postul zilei

DeletedUser

Asta e de pe forumu' intern al tribului, da' nu m-am putut abtine, Gicu de data asta s-a autointrecut.. :D
Rog sa fiti receptivi la forma prezentarii, si mozii sa nu imi dea mai mult de 5 puncte la faza asta.. :D
De fapt n-am de ce sa imi iau puncte, ca nu e atac la TT e mai mult epistola catre negri.. :)

Ciordeles Ciricli a spus:
:)))Gata misila adresata natiunii cafenii:)))



Scrisoarea lu Gicu catre companionii sai NEGRII


Dragi si stimabile ciori:



Incer sa fiu brevilocvent dar nu stiu cu certitudine daca si izbutesc.
Datorita faptului ca mi-am permis alocarea unui numar nesfarsit de zile dintrun binemeritat C.O. ,nu mi-am putut stapani chemarile din adancul sufletului fara sa-mi clatesc ochii cu noutatile vechiului loc de joaca. Sunt in C.O. pt ca am fluierat in Biserica parohiala a lu' STIL si stiti foarte bine ca eu cand fluier nu aude doar surdu!! Ciulesc urechile si pinguinii de la Polul Nord la fluiericiul meu ascutit.Se spune ca ochii care nu se vad se uita dar totusi se simt.Mi-ati simtit karma in umbra?!! Din cele lecturate am sesizat un lucru interesant: Gicu Mentosan a ajuns o somitate, un simbol saporific. Gicu este pe buzele tuturor,fie ca-l cunosc, fie ca nu. Asta ma face sa ma simt ca un ateu hirotonisit . Mai aveti putin si-o s-ajungeti sa depuneti memoriu la Patriarhia Romana ca sa fiu declarat hagios!! Tineti minte cand va explicam cum sa-mi omagiati memoria prin sarbatorirea Zilei Domnului Bula?! Presimt c-o s-apara in Calendarul Ortodox si Ziua Domnului B. ca sarbatoare religioasa. Solicitati in acel memoriu inaintat Inaltilor Prelati ca sarbatoarea sa fie trecuta cu cruce neagra . Ca sa nu riscati sa-mi jigniti carisma de NEGRU.
Ma uitam zilele trecute la emisiunile de stiri si atentia mi-a fost captata de o stire soc: PRIMARIA ORASULUI TARGOVISTE A OFERIT DOAMNEI ELENA UDREA TITLUL DE CETATEAN DE ONOARE AL ORASULUI. A4a distinctie similara primita de Blonda lu' Base pt ca au mai fost inca 3 primarii care au facut-o pe naroada CETATEANCA DE ONOARE.Ma gandeam eu asa in sinea si cugetul meu: ori aia din primarie n-au avut de cine sa faca misto ori sunt pupincuristi get beget! E ca si cum Staborul Negrilor ar hotari in divan ad hoc sa ofere Mariutei sau Ramolitei titlul de MODERATOARE DE ONOARE A LUMII X (1-26 +SPEED). Tot atunci,Primaria Municipiului Targoviste a mai oferit acelasi titlu si lui Gica Popescu (cea mai profunda stima fara scuze) iar in cadrul conferintei de presa, Tanti Leana a declarat ca nu stie cine este Gica Popescu. Mi-am adresat singur intrebarea: Dobitoaca asta notorie e chiar atat de proasta sau se preface?!Cum poti tu ,ca reprezentant al poporului sa declari ca habar n-ai cine-i Gica Popescu( eu-l consider simbol national alaturi de toata elita Generatiei de Aur). Gabyy ,ar trebui sa-ti urechezi edilul ca pe viitor sa nu mai acorde asemenea distinctii dobitocilor. In fine, sa revin la gandurile si omagiile mele de RONIN truculent si indizerabil.
Nu am sa inteleg niciodata cum aveam voie cu 50-60 de clone dar nu-mi era permis accesul la unul din cele 2 conturi originale: Gicu Mentosan si Domnu Bula!!?Nu stiu voi cum sunteti sau daca v-ati pierdut sorgintea neagra dar eu continui sa fiu si sa ma simt acelasi spirit liber. Nu imi va spune nimeni niciodata sa ma schimb si sa ma modelez dupa vreunui sistem. Nu imi va impune nimeni niciodata sa tac,mai ales atunci cand detin adevarul in palma si daca il arat lumii cineva va urla de durere ca capra la bec.. Prefer sa primesc pumni in gura la nesfarsit decat sa fac ceva care sa-mi influenteze si sa-mi afecteze karma. Oricare ar fi conditiile impuse sunt un spirit liber si intransigent ,care spune lucrurilor pe nume fara a ocoli inechitatile ascunse. Pertinamente prefer sa fiu negru liber decat fantosa unui sistem corupt si abuziv.Tocmai din pricina asta am ajuns la diremtiunea mea de Clanul Negru. Adevarul este dincolo de noi si are colti de strigoi.Cand este invocat dauneaza, nu doar afecteaza si este dureros al dracu.Pe langa cuvant, adevarul este cea mai redutabila arma din arsenalul unui NEGRU. Ranile cauzate de adevar nu se vindeca. Cand esti intro pozitie de conducere si comiti vreo gafa rezonanta ,este nu doar deontologic sa renunti ci si datoria ta etica . Cand arunci cartile pe masa si esti prins cu 5 asi (unul din ei, bineinteles ca sunt eu) ,arati lumii intregi ca nu esti capabil sa faci ceea ce trebuie sa faci si ca esti un paradox investit. E mai bine sa te retragi decat sa lansezi pe orbita plezanterii si mai ales sa fi considerat un mirmidon nebulos. Credeti-ma ca este degradant sa refuzi adevarul inextricabil .Il accepti doar daca esti masochist si iti face placere ca lumea sa se amuze copios pe seama ta! Nu-mi explic de ce, dupa carnajul visatorilor,moderatoarea era mai schimbatoare ca buletinul meteo in declaratiile si deciziile luate. Ba pleaca, ba ramane!! Sau dupa ATACUL MASIV AL CLONELOR pe toate lumile, chiar daca nu era in jurisdictia ei de moderare,cealalta fatuca cu iz de moderatoare nu si-a inaintat decizia de onoare asa cum impunea deontologia profesionala!! Tin minte ca cineva era proprietarul unei semnaturi interesante: DAU IN SISTEM PANA PICA. Eminamente am certitudinea ca apartinea unui negru. Ati vazut pana acum vreun sistem sa intre in picaj sau este prima oara?! O mana spala pe alta dar una ramane intotdeauna murdara. Timpul trece,ranile se vor vindeca dar prostia nu se schimba.Cat despre natura divina ,pot spune cu mana pe inima si fara nicio reticenta ca cine le-a oferit titulatura de zei a facut bufonada. Pana si vrajile oferite prin favoruri de zeii aia din grepolis sunt simple scamatorii.Cand impui cuiva sa respecte un regulament mai intai te asiguri tu insuti ,in calitatea ta presupusa de divin ca respecti perceptele acelei sfintei scripturi regulamentare. De ce impui sa se respecte un regulament pe care tu-l incalci nonsalant?! E ca si cum Moise s-ar fi cacat pe el de DECALOG si l-ar fi parfumat cu Dolce Gabbana ca sa-i ofere norodului aroma fragranta ascunsa in spatele dafnului de rahat.Asta vizavi de banarea imanenta a contului Domnu Bula pt injurii adresate unui user si banarea altcuiva pe 2-3 saptamani, tot pt acelasi motiv dar adresate unui membru al echipei.Ori suntem divini si ne autoprotejam prin puterea executiva cu care am fost inzestrati ,ori suntem mamaligi si permitem doar pupincuristilor sa ne injure?!! Am toata stima pt 1 spirit liber si inebranlabil,nu fluctuant ,care nu-si reneaga drepturile native .Nu taci atunci cand iti este impus ceva cu care esti in dezacord total.Mineko(Miss Pirando,cum te alintam eu pe vremuri femeie) oriude te-ai afla si oriunde-ai fi,afla ca exegetu Gicu are toata admiratia pt ca ai fost prima imolata ce a zdruncinat sistemu din temelii. Ai reusit chiar performanta sa ii faci sa devina rizibili cu acel concurs. Te admir profund pt ca nu ti-ai jignit carisma de negresa, prajiturico.Te admir pt ca ai preferat sa donezi libertatea ta ca jertfa suprema si n-ai acceptat coruptia si prostia. Mai am putin si-mi vine sa te convoc la o partida de sah numai cu pionii pt ca am vazut ca esti artista la sectiunea asta ,a pionilor.Te admir pt comsimilitudinea mea,negroteico.Stilul negru este foarte alambicat.Nu te poti autocataloga CIOARA COMBATANTA daca nu-ti iei minim un C.O. indimenticabil si luxuriant in zile din cauza ca n-ai tinut adevarul ascuns in spatele buzelor inchise. Sa fi negru este o calitate dar sa te emancipezi si sa devii negru hiant trebuiesc implicate o multime de calitati. Tineti minte ca dobitocul bradipsihic intotdeauna va suferi de el precum chelul de calvitie.Ati uitat ANTRENUL NEGRILOR? Un negru este intotdeauna catonic cu un individ in care primeaza dobitocia.Iti pierzi identitatea de CIOARA ILUSTRA daca devii chietativ cu parapitecu . Sinceralmente consider ca totemul meu este magarul pt ca sunt incapatanat ca el atunci cand vine vorba de a face ceva cu care sunt in dezacord total.V-ati dat singuri seama ca presupusii zei sunt extrem de friabili. Cum le articulei greselile, cum se sparg in butoane.Intrun final ajungi blazat de atata butaforie. Degeaba pui carcanul la gatul unei ciori pt ca ea tot liber zboara.Un negru genuin ajunge pana la urma decrepit ,cand vede atata inaptitudine divina la cei care cauta subterfugiile in spatele butoanelor.Zeii cosmocrati nu au schimbat nimic din mentalitatea ingradita a zeului liliputan si comunist care la ora actuala ii vegheaza pe apasii west-ului.Recunosc ca au devenit totusi un pic mai culanti dar tot un sistem mediocru a ramas, o pseudocreatie noua fara pic de dignitate si fara a da dreptul suprem de electie asa cum fusese promis muritorilor de rand.Schimbarile suferite de regulament sunt la fel de frapante,ca pe vremuri. Cu o virgula mutata nu schimbi nimic.Poate-s eu singurul orb din intuneric si vad degringolada tribala!!!Dupa episodul visatorilor am simtit o stare comizerativa fata de gestionara ineptiilor lor.A incercat ea spargerea coteriei negrilor dar nu avea cum sa reuseasca asta. Sa inteleg ca de la o vreme nu mai digestionati lachei beatitudinali?!Oare a scazut apetenta in voi ca glicemia la diabetici?!Nu mai persiflati nimic in front,nu mai ergotati pe nimeni?!Sau oare atatea vacante zarite prin vastul si nemarginitul orizont extern demonstreaza tocmai contrariul convingerilor mele!!
Indomptabili cioroi,tineti minte cand invocam grevele tacute?!Nu o faceam degeaba. Era raspunsul nostru prompt vizavi de greselile lor netaxate.De cate ori ati fost expediati la sistemul tiketelor sa depuneti marturie si sa acuzati ceea ce ei stiau deja ?De cate ori,macar unul din voi ,a reusit performanta sa nu i se inchida sistemul in nas,fara a primi vreo enucleatie plauzibila?Ma astept sa fiu acuzat de zoilitate dar sunt mandru ca am devenit o cioara insanjabila si efuziva.Cat despre jucaria noastra preferata,a negrilor,Efebul emasculat SISU luat de toti in deriziune. Cine il punea sa faca pe mascota negrilor? De cate ori imi aduc aminte de adidasii helmintului, aia bengosi marca ADIDAS cu 4 dungi ,ma pufneste rasul.Sisu va ramane imperisabil in toata istoria tribala, de la origini si pana in prezent.Asa de pestilentiala a fost poza aia cu adidas-uri in 4 dungi incat nu as indrazni vreodata s-o arat altora de teama sa nu creada ca erau originali 100%.Prostia si dobitocia sunt incomensurabile si epatante.Mascaricii sunt ca un lait motiv existential si indubitabil.La fel ca si mizantropii lamentabili,pitecantropii flagranti si paleontropii obedienti.Sunt inclement cu ei si cu poltronii esopici.Nu cred ca as putea trai fara ei dar nici ei fara mine.Va spun cu franchete ca n-am sa devin niciodata un lingau . Drept testimoniu sta distanta asta imuabila ,dintre noi, de vreo 3-4000 de parseci.Imi voi duce in continuare existenta, indocil oricarui sistem.Voi da dovada de probitate fara a solicita veunui satrap putina mendicitate.Orice fapta punisabila pe care o voi infaptui,imi voi asuma vina in totalitate si voi trata cu nonsalanta orice barzaune care nu este ireprehensibil cu toata lumea. N-am sa dau dovada de sumisiune taciturnilor ascunsi in umbra .Voi continua sa fiu galantom si sa administrez chitibusarilor portia zilnica de NEVRIN . Raman la fel de mefistofelic si dezesperant cu mucosii flatulenti. Un singur mare regret am de pe skype: Ca nu am participat niciodata la o discutie vocala in care sa fie prezenta si mariuta dar sunt sigur ca la cat de hipozoma e, facea egofonie pe conferinta.Ma bucur sa vad in voi credinta si nadejdea ca as putea fi reviviscent dar totodata ,ma simt nevoit sa va aduc la cunostinta ca eu nu fac lictiuni acolo unde felgmez. Atat mi-ar mai trebui!! Sa fiu un lingerica.Oricum ma bucura faptul sa stiu ca Gicu Mentosan este simbolul vostru perpetuu. Revenirea lu' Gicu nu este fezabila pt simplul fapt ca eu mi-am ales deja calea si nu duce spre mantuire. Candva am ajuns intrun loc rece, pustiu si gol dar prin caldura si aura mea spirituala am incalzit noul camin si m-am simtit ca acasa.Ma voi simti ca acasa, atata vreme cat am sa fiu NEGRU si n-am sa-mi reneg pedigree-ul meu de cioara veritabila. Atata timp cat dreptatea si corectitudinea vor domni in pace ,atata timp cat se va pune amprenta pe CALITATE si nu pe CANTITATE,atata vreme cat nu se vor incalca principiile fundamentale. Continui sa-mi insusesc concedii peste concedii,de maternitate, de studii, de odihna dar stiu ca nu le voi lua pe nedrept. Am dreptul sa plec in concediu pe drept ca stangul il pun intotdeauna la urma.Am sa rup pufuletii-n dobitoci si am sa fac din asta o arta.In viziunea mea nu exista concepte de zei, semizei,dumnezei sau oricare alta natura divina. Exista doar fiinte plapande sau personalitati puternice. Am drumul meu existentialist in cautarea adminului perfect. Ala jovial nu incongruent cu functia detinuta,ala care nu se crede Nabab latent ,ala persuasiv,prin vorbele alese care-i tasnesc din camara sufletului, nu prin infigerea bocancului. Sa tac cu adevaru-ntre dinti doar pt faptul ca asa trebuie si se impune .Ala care da dovada de sagacitate si nu se inconjoara de fantasmagonia puterii catorva butoane. Ala elocvent si cozeur nu acela care zici ca a suferit de curand o glosotomie si a primit de la medic interdictie sa vorbeasca. Acestea fiind spuse,per finalmente va spun ADIO CIORILE MELE DRAGI.



09.09.2011 SEMNAT:


O Cioara damnabila si efeverscenta.




PieS: Dislexicii si cei care nu au promovat bacalaureatul anul acesta sa se abtina de la lecturarea misilei pt ca vor fi ebluisati.
 

DeletedUser

Intr-adevar...se anunta zile negre pentru forumul asta! :D

Cred ca imi iau si eu concediu de odihna....n-ai ce sa mai vezi aici ;)
 

DeletedUser

Adevarul in forma lui cea mai pura.. :)
Asa-i cu vanatoarea de negri, omori unul, omori doi... pana la urma te trezesti ca i-ai omorat pe toti..
N-are nicio legatura cu maru, ci doar cu starea de fapt a natiunii! :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

asta e sistemul defectuos prin care a fost condus jocul si forumul....i-a facut pe maj sa se lase din cauza "prea bunei" conduceri
 

DeletedUser

gasti, nu esti singurul care crede asta....probabil ca si carmi si-a dat seama de anumite greseli dar....vorba unui om show must go on chiar daca asta distruge jocul.
 

DeletedUser

sa fim seriosi , nu cred ca lipsa 'negrilor' de pe forum ii face pe cei disparuti dintre noi sa se retraga ci pur si simplu plictiseala care la un moment dat ajunge sa ne domine fata de joc sau forum . i s-a ridicat banul unui negru si el ce a facut in consecinta ? a inceput sa injure dupa 2 posturi fiind banat in aceeasi zi . nu ma poate convinge nimeni ca o mai buna sau mai mare promovare a forumului nu ar atrage noi useri si implicit noi spameri dar din pacate atata timp cat cei vechi pe forum sunt priviti ca fiind o gasca celor noi le va fi greu sa se integreze in comunitate . un mare punct de atractie pentru useri il reprezinta discutiile in contradictoriu si nu numaratoarea + sau - la infinit .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sa fim seriosi , nu cred ca lipsa 'negrilor' de pe forum ii face pe cei disparuti dintre noi sa se retraga ci pur si simplu plictiseala care la un moment dat ajunge sa ne domine fata de joc sau forum . i s-a ridicat banul unui negru si el ce a facut in consecinta ? a inceput sa injure dupa 2 posturi fiind banat in aceeasi zi . nu ma poate convinge nimeni ca o mai buna sau mai mare promovare a forumului nu ar atrage noi useri si implicit noi spameri dar din pacate atata timp cat cei vechi pe forum sunt priviti ca fiind o gasca celor noi le va fi greu sa se integreze in comunitate . un mare punct de atractie pentru useri il reprezinta discutiile in contradictoriu si nu numaratoarea + sau - la infinit .

gresesti, inseamna ca nu ai prins vremurile de inceput ale forumului.
 

DeletedUser2821

Lasa-l ca asta e tare trist ca nu e vechi si tot o da ca din cauza celor vechi aia noi nu mai au loc pe forum ,daaa.

Uite un exemplu , eu joc pe L23 acuma si mie imi place sa ma " cert " cu toata lumea din triburile rivale acolo , dar NU AM CU CINE , pentru ca 80% din inamicii mei nu stiu ca exista forumul extern , deci chevyx are dreptate aici , ar trebui promovat putin PE JOC daca vrem useri noi aici pe forum !
 

DeletedUser

asa e michele cum zici tu , sunt nou si plang ca n-am vechime la profil . multumit acum ? daca astea-s limitele tale ... iti pot cere mai mult ?
 

DeletedUser

am luat doar partea care imi era adresata mie 'batrane'

lasand la o parte prostiile legate de vechime pe forum pe care le spui tu putem vorbi concret despre promovarea forumului , am mai spus de cateva ori ca am obosit trimitand linkuri pe privat cand partenerul meu de discutie habar nu are de existenta forumului . acum ceva timp s-a anulat un concurs din lipsa de participanti , un concurs anuntat prim mesaj on game cred ca ar aduce un + de useri ( si un + de spameri chiar daca nu = cu cel al noilor useri ) . sa fim sinceri , cine nu-si doreste pp-uri aproape moca ? de aia si exista playeri ce cumpara pp la pretul la care-l cumpara si se aleg cate unii cu contul banat . sunt lucruri cunoscute de majoritatea dintre noi .
http://forum.tribalwars.net/showthread.php?t=243462
un astfel de concurs desfasurat si la noi doar si prin 'marimea' premiilor oferite cred ca ar fi benefic pentru forum cu conditia de a fi adus la cunostinta si celor ce nu prea au de-a face cu el . in afara celor pe care deja ii stim ca se ocupa de semnaturi mai sunt in mod sigur multi altii on game care nu stiu ca isi pot folosi indemanarea si in alt mod decat cel uzual .

si nu doar concursurile ar aduce useri noi ci si forumurile dedicate fiecarei lumi . cand se deschide forumul unei lumi noi se poate trimite si un mesaj on game cu deja celebrul text dragi jucatori ( chiar va suntem dragi sau e doar politete ? :) ) maine la ora x se deschide forumul lumii z ' . punct . sau in locul acelui cod chapta poate aparea un mesaj despre forum si un link catre el . metode de promovare sunt dar mai trebuie sa existe si vointa din partea celor ce pot face asta , noi prin cele cateva linkuri trimise nu prea putem realiza mare lucru :( deja suntem cativa jucatori care ne-am exprimat parerea privind promovarea forumului dar nu se vede nici o schimbare din pacate :(
ma opresc pentru ca deja am spamat destul , ar fi bine sa se mute aceste discutii sau sa se deschida un topic nou unde sa putem discuta cu ceilalti useri si cu mozii pe tema asta
 
Ultima editare de un moderator:
Sus