Primul Razboi Mondial!!!

  • Autor subiect invicibilul
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

:D:D:D:D ce amuzant esti.pai de unde mi-ai sti tu realizarile, tu care nu ai avut niciuna, stimabile danvera.

Nu am timp acum si nici dispozitia necesara sa-ti fac un scurt rezumat al evolutiei tale in RF si diferenta dintre noi doi. Dar promit ca am s-o fac, oricum de retinut stimabile e ca esti jucator slab, de centru hartii si cu gura mare!
 

DeletedUser

Nu am timp acum si nici dispozitia necesara sa-ti fac un scurt rezumat al evolutiei tale in RF si diferenta dintre noi doi. Dar promit ca am s-o fac, oricum de retinut stimabile e ca esti jucator slab, de centru hartii si cu gura mare!

Acum vorbeste ciuda, ura sau invidia din tine?
Am sa iti spun eu care e diferenta intre noi doi, pe cand tu erai in granita cu IMMO si urlai dupa sprijin impreuna cu amicii tai facand acorduri cu dusmani cum sa vinzi 7000 de sate pe cateva ferme de sprijin, eu intorceam rezultatele razboiului cu ZARG, apoi cand v-ati vazut incapabili de a sustine o granita v-ati luat catrafusele cu totii,mai ales tu care ai dat stergere,asa ca nu imi vorbi tu mie de calitatile mele de jucator si de moralitate,maestre. Apoi m-am ocupat tot eu de granita cu IMMO pe care voi v-ati gasit in incapacitatea de a o conduce,si pierderile au fost cele mai mici de pe acea granita si din istoria RF si din cea G-S-K.

Da sunt un jucator de mijlocul hartii,dar mijlocul hartii e de mai bine de 7 luni granita,asta ai uitat sa observi,granita in care nici tu si nici cei pe care ii invoci nu m-au doborat. Asa ca maestre Danvera, nu trebuie sa imi explici tu cine sunt si nici cum sunt.Am rezistat razboiului cu ZARG, am rezistat razboiului cu Familia G-E iar acum sunt membru al Familiei IMMO, deci cine ar trebui sa ma invinga?

Si sa nu uitam,eu sunt pe harta cu userul initial, pe cand tu.... Si altii pe care ii invoci...

Si ar trebui sa sti ca calitatile unui jucator de triburile nu se regasesc doar in innobilatul catorva sate inamice cu care te lauzi tu.;)

Bafta maestre Danvera.
 

DeletedUser

naercis : Te-ai ocupat de granita cu IMMO? Cand? Nu-mi aduc aminte! De fapt stai... ca parca stiu ceva ai luat tot sprijinul din k51;k52 si l-ai dus in granita cu zarg! Stii de ce a renuntat danvera si traianuss? Pentru ca am cerut 3 k-uri sa fie rezervate razboiului cu IMMO si cand am luat la verificari playeri de acolo aveau tot sprijinul trimis pe granita cu zarg.... Apoi cand intr-un final au retras a tradat poda si a adus IMMO in k51,k52! Plus certurile din trib si inconstienta unora...!

Poda: Nu mai pot de frica.... :) De aia am luat (si voi mai lua) sitere care sunt atacate de IMMO. De aia cand preiau un siter atacat de IMMO sau Noobs supun ca sunt cont, (intreaba-l pe gykanes sau pisica13)...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Si ar trebui sa sti ca calitatile unui jucator de triburile nu se regasesc doar in innobilatul catorva sate inamice cu care te lauzi tu.;)


.

nu ..in alea pierdute la dani33 .. si la altele

:D

fiecare are cresteri si descresteri...
 

DeletedUser

naercis : Te-ai ocupat de granita cu IMMO? Cand? Nu-mi aduc aminte!
Mda, se pare ca uiti destul de repede, desi sunt convins ca ti-am mai zis pe aici cand, si daca nu ma insel sti foarte bine cand... sau a, poate nu iti mai amintesti ca erai in perioada accea in care nu stiai daca mai revi, sau atunci tot tu te ocupai de granita.Sebi, am impresia ca uiti de la mana pana la gura ce zici. Parca ai zis ca nu aveai abilitati de conducator, si sa sti ca m-am bucurat cand ai zis asta pentru ca nu numai ca nu aveai, dar ai fost si "bata" la asta.A organiza 2-3 atacuri razlete cu 2-3 colegi nu inseamna ca esti conducator.Iar daca ai ales sa iti ridici in slavi contul nu mai trebuia sa iei functie de conducere.

Da maestre, m-am ocupat, in ultima perioada RF cand voi erati in abandon deja, si tu si Traianuss, si sitterele voastre, destul de multe, vreo 5 (danvig, motorolav360, Redbelly si cine mai era), si Danvera, care a dat stergere.Cine crezi tu maestre ca a impulsionat acei blamati pe care ii invinovatesti ca au sustinut razboiul cu ZARG sa revina din sud, de pe K83 pe K52-53?Te pomenesti ca nimeni, sau tu? Nu dragule, eu, eu am avut grija sa se faca impartirea pe K-uri (pentru ca la dimensiunea RF doar asa se putea conduce,forma de organizare care a functionat cateva luni), eu am avut grija ca in acel timp fiecare jucator de pe granita (K40,41,52,53) sa primeasca cateva ferme de sprijin, si nu doar "unii" cum cereati voi, eu am avut grija sa se gaseasca si sa se calculeze satele de tranzit pentru colegii care se mutau din sudul indepartat (si astea se vad si acum pe harta smechere, asa ca nu ma poti contrazice), si eu am avut nopti nedormite ca pierderile sitterelor voastre sa fie cat mai mici pana satele sa ajunga in posesia jucatorilor din tribul nostru (respectiv impartirea satelor lui REDBELLY si TRAIANUSS), aici sa nu mai vorbim de Danvera, care a zis ca el nu poate sa faca asa o onoare tribului sa lase satele si a dat stergere "sa lupte pentru ele cine le vrea" (ha maestrilor, ma pricep sa va descriu?astia sunteti, nu va mai dati grandomani si vedete).

De fapt stai... ca parca stiu ceva ai luat tot sprijinul din k51;k52 si l-ai dus in granita cu zarg! Stii de ce a renuntat danvera si traianuss? Pentru ca am cerut 3 k-uri sa fie rezervate razboiului cu IMMO si cand am luat la verificari playeri de acolo aveau tot sprijinul trimis pe granita cu zarg.... Apoi cand intr-un final au retras a tradat poda si a adus IMMO in k51,k52! Plus certurile din trib si inconstienta unora...!

Ce iti amintesti mai maestre?Bineinteles ca toti avea sprijin trimis in Sud, pentru ca era singurul razboi de care se ocupa cineva, si anume eu, cel care le trimiteam mesaje, stateam de vorba cu ei, le explicam ce trebuie sa trimita, cui si unde.Deaceea aveau sprijin trimis, nu ceream in calitate de lider, cum faceai tu sa mi se blindeze satele, fara sa imi dau interesul pentru altii, sau macar pentru mine. Si nu uita, GW purta razboi cu IMMO, WRATH cu ZARG, bineinteles ca pe K50-51,61-62 gaseai trupele trimise pe granita ZARG pentru ca a acolo se afla vechiul WRATH si majoritatea erau indrumati de mine inca demult inainte de a sti tu cum se fac lucrurile in granita cu ZARG.Asa ca ciocul mic te rog (si nu e o jignire). Ti-am dat acordul sa retragi sprijinul, aveai la dispozitie 3-4 K-uri, adica undeva la 7-8000 de ferme, ce ai fi vrut maestre, sa ti le si trimit eu inapoi? Si bineinteles ca nu vezi ca aveati pe vremea aceea jumatate de K granita cu IMMO, iar eu aveam in grija o granita de 4 K-uri cu ZARG, nu ti se pare logic sa fi dispus de mai mult sprijin?Dar e vina mea si ca tu ai dormit si eu imi bateam capul sa organizez apararea unor colegi, nu?

Eu va stiu cine sunteti, si tu si Traianuss si Danvera.Bineinteles ca m-am opus sa vindeti 7000 de sate gratuit ZARG doar ca sa va fie aliati si sa va dea sa papati cateva ferme de aparare dupa care tanjeati.Bineinteles ca m-am opus cand 80% din membri tribului au votat ca NU doresc incetarea razboiului cu ZARG.Bineinteles ca nu am fist deacord sa imi vand tribul pe promisiuni.

Si ma rog de ce maestrilor Sebi si Danvera sa fiu penibil si ridicol?Ca am curajul sa va zic realitatea cum a fost si nu sa va injur de fiecare data cand va vad pentru cele facute?

Precizez ca totul a mers prost in WRATH, RF si =1= din cauza maestrului Hades, cel care oprea orice era productiv sa nu scape din mana puterea, la fel cum a distrus si =1= cand a vazut ca a pierdut-o.Daca se mergea pe un plan bun se puteau obtine rezultate si acolo.

ZANZI, da asa e am pierdut satele acelea catre dani33, poate este cea mai mare pierdere a mea.Oricare avem cresteri si descresteri, atat ca pe mine descresterile m-au ambitionat, si aproape ca mi-au triplat contul.Asa ca la mai multe!
 

DeletedUser

Naercis, sa-mi spui daca te-a contactat vreo editura sa-ti publice romanul....


PS
Vreau si drepturi de autor!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Naercis, sa-mi spui daca te-a contactat vreo editura sa-ti publice romanul....


PS
Vreau si drepturi de autor!

Daca ma v-a contacta vreo editura am sa te anunt, si fi sigur ca la experientele cumulate pe triburile.ro in aproape 2 ani s-a strans de o carticica de mana, ar fi o idee.

Ma bucur ca ai bunul simt sa nu contrazici nimic din ce am zis, pentru ca totul e adevarat.Bravo sebi, respect pentru asta.In rest, poate avem sansa sa ne intalnim pe harta, acum ca stim cu totii ca ai un cont pe undeva prin sud.

ZANZI: am si eu cunostinte pe la publicatii, din cate stiu taxele au crescut foarte mult, si pe langa asta se si plateste retroactiv pe vreo 5 ani... asa ca pentru partea sa Sebi isi va plati singur contributiile.:D
 

DeletedUser3192

DDA ...cu noile impozitari la zi :D:D

zanzi: voi ati luat la voi pe hades, leguma si altii... noi am luat la noi pe naercis si trupa lui: deocamdata miscarea voastra sa dovedit un fiasco total: ati distrus singurul trib care ne mai tinea in loc cat de cat... sincer eu cred ca miscarea noastra se va dovedii un plus pentru IMMO si aliatii lui.
Motive: naercis are un dinte impotriva voastra si de aceea va face orice pentru a va scoate de pe harta :p:p:p
 

DeletedUser3192

Side 1:
Tribes: IMMO
Side 2:
Tribes: G~S~K

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,891
Tabăra 2: 1,813
Diferență: 1,078

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 530
Tabăra 2: 12
Diferență: 518

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 29,296,645
Tabăra 2: 16,555,609
Diferență: 12,741,036

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 5,402,229
Tabăra 2: 128,669
Diferență: 5,273,560

chart


Side 1:
Tribes: noobs
Side 2:
Tribes: G~S~K

Timeframe: Luna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 418
Tabăra 2: 21
Diferență: 397

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4,345,811
Tabăra 2: 215,945
Diferență: 4,129,866

chart
 

DeletedUser38239

Side 1:
Tribes: VM-EC
Side 2:
Tribes: G~E


Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 761
Tabăra 2: 795
Diferență: 34

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 209
Tabăra 2: 92
Diferență: 117

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 7,727,243
Tabăra 2: 7,860,978
Diferență: 133,735

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,029,279
Tabăra 2: 874,269
Diferență: 1,155,010

chart
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38239

Side 1:
Tribes: VM-EC, IMMO, noobs
Side 2:
Tribes: G~E, G~S~K, G~A


Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 1,806
Tabăra 2: 1,402
Diferență: 404

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 458
Tabăra 2: 95
Diferență: 363

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 18,283,235
Tabăra 2: 13,005,829
Diferență: 5,277,406

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4,531,455
Tabăra 2: 903,442
Diferență: 3,628,013

chart
 

DeletedUser3192

Side 1:
Tribes: IMMO
Side 2:
Tribes: G~S~K, INF

Timeframe: 20/11/2010 19:00:00la15/12/2010 22:50:39

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,299
Tabăra 2: 1,624
Diferență: 675

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 640
Tabăra 2: 21
Diferență: 619

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 23,086,836
Tabăra 2: 14,251,516
Diferență: 8,835,320

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 6,334,096
Tabăra 2: 205,504
Diferență: 6,128,592

chart
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Side 1:
Tribes: VM-EC
Side 2:
Tribes: G~E, G~A

Timeframe: 20/11/2010 19:00:00la15/12/2010 23:05:14

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,463
Tabăra 2: 3,138
Diferență: 675

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 640
Tabăra 2: 277
Diferență: 363

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 24,740,002
Tabăra 2: 29,164,347
Diferență: 4,424,345

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 6,277,362
Tabăra 2: 2,753,207
Diferență: 3,524,155

chart


A se observa diferenta,ca va bateti cu jucatori care nu exista
 

DeletedUser3192

A se observa diferenta,ca va bateti cu jucatori care nu exista

In primul rand felicitari!
In al doilea rand care este vina noastra ca sunt acestia inexistenti? Aaaa...uitasem... noi suntem vinovati pentru ca din cauza miilor de fulluri pe care le trimitem periodic pe ei isi aduc aminte ca mai au o viata reala!
Si DA : G~S~K este un trib invins si momentan este doar un mare tampon intre GE si IMMO-nu mai au nici un fel de aparare , mult prea putine atacuri dau, nici un fel de strategie , etc....dar si pentru asta tot noi suntem VINOVATI!
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
In primul rand felicitari!
In al doilea rand care este vina noastra ca sunt acestia inexistenti? Aaaa...uitasem... noi suntem vinovati pentru ca din cauza miilor de fulluri pe care le trimitem periodic pe ei isi aduc aminte ca mai au o viata reala!
Si DA : G~S~K este un trib invins si momentan este doar un mare tampon intre GE si IMMO-nu mai au nici un fel de aparare , mult prea putine atacuri dau, nici un fel de strategie , etc....dar si pentru asta tot noi suntem VINOVATI!

n-am facut nici o afirmatie ofensatoare,nu v-am acuzat ca voi ati fi vinovati,doar am vrut sa "justific" diferenta.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus