Hai sa visam

DeletedUser16450

Pe valuri crude de trifoi mi-am scos dorul la plimbare. E-atat de verde primavara din ochii mei incat si Soarele a ingenuncheat stingher. Mai canta in surdina o albina care s-a indragostit nebuneste de aurul din parul meu si care, intr-un tarziu, a ingenuncheat si ea. Pe-un covor de flori de liliac pe care vantul mi le-a ascuns strengarste in parul despletit. Imi canta in urechi o muzica divina - vocea ta, si-atat de dulce mi se pare vocea incat pe buze mi-au rasarit stropi de miere. Mi-e gandul hoinar si-am plecat impreuna cu el, cu parul in vant, la tine. Sa-mi culegi cu buzele liliacul, sa-mi iubesti buzele, sa-mi saruti sufletul...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Era doar o alta zi, nimic, deosebit, nimic obisnuit. Doar o alta zi. Cu ochii spre soare, asteptam ceva, poate o sarutare.Am auzit un susur de ape.Era el, Dorul, iesise la plimbare pe o frunza de trifoi. Natura s-a luminat si a facut loc primaverii. Mi-am indreptat din nou privirea spre Soare.Ingenunchease stingher, si imi zambea.Omierla care ciripea a amutit. Te auzise. Prietenele mele,albinele, s-au retras rusinate. Buzele tale erau de mii de ori mai dulci decat mierea lor. Iasomia din parul tau m-a invaluit cu mireasma ei. Erai aici, facandu-mi ziua deosebita.Erai aici, doar pentru mine.
 

DeletedUser



Yana,te rog trage un ochi pe Regulament.
Stiu ca esti noua pe extern si sper sa nu mi-o iei in nume re rau!

In mesajele care cuprind expresii/poezii in alta limba, decat romana,va rog sa puneti si traducerea!

Folositi optiunea de editare pt a evita postarile consecutive!
 

DeletedUser16450



Yana,te rog trage un ochi pe Regulament.
Stiu ca esti noua pe extern si sper sa nu mi-o iei in nume re rau!

In mesajele care cuprind expresii/poezii in alta limba, decat romana,va rog sa puneti si traducerea!

Folositi optiunea de editare pt a evita postarile consecutive!

ok, am retinut
 

DeletedUser

E vina mea, Ramo, ne-am lasat furati de sirul sentimentelor revarsate cu atata generozitate. Iubeste-ne si tu, asa-i ca ne iubesti?
 

DeletedUser

Noaptea-ncetisor s-a lasat,
Si cand toata lumea s-a culcat
Eu te-astept sa vi, numai un minut macar
Dar nu vi, si te-astept in zadar.

Jocul de iubire a-nceput
Chiar din clipa cand te-am cunoscut
Te astept sa vi, numai un minut macar,
Dar nu vi, si te-astept in zadar.

Ma mai uit odata-n calea ta,
Nu esti tu,ci e altcineva,
Tu ma faci sa plang, sa suspin, iar si iar,
Dar nu vi, si te-astept in zadar.

Si totusi, sper sa vii...
 

DeletedUser

este exact melodia(si mesajul) pe care voisem eu sa-l dau inainte, dar ma razgandisem si voiam sa te invit acum sa o ascultam, mana de mana, simtindu-ti respiratia si bataile inimii.
 
Sus