DEO vs CIRCUS

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Conducatorii din Circus sunt circari in adevaratul sens al cuvantului.Al n-spelea jucator pe care il concediaza dupa ce incepe sa piarda sate.Unde va e onoarea baieti?

Circar sunt eu...ei sunt alceva dar nu circari:D ceva pe acolo cu Britney Spears cu muzica, nu le au cu jongleriile(sunt si circari adevarati pe acolo dar putini)


Cat despre razboi stati linistiti ca nu il castiga nimeni daca una din tabere nu renunta
Din cat ii cunosc eu pe liderii DEO daca raman in joc atunci ei niciodata nu o sa renunte

HG cu Sconcs sau luptat destul si cred ca lea ajung. Daca reusesc sa se inteleaga si sa treaca peste orgolii atunci vor face treaba foarte buna pentru ca au demonstrat ca la nivel de conducere cel putin stau bine iar ca trib au destui jucatori de calitate


Ca in toate triburile si CIRCUS are jucatori buni si cu bun simt(exceptie acel lider al lor care te uimeste cum poate sa te minta pa fata)

Eu le urez numai bine si sa rupa tot ce prind ca aliati
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pai am organizat si eu un mic atac si nu am luat decat 400 de sate in 5 zile :(

ce vrei daca dam unii dintre noi la mama draq cu nobilii :))

terminam dar avem de inobilat intern in Legion si dureaza


Voi bine sanatosi? :D
 

DeletedUser

eh in ultima perioada nu prea am mai avut timp de joc si nu prea mai stiu multe dar mai citesc externul si va tin sub supraveghere :)))

felicitari si voua si colegilor mei pentru ca tineti razboaie care le castigati
 

DeletedUser

cristi eu nu stiu sa fi avut tribul in care am fost eu vreun razboi cu CEATA, eu ma refeream la razboiul cu CIRCUS atata tot

Cat despre ce sa intamplat intre CEATA si Sconcs pot sa o zic oficial acum ca sunt destul de suparat pe voi pentru ca am dus impreuna un razboi cu H/G , razboi care nu puteati sa ii faceti fata din cauza proastei organizari.

Daca vrei pot sa iti explic si ce inseamna pentru mine proasta organizare dar cred ca nu e cazul

Oricum eu am incheiat mica mea excursie pe aceasta lume si am revenit la lumea care tot ma bat sa o castig si chiar daca sunt suparat sa stii ca eu chiar mam inteles bine cu voi si mia facut placere ca am jucat alaturi de voi
 

DeletedUser39475

cristi eu nu stiu sa fi avut tribul in care am fost eu vreun razboi cu CEATA, eu ma refeream la razboiul cu CIRCUS atata tot

Cat despre ce sa intamplat intre CEATA si Sconcs pot sa o zic oficial acum ca sunt destul de suparat pe voi pentru ca am dus impreuna un razboi cu H/G , razboi care nu puteati sa ii faceti fata din cauza proastei organizari.

Daca vrei pot sa iti explic si ce inseamna pentru mine proasta organizare dar cred ca nu e cazul

Oricum eu am incheiat mica mea excursie pe aceasta lume si am revenit la lumea care tot ma bat sa o castig si chiar daca sunt suparat sa stii ca eu chiar mam inteles bine cu voi si mia facut placere ca am jucat alaturi de voi

Interesant ce spui tu Oro pe aici :)) . Dar na...daca asta e parerea ta ,ce sa zic ! Nu ti-o pot schimba !
 

DeletedUser28580

Agresor: AdyBestBoy
Origine: @ wazzap doc (507|385) K35

Număr: 0 0 5087 0 49 1746 0 0 0 0 0 0


Invatati cum se ataca...
 

DeletedUser

cristi, organizare nu tine de atacuri la secunda si sincer ma ofticam pentru ca stiam ca aveti jucatori buni si vedeam ca pierdeti teren.
Bine ca si eu am dato in bara dar din cauza neincrederii in unii oameni, asa am stricat diplomatia. Dar totusi sa stii ca ridik si cu gasca lui de sus neau aratat la toti ca fara sa ai prea mari valori, poti sa ai o echipa foarte buna si ar trebui sa avem ce invata de la ei
nu o spun cu rautate despre ceata si nu am nimic cu voi, iar ceea ce sa intamplat dupa retragerea mea nu ma priveste chiar asa mult dar eu un lucru stiu ca lam rugat pe marcel sa nu faca prostii cu diplomatia cu voi.

Toate cele bune si nu ma mai bag in discutii,dar va urmaresc pentru ca imi sunteti dragi, ca nu mai fac parte din aceasta lume
 

DeletedUser39475

Si intr-un final am ramas singurei contra H/G -ului :)). Dar asta este, omul se mai invata si minte ! Oricum a trecut, ce sa zic legat de razboiul asta... Bafta ambelor triburi. Mai ales CIRCUS-ului. O sa aiba nevoie.
 

DeletedUser28580

Cum comenteaza domnisoarele din DEO reusita domnului Tress , un spion de-al vostru? :)
Acum sunteti fericiti,ca ati dat de aur?Interesanta incercare de a castiga un razboi,ma inclin in fata dumneavoastra,si imi voi pune si numele la sate in cinstea tribului DEO care a dat dovada de profesionalism si ... eh,gata cu laudele ,sunteti niste Editat TT
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Hercule , unde scrie ca in razboaie n-ai voie sa faci ce vrei ? Unele cauze sunt foarte rusinoase , insa foarte folositoare , in razboi orice e permis , insa si foarte rusinos , aproape niciodata un razboi nu se poate termina fara a nu fi existat in timpul razboiului tradari/neintelegeri etc.
 

DeletedUser2821

Hercule , unde scrie ca in razboaie n-ai voie sa faci ce vrei ? Unele cauze sunt foarte rusinoase , insa foarte folositoare , in razboi orice e permis , insa si foarte rusinos , aproape niciodata un razboi nu se poate termina fara a nu fi existat in timpul razboiului tradari/neintelegeri etc.

afirmi asta acuma , daca o sa dai vreodata peste un trib care ia in serios ce scrii tu acolo , o sa vii plangand aici ca triseaza :)

orice mijloace inseamna , sa iti sparg conturile , sa va fur parolele , sa va cumpar conturile... ti se pare misto , nu ?
 

DeletedUser

:)).. se pare ca nu citesti regulamentul jocului sau.. crezi ca esti mai presus de el ?

- Daca spargi parola , mi-o pot recupera , prin email . => incalci regula.
- N-ai cum sa furi parola , daca nu ti-o da nimeni . => incalci regula.
- Cand cumperi un cont deja ai incalcat regula jocului,poti sa dai bani pe el degeaba , nu cred ca iti place sa risti.


+ Stai calm omule , eu stiu sa si pierd , iar prin cuvantul "triseaza" ce intelegi ? eu inteleg oameni care incalca regulile , iar exemple pe care mi le-ai dat sunt numite "trisari" , cum spuneam , in razboi orice e permis ..dar cand esti prins ca incalci regulile si te-a parat careva , e si mai misto .
 

DeletedUser2821

Da , pai in 4 ani , nu mi-am facut timp sa il citesc...

Ai cum sa furi parole , faptul ca TU poate nu poti , este cu totul altceva , parca am si prins un astfel de furt in masa pe L10 , fraieri , care dadeau clickuri pe pagini de scam =)

Tu chiar se vede ca nu ai jucat mult... Tu chiar crezi ca chestiile enumerate mai sus nu se pot face fara sa fii prins , ha ha :)) .

Nu ma intelege gresit , NU SUNT DELOC PRO ce am zis mai sus , dar am spus ca cei care sunt pe principiu " orice doar sa castig " se preteaza daca stiu si pot si la astfel de chestii..
 

DeletedUser

Da , pai in 4 ani , nu mi-am facut timp sa il citesc...

Ai cum sa furi parole , faptul ca TU poate nu poti , este cu totul altceva , parca am si prins un astfel de furt in masa pe L10 , fraieri , care dadeau clickuri pe pagini de scam =)

Tu chiar se vede ca nu ai jucat mult... Tu chiar crezi ca chestiile enumerate mai sus nu se pot face fara sa fii prins , ha ha :)) .

Nu ma intelege gresit , NU SUNT DELOC PRO ce am zis mai sus , dar am spus ca cei care sunt pe principiu " orice doar sa castig " se preteaza daca stiu si pot si la astfel de chestii..

Ai dreptate nu joc de mult timp , insa stiu mai multe despre jocuri online si admini care vor sa pastreze linistea.
Am pus acel "vor" cu BB-Codes din cauza ca : Daca admini vor sa prinda jucatori care fac rele , ii pot prinde, dar nu vor , pe orice joc online se intampla ce se intampla acuma in Romania , adica uni admini tin cu jucatorii care se joaca , iar altii poate chiar isi fac treaba , dar daca un admin ar sta 24/7 si sa dedice functiei pe care o are si sa nu aive mila , sunt 100% ca numarul celor care incalca regulile va scadea cu 60% .

Inca ceva , admini sunt indiferenti pentru ca asa le-au zis aia care detin jocul online : Triburile.RO , acest joc a fost infiintat cu scopul de a se imbogati respectivi , iar daca numarul jucatoriilor scade atunci si numarul baniilor pe care ii incaseaza vor scadea.

Asa ca domnii sau gandit asa: Sa fie cat mai multi jucatori, admini indiferenti , iar jucatorii cumpara tot felul de "avantaje" .

DECI DACA VREM SE POATE , DAR NU VREM !


PS. Te rog frumos nu-mi spune acuma mie , ca nu e asa , te las sa ma scuipi in ochii , te las sa iti dai singur seama , eu pe cate jocuri online am jucat si mai joc , si le-am studiat fiecare particica !

Sper sa intelegi ca acesti oameni vor doar MONEY, nu le pasa de jucatori care nu cumpara acele "avantaje" doar de cei care cumpara de la ei.
 

DeletedUser2821

Bine , iar eu iti explic ca poti face "rele" fara sa fii prins , dupa cum ziceam nu ma apuc acuma sa scriu asta aici , pentru ca nu e in avantajul meu ca oamenii sa inceapa sa triseze mai mult decat o fac acuma .

Adminii pe jocul asta NU incaseaza bani "plata" e in :) . Decat 1 sau 2 dintre ei :) .

Asta e problema ta poate , ca nu incerci sa aprofundezi un joc , si le tot schimbi... si atunci nu stii multe chestii mai profunde decat ce se vede la prima vedere.
 

DeletedUser

Partial ai dreptate ...intr-adevar scopul jocului e de a genera venituri (nu e chiar asa "gratis").
Castigurile vin din 2 surse: cumpararea de PP si din reclame.
Nu stiu care sursa predomina dar presupun ca ambele aduc venituri mari.
Desigur ca veniturile sunt mai mari dupa primele 2 luni cand sunt in jur de 40.000 de jucatori (pentru ca nu se justifica PP la cateva sate) si incep sa scada dupa primul an cand numarul jucatorilor scade pe la 10.000.
O noua gaselnita introdusa (injumatatirile) le aduc venituri importante.
Jocul este orientat din ce in ce mai mult catre un echilibru intre jucatorii profesionisti si amatori.
Scripturile si noile facilitati introduse reduc aceasta diferenta.
In plus aparatorii sunt avantajati in acest joc si in felul acesta amatorii au sanse mai mari sa reziste mai mult.
Cu cat sunt mai multi jucatori si cu cat dureaza mai mult cu atat veniturile sunt mai mari si mai consistente.
Numai daca faci un simplu calcul: la 40.000 de jucatori daca sunt 10% cu CP => 4.000 jucatori x 4 Euro/luna = 16.000 Euro + venituri din reclame + venituri din injumatatiri = minim 20.000 Euro lunar pe fiecare lume x 27 de lumi = minim 100.000 Euro/luna numai in Romania.
Poate ca gresesc la calcule, este doar o estimare personala (poate sunt mai mici sau poate mai mari) dar foarte putini stiu care sunt veniturile exacte.

Iar revenind la partea a doua, legata de trisat te inseli amarnic ... se poate trisa foarte usor printr-o mie de metode si nimeni nu te poate prinde, chiar daca un admin sta 24/24 numai pe capul tau.
Nu trebuie sa fi un geniu, doar un pic de atentie si niste scripturi "inteligente" ... nu vreau sa intru in detalii sa nu dau idei altora.
Practic se poate face orice de la cladiri, farmari, recrutari automate pana la un bot inteligent conectat la o baza de date si la niste niste functii ce pot genera actiuni automate in functie de "stimuli"
Ca sa iti dau cateva exemple concrete: cresterea cladirilor conform unui plan sau recrutarea pana la o anumita data, trimiterea automata de atacuri sau aparare, farmare automata pe satele de barbari cu numarul si tipul de trupe optime in functie de distanta, resursele spionate si nivelul cladirilor generatoare de resurse etc.

Luate separat si actionate manual nu reprezinta o amenintare foarte mare, dar combinate si automatizate intr-un singur program avantajeaza enorm un jucator care poate pierde foarte putin timp doar cu partea de strategie.

Eu lucrez in domeniu IT si stiu mai bine ce se poate face, cum si pana unde se intinde plapuma unui admin.
Cei care sunt prinsi ori sunt neglijenti, ori duc lipsa de neuroni sau se iau ca oaia dupa turma.
O dovada in acest sens este T-Train, o metoda practic nedectabila care era "detectata" ochiometric si pedepsita dupa ureche, iar pedepsele se dadeau in mod nejustificat chiar si celor care nu o foloseau, din aceasta cauza a fost si legalizata (pentru ca nu aveau probe solide, iar jucatorii care trisau si scapau credeau ca adminii sunt niste amatori, iar cei care jucau cinstit si erau pedepsiti incepeau sa sufere de teoria conspiratiei)

Asa ca ... va doresc sa nu va ambalati prea mult cu acest joc ca ... e doar un joc :cool:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus