L5- moral eliminat,cost taleri redusi

DeletedUser

pai ar trebui sa fie puse conditiile indelinite de celelalte lumi,nu vad de ce ar fi un secret.daca nu ne ascultati inseamna ca pur si simplu va bateti joc de noi cei care platim
 

DeletedUser19202

SERVUS,

Propunerea colegilor din L5 e foarte buna si binevenita.
Aceeasi propunere am facut-o si eu aici: http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=35754 si imediat mi s-a inchis topicul.
Observ ca aici iarasi s-a mutat topicul undeva unde e greu de "gasit" sau cei ce cauta din L5 ...poate se spera sa nu fie gasit..etc.
Parerea mea pur personala este ca pe L5 suntem prea "multi" jucatori activi, sau mai exact prea "multi" platitori de cont premium si normal ca nu este interes sa ne scada taleri...dar pentru mine e ilogic cu cat sunt mai ieftini cu atat lumea e mai activa plus ca scoaterea moralului e bine stiut din toate lumile ca va duce la o activitateape server foarte mare, mult mai mare decat cea prezenta...
Lumea sa fie inchisa este iara un impediment ca sa treci la celelalte de mai sus, deci stimati administratori ai jocului va rugam frumos tineti cont si de dorintele noastre daca doriti sa ne pastrati in continuare interesul legat de joc si sper ca apelarea la InnoGames nu e intotdeauna o solutie/ varianta, va rog sa aveti si voi atitudine, sau sa luati atitudine si veniti cu propuneri de acest gen intr-un mod anticipativ, nu inteleg cum lumile 7 si 8 sunt mai evoluate ca si L5 ce au ele si nu avem noi ca sa se indeplineasca conditiile?

Lume inchis = Votez DA
Dezactivare moral = Votez DA
Taleri redusi = Votez DA

Cu stima si respect
!

avand in vedere situatia hartii (dupa cum vezi e tribul cu cele mai multe sate de pe .ro probabil ) dar si viteza superioara lumii 5 eu cred ca e clar ca 7 este mai avansata (poate cea mai clara situatie de pe toate lumile singura care se compara e lumea 15 )

si tine cont ca acolo nici noi nu avem scos moralul sau lume inchisa iar talerii au fost redusi deabia acum vreo luna

asa ca sincer eu cred ca mai aveti de asteptat destul:D
 

DeletedUser

pai nu asa se pune problema...fiecare lume are caracteristicile ei dar regulile presupun ca sunt cam aceleasi pt taote lumile :). de aceea intreb adminii sa ne spuna conditiile ca daca nu,voi scrie direct la INNO poate de ei primesc un raspuns si ii pun sa si verifice L5.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19202

MDA nu stiu fiecare ce a inteles din ce s-a vorbit pana acum insa eu cred ca sunteti cu lumea 5 inca f departe de ce s-a cerut
parere personala..
 

DeletedUser

pai din cite am inteles s-au indeplinit unele conditii,adica se poate scoate moralul sau se pot reduce talerii,inchiderea lumii sigur nu se va face desi nu vad cine ar mai veni aici ca deja suntem departe.inscrieri mai fac doar cei care vor sa isi aduca conturi mici pe granite:)
 

DeletedUser

interesanta propunerea lui vmihai

Lume inchis = Votez DA
Dezactivare moral = Votez DA
Taleri redusi = Votez DA
 

DeletedUser

eu nu sunt de acord cu voi...

Inchiderea lumii : as vota DA... prea multi jucatori apar in peisaj tinand cont de nivelul avansat al hartii...

Dezactivare moral : ar aduce jocul la un nivel mult prea scazut de dificultate.... cei mici ar disparea rapid si sigur... unii "jucatori" (as fi vrut sa dau 2 exemple dar imi sunt colegi de trib asa ca ma abtin...) ar fi foarte incantati sa spulbere jucatori de 200.000 de puncte :))

Taleri Redusi : in opinia mea ne-am plictisi... cand e prea usor... cand un joc atinge un nivel de dificultate scazut.... cand ajungem sa avem 500 de nobili... vom da stergere rapid si sigur...
 

DeletedUser

Este normal sa fie multumiti si nemultumiti, din pacate nu pot fi aplicate astfel de masuri la toate lumile iar acest lucru nu depinde numai de TT ( Team Triburile ).
In functie de evolutia evenimentelor, probabil vor mai fi masuri de reducere pe anumite lumi.

dao naibii de treaba...la voi niciodata nu tine de voi.. pe l2 de ce s-au ieftinit talerii(http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=35910) si aici nu se poate?l5 e mult mai avansata ca l2,nici una nici alta nu e inchisa,poate doar ca e putin mai veche l2(desi l5 a aparut inainte de l7 ceea ce nu poate fi un obstacol) si acolo s-au modificat preturile ...ma gandesc ca de la nemti vine totul(inchideri de lume,scaderea pretului talerilor) dar odata ce un admin de rang superior propune ceva nu cred ca nu este luat in calcul...mai bine spune-ti si voi la lume ca nu vreti si gata,nu o dati in ocolite
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Lumea 2
Număr de jucători: 4.273
Total sate: 312.777 (73.20 pro jucător)
Sate jucători: 298.374


Lumea 5 :

Număr de jucători: 1.567
Total sate: 309.730 (197.66 pro jucător)
Sate jucători: 307.685


Asta doar ca sa raspund intrebarii "de ce L2 si nu L5".
 

DeletedUser

totusi raka , intai ar trebui sa aiba prioritate lumile mai vechi decat cele deschise mai noi...... cate sate sunt pe 5 cate sunt pe 7?

măr de jucători: 1.567
Total sate: 309.730 (197.66 pro jucător)
Sate jucători: 307.685
Sate de barbari: 2.045
Sate bonus: 22.377


Număr de jucători: 1.639
Total sate: 298.857 (182.34 pro jucător)
Sate jucători: 291.683
Sate de barbari: 7.174
Sate bonus: 20.589


nu prea vad mare diferenta inafara de cateva mii de barbare care trebuie inobilate in rest suntem peste ei ...... jucatori au cu cativa mai multi ca ai nostri dar aia aproape ca nici nu se pun ...


lumea 5
Următorele valori au fost calculate astăzi la ora 15:31:32
Statut server: Deschis
Statut operaţional server: 1207 zile
Jucători online: 42
lumea 7
Statut operaţional server: 1017 zile
Jucători online: 41


@ si sa fiu on

Lume inchis = Votez DA
Dezactivare moral = Votez DA
Taleri redusi = Votez DA
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Am raspuns doar legat de diferenta intre 2 si 5, nu am specificat nimic de 7. Pe lumea 7 reducerea de taleri a fost facuta din alte considerente ( pe langa cele de mai sus ), in momentul reducerii imi aduc aminte ca erau vreo 2000 parca.
 

DeletedUser

Lumea 2
Număr de jucători: 4.273
Total sate: 312.777 (73.20 pro jucător)
Sate jucători: 298.374


Lumea 5 :

Număr de jucători: 1.567
Total sate: 309.730 (197.66 pro jucător)
Sate jucători: 307.685


Asta doar ca sa raspund intrebarii "de ce L2 si nu L5".

eu sincer chiar nu il vad sa cel putin nu inteleg..din postul tau rezulta faptul ca pe o lume trebuie sa fie cat mai mult playeri sa reduceti talerii(singura diferenta majora intre cele doua lumi)

http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=393075&postcount=1...daca am luao pas cu pas pe L2 nu se indeplinesc 2 conditii pe cand pe l5 numai una...stiu ca se pot modifica conditiile dar de la 4500 playeri daca nu mai multi pe l2 si fata de 2000 pe l7 e o mare diferenta...la fel putem zice ca in momentul reducerii talerilor pe l7 si pe 5 erau in jur de 2000

off: rakanishu daca zici ca nu se poate spune-ne macar si de ce ... citeam postul lui pandev in legatura la l7...pai daca 2 triburi fuzioneaza de pe l5 sa zicem si vor avea un anumit procent din satele de pe harta se va putea introduce?
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Aceste conditii se pot modifica in prealabil fara a se face un anunt expres ( face parte din acel anunt postat de lamine ).

Am specificat mai sus ca L7 a fost un caz particular.
 

DeletedUser19202

Nu stiu exact, SUPERPANDEV stie mai bine...ca joaca acolo.

da putem sa spunem ca am prejudiciat un pic inno cu chestia asta:D dar era logic sa fie asa

si ca raspund la ce e mai sus diferenta cea mai importanta era la situatia de pe harta in momentul cand s-au ieftinit da erau in jur de 2000 de jucatori si fata de s-a scris erau ceva mai multi barbari din ce- mi aduc aminte erau cam 12.000 dar nu asta e important ci faptul ca din aia 2000 de fapt si s-a vazut la sondaj erau mult mai putini(la sondaj au raspuns aprox 300 de juc din 2000 deci un pic mai mult de 10%) si inca o chestie care sigur se putea verifica de cei abilitati e ca majoritatea din ceilalti cam erau conturi pe siter sau prin alte metode...majoritatea si fara premium(asta o stiu sigur) asa ca paguba nu a fost chiar asa mare cum pare cand vezi 400 juc lipsa

si concluzia-nu cunosc eu in functie de ce se reduc talerii si se scoate moralul si etc insa eu pot sa va zic cazul lumii 7
acolo situatie era de genu 1 trib 180.000 de sate din 290.000 care mai are aliati si academie de inca aproximativ 40.000 si un trib dusman de numai 35.000 sate (asa era atunci) iar restul erau jucatori mici (pentru ca inca nu e inchisa la inscriere)
si eu cred ca e destul de clar cum stateau lucrurile se curatau sute de sate si nu se puteau lua diferenta era enorma (lupta deloc inegala )si era clar ca altfel se lungeste treaba aiurea
ca sa compar cu 5 - acolo situatia e foarte echilibrata(cam cum era pe 3 unde sincer mie imposibil sa inteleg cum s-a acceptat si a doua ieftinire dar .nu ma mira ) si e clar din punctul meu de vedere ca fiind aproximativ egale si satele se iau relativ greu (pe ideea ca fiind mai echilibrate razboaiele jucatorii nu renunta ca atunci cand se vede clar ca nu au sanse) nu se prea impune asa ceva
totalitatea motivelor nu cred ca o stie cineva in afara celor de iau deciziile dar cred ca si lucrurile astea au contat
 

DeletedUser8140

aceeasi chestie e si pe L9, 1500 jucatori, satele abandonate acum sunt 5600, acum 6 luni erau in jur de 14.k
 

DeletedUser

stil
Grepolis Team



Adaugă data: 10.01.2008
#74 30.01.2010, 18:17:08 Sus
Quote:
Pentru a modifica costul talerilor pe un server vechi va trebui sa se indeplineasca anumite conditii si anume:

1. vechimea serverului
2. numarul de utilizatori ramasi activi (aproximativ 3000 utilizatori)
3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)
4. sondaj de opinie - atentie! votul trebuie sa fie individual in functie de dorinta si nu in functie de manipulare prin circulare si mesaje cu "apasa da ca asa e mai bine"
Câte din aceste condiții îndepliniți ?


ce vrajeala pe asta la vremea aia ... acum au dat ieftiniri pentru lumi mult mai putin avansate decat era lumea 7. i s-a demonstrat negru pe alb ca din 4900 de playeri cati erau pe lumea 7 daca jucau 500 era bine si din aia daca habar aveau de joc erau sa zicem 200 si el ce a facut mi-a dat ban pentru ca am gura mare.

deci sa ma lase cu talentele astea domnii administratori:

punctul 1 vechimea servarului s-a dat micsorare si pentru lumi mai putin vechi
punctul 2 din 4900 de playeri daca jucau 500 era minune ( 25-30 de conturi le controlam doar eu ca nu aveam nobili sa le innobilez)
punctul 3 Poftim?? :)))
punctul 4. nu ati facut sondaj pentru ca vi se dovedea clar ce vrea lumea 7....

Rezultat? in 4 luni de zile ni s-au lasat de joc o gramada de jucatori excelenti ce a facut ca tribul nostru sa fie o umbra cand a inceput razboiul final de pe lumea 7. Poate pandev e bun sa confirme sau infirme ce am scris aici ca doar am fost colegi.

Lup OUT.
 

DeletedUser8140

vreajeli cu regulile alea, s-au ieftinit talerii si pe lumi mai recente de l9, mi se pare ca pe l10 s-au ieftinit talerii sau ceva in genul...
 

DeletedUser19202

stil
Grepolis Team



Adaugă data: 10.01.2008
#74 30.01.2010, 18:17:08 Sus
Quote:
Pentru a modifica costul talerilor pe un server vechi va trebui sa se indeplineasca anumite conditii si anume:

1. vechimea serverului
2. numarul de utilizatori ramasi activi (aproximativ 3000 utilizatori)
3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)
4. sondaj de opinie - atentie! votul trebuie sa fie individual in functie de dorinta si nu in functie de manipulare prin circulare si mesaje cu "apasa da ca asa e mai bine"
Câte din aceste condiții îndepliniți ?


ce vrajeala pe asta la vremea aia ... acum au dat ieftiniri pentru lumi mult mai putin avansate decat era lumea 7. i s-a demonstrat negru pe alb ca din 4900 de playeri cati erau pe lumea 7 daca jucau 500 era bine si din aia daca habar aveau de joc erau sa zicem 200 si el ce a facut mi-a dat ban pentru ca am gura mare.

deci sa ma lase cu talentele astea domnii administratori:

punctul 1 vechimea servarului s-a dat micsorare si pentru lumi mai putin vechi
punctul 2 din 4900 de playeri daca jucau 500 era minune ( 25-30 de conturi le controlam doar eu ca nu aveam nobili sa le innobilez)
punctul 3 Poftim?? :)))
punctul 4. nu ati facut sondaj pentru ca vi se dovedea clar ce vrea lumea 7....

Rezultat? in 4 luni de zile ni s-au lasat de joc o gramada de jucatori excelenti ce a facut ca tribul nostru sa fie o umbra cand a inceput razboiul final de pe lumea 7. Poate pandev e bun sa confirme sau infirme ce am scris aici ca doar am fost colegi.

Lup OUT.

da
dar a inceput cu ieftinirea de pe 8 unde sincer nu reusesc sa inteleg de ce s-a acordat si ca sa fiu corect cred ca daca acolo nu se ieftinea nici pe 7 nu se mai ieftinea ..sunt sigur
 
Sus