Qvo vadis ?

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Nu multi dintre noi stim cum a fost acest joc acum aproape 4 ani sau cum a evoluat el pe parcurs, dar oricum era mult mai SIMPLU !
Nu putini observam cat de complicat a devenit : limitari automate de server, scripturi si automatizari fel de fel, tehnici cu denumiri complicate, strategii care mai mult sau mai putin legale si multe altele. Si ne pregatim de o alta schimbare :)
Ma refer insa la joc in general, pe toate serverele ... si modificarile suferite de acest joc pe parcurs (joc, grafica, reguli, CP, etc.) ... este util sa se schimbe atat de mult ? Sunt aceste schimbari menite sa creasca atractivitatea, sa combata plictiseala de a juca ?

Voi ce credeti, sunt utile aceste modificari, este bine sa se implementeze atat de des propunerile si ideile jucatorilor sau celor care gestioneaza/dezvolta jocul ? Tinde jocul sa devina prea comercial si orientat spre vanzarea de facilitati in defavoarea simplitatii si accesibilitatii sale ?

V-as ruga sa va abtineti de la comentarii rautacioase si inutile la adresa INNO, doresc sa discutam doar aspectele mentionate, in limita regulilor forumului.
 

DeletedUser

Umila mea parere este ca o simpla privire pe pagina principala la numarul jucatorilor inregistrati pe cele 23 de lumi ale serverului romanesc fata de numarul mult mai mare care era nu cu mult timp in urma..arata felul in care aceste schimbari repetate au trunchiat cheful/placerea/timpul si toate celelalte motive care ii faceau pe jucatori sa joace cu placere jocul asta . :)
 

DeletedUser

pentru mine jocul devine ( si este ) plictisitor datorita calitatii scazute a adversarilor . pe lumea unde joc acum inca nu am intalnit jucator care sa ma faca sa imi bat capul prea tare ca sa ii iau sate cu exceptia a 2 dintre actualii colegi . jocul s-a schimbat doar din aspectul asta , multi noobi ( fara a vrea sa jignesc pe cineva ) si putini jucatori care stiu majoritatea ' smecheriilor ' in sensul bun nu negativ .
limitarile de server mie chiar imi convim in special cele care te avertizeaza cu atacul in comun cu siterul sau sprijinirea in comun . de limitarea atacului la secunda de exemplu cu diferenta minima setata intre atacuri sincer nu imi pasa pentru ca asa cum am zis mai sus daca ai de-a face nu jucatori slabi de ce sa te chinui sa iti organizezi atacul ? repet limitarile din server imi convin de minune .
scripturi ... iarasi imi convin . de ce ? simplu :
recrutari - luand sat cu sat am nevoie de aproximativ 12 clickuri pt a recruta in toate cladirile . sau folosind recrutarea in masa iar dau zeci de clickuri pe cand cu script si 10 clickuri recrutez in sute de sate . concluzia ? prin utilizarea scripturilor imi asigur sau castig timp liber pentru alte activitati on sau out game . valabil pentru toate scripturile !
de grafica iarasi nu-mi pasa , daca grafica pentru vers 7 va fi cum am vazut pe undeva pe forumul beta o poza sincer imi pare ca jocul va aduce cu alte jocuri care nu ma atrag dar asta nu inseamna ca din motivul asta voi renunta . dar nu grafica este importanta , singurul lucru pe care nu il suport in acest moment este harta lumii clasice . restul sunt ok dpdv al meu . nu joaca nimeni jocul asta pentru grafica ci din cu totul alte motive .
cred ca da , este util sa se implementeze unele propuneri ale jucatorilor pentru ca este normal sa tii cont si de parerea celor ce joaca acest joc sau altfel zis de pe urma carora INNO castiga bani pentru ca nu cred ca ei castiga doar de pe urma celor platitori de cont premium ci si de pe urma celor ce joaca fara cp . sigur ca totul tine de marketing , toate acele optiuni care te costa in plus daca vrei sa le folosesti gen injumatatirea timpului de constructie . INNO ca orice alta firma trebuie sa obtina profit si face totul in sensul asta . putem injura noi INNO 24/24 dar nu INNO ne forteaza sa cumparam cont premium ci comoditatea noastra . daca jocul asta este prea comercial sau devine prea comercial , ce nu este comercial in lumea asta in care se vinde si se cumpara orice ? oare noi pentru ca printre jucatori sunt multi care au firme proprii nu tot dupa profit alergam ? pentru mine o dezamagire si o impingere spre renuntarea completa la joc ar fi ca prin updatarile lor sa nu mai functioneze scripturile pentru ca repet pentru mine ele sunt un mod de a castiga timp doar si nimic altceva .
intre un joc simplu si unul complicat il prefer pe el complicat pentru ca nu-mi plac lucrurile facute usor , ma repet nu imi place usurinta cu care iau sate ( pot spune chiar ca sunt dezamagit ) , nu sunt de acord cu satele moca / interne / barbari in procent mare . atata timp cat pentru recrutari si alte mici chestii pot folosi scripturile in mod legal pentru mine va fi ok jocul . cand / daca nu le voi mai putea folosi atunci ma voi gandi foarte bine daca mai are vreun sens sa continui sa investesc timp si bani in ceva virtual . dar ma bazez pe inventivitatea colegilor care vor gasi metode de a le putea folosi in continuare ;)
 

DeletedUser24788

se schimba prea mult acum 2 ani era mult mai tare erai mai "disperat" ca sa zic asa pt ca nu era chestia automata de interzicere atacurile primeai ban mai des...asteptai cu sufletul la gura raspuns la contestatie cu alte cuvinte erai mai cuprins de suspans acum prea multe "nou-ri" parerea mea e sa se introduca unele din acele setari DOAR pe L viitoare
 

DeletedUser

se schimba prea mult acum 2 ani era mult mai tare erai mai "disperat" ca sa zic asa pt ca nu era chestia automata de interzicere atacurile primeai ban mai des...asteptai cu sufletul la gura raspuns la contestatie cu alte cuvinte erai mai cuprins de suspans acum prea multe "nou-ri" parerea mea e sa se introduca unele din acele setari DOAR pe L viitoare

=)) asta e cel mai tare post... adica tie nu iti place jocul mai nou ca nu mai esti banat asa des? =)) super tareeeee, pe cuvant, rad cu lacrimi =))=))=))

on: toti am intrat si am inceput sa jucam pe niste setari... nu stiam pe atunci ce e aia flama pe paladin (poate nici ce e ala), ce e cu biserica, tabara, injumatatirea, cum e cu inimioare la grupe... pana mea, nu stiam nici macar un sfert din ce stie sa faca premiumu, habar n-aveam de scripturi, atacuri la secunda... dracu sa le pieptene... da' ne-a atas jocul si de-aia am ramas pe el. nu ma deranjeaza ca se baga chestii noi... singurul lucru care ma deranjeaza e ca mereu cand se anunta o noua versiune, sau o noua lume de joc, incepe serverul sa mearga din ce in ce mai execrabil. pentru un server apid si de calitate, cred ca toti am fi dispusi sa platim mai mult si schiar sa acceptam o grafica mai rudimentara.
 

DeletedUser24788

=)) asta e cel mai tare post... adica tie nu iti place jocul mai nou ca nu mai esti banat asa des? =)) super tareeeee, pe cuvant, rad cu lacrimi =))=))=))

on: toti am intrat si am inceput sa jucam pe niste setari... nu stiam pe atunci ce e aia flama pe paladin (poate nici ce e ala), ce e cu biserica, tabara, injumatatirea, cum e cu inimioare la grupe... pana mea, nu stiam nici macar un sfert din ce stie sa faca premiumu, habar n-aveam de scripturi, atacuri la secunda... dracu sa le pieptene... da' ne-a atas jocul si de-aia am ramas pe el. nu ma deranjeaza ca se baga chestii noi... singurul lucru care ma deranjeaza e ca mereu cand se anunta o noua versiune, sau o noua lume de joc, incepe serverul sa mearga din ce in ce mai execrabil. pentru un server apid si de calitate, cred ca toti am fi dispusi sa platim mai mult si schiar sa acceptam o grafica mai rudimentara.

da sincer imi placea mai mult inainte eram mai disperat sa ma deblocheze pt mine era ceva ce dadea farmec jocului dar noah acuma a devenit monotonie

PS: PARERILE NU SE DISCUTA
 

DeletedUser2821

In acest moment NU mai joc pe nicio lume , ultima am abandonat-o acum 1 luna ( cel mult !) si de atunci mai citesc forumul cand imi amintesc.

O sa vreau sa intru pe o viitoare lume , insa , daca o sa fie ca si pana acuma , cu inceputuri in care toti folosesc scriptul de farmat + un autoclicker si farmeaza jumatate de continent cu el , e cam nasol , mai merita oare sa ma ( ne , cei care sunt in aceeasi situatie cu mine - nu joaca momentan ) apuc de joc din nou ?

Pentru ce ? Prieteni pe joc nu am nevoie am destui in "RL" ca sa folosesc jargonul tribal si oricum am deja destui si pe joc , deci trebuie sa fie jocul , nu ? :)
Pai atunci sa vedem poate noua versiune o sa fie ceva maginific desi mi se pare o mare tampenie care doar ingreuneaza tot ce faceam pana acuma !

As fi preferat in loc de tampeniile alea sa implementeze care oricum sunt folosite sa incerce sa lucreze la " detectarea " auto-clickerelor , sa inceapa sa imbunatateasca securitatea jocurilor , sa faca un regulament mult mai strict care sa nu lase loc de atatea interpretari , sa pedepseasca tot ce nu e in limba romana si da , aici nu ma refer la engleza / franceza / latina sau ce limbi mai vreti voi , ma refer strict doar la masacrarea limbii romane !

Pe forum discutiile sa fie MODERATE nu INFUNDATE ( adica sa le inchizi gura la toti care scriu pe acel topic cu un warn general sau mai stiu eu ... ) .

Propun si discutii organizate la anumite ore pe anumite teme :) .

Adica se face un topic in care se anunta cand vor avea loc discutii si temele pe care se va discuta . Sa zicem ca tema e ... nu stiu , vremea(absurd dar e doar un exemplu!) . Fiecare sa isi dea cu parerea despre acest subiect frumos si argumentat sa se ajunga la niste idei comune si sa se distreze participantii , nu stiu , am auzit ca exista asa ceva si in realitate , organizat, cred ca intelegeti ce am vrut sa spun , daca nu , o sa mai explic odata , daca as stii cum se numeste as fi scris direct acel termen .
 

DeletedUser

Jocul "evolueaza" si in mare in directie buna.

Unele noutati sunt binevenite si sunt cerute de mult pe cand altele ca si super-premiumul si taberele militare sunt experimente, unele reusite altele mai putin.

Nu a devenit mai simplu sau mai complicat, pur si simplu s-au bagat adaptari pt ce este, conturi de milioane care acum 4 ani te omorau sa le intretii dar nici nu existau.

Ca acum 4-5 ani era singurul si "icoana" jocurilor online este un fapt, ca azi sunt cu sutele si multe jocuri mai aratoase sau de alt fel/stil e adevarat, de aici si numarul de jucatori mai redus, din pacate producatorii ignorand faptele tot vor sa scoata acelasi bani :(

Triburile ca joc a fost ce a fost(vezi mai sus), la ora actuala este unul din multele si din pacate o sa aiba si un sfarsit fiind imposibil sa faci altceva din el pt ca este intr-o "capacana" daca nu se schimba jucatorii noi sunt furati de alte jocuri, daca ajunge altceva decat e pierde jucatorii actuali.

Impotriva trisatului au facut regulile si sunt bune, pacat ca trisatul e intotdeauna cu un pas inaintea legii :p


Asa ca in principiu e bine cum e si il joc inca cu placere, dar de lumi noi nu ma mai apuc.
 

DeletedUser36881

In acest moment NU mai joc pe nicio lume , ultima am abandonat-o acum 1 luna ( cel mult !) si de atunci mai citesc forumul cand imi amintesc.

O sa vreau sa intru pe o viitoare lume , insa , daca o sa fie ca si pana acuma , cu inceputuri in care toti folosesc scriptul de farmat + un autoclicker si farmeaza jumatate de continent cu el , e cam nasol , mai merita oare sa ma ( ne , cei care sunt in aceeasi situatie cu mine - nu joaca momentan ) apuc de joc din nou ?

Pentru ce ? Prieteni pe joc nu am nevoie am destui in "RL" ca sa folosesc jargonul tribal si oricum am deja destui si pe joc , deci trebuie sa fie jocul , nu ? :)
Pai atunci sa vedem poate noua versiune o sa fie ceva maginific desi mi se pare o mare tampenie care doar ingreuneaza tot ce faceam pana acuma !

As fi preferat in loc de tampeniile alea sa implementeze care oricum sunt folosite sa incerce sa lucreze la " detectarea " auto-clickerelor , sa inceapa sa imbunatateasca securitatea jocurilor , sa faca un regulament mult mai strict care sa nu lase loc de atatea interpretari , sa pedepseasca tot ce nu e in limba romana si da , aici nu ma refer la engleza / franceza / latina sau ce limbi mai vreti voi , ma refer strict doar la masacrarea limbii romane !

Pe forum discutiile sa fie MODERATE nu INFUNDATE ( adica sa le inchizi gura la toti care scriu pe acel topic cu un warn general sau mai stiu eu ... ) .

Propun si discutii organizate la anumite ore pe anumite teme :) .

Adica se face un topic in care se anunta cand vor avea loc discutii si temele pe care se va discuta . Sa zicem ca tema e ... nu stiu , vremea(absurd dar e doar un exemplu!) . Fiecare sa isi dea cu parerea despre acest subiect frumos si argumentat sa se ajunga la niste idei comune si sa se distreze participantii , nu stiu , am auzit ca exista asa ceva si in realitate , organizat, cred ca intelegeti ce am vrut sa spun , daca nu , o sa mai explic odata , daca as stii cum se numeste as fi scris direct acel termen .

despre acest lucru am mai scris si eu aici http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=749675&postcount=173 dar autorul temei a avut grija sa inchida tema si sa o bage in arhiva

intradevar acest script de farmare trebuie interzis pentru ca la inceput de joc face un dezechilibru total si din cauza lui o gramada de incepatori abandoneaza jocul de la prima lume jucata , ginditiva cum se simte un nou venit cind vede ca indiferent de ce ar face nu are nicio sansa in fata celor care triseaza , sau cum a zis si michelle sa faceti ceva care sa detecteze autoclickul pentru ca multiconturile prin proxi nu cred ca se pot detecta vreodata
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Dragul meu, problema cu aceasta discutie este ca nu isi avea locul nici acolo, nici aici. Daca vrei sa faci o propunere fa o tema speciala, cere interzicerea scripturilor de farmat si gata. Nu ar fi singurul server unde este interzisa o astfel de automatizare, in fapt cel romanesc a ramas unul dintre cel mai permisiv in ce priveste scripturile. Lasati discutiile de genul jos cenzura, noi cerem numai putina ordine si dimpotriva, cere implicare nu inchidem teme.
 

DeletedUser38023

Nu multi dintre noi stim cum a fost acest joc acum aproape 4 ani sau cum a evoluat el pe parcurs, dar oricum era mult mai SIMPLU !
Nu putini observam cat de complicat a devenit : limitari automate de server, scripturi si automatizari fel de fel, tehnici cu denumiri complicate, strategii care mai mult sau mai putin legale si multe altele. Si ne pregatim de o alta schimbare :)
Ma refer insa la joc in general, pe toate serverele ... si modificarile suferite de acest joc pe parcurs (joc, grafica, reguli, CP, etc.) ... este util sa se schimbe atat de mult ? Sunt aceste schimbari menite sa creasca atractivitatea, sa combata plictiseala de a juca ?

Voi ce credeti, sunt utile aceste modificari, este bine sa se implementeze atat de des propunerile si ideile jucatorilor sau celor care gestioneaza/dezvolta jocul ? Tinde jocul sa devina prea comercial si orientat spre vanzarea de facilitati in defavoarea simplitatii si accesibilitatii sale ?

V-as ruga sa va abtineti de la comentarii rautacioase si inutile la adresa INNO, doresc sa discutam doar aspectele mentionate, in limita regulilor forumului.

Unele modificari le consider bune, unele nu..
Exemple de modificari benefice: construirea cladirilor din privire generala.
Exemple de modificari proaste: injumatatirea timpului de constructie, tabara militara,.........................................1234358623..................................., biserica..
 

DeletedUser7916

acum cativa ani buni cand am inceput si eu sa joc pe l5 pana pe la 1,3 milioane de pct nu mi`a trebuit cp si pot sa zic faptul ca ma descurcam de minune si cu atacurile organizate si cu apararea satelor ... nu stiu cati dintre voi mai stau acum cu maldare intregi de foi in fata sa faca calcule sa isi noteze timpi si toate cele .... eu sincer duc dorul acelor timpuri ... in schimb acum orice noob care isi cumpara cp se bate cu pumnul in piept ca e zeu din cauza usurintei cu care joci atunci cand iti cumperi facilitatile . De aceea as putea spune ca jocul nu se mai inderapta spre o ascensiune din punct de vedere al experientei jucatorilor ci dimpotriva ... apar tot mai multi noobi care atunci cand dai un atac sincronizat pe ei incep sa urle ca esti mana in mana cu adminii si alte tampenii...
din punctul meu de vedere adevaratii cunoscatori intr`ale jocului sunt cei care au pus mana pe foaie si pe pix calculand si facand sute si sute de simulari ...
bineinteles cei de la INNO au ca scop obtinerea unor castiguri cat mai mari astfel incat au implementat "facilitati" speciale pentru cei cu buget mai mare(ca si in viata de zi cu zi de altfel) cum ar fi : injumatatirea timpului de constuctie ... mai urmeaza sa iti mai poti cumpara sate si trupe pe baza pp si aia e ...
acest joc nu m`a atras din punct de vedere grafic niciodata ... obinuiam sa nu joc cu privire grafica asupra satului ci cu acea listuta tocmai din motivul graficii ... nu vad cum ar putea imbunatati acum activitatea sau plictiseala aceste upgrade`uri de grafica pe care le aduce versiunea 7...
din totdeauna s`a zis faptula ca regulile sunt facute pentru a fi incalcate ... de aceea parerea mea ar fi sa se adopte noi regului cu pedepse mult mai stricte pentru a combate non-fair-play`ul ...

dept concluzie multe din modificarile facute sunt inutile si nu fac decat sa ingreuneze serverele ...

o zi placuta in continuare !
 

DeletedUser24788

acum cativa ani buni cand am inceput si eu sa joc pe l5 pana pe la 1,3 milioane de pct nu mi`a trebuit cp si pot sa zic faptul ca ma descurcam de minune si cu atacurile organizate si cu apararea satelor ... nu stiu cati dintre voi mai stau acum cu maldare intregi de foi in fata sa faca calcule sa isi noteze timpi si toate cele .... eu sincer duc dorul acelor timpuri ... in schimb acum orice noob care isi cumpara cp se bate cu pumnul in piept ca e zeu din cauza usurintei cu care joci atunci cand iti cumperi facilitatile . De aceea as putea spune ca jocul nu se mai inderapta spre o ascensiune din punct de vedere al experientei jucatorilor ci dimpotriva ... apar tot mai multi noobi care atunci cand dai un atac sincronizat pe ei incep sa urle ca esti mana in mana cu adminii si alte tampenii...
din punctul meu de vedere adevaratii cunoscatori intr`ale jocului sunt cei care au pus mana pe foaie si pe pix calculand si facand sute si sute de simulari ...
bineinteles cei de la INNO au ca scop obtinerea unor castiguri cat mai mari astfel incat au implementat "facilitati" speciale pentru cei cu buget mai mare(ca si in viata de zi cu zi de altfel) cum ar fi : injumatatirea timpului de constuctie ... mai urmeaza sa iti mai poti cumpara sate si trupe pe baza pp si aia e ...
acest joc nu m`a atras din punct de vedere grafic niciodata ... obinuiam sa nu joc cu privire grafica asupra satului ci cu acea listuta tocmai din motivul graficii ... nu vad cum ar putea imbunatati acum activitatea sau plictiseala aceste upgrade`uri de grafica pe care le aduce versiunea 7...
din totdeauna s`a zis faptula ca regulile sunt facute pentru a fi incalcate ... de aceea parerea mea ar fi sa se adopte noi regului cu pedepse mult mai stricte pentru a combate non-fair-play`ul ...

dept concluzie multe din modificarile facute sunt inutile si nu fac decat sa ingreuneze serverele ...

o zi placuta in continuare !


sincer pentru acest post nu pot sa zic decat "JOS PALARIA"
 

DeletedUser5151

Nu multi dintre noi stim cum a fost acest joc acum aproape 4 ani sau cum a evoluat el pe parcurs, dar oricum era mult mai SIMPLU !
Nu putini observam cat de complicat a devenit : limitari automate de server, scripturi si automatizari fel de fel, tehnici cu denumiri complicate, strategii care mai mult sau mai putin legale si multe altele. Si ne pregatim de o alta schimbare :)
Ma refer insa la joc in general, pe toate serverele ... si modificarile suferite de acest joc pe parcurs (joc, grafica, reguli, CP, etc.) ... este util sa se schimbe atat de mult ? Sunt aceste schimbari menite sa creasca atractivitatea, sa combata plictiseala de a juca ?

Voi ce credeti, sunt utile aceste modificari, este bine sa se implementeze atat de des propunerile si ideile jucatorilor sau celor care gestioneaza/dezvolta jocul ? Tinde jocul sa devina prea comercial si orientat spre vanzarea de facilitati in defavoarea simplitatii si accesibilitatii sale ?

V-as ruga sa va abtineti de la comentarii rautacioase si inutile la adresa INNO, doresc sa discutam doar aspectele mentionate, in limita regulilor forumului.

Noi suntem subiectivi cand comentam astfel de afirmatii.

DAr se poate vedea foarte bine numarul de playeri ce s-au retras din joc (inclusiv acea diferenta de 200k conturi de pe pagina principala). Deci jocul se duce din rau in mai rau si in tot mai rau.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Lord Adex si Megara, ar trebui sa va mutati disputa etimologico-inutila in privat, parca aici se discuta totusi despre ce va fi, ce a fost, incotro...etc.

Postul lui webx, sincer m-a facut sa imi aduc aminte cu placere de vremurile bune ale acestui joc, recunoscandu-ma printre cei de acolo ( cu deosebirea ca in loc de hartii foloseam un excel :D ). La vremurile alea suntem constienti cu totii ca nu ne vom mai intoarce vreodata.

Spunea cineva mai sus de acel script de farm, da, total impotriva folosirii acestuia la inceput de lume...sa zicem 1-2 luni in functie de viteza ?
 

DeletedUser

In limba latina cuvantul "Quo?" se traduce in romana cu "incotro?"
Expresia "Quo vadis?" inseamna doar ceea ce a spus Megara si anume "unde mergi?" sau "incotro mergi?" fiind folosit verbul a merge la persoana a doua singular in aceasta expresie. Qvo este o denaturare fara inteles, neexistand un asemnea cuvant in limba latina. ;)
Parerea mea in legatura cu viitorul jocului (banuiesc ca la asta se refera aceasta tema) este ca intrucat in ultima vreme s-au facut angajari masive la firma producatoare, acesti oameni trebuie sa munceasca ceva si pe langa faptul ca promoveaza jocuri noi, sau cumpara licentele unor jocuri care apartin altor companii, doresc sa imbunatateasca calitatea jocurilor prin care au supravietuit si care pana acum le-au adus succes.
Sunt constienti de faptul ca viitorul le impune sa se orienteze spre jocuri cu grafica 3d, mai atractive pentru ochiul privitorului si jucatorului de maine, insa nu doresc inca sa renunte la jocul care i-a consacrat pe piata jocurilor de browser.
Este bine sa se faca schimbari dese? Eu cred ca e bine, astfel nu devine totul o rutina, rutina apoi se transforma in plictiseala, iar scopul unui joc este tocmai acela de a inlatura plictiseala.
Modul in care se produc aceste schimbari este cheia succesului sau insuccesului de care se va bucura in continuare acest joc.
 

DeletedUser3919

Lord Adex si Megara, ar trebui sa va mutati disputa etimologico-inutila in privat, parca aici se discuta totusi despre ce va fi, ce a fost, incotro...etc.
N-are farmec :D
Asa cum ti-am zis in privat, a sters mesajele cu toate ca in primul raspunsesem si la subiect iar ale lui nu au fost la subiect (inclusiv al doilea pe care s-a grabit sa si-l stearga... dar am printsreen-ul).
E previzibil... sterge orice nu ii convine si are impresia ca ii atinge imaginea. Numai ca nu realizeaza ca imaginea si-o face singur si singur si-o sifoneaza. :D


Si fiindca thread-ul asta se vrea a fi unul "incotro mergem sau incotro de indreptam?"... asa cum schimbarile au facut sa piara cheful de joc, tot asa si atitudinea adminilor si a moderatorilor a facut si ne face sa ne piara cheful si distractia. Exemplu avem chiar pe thread-ul acesta.

Dar asa cum se stie, lozinca este "pleaca unii si vin alti fraieri". Nu se vrea calitate ci doar cantitate.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Mesajele nu sunt sterse, cautam o tema unde sa le dezbatem, dar ce rost mai are. Oricum vad ca dorinta ta este de a provoca animozitati in continuare, nicidecum de a respecta vreo regula pe acest forum. Si, in mimarea mea, te invit la o pauza si distanta de locul asta care oricum iti provoaca numai neplaceri.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Ar fi interesant un sondaj de opinie, sa vedem care sunt fanii jocului "old school" , si fanii celui din prezent ... simplificat si plictisitor . Intri pe cont , dai 2-3 click-uri prin scripturi si ai terminat.
 

DeletedUser2821

Spunea cineva mai sus de acel script de farm, da, total impotriva folosirii acestuia la inceput de lume...sa zicem 1-2 luni in functie de viteza ?

Da .

Tu esti admin deci ai un cuvant " in plus " de zis , ai putea incerca sa vorbesti si cu restul si poate odata o sa fie interzis si sanctionat drastic.

Pai cati mai sunt care sa joace inca din perioada veche , putini , in comparatie cu cei care joaca din 2009/2010 , deci e clar care ar fi rezultatul poll-ului .
 
Sus