trib

  • Autor subiect DeletedUser6558
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Carrhae, denumirea tribului n-are importanta?
Ma rog, eu cand intru intr-un trib ma holbez la profil si la numele tribului, daca vad zeci de mii de sabii, dragoni si alte dracii la profil + agramatisme clar ca nu intru, dar daca au un profil cat de cat bunicel, mai negociez drepturi, cand intru in trib arunc o privire pe forum, si daca-mi place raman...
Aceasta prima impresie pentru mine, personal conteaza... Nu stiu daca si alti playeri gandesc la fel, dar in opinia mea numele si profilul tribului conteaza mult pentru ca ele alcatuiesc imaginea tribului la inceput.
 

sf petru

Amin !
Scor reacție
1
in plus .. ce jucatori cu experienta o sa fie din prima? ce politica si idei ai? diplomatie, organizarea conducerii ... etc
 

DeletedUser6558

Carrhae, denumirea tribului n-are importanta?
Ma rog, eu cand intru intr-un trib ma holbez la profil si la numele tribului, daca vad zeci de mii de sabii, dragoni si alte dracii la profil + agramatisme clar ca nu intru, dar daca au un profil cat de cat bunicel, mai negociez drepturi, cand intru in trib arunc o privire pe forum, si daca-mi place raman...
Aceasta prima impresie pentru mine, personal conteaza... Nu stiu daca si alti playeri gandesc la fel, dar in opinia mea numele si profilul tribului conteaza mult pentru ca ele alcatuiesc imaginea tribului la inceput.

N-are importanta. Daca ar avea importanta, atunci numele unui trib nu s-ar schimba o data la 3 luni.

in plus .. ce jucatori cu experienta o sa fie din prima? ce politica si idei ai? diplomatie, organizarea conducerii ... etc

1. Nici unul. Nici nu vreau asa ceva.
2. Politica va fi secreta.
3. Diplomatia va fi in mare parte secreta.
4. Organizarea va fi simpla. Eu voi fi presedintele, seful, strategul, el lider maximo, il generalissimo, s.a.m.d. ; apoi va fi un contabil, un secretar, doi mesageri si mai multi fanarioti.

Intreaba de Dumnezeu. Sunt sigur ca stie :D

Dar tu ce stii?
 

DeletedUser6558

Pacat ca nu stim si noi ce stie El. De exemplu, ce se intimpla cu triburile astea, cit timp o sa le mai tina, si de ce, si cum. Si daca exista viata dupa moartea tuturor armatelor...
 

DeletedUser

N-are importanta. Daca ar avea importanta, atunci numele unui trib nu s-ar schimba o data la 3 luni.

Ma rog, nu stiu cui ii convine ca numele tribului sau sa se schimbe de la o zi la alta.

Si organizarea aia cu contabili, secretari, fanarioti m-a facut sa rad.:) .... A si mesageri... Mai pui si niste scribi, care sa se ocupe de profil si sa scrie istoria tribului, si niste kamikaze de umplutura, asa, ca sa fii mai sigur ca rezisti mult pe harta. ;) . Si cu cat tribul e mai mare cu atat avansam in timp, de la Archaic Age pana la Gunpowder Age, si dup-aia ii ciuruim pe toti! Pac-pac, m-ai inteles?
Deh, glumesc...
Dar poate ca voi renunta sa-mi mai aleg nord-vest pentru un trib ca lumea.

In fine, si vii cu tovarasi de pe alte lumi sau pur si simplu iti incerci norocul pe-acolo?
Pe cuvant ca ma tenteaza si pe mine sa-mi fac trib, asa, in Nord-Vest, ca e directia mea preferata...Da' ma rog, daca toti ziceti ca va faceti nu stiu ce triburi...
Poate imi fac triplu account.:D si vizitez toate triburile astea mai "jhmekkere" sa vad ce au prin ele...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus