Razboaiele micilor nebuni

DeletedUser

Mai baiatule, tu chiar nu ai nici cea mai vaga idee cu cine vorbesti. Contul acela al meu de 2-3 sate, este zero mai baiatule draga. Conturi duble nu am avut, poate septagonale, crezi ca mai stiu?(gluma ironica). Nobili ai trimis cu full-uri si intercalati si dupa curatire. Ai trimis si trenulete asa ca sterge-ti muci de la nas si nu te mai da zmeu. Uite, facem asa, cand ma voi decide sa plec de tot de pe L5 am sa-ti spun in mare pe unde ne-am razboit.
 

DeletedUser

buna idee :D sa stii ca si eu vreau sa stiu daca ne-am razboit, noi doi. sunt sigur ca ti-am luat cateva sate,e ca ?
 

DeletedUser16415

Mai baiatule, tu chiar nu ai nici cea mai vaga idee cu cine vorbesti. Contul acela al meu de 2-3 sate, este zero mai baiatule draga. Conturi duble nu am avut, poate septagonale, crezi ca mai stiu?(gluma ironica). Nobili ai trimis cu full-uri si intercalati si dupa curatire. Ai trimis si trenulete asa ca sterge-ti muci de la nas si nu te mai da zmeu. Uite, facem asa, cand ma voi decide sa plec de tot de pe L5 am sa-ti spun in mare pe unde ne-am razboit.

cand vei avea si tu cont atunci sa ai pretenti de valoare ma pana atunci esti doar un basa , copil din flori al rugzilei . dute si joacate cu calutu in nisip ca acolo este de tine .

PS: dupa razboi multi viteji se arata.

PPS: mie mi-ar fi rusine ma sa mai comentati dupa ce nu ati fost instare de nimik in 15 luni de zile. 9 luni nici nu ati avut curaj sa ma atacati. nici cu conturi duble, defensiva de pe conturile lui rugazila si din magic nici cu sitere zi si noapte nu ati fost capaibili sa ne conduceti sau sa faceti ceva . PAPAAAA!!! :D


1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mie mi-ar fi rusine sa mai scot vreun cuvant[in cazul asta,sa tastez vreunul].Pastreaza-ti etichetele pentru persoanele pe care chiar le cunosti,Legend,ca de atacuri ieftine si total nefondate la persoana mi s-a acrit.Astept de 2 ani si jumatate ceva mai inteligent din partea unora dintre voi,insa degeaba.
 

DeletedUser

Da Flex mi-ai luat, 2 daca nu ma insel. Remus a luat nitel mai multe :p dar nu conteaza. Un alt Basa? Baiatule tu nu ai fi in stare sa fii nici 2% din ce a fost si este Bogdan asa ca te rog sa ma scutesti de inutilitatile si imbecilitatile tale. Cat despre cont, eu spun sa-ti tii gura si sa nu uiti unde-ti este locul prietene, ca sunt convins ca nu am mancat din aceasi farfurie sa-ti permiti sa ma iei la intrebari. Si pt faza cu Ruga, esti un mare bou (nimic nou aici), femeia aia are mai multa demnitate si obraz decat vei avea tu vreodata. In caz ca-ti scapa si nu esti capabil sa citesti, aveam acelasi stil si in timpul altercatilor. M-am saturat sa mai conversez pe astfel de teme, gen " nu ati facut, nu ati dres". Totul a fost demonstrat, daca esti chior si prost gramada si nu-ti poti da seama, iti recomand sa te sinucizi si sa ma scutesti de prostiile tale. Hai pa, du-te singur, pana te chem eu inapoi.


1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

PPS: mie mi-ar fi rusine ma sa mai comentati dupa ce nu ati fost instare de nimik in 15 luni de zile. 9 luni nici nu ati avut curaj sa ma atacati. nici cu conturi duble, defensiva de pe conturile lui rugazila si din magic nici cu sitere zi si noapte nu ati fost capaibili sa ne conduceti sau sa faceti ceva . PAPAAAA!!! :D

legend, scuza-mi interventia insa afirmatiile tale privind sprijinul din magic catre crazy sunt un pic eronate.
nu am ajutat crazy mai mult decat pe w3st.
exceptie scurta vacanta a lui bogdanbasa in magic pentru a se reface si inlocuirea sprijnului de un cont crazy pe care-l innobila magicul nu am sustinut crazy.
stiu ca se zice ca i-am ajutat la greu si se uita cat am ajutat adversarii crazy si de aceea poate ca ar fi timpul sa o lamurim.
da, sunt prietena cu jucatori crazy, pariez pe crazy in continuare, mi-am aratat mereu pe fata afinitatea fata de acest trib insa ajutorul efectiv pe care l-am dat a fost minor.
spre deosebire de ajutorul primit de ceilalti de la magic.
daca nu stiai iti zic eu acum: contul diaralex care pierdea sate la greu a fost luat in magic si s-au oprit atacurile, contul all4u cand s-au lasat florina si aikon era ca si papat, l-am luat in magic si nu s-a mai dat niciun atac pe el, contul rambo08, cand ati vrut sa-l innobilati in liniste, l-am luat in magic si l-ati innobilat.
daca fac un efort de memorie mai gasesc si alte exemple.
si la toate astea, nelu doar a strans din dinti si a oftat, nu mi-a zis nimic si nici n-a facut parada pe forum cat ajutor primiti voi de la altii in lupta cu ei.

este nedrept sa le tot aruncati in fata ca au fost sustinuti si ca de aia nu ati reusit sa-i invingeti.
de ce nu puteti fi realisti si sa recunoasteti ca intr-adevar sunt buni? de ce nu puteti recunoaste valoarea chiar daca sunt adversari? nu-i o rusine sa zici adversarului "da mai, esti bun, jos palaria"
n-am sa pot intelege vreodata de ce.

scuzele mele legend, nu m-am bagat pana acum in razboaiele voastre doar am citit discutiile dar zau daca mai pot rabda.
 

DeletedUser29650

Anonimus dupa felul in care raspunzi la mesajele lui Legend demonstrezi ca nici cu tine nu a fost natura foarte darnica.
Pacat
 

DeletedUser14300

[...] contul all4u cand s-au lasat florina si aikon era ca si papat, l-am luat in magic si nu s-a mai dat niciun atac pe el, [...]

(aviz adminilor...nu e vorba de multicont ca doar intra cu proxy:D:D:D)

am o teribila senzatie de deja vu...voi nu?
 

DeletedUser

Subscriu Daniela, habar nu am ce voiai sa spui.

@Pavone - ma bucur ca ai intervenit, astfel discutiile interminabile cu sprijinul ce-l "primea" Crazy de peste tot inclusiv de pe alte lumi, teleportat, se vor opri, cred si sper. Aviz prietenilor nostri din trecut, cat timp au fost jucatori Crazy activi, ati luat pe Dumnezeu de mana, ca sate mai greu. A fost necesar sa se lase 80% din trib de joc, ca sa apucati sa luati sate pe banda si alea luate in hal si chip, ca la unele atacuri stateam si radeam singur in sinea mea de mirifici jucatori care ataca precum cei de la gradinita. Nu dau nume, ca nu mai vad rostul. Stima mea ramane in continuare pt un singur jucator, anume ...

@Grimer - mai bine considerat limitat, decat cu justa furie neexprimata. Face rau per total sa nu-ti exprimi sentimentele, ori cele 2 mustrari primite pana acum au meritat din plin si le-am meritat din plin :D

@legend - pt tine taica, nimic in plus de acum inainte, te las in superioritatea ta, cu totul.
 

DeletedUser16415

pavone:
- am zis eu vreodata cu magic nu ne-a ajutat? crezi ca voi nega asta vreodata? dar adumi aminte ce presupune familie si ce presupune PNA ce comporment trebuie sa ai fata de cele doua. (si nu cred ca iti cunosti toti jucatori ;) e prea greu intr-un trib asa de mare)
- pentru "rusinea" ce ne-au strigat-o 2 saptamani si inceperea acestui razboi merita sa ma comport cu ei asa :D iar daca erau buni trebuia sa ne domine clar nu sa fie dominati clar, mai ales ca initial rupeau la greu in granita fiind conturi lasate in paragina si apoi am intors roata in doar cateva luni.

lorin:
- cine te plateste sa fi ajutor de bagator de seama pe topicurile astea?
PS: normal ca nu ne-am tras de sireturi de aia ma comport cu tine ca un nimic ce esti :D
 

DeletedUser

legend, evident ca familia presupune mai multe decat un pna, nu neg asta.
insa, pna-ul cu crazy functiona ca si o alianta, am lasat doar la stadiul de pna din cauza faptului ca era aiurea ca noi sa fim aliati cu dusmanii familiei noastre.
teoretic era pna dar practic functiona ca o alianta.
familia, aliantele, pna-urile se fac avand in vedere anumite criterii si daca stai bine sa te uiti pe lumea 5 nu prea se regasesc.
iar prietenia intre jucatori este mai presus de trib, diplomatii, granite.

am recunoscut mereu ca voi ajuta un prieten indiferent de tribul in care este si impotriva cui il ajut.
si sunt multi care fac asa dar nu recunosc public ca sa nu aiba probleme.
daca as da nume ar iesi razboi civil in mai toate triburile :)))

esti un jucator bun legend insa si crazy au avut jucatori buni. si oricum, la acest nivel al jocului nu prea mai conteaza cine-i bun sau nu, ci cine are timp de joc si cine nu.
castiga ala care este mai activ.
si nici nu poti compara forta de atac/aparare a unui trib mic cu unul mare.

eu, privind din afara, am vazut un razboi frumos intre voi si crazy, chiar unul dintre cele mai frumoase ale lumii 5.
meritati felicitari si unii si altii, si meritati sa va apreciati unii pe altii si nu sa va aruncati tot felul de vorbe.
 

DeletedUser

am recunoscut-o intotdeauna, r-3-b au fost cel mai organizat trib cu care am luptat pe intreaga perioada cat crazy a jucat pe 5. pacat de oamenii care il strica. si parca imi pare rau ca de acum se vor strica singuri. pentru ei ca si trib jocul s-a terminat in ziua in care noi ne-am oprit.
 

DeletedUser16415

am recunoscut-o intotdeauna, r-3-b au fost cel mai organizat trib cu care am luptat pe intreaga perioada cat crazy a jucat pe 5. pacat de oamenii care il strica. si parca imi pare rau ca de acum se vor strica singuri. pentru ei ca si trib jocul s-a terminat in ziua in care noi ne-am oprit.

la aceste lucruri trebuie sa-ti raspuns, sper , sincer, sa nu te dernajez cu nimic in raspunsul meu si sa fie pe cat de diplomatic si corect posibil:
- R-E-B a fost creat cu un sigur scop din mai multe motive.
- motive nu conteaza. scopul a fost clar: eliminarea CRAZY
- consider ca ne-am atins obiectivele si consider ca acestea au fost:
- atragerea atentiei asupra r-3-b a razboiului de pe granita de nord ( obiective realizat partial si definitivat in momentul acordului de PNA dintre 3-sla si CRAZY)
- destramarea crazy (obiectiv realizat cu ajutorul wanted, crazy nu mai exista)
- eliminarea conturilor crazy (obiectiv in desfasurare)

probabil ca r-e-b se va desfinta , probabil ca va continua, aceste lucruri nu depind de mine ci de 3-sla, wanted si binenteles de cel care a muncit cel mai mult dintre noi si anume Illustrious.

cu acestea inchei orice discutie r-3-b - crazy. Va doresc la toti mult succes in viata reala. Si sper sa ne vedem peste ani si sa radem impreuna la o bere in amintirea clipelor trecute!

PS: orice mascarici gen lorin sunt bineveniti sa ma adauge si pe skype ca sa pot sa-mi bate joc de ei oricand am chef, ador asta si nu o pot realiza fara ei.

PPS: "ISTORIA ESTE SCRISA DE CEI VICTORIOSI!" ;) (nu drepti, nu corecti, nu buni, nu activi, nu NIMIC ! doar victoriosi)
 

DeletedUser

Lorin nu foloseste skype , deci .. n-ai noroc :D dar daca vrei sa faci misto de cineva , poti incerca sa faci misto de mine .. si eu de tine,si mihaela tot de tine,si tot asa :)))
 
Sus