Discutii despre interviuri

DeletedUser5970

Data Eveniment
07.04.
08:46 Tribul =GTC= şi-a retras oferta de pace.
07.04.
08:46 =GTC= a propus tribului pacea.


:eek:
 

DeletedUser

deci pe contul spionului s-a incurcat in tastatura si cutii? ca nu mai inteleg:)
 

DeletedUser

Dupa calcule matematice extenuante, aplicare de formule nemaintalnite si extragere de radacini din cosinusuri si paduri, am gasit vinovatul:Elodia, cat as fi fost de tentat sa spun, nu este, in schim, este Ramo...numai ea face manevre printre triburile noastre, iar manevra aceasta face parte din arsenalul ei de arme care ne arunca pe forumul extern. Bravo Ramo, maine ne esti datoare cu cafeaua de dimineata.
 

DeletedUser

valoarea membrilor a facut ca acest trib sa fie invingatorul absolut din punct de vedere moral al lumii 4...

Penibil sa faci astfel de declaratii, arata lipsa de maturitate si modul in care unii oameni, chiar si mai invarsta, pot fi manipulati pe un amarat de joc. Master ca si GTC, ca si Armada, a folosit si se va folosi de tertipuri cat va putea (dovezi sunt gramada, trebuie doar sa deschizi ochii sa le vezi). Faptul ca majoritatea nu le cunosc dovedeste doar lipsa de informare a majoritatii care are impresia ca tribul ii urmeaza preferintele cand defapt orice trib merge in directia impusa de 1-2 oameni. In rest frumos, mi-a placut partea cu comunitatea insa si acolo ai o mica problema, comunitatea o vezi tu, scopul altora e altul si acei oameni decid nu comunitatea :), daca nu ar fi asa nu s-ar mai apela la circulare de pe conturi abandonate, minciuni formulate de conducere pentru a determina membrii sa atace si alte chestii de genul asta ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser37773

felicitari pentru interviuri:
cgal , colegilor Expurtucontabil si Nabu
credeam ca s-au oprit interviurile, dar ma bucur Ramo ca ai continuat!!!...sunt lucruri interesant de aflat de la destui jucatori ce joaca inca pe lumea 4

cgal
Penibil sa faci astfel de declaratii, arata lipsa de maturitate si modul in care unii oameni, chiar si mai invarsta, pot fi manipulati pe un amarat de joc

nu cred ca e corect ce spui, niciunul dintre noi nu suntem impartiali si obiectivi, e normal sa vedem tot ce e bun la noi in curte, iar Nabu e informat destul de bine ca sa-si formeze o pozitie corecta!
In Master chiar decide majoritate, poate ca pentru unii e greu de crezut-inteles asta...:p

cgal
circulare de pe conturi abandonate, minciuni formulate de conducere pentru a determina membrii sa atace si alte chestii de genul asta
aici te inseli, au fost exact date si nu pentru mobilizarea membrilor proprii....pentru cei care "citesc"...ups, sa nu mai "divulg" din "smecherii":p , desi stiu ca le cunosti foarte bine :D

in rest despre interviuri...citesc parca o usoara dezamagire la cgal, sau poate dezamagire e prea mult spus, "neimplinire" personala , legat de ce credeai ca o sa fie....?????

Expurtucontabil , in nota obisnuita, adica foarte frumos si interesant..Felicitari:)
Nabu, trebuie sa recunosc ca m-a surprins putin, nu ne cunoastem destul de bine si am schimbat putine impresii...prea putine constat acum dupa ce am citit interviul...Felicitari!:)
 

DeletedUser5970

Penibil sa faci astfel de declaratii, arata lipsa de maturitate si modul in care unii oameni, chiar si mai invarsta, pot fi manipulati pe un amarat de joc.

Penibil, e bine ca recunosti. E si normal sa te simti cu musca pe caciula cand vine vorba de ceva moral.
 

DeletedUser

Eu nu ma simt deloc cu musca pe caciula insa nu-mi place deloc propaganda asta "stupida" pe care o promovati ca sa va justificati situatia in care va aflati. De-a lungul timpului ati ratat cel putin 2-3 decizii majore pe care trebuia sa le luati pentru ca niciunul nu ati vrut sa va asumati acele decizii. Acum peste noapte s-au trezit toti sa conduca Masterul :), oameni care n-au nici o treaba cu Masterul se trezesc ei sa-si dea cu parerea cand au tacut ani dealungul si au inghitit tot ce li s-a bagat pe gat :)).

E foarte simplu track sa pun doar ultima circulara data de minunatul xenimus in care "minte" frumos ca sa va mobilizeze ... pff, come on, tu chiar crezi ce spui ? :). Gaby eu recunosc ca manipulez, uneori gresesc, uneori imi iese si obtin ceea ce vreau. Insa spre deosebire de tine eu imi asum deciziile, tu in trei ani de zile n-ai facut decat atmosfera, cand a venit vorba sa iei decizii te-ai facut ca ploua si ai bagat pe altii la inaintare. La ora actuala n-am de ce sa fiu dezamagit, incet incet ne revenim si continuam ca doar avem timp daca tot nu inchidem harta asta :).
 

DeletedUser5970

Chiar si cel mai mic jucator ca punctaj din trib are treaba cu tribul Master asa ca vorbesti prostii, am respectat de fiecare data trecutul jucatorilor, un trecut in care se implicau si faceau treaba si nimeni nu le-a reprosat nimic daca in prezent se chinuie sa ramana cu bulina verde.

De ce ai falsa impresie ca totul se rezuma in a multumi pe tine ? De ce ma pui pe mine in raport cu tine, de ce ii pui pe ceilalti in raport cu tine, cine esti tu pana la urma ca sa vii sa ne ti noua evidenta ? Pentru noi reprezinti doar un simplu jucator de pe harta, precum si ceilalti si doar atat, ca ai drepturi, ca manipulezi copii de gradinita si mai stiu eu ce... astea-s fantezii sau sf-uri din joc, pe care le lasi sa te invaluie cu un fals vual de forta, putere...

Am stiut sa-mi asum de fiecare data deciziile luate, bune sau rele, mi-am cerut si scuze in public cand a fost cazul dar n-am de ce sa-ti spun tie toate aceste lucruri, nu ma intereseaza ce parere ai tu despre noi dar nu mai informa gresit lumea de pe forum.

Cat despre conducerea Master, ca un exemplu plastic, in cazul in care ai urmarit pentru cateva zeci de minute ceva trasee de ciclism, ai vazut, omul care conduce grupul, cel care sta in fata, se lupta cu vantul pentru a le creea celorlalti putina aerodinamica, da ritmul grupului... dar dupa ce oboseste, ghici unde se pozitioneaza ? - exact ultimul in rand, lasand pe altii sa continue munca de echipa si cu timpul, o sa-i vina din nou randul... e vorba de compensare, e vorba de munca de echipa, e vorba de o buna gestionare a resurselor, a timpului liber, a energiei.

Dar tu nu vrei sa stii toate astea, tu vrei sa fi, tu, pe joc... si iti doresc succes.
 

DeletedUser

Povesti de adormit copii Gaby, nu tin la mine :). Nu sunteti cu nimic mai buni decat oricare altii iar afirmatii ca cele ale lui Mary Lou sau Nabu spun tot. Nimeni nu castiga un joc virtual, nici voi, nici noi, nici altii. Fiecare dintre noi si-a vazut de interesul propriu, voi sunteti doar prea slabi ca sa recunoasteti asta, unii dintre voi, iar asta va pune automat in spatele tuturor.

Eu nu informez gresit, spre diferenta de voi eu pot proba orice zic, tu doar poti sa o dai la intors sa nu pici de fraier in fata celorlalti :). Da stii cum e, nu-i frumos sa pui pe extern dovezi care nu-s din joc ca deah, se supara TT :D.
 

DeletedUser5970

D'asta nu adorm eu la 5 dimineata cand vin din club.. ca ma iei tu de fraier, ca ai mai multe sate..
 

DeletedUser

Las tu, nu-ti bate capul ca doare. Ramai tu "sempre superiore" :) si poate poate in timp vei intelege cate ceva. Noapte buna :).
 

Gugu Mugu

member
Scor reacție
0
Cristi, stii ce ma mir eu ?
Daca ai asemenea pareri despre conducerea Master, de ce Dumnezeu ai pastrat alianta cu noi atata vreme ?
Eu vad un singur fapt ce nu poate fi negat: "fraternizarea" voastra cu inamicul comun.Restul sunt speculatii si de o parte si de alta.La astea, probabil, avem si noi si voi dreptate, partial.Din pacate, ramane acel unic fapt clar si fara echivoc.
 

DeletedUser

Gugu, nu cred ca e nevoie sa-ti zic eu de cate ori a fost Master in pozitii nasoale pentru ca unii sau altii din conducere se credeau mari lideri ... incepand de la Q care si-o incasa la greu, continuand cu cont de conducere cedat la dusamani, certuri interne, despartiri de colegi care au jucat ani de zile impreuna. In tot acest timp am fost alturi de voi, am tras de fiecare data sa va reveniti, sa ramanem cat mai uniti pentru ca doar impreuna puteam domina un mamut ca Armada. Toate astea aveau ca scop unificarea familie. Si dupa aproape doi ani cu ce ne-am ales ? Zero actiuni comune, injuraturi din partea unora care n-au facut mai nimic dar stiu sa faca gura mare acum, sprijin pentru actiuni zero, recurtat in nord la greu, am trimis noi sprijin ca sa-i convingem pe unii sa treaca in Master ca sa inaintati pe granita, s-au facut recurtari care nu-si aveau rostul si cand trei oameni de la voi pleaca (nu comentez situatia ca niciunul n-aveti dreptate) incep amenintarile si alte prostii deastea din partea unui aliat care a stat in joc pentru ca noi toti ceilalti am tras sa ramana in joc. Cand pui toate astea la un loc si vezi ca minunatul aliat fuge doar dupa locul 1, ca se vede "Master forever" si "Sempre Superiore" incepi sa-ti regandesti planurile. Tine minte un singur lucru, puterea Masterului a fost faptul ca GTC le-a fost un aliat fidel atata timp, spre diferenta de Armada eu n-am incercat nici sa va destram nici sa va imbarlig, nici sa va convig de alte chestii. V-am lasat sa va desfasurati si am contribuit la faptul ca Master a ramas ca trib pana in ziua de azi. Am semnalat ca treaba nu merge ca trebuie schimbat ceva, daca cu voi nu se putea incercam si a doua varianta, ce vroiai sa stau sa nu fac nimic in timp ce unii de la voi nu-si vad lungul nasului ? Chestia cu fraternizatu nu tine, GTC a fost, este si va fi GTC dupa aceleasi principii cat timp joc eu.
 

DeletedUser37773

cgal oricum faptul e consumat, miscarile facute au influentat tot ce urmeaza pe aceasta lume...ne vedem fiecare de ce avem si asta a fost ultima mare "tradare" a diplomatiei!:p
e un lucru bun in toate asta, ai salvat unii jucatori buni si ai destramat "gigantul" armada, care numa gigant nu mai era......proiectul cistigator al lumii 4 s-a facut praf:D
de obicei functioneaza legea compensatiei , sigur ati pierdut pe alta parte...o sa vedeti in timp daca s-a meritat......
oricum e clar ...am ramas doar noi:D
 
Sus