeletedUser

in istoria dialogului nostru nu am facut referire la locul vostru de munca,ar fi bine sa va rezumati la subiectele L14,esti bucuros c0nnect ca-ti sar circarii in ajutor?pana le ajung atacurile mai luam 300 sate de la voi stai flexat
 

DeletedUser5151

Imi cer scuze pentru greselile mele ce mai apar, dar cred ca s-a inteles ce am vrut sa spun.
 

DeletedUser

in istoria dialogului nostru nu am facut referire la locul vostru de munca,ar fi bine sa va rezumati la subiectele L14,esti bucuros c0nnect ca-ti sar circarii in ajutor?pana le ajung atacurile mai luam 300 sate de la voi stai flexat

Brago...te sfatuiesc sa taci din gura! e mai bine asa... decat sa te faci de ras in halul asta mai bine TACI!!!

si nu se ia nimeni de locul tau de munca! Dar...fiind soldat ar trebui sa stii ce inseamna tradare...respect...aliati...onoare...etc.!

Si laudate cand ai cu ce!

tia pus c0nnect harta..si am vazut si eu ce era acolo! pai daca era asa voi trebuia sa fiti papati de mult :D asa ca pupa picioarele lui iulia si lui c0nnect ca ti`au salvat contul!

vad ca tu cand esti in r_._._.t iti place sa te scufunzi mai tare!


Stii ce ar fi frumos acum...sa plece inapoi toti membri din TNT si sa isi refaca tribul si sa ramaneti vechii jucatori :D

Atunci sa vedem cum scoti camasa! si sa vedem daca mai esti mare jucator si mare atacator(ca tot te lauzi atat)

Bucurate cat iti mai merge bine si ia sate cat mai apuci! reorganizarea se face usor usor si inobilarile voastre se vor stopa!


Eu nu am jignit deloc. In istorie exista state marioneta, aflate sub tutela altor state.

Este o zona de ciocnire intre est si vest atata tot ca , CIRC isi tine 90% din sate bine in siguranta in spatele acestei zone.

Kaos sa stii ca Circ a avut multe razboaie pe care lea castigat...pana au ajuns la GOD si dupa ce au terminat cu GOD nu cred ca lea fost usor! acum daca toata zona de nord este protejata de TSF asta este alta treaba! fiecare sa dezvoltat cum a stiut si cum a putut!
Si daca pana acum se zicea ca Circ sta la caldura de acum incolo Circ va avea granita!

Cred ca esti destul de matur si intelept incat sa intelegi ca TSF-ul nu sta in sprijinul nostru si noi nu stam la caldurica datorita TSF-ului!
asta e harta...asa sa intamplat sa fie!

Vom vedea de la 1 oct in colo ce se va intampla cu adevarat si cat de tare e fiecare trib!


Nu cred ca ai inteles nimic din ce se intampla aici...nu avem ciuda ca Legion a luat membri TNT la ei! ne deranjeaza cat de incorect a fost brago cu noi dupa ce stie foarte bine ca TSF si Circ iau tinut in viata! nu stii ce discutii a facut brago despre TNT si cum se lauda el ca sparge si rupe! SI cel mai enervant e ca se lauda pe tradare!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5151

da asa e - est vs vest

defapt miscarea facuta de CIR si LofG pentru a echilibra harta probabil

brago nu realizeaza cat de folosit este defapt - nu e tsf marioneta CIRC - cum nu a fost nici LegioN

in schimb brago and co - sunt jucati :)

dar orbirea de numele legion si tradarea ce a percutat o - nu a inteles o ca o cursa pe viitor

dar el nu pricepe :)) - asta vroiai sa imi zici pe privat - :)) am pricepit mey schema

e frumoasa :) - doar ca nu v ati anuntat toti oamenii inca - poate cand vor mai revenii pe conturi etc

+ ceva sacrificari de personal - considerat de voi probabil 'cantitate neglijabila'

eh printzipilii astea Gogule - cum zicea stimabilul Caragiale :))))


De fapt asta vroiam sa zic, dar interesanta teoria...

Chiar intr-un fel merge..ca merge destul de bine momentan.. tribul nu e pe duca..va batem.. chestii bune.. ca inainte cu mazare..
 

DeletedUser

pai s a stricat treaba cu mazare de cand cu basescu - ai vazut ;)))

oricum se pare ca e la Rio si de acolo conduce treaba ..........in Constanta ma refer

asa si pe harta - asta e treaba lui mazare tre sa mearga chiar daca basescu e la conducere :))

........am incercat un fel de pamflet :)))



nu stiu ce tot vorbitit voi de granita si ca CIRC nu a avut granita

pai cand era
CIR vs FR
TSF vs SH
LegioN vs SH
GOD vs CIRC

cine avea cea mai mare granita fratilor ? - va reamintesc eu CIRC vs GOD :))

asa cum am expus mai sus contracandidatii

doar granita mai mare avea SH ca avea una cu Legion si una cu TSF - e o discutie mai veche pe forum cu mazare cand masuram
cu rigla pe harta :)))) - ce naiba uitati asa repede :)

pai habar nu aveti de razboaiele circ ului - nu de alta dar ati fost ingustati la minte - abia acum vedeti si voi harta de sus :))

pe cand noi va putem spune mai multe chiar si despre tribul PiraT pomenit pe aici

lauda te gura ca iti dau friptura :)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Brago...te sfatuiesc sa taci din gura! e mai bine asa... decat sa te faci de ras in halul asta mai bine TACI!!!

si nu se ia nimeni de locul tau de munca! Dar...fiind soldat ar trebui sa stii ce inseamna tradare...respect...aliati...onoare...etc.!

Si laudate cand ai cu ce!

tia pus c0nnect harta..si am vazut si eu ce era acolo! pai daca era asa voi trebuia sa fiti papati de mult :D asa ca pupa picioarele lui iulia si lui c0nnect ca ti`au salvat contul!

vad ca tu cand esti in r_._._.t iti place sa te scufunzi mai tare!


Stii ce ar fi frumos acum...sa plece inapoi toti membri din TNT si sa isi refaca tribul si sa ramaneti vechii jucatori :D

Atunci sa vedem cum scoti camasa! si sa vedem daca mai esti mare jucator si mare atacator(ca tot te lauzi atat)

Bucurate cat iti mai merge bine si ia sate cat mai apuci! reorganizarea se face usor usor si inobilarile voastre se vor stopa!




Kaos sa stii ca Circ a avut multe razboaie pe care lea castigat...pana au ajuns la GOD si dupa ce au terminat cu GOD nu cred ca lea fost usor! acum daca toata zona de nord este protejata de TSF asta este alta treaba! fiecare sa dezvoltat cum a stiut si cum a putut!
Si daca pana acum se zicea ca Circ sta la caldura de acum incolo Circ va avea granita!

Cred ca esti destul de matur si intelept incat sa intelegi ca TSF-ul nu sta in sprijinul nostru si noi nu stam la caldurica datorita TSF-ului!
asta e harta...asa sa intamplat sa fie!

Vom vedea de la 1 oct in colo ce se va intampla cu adevarat si cat de tare e fiecare trib!


Nu cred ca ai inteles nimic din ce se intampla aici...nu avem ciuda ca Legion a luat membri TNT la ei! ne deranjeaza cat de incorect a fost brago cu noi dupa ce stie foarte bine ca TSF si Circ iau tinut in viata! nu stii ce discutii a facut brago despre TNT si cum se lauda el ca sparge si rupe! SI cel mai enervant e ca se lauda pe tradare!




inca LegioN exista,tribul tau nu mai exista,la atacatori stau mai bine decat tine,tu stai sub mine si sub multi jucatori din LegioN,adica noi stam calare pe tine
daca vor alege sa plece este dorinta lor,nu ma pot pune contra.
ne-am mai batut in trecut cu tsf si nu "murea"nimeni,c0nnect fara circari nu-i in stare sa treaca strada dar sa ma scoata pe mine din joc,LegioN va da clasa la orice,la agresori,la aparatori la ce vor muschii tai,suntem tribul cu cei mai agresivi jucatori,asta voua va lipseste,chiar daca prin absurd ar fi sa disparem ne-am facut jocul cum au vrut muschii nostrii nu cum cantati voi,pe cantecele voastre danseaza TSF de dupa gat cu fame.este nasol rau catecul vostru.
Side 1:
Tribes: LegioN, Die.
Side 2:
Tribes: TSF, Circ, CircuL
Players: gjuki

Timeframe: 10/09/2010 00:00:00la23/09/2010 20:14:02

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 818
Tabăra 2: 95
Diferență: 723

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 8,467,175
Tabăra 2: 980,985
Diferență: 7,486,190

chart
 
Ultima editare de un moderator:
Sus