Moral si taleri pe L6

  • Autor subiect DeletedUser40553
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser40553

Buna seara!
Deschid aceasta discutie pe forum in urma unor intalniri cu tovarasi de trib stiind ca pe alte lumi s-a scos moralul si s-a ieftinit talerul considerabil.
Va rog sa va spuneti parerea astfel incat sa ajungem la un vot in acest sens.
Va multumesc!
 

DeletedUser33287

am deschis si eu subiectul in tribul M=Goth de vreo cateva zile, iar acum se voteaza...eu personal cred ca ar trebui facut pasul asta pe L6
 

DeletedUser

Buna seara!
Deschid aceasta discutie pe forum in urma unor intalniri cu tovarasi de trib stiind ca pe alte lumi s-a scos moralul si s-a ieftinit talerul considerabil.
Va rog sa va spuneti parerea astfel incat sa ajungem la un vot in acest sens.
Va multumesc!

reducerea costului taleri ---> DA
scoaterea moralului ---> NU

nu vad de ce sa se scoata moralul ca eu jucator de 1,2 mil de pct sa ma bat cu unul de 15 milioane si cel de 15 sa aiba moral 100% pe mine... nu este corect... gandeste-te in perspectiva .... u ai 120 de sate din care 40 de atac cel de 15 are 1500 si 500 de atac si sa aiba moral 100% e absurd...
 

DeletedUser33287

inca de la inceputul lumii ,fiecare jucator a avut aceleasi "unelte de lucru" ...are si domonick dreptate, din punctul de vedere al jucatorului cu sate putine dar sa privim si din alt unghi...e absurd si ca un jucator cu 1000de sate(care a muncit mult sa le detina) sa stea sa se uite la cel cu 10 sate care sta bine merci,nu plateste premium,e mai tot timpul pe rosu si pana la urma nici macar nu si ajuta tribul(ca nu prea are cu ce)....pana la urma e un joc in echipa iar daca cineva are sate putine poate beneficia de suportul colegilor nu sa stea linistit dupa avantajul moralului.
 

DeletedUser

inca de la inceputul lumii ,fiecare jucator a avut aceleasi "unelte de lucru" ...are si domonick dreptate, din punctul de vedere al jucatorului cu sate putine dar sa privim si din alt unghi...e absurd si ca un jucator cu 1000de sate(care a muncit mult sa le detina) sa stea sa se uite la cel cu 10 sate care sta bine merci,nu plateste premium,e mai tot timpul pe rosu si pana la urma nici macar nu si ajuta tribul(ca nu prea are cu ce)....pana la urma e un joc in echipa iar daca cineva are sate putine poate beneficia de suportul colegilor nu sa stea linistit dupa avantajul moralului.

ala mic de 10 sate poate fi scos imediat daca nu are suport in sate si sta mai mult pe rosu sau i se cere sitter se trimit trupele la cucuietii din deal si e innobilat rapid dupaia

toti am avut aceleasi " unelte de lucru" dar nu toti au vrut sa aiba 1500 de sate.... eu personal nu am innobilat mai mult de 300 de sate pe conturile pe care am jucat/sau pe care joc acum... intelegi ?? multi nu vor sa aiba conturi mamut de cate 1000 de sate sa stea sa bage cp in fiecare luna ... nu mai are farmec deoarece totul devine automatizat... dasta exista moral... sa avantajeze pe cei mai micuti cu mai putine sate dar care nu vor sa bage cp si sa aiba conturi imense...
 

DeletedUser20577

si eu am vorbit cu colegi de trib si sunt de acord cu ieftinitea talerilor,cam ii timpul

ingerasa a spus:
cristi26cj a spus:
daca tot spuneai sa nu iti vizitez fara rost profilul si mai bine sa iti pun o intrebare,asa iato
Ce trebuie sa facem pe L6 k sa se scada din resurse pt taleri?

Sunt mai multe conditii ce trebuiesc indeplinite: aceasta decizie se ia in functie de nr jucatorilor ramasi in joc, nr jucatorilor activi de pe harta, inchiderea lumii, nr satelor de barbari existente, etc

ingerasa a spus:
cristi26cj a spus:
Lumea 6 in conditile care ii acuma ,nu se poate reduce din resurse pt taleri?
Normal k inca nu se va inchide lumea pt ii una mai lenta,dar din punct de vedere jucatori activi,sate de barbari care apar tot mai multe,eu zic k s-ar putea reduce
S-au facut verificari recente pe l6 si nu, inca nu indeplineste conditiile necesare. Va trebui sa mai eliminati din jucatorii inactivi :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser33287

din ce zice ingerasa,concluzia este :prea multi jucatori inactivi!
traiasca lumea 6!
 

DeletedUser40553

Nu vreau sa ma pun rau cu "divinitatea", dar de unde trage Ingerasa concluzia asta oare?
Ingerasa, sper ca simti gluma si nu o iei ca o ironie pt ca nu este cazul; eu si colegii mei am vrea sa stim cum se "calculeaza" inactivitatea sa vedem cam cit mai avem de munca pana eliminam inactivii, sa se ieftineasca talerul pe L6... ca sate de barbari avem pana la iarna de luat...
Multumesc!
 

DeletedUser

Sunt de acord cu tizu si cu robufantomas...Ar trebui sa se intample ceva pe aceasta lume...devine monoton...
 

DeletedUser

Va rog sa va adresati la sistemul de suport, pentru astfel de lucruri.
O seara buna!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus