Mamuti

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser523

In realitate:Mamuţii fac parte din ordinul Proboscidea al clasei Mammalia. Originea mamuţilor, care au dat naştere elefanţilor actuali, este în Africa, procesul având loc în urmă cu circa 60 de milioane de ani.

Aici se traduce asa :cool::

Mamuţii fac parte din ordinul Preamultea al clasei Mamatuturor. Originea mamuţilor, care vor da nastere unor specii tribale noi ce vor purta diferite denumiri in functie de evolutia lor, este în L1, procesul având loc în urmă cu circa 4 ani, odata cu aparitia primei lumi fara limita de membrii.

In realitate avem urmatoarea clasificare:
Specii


* Mammuthus africanavus Mamut african
* Mammuthus columbi Mamut columbian
* Mammuthus exilis Mamut pigmeu
* Mammuthus imperator Mamut imperial
* Mammuthus jeffersonii Mamut Jeffersonian
* Mammuthus trogontherii Mamut de stepă
* Mammuthus meridionalis Mamut sudic
* Mammuthus subplanifrons Mamut sud-african
* Mammuthus primigenius Mamut lânos
* Mammuthus lamarmorae Mamut pitic sardinian
* Mammuthus sungari Mamut de Râul Songhua

Aici avem aceasta clasificare :cool::

SPECII

A.Mammuthus imperator-Mamut imperial {Sunt mari si tari, adevarati conducatori ai continentelor de origine }
2 A Team 246 membrii
4 TOM 194 membrii
B.Mammuthus primigenius-Mamut lânos { Incearca sa se impuna prin statura lor dar nu reusesc mai nimic.Din ei vor evolua noi specii tribale in viitor }
6 =TdN= 288 membrii
7 Gemina 284 membrii
10 Lethal 487 membrii
C.Mammuthus exilis-Mamut pigmeu { Adevaratii mamuti al caror rol nu este decat acela de a hrani triburile din jur. }
12 ~PH~ 472 membrii
17 T-J 384 membrii
24 Strumf 584 membrii
26 A.M.C 179 membrii
27 ~SPQR~ 326 membrii
33 -I|TW- 195membrii
35 300! 212 membrii
40 HDL 242 membrii
45 K-M-Z 296 membrii
7 TITANS 257 membrii​

Lista cu triburile ce pot intra in aceasta clasa a mamutilor este deschisa si astept colaboratori care sa ma ajute in descoperirea de noi specii de mamuti iar triburile clasificate deja de mine mai sus, raman in continuare in dezbatere cu privire la natura lor exacta si astept colaboratori pt analiza si dezbateri in aflarea adevarului universal acceptat de toata lumea!
Declar sesiunea stiintifica deschis!
PS poze nu am pus din lipsa de spatiu, stiti si voi cum e cu criza asta, buget mic, mi s-a terminat cerneala de la imprimanta...
 

DeletedUser38581

nu inteleg de ce te intereseaza pe tine de cati membri are fiecare trib:confused:...daca exista in aceste triburi oameni capabili sa-i coordoneze e foarte bine;)..mamuti ** de membri peste 400-500 de membri..nu de 150..dar unii nu prea au neuroni :cool:
 

DeletedUser15429

Mai putem spune ca aparitia lor in numar mare pe aceasta lume se datoreaza lipsei de a selecta directia satului la inceputul lumii.
 

DeletedUser40272

eu cand am zis ca ce e cu 200+ membri e mamut mi s-a dat in cap :( ma doare si acum :))

Felicitari pentru post tzepes !
 

DeletedUser523

nu inteleg de ce te intereseaza pe tine de cati membri are fiecare trib:confused:...daca exista in aceste triburi oameni capabili sa-i coordoneze e foarte bine;)..mamuti ** de membri peste 400-500 de membri..nu de 150..dar unii nu prea au neuroni :cool:

Dragul meu interlocutor eu sunt un simplu observator al faunei deosebite existente pe aceasta lume. Nu aduc critici triburilor care de la aprox. 200 de membrii in sus ( mamuti ) vietuiesc aici impreuna cu triburile cu nr. mai mic de membrii. Nu spun care mod de organizare este mai bun, acest fapt doar harta si timpul il va decide si-l va prezenta tuturor. Eu doar postez ceea ce constat si inca recunosc de la bun inceput ca nu sunt prea bun observator si va cer ajutorul tuturor pasionati de evolutia tribala de a incerca impreuna sa aducem lumina si sa incercam sa explicam cine sunt mamutii, de ce exista ei, ce rol au si care sunt relatiile lor cu ceilalti vecini si sa notam si evolutia lor in timp.De ce mi-am ales ca tema de studiu tocmai mamutii?Pentru ca sunt un caz aparte de organizare tribala intalnit doar pe anumite lumi in anumite conditii dar care mereu apare cand conditiile permit!;):cool:
Lamurit?
 

DeletedUser35974

nu inteleg de ce te intereseaza pe tine de cati membri are fiecare trib:confused:...daca exista in aceste triburi oameni capabili sa-i coordoneze e foarte bine;)..mamuti ** de membri peste 400-500 de membri..nu de 150..dar unii nu prea au neuroni :cool:

Te-o rugat cineva sa citesti ?
 

DeletedUser2821

Ba noobilor , astia care joaca si ei de un an , un an jumatate si ii explica lui tzepes cum e treaba pe triburi si care e mamut si care nu , mai luati si jucati vreo 2 ani si o sa intelegeti !

Si da , orice trib peste 200 de oameni este MAMUT ! fie ca va place fie ca nu , oricum pe lumea asta sunt maxim 3 triburi bune... si cam atat , restul cele trecute pe lista lui tepes sunt praf absolut toate...
 

DeletedUser38581

o sa vedeti pe harta cine e mamut si cine nu ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2821

~13~ (441|446) K44 713 Barbar marian lanceru07 [Gemina] 2011-06-21 22:49:30

asta e prima ta innobilare ? da ,deci dupa cum ziceam , in cazul tau mai ai nevoie de vreo 2 ani sa joci sa intelegi cum se joaca , succes !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17308

Parte 1:
Triburi: Quit
Parte 2:
Triburi: Lethal, Gemina, ~PH~, Strumf, =TdN=, T-J, ~SPQR~, K-M-Z, HDL, 300!, TITANS

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 159
Tabăra 2: 413
Diferență: 254

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 49
Tabăra 2: 0
Diferență: 49

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 466,934
Tabăra 2: 563,097
Diferență: 96,163

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 153,335
Tabăra 2: 0
Diferență: 153,335

chart
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2821

Ca exista exceptii nu zice nimeni + ca eu nu am zis ca triburile peste 200 de oameni sunt slabe , am zis doar ca sunt considerate mamuti , ca e rau ca e bine , decide fiecare .

Eu de exemplu ca si intemeietor/conducator in majoritatea triburilor in care am jucat vad altfel un trib de 200 de oameni fata de cum il vede un jucator care doar joaca , pentru ca stiu cata munca sta in spatele organizarii a 80-100 ( maximul pe care l-am avut eu ! ) , deci imi imaginez cata munca este la 200 de oameni de exemplu , dar peste 200 chiar nu cred ca mai exista vreun trib organizat bine !
 

DeletedUser

Ca exista exceptii nu zice nimeni + ca eu nu am zis ca triburile peste 200 de oameni sunt slabe , am zis doar ca sunt considerate mamuti , ca e rau ca e bine , decide fiecare .

Eu de exemplu ca si intemeietor/conducator in majoritatea triburilor in care am jucat vad altfel un trib de 200 de oameni fata de cum il vede un jucator care doar joaca , pentru ca stiu cata munca sta in spatele organizarii a 80-100 ( maximul pe care l-am avut eu ! ) , deci imi imaginez cata munca este la 200 de oameni de exemplu , dar peste 200 chiar nu cred ca mai exista vreun trib organizat bine !

Sa stii ca nu a fost atat de greu de organizat.Increderea s-a castigat repede,astfel ca 4-5 oameni au fost suficienti pentru a dirija un astfel de trib.Iar ce ai spus tu cu privire la 2-3 triburi bune de pe lumea asta e cu doua taisuri.In majoritatea,triburilor care domina in prezent conducerea e mai mult sau mai putin egala cu 0 (kimo,no offence,poti sa ma contrazici daca o iau pe arature :D).Cand ai alaturi niste jucatori starteri capabili sa domine zona,poti sa joci fara conducere.Dupa 3-4 luni apar triburile unde organizarea conteaza si sa nu fi mirat sa vezi cate 300 de membri.O spun ca pe o parere de a mea,cum vad eu lucrurile.
 

DeletedUser523

Ca exista exceptii nu zice nimeni + ca eu nu am zis ca triburile peste 200 de oameni sunt slabe , am zis doar ca sunt considerate mamuti , ca e rau ca e bine , decide fiecare .

Eu de exemplu ca si intemeietor/conducator in majoritatea triburilor in care am jucat vad altfel un trib de 200 de oameni fata de cum il vede un jucator care doar joaca , pentru ca stiu cata munca sta in spatele organizarii a 80-100 ( maximul pe care l-am avut eu ! ) , deci imi imaginez cata munca este la 200 de oameni de exemplu , dar peste 200 chiar nu cred ca mai exista vreun trib organizat bine !

Asta e singurul tau post on-topic! :p:D Foarte bine zis...;)
 

DeletedUser40272

Sa stii ca nu a fost atat de greu de organizat.Increderea s-a castigat repede,astfel ca 4-5 oameni au fost suficienti pentru a dirija un astfel de trib.Iar ce ai spus tu cu privire la 2-3 triburi bune de pe lumea asta e cu doua taisuri.In majoritatea,triburilor care domina in prezent conducerea e mai mult sau mai putin egala cu 0 (kimo,no offence,poti sa ma contrazici daca o iau pe arature :D).Cand ai alaturi niste jucatori starteri capabili sa domine zona,poti sa joci fara conducere.Dupa 3-4 luni apar triburile unde organizarea conteaza si sa nu fi mirat sa vezi cate 300 de membri.O spun ca pe o parere de a mea,cum vad eu lucrurile.

parerea mea e ca Quit-ul are cei mai buni conducatori de pe lumea aceasta....si anume tampitus (kennianu) si cu titanel, sunt de nota 10 ca si conducatori...de la ei invata si ceilalti, nu e o rusine sa inveti:p
 

DeletedUser19202

ce inseamna experienta ???

vai ce as vrea sa fac parte dintr-un trib mamut :)))

pai daca michelle ne face mamuti uite poti sa vii la noi ;)

restul mamuti/nemamuti conducere buna/proasta numai porcarii vad pe aici

o sa vedem in timp care reuseste ceva sau nu

totusi am o mica mentiune la ce s-a spus pana acum :avand in vedere setarile lumii 25 e cam aberant sa spui ca peste 200 esti mamut
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Ma intorc de la bere si vad scandal...:D

Da` ce are bre un trib mai numeros (a nu se intelege 3000) ai cu cine schimba o vorba in fiecare minut, fie zi fie noapte.

In acelasi timp, daca tribul acela numeros are conducere buna, grupe active si eficiente atunci e pericol pentru dusmani. Nu ma laud, dar eu fac parte dintr-unul din aceste triburi, A TEAM este un trib respectat atat de aliati cat si de dusmani, si spun eu, merita acest respect pentru ca il castiga prin razboaie...
 

DeletedUser40272

o sa vedem in timp care reuseste ceva sau nu

totusi am o mica mentiune la ce s-a spus pana acum :avand in vedere setarile lumii 25 e cam aberant sa spui ca peste 200 esti mamut

pandeve am zis ca este parerea mea, am mai avut si alti conducatori pe unde am jucat dar nu au fost ca ei, poate ai observat ca nu-s pupincurist...si manuta au o conducere buna, dar acolo e o diferenta, aia sunt sudati deja, e mai usor sa-i conduci.

in legatura cu mamutii la fel, am zis ca este parerea mea si nu am zis asta ca sa jignesc pe careva.

@adenauer respectul il aveti pentru ca sunteti multi cu capul pe umeri, stiti sa respectati, nu din cauza razboaielor.

Eu unul respect pe cel ce stie sa respecte, adica vrei respect? ofera ce doresti:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6681

Ma intorc de la bere si vad scandal...:D

Da` ce are bre un trib mai numeros (a nu se intelege 3000) ai cu cine schimba o vorba in fiecare minut, fie zi fie noapte.

In acelasi timp, daca tribul acela numeros are conducere buna, grupe active si eficiente atunci e pericol pentru dusmani. Nu ma laud, dar eu fac parte dintr-unul din aceste triburi, A TEAM este un trib respectat atat de aliati cat si de dusmani, si spun eu, merita acest respect pentru ca il castiga prin razboaie...

un raspuns la obiect.. felicitari
 

DeletedUser

Tinand cont ca pe lumea asta politica si propaganda este inexistenta si predomina jignirile,scandalurile si mistourile,cred ca topicul asta e facut cu cap.Acum,daca cineva are un argument pro sau contra a ceea ce vrea sa sublinieze tzepes in topic,dezbate aici problema.Nu prea vad insa care e rostul mesajelor tale aici..

A disparut politica si propaganda de calitate de odinioara. :(
 

DeletedUser24244

A team e trib de centru, si tinand cont ca va fi atacat din toate partile eu zic ca acei 200 de jucatori nu sunt chiar asa o exagerare...cam 75% din membri stiu bine cu ce se mananca jocul asta. O sa se vada la organizate cat de mamut e tribul...d-zeu sa-i ajute pe aia care vo fi tinte. Ia zi u Piter cum sta treaba:)))
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus