Akatsuki vs. Legend

  • Autor subiect Ak-Orochimaru-Ak
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Nu cred ca se poate spune ca a fost un invingator,conducerea celor 2 triburi au cazut deacord ca in loc sa ne batem intre noi ca orbii si sa aibe altii de castigat mai bine ne unim fortele.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pai atunci de ce se lauda marian? :p in fine, si voi ziceati ca razboiul nici nu a inceput inca :(
 

DeletedUser

de fapt daca te uiti atent triburile au fuzionat....adraine nu stiam ca joci si tu cu legend, ce trib legendu de pe l14 parca:D
 

DeletedUser

pai atunci de ce se lauda marian? :p in fine, si voi ziceati ca razboiul nici nu a inceput inca :(

marian facea o gluma si i-am raspuns si eu :D


nu a inceput razboiul si inainte sa inceapa serios am zis ca mai bine ne unim decat sa ne batem intre noi ca chiorii

sa vedem ce o sa iasa



Moderatorii pot inchide tema
 

DeletedUser

Orochimarule,

până acum 2-3 zile veneai pe forum şi erai mare războinic ..şi că îi rupeţi pe Legend :)) am văzut ..nu eraţi în stare să luaţi sate de la Legend şi va-ţi gândit să faceţi fuziune cu eii. Eşti de tot râsul pe deasupra mai veneai şi pe forum şi te rupeai în figuri cât de buni sunteţi voi ăştia din Aka :)) am văzut .

Sunt curios ce decizie ia zen, cel puţin ar fi normal să vă declare război ..după ce ia-ţi recrutat pe duşmani .
 

DeletedUser

intelept e acela care cucereste o cetate fara lupta...
oricum legend nu avea sanse,era prins intre Aka si zeni,iar ere nu ii lasa usor sa ia sate in K 45.

acum se demobilizeaza multe trupe...si apoi cand sunt deja bine ticsite granitele,vor declara si razboi.

dar dupa cum spune SUN TZU,armata care este prima instalata pe campul de lupta are un avantaj,asadar,zenii nu cred ca vor renunta la front,orice trib ar alege jucatorii.ba este un mic handicap,caci comunicarea lor inca nu este pusa la punct,nici organizarea,nici ierarhia,nici stilul de joc.deci...sunt doar ganduri de noapte...dar strategic vorbind,dezavantajele si avantajele unei fuziuni vor fi evidente daca se fac si innobilari.
 

DeletedUser

Orochimarule,

până acum 2-3 zile veneai pe forum şi erai mare războinic ..şi că îi rupeţi pe Legend :)) am văzut ..nu eraţi în stare să luaţi sate de la Legend şi va-ţi gândit să faceţi fuziune cu eii. Eşti de tot râsul pe deasupra mai veneai şi pe forum şi te rupeai în figuri cât de buni sunteţi voi ăştia din Aka :)) am văzut .

Sunt curios ce decizie ia zen, cel puţin ar fi normal să vă declare război ..după ce ia-ţi recrutat pe duşmani .

te-a bagat cineva in seama cumva? eu unul nu...

Aratami si mie o postare in care eu ma rup in figuri si aratami o postare in care am aberat eu

Daca acum cateva zile stiam una si buna, am ajuns atat noi cat si ei la conluzia ca e mai bine sa lucram impreuna decat sa ne batem ca prostii si altii sa aibe de castigat

Tribul meu 25
Inamic 8
Diferenţă 17

Razboi care tine de 7 zile cu R~B~R + alte zone in care nu atacam. de aceea nu atacam Legendul, dar tu esti prea destept pentru secolul asta ca sa iti dai seama ca defapt noi nu reuseam sa luam sate e la Legend si ce am zis..hai sa ii luam la noi. Inainte sa scrii ar trebui sa mai si gandesti

intelept e acela care cucereste o cetate fara lupta...
oricum legend nu avea sanse,era prins intre Aka si zeni,iar ere nu ii lasa usor sa ia sate in K 45.

acum se demobilizeaza multe trupe...si apoi cand sunt deja bine ticsite granitele,vor declara si razboi.

dar dupa cum spune SUN TZU,armata care este prima instalata pe campul de lupta are un avantaj,asadar,zenii nu cred ca vor renunta la front,orice trib ar alege jucatorii.ba este un mic handicap,caci comunicarea lor inca nu este pusa la punct,nici organizarea,nici ierarhia,nici stilul de joc.deci...sunt doar ganduri de noapte...dar strategic vorbind,dezavantajele si avantajele unei fuziuni vor fi evidente daca se fac si innobilari.

Dupa ce am avut anumite discutii cu ei am luat decizia sa ne unim fortele
Iti dai seama a acum trebuie sa deblocam apararea, sa organizam din nou tot tribul, sa schimbam strategia si altele.
Suntem umpic descumpaniti dar ne revenit

Daca Zen vor dori sa continuie lupta cu fostii membri Legend atunci o vor continua cu Akatsuki. Nu am nimic cu ei si ii inteleg si probabil inteleg si ei de ce am facut aceasta fuziune, doar si ei au facut acelasi lucru pe K55
 

DeletedUser

ZEN Family nu a realizat nicio fuziune pe Lumea 26. In K55 a avut razboi cu un numar de 12 triburi la un moment dat, iar singurele recrutari au fost ori singulare, ori in numar foarte restrans (maxim 4-5) , pentru destabilizarea triburilor inamice.
 

DeletedUser

eu nu sunt purtator de cuvant,ci doar analizam logica evenimentelor.cert este ca legend erau efervescenti pe campul de lupta,probabil acum vor deveni si mai taiosi.insa nu puteti lati prea mult imperiul fara sa va faceti si dusmani.iar daca invitati in trib "refugiati" asa cum sunt termenii in acest joc,nu se poate considera o declaratie de razboi.faptul ca voi veti folosi ca pretext de a declara razboi atacurile asupra acelor refugiati,asta ar fi partea a 2-a si pe mine nu ma priveste jocurile diplomatice,ca sa nu intelegeti gresit.cert este ca am urmarit destul de atent dinamica legend,pentru a controla si limita cat mai mult accesul lor in K 45.este foarte interesant cum vor sta lucrurile de acum incolo.pentru ca jucatorii vostri buni,nu au acces la front,iar daca ii tineti doar pentru "interne" ce valoare a dobandit noul trib format?ei,fie vor dori actiune,si vor rupe vreun pact cu vreun vecin,fie vor migra catre front,dar chiar si asa,nu se poate nici curand face aceasta manevra.deci...paradoxal,pacea voastra a blocat efectiv niste jucatori care pana acum erau in top.ca sa ii stramutati,si sa tineti si granitele,sa va mai si extindeti,sa va si organizati,asta ar insemna sa munciti enorm,si daca si reusiti,se cheama ca ati trecut un examen care va poate fi folositor chiar si pe **-ul personal(nu glumesc).

nu spun ca este imposibil,dar AKA fara inamic,doar cu frontul de est,va crea o aparenta acalmie,si o nebunie interna,care este posibil sa nu se termine asa de bine,mai ales ca nu exista un lider autoritar recunoscut.deci,intrebarea,este ...va fi un esec fuziunea,sau e doar o incercare pripita a liderilor de a-si uni fortele?daca au obosit inainte de vreme,ma indoiesc ca vor reusi si la aceasta provocare.este dreptul meu la opinie,si va rog sa aduceti argumentele,sau ipotezele...

citez:

nu a inceput razboiul si inainte sa inceapa serios am zis ca mai bine ne unim decat sa ne batem intre noi ca chiorii

sa vedem ce o sa iasa

daca un lider asa gandeste despre propria echipa,va fi un geniu cel care va stapani aceasta "conglomeratie" de jucatori.eu stiu una si buna,ca cea mai buna armata este cea care e mai disciplinata,ori vreau sa vad si am sa vad cat de curand cat de uniti sunt ...noii vecini.nu neaparat de pe contul meu,sunt destul de retras,dar am sa urmaresc evenimentele...

ZEN Family nu a realizat nicio fuziune pe Lumea 26. In K55 a avut razboi cu un numar de 12 triburi la un moment dat, iar singurele recrutari au fost ori singulare, ori in numar foarte restrans (maxim 4-5) , pentru destabilizarea triburilor inamice.

asta dovedeste ca Ak-Orochimaru-Ak fie este prea obosit,fie nu cunoaste in amanunt situatia si istoria K 55.este foarte important sa iti studiezi adversarul,si sa il cunosti atat de bine ca si pe tine insuti.este o maiestrie sa practici arta diversiunii,dar sunt sigur ca aici nu este vorba de diversiune,ci pura nestiinta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ZEN Family nu a realizat nicio fuziune pe Lumea 26. In K55 a avut razboi cu un numar de 12 triburi la un moment dat, iar singurele recrutari au fost ori singulare, ori in numar foarte restrans (maxim 4-5) , pentru destabilizarea triburilor inamice.

Ovidiu, nu conteaza cati sunt, 5 sau 50 e totuna; fuziune sau invitare limitata de inamici e totuna. Precedentul a fost creat.
Inamicii trebuiau cuceriti, nu invitati.
 

DeletedUser

Un razboi nu se castiga niciodata doar prin satele cucerite. Alea doar stabilesc cine la cine intra, sau nici macar asta.
 

DeletedUser

Ovidiu eu stiu aceste amanunte cu fuziuni de la membri vostri care au intrat la voi. Suntem foarte multi din Aka si ZEN care ne cunoastem si mai stam la barfe pe skype si la telefon

Eu stiu de la cineva ca a existat o fuziune. Ca au intrat 5-10 membri asta nu conteaza, puteti sa ii ziceti si recrutare daca acei membri nu au primit drepturi in trib dar asta nu conteaza. Ideea e ca nu ati crescut doar cu innobilarile

*hunt324ever

eu de obicei stiu ce fac, nu zic ca intotdeauna le fac la perfectie si ca nu gresesc.Una din greselile mele este ca nu am discutat cu ZEN inainte. Si asta doar datorita faptului ca relatiile diplomatice cu ei nu le tineam eu pentru ca nu cunosc pe nimeni din conducerea ZEN, in plus nu era nimic sigur ca o sa se intample asa ceva

Un lider autoritar recunoscut o sa trebuiasca sa existe cat de curand si o sa incercam sa ii facem pe toti sa inteleaga ca trebuie unu sa taie si sa spanzure ca sa mearga treaba bine

Daca voi reusi sa pun tribul pe picioare si sa fac comunicare in trib atunci pot sa zic ca nu am muncit degeaba, daca nu voi reusi imi accept mustrarile si recunosc ca nu am fost in stare de nimic

Eu de obicei sunt un optimist si asa vreau sa fiu si acum

Pana atunci, istoria lumii 26 continua si va continua pana noi vom disparea

Faptele conducatorilor isi au ecoul peste veacuri.
Razboaiele nu hotarasc cine are dreptate, ci doar cine ramane in viata.
 

DeletedUser

nu a inceput razboiul si inainte sa inceapa serios am zis ca mai bine ne unim decat sa ne batem intre noi ca chiorii

sa vedem ce o sa iasa

Pai atunci hai sa ne unim toate triburile,ca sa nu ne mai batem ca chiorii si sa inchidem lumea!:D

Acum vorbind la modul cel mai serios,eu cred ca se intampla niste lucruri nu tocmai placute pt frumusetea jocului,de la inceputul lumii,numai famili de triburi si academii peste academii,si fuziuni peste fuziuni,se ajunge prea repede ca un trib sa domine o parte din harta,si din cauza asta se pierde interesul pt acest joc! Cel mai bun exemplu si cel mai recent este lumea 25,unde in acest moment harta este impartita in doua tabere,la o lume deschisa de cateva luni!
 

DeletedUser40739

Claudiu acolo nu exista limita de membrii in trib si oarecum s-a profit de aceasta setare.
 

DeletedUser

ZEN Family nu a realizat nicio fuziune pe Lumea 26. In K55 a avut razboi cu un numar de 12 triburi la un moment dat, iar singurele recrutari au fost ori singulare, ori in numar foarte restrans (maxim 4-5) , pentru destabilizarea triburilor inamice.

Mie imi place la nebunie politca ZEN.:)
Daca trebuie sa recrutezi jucatori nemultumiti din alte triburi ,ca sa inaintezi pe harta (si acesti jucatori aleg o echipa sau alta care le se pare lor mai convenabila) bravo lor!
Super strategie :D
In dragoste si in razboi totul este permis :)...vrajesti, minti, mani****zi,promiti....te faci frate cu dracu pana treci puntea...etc...orice metoda este buna daca iti asigura putere ,stabilitate si forta!

Deci....bravo ZEN :D
 

DeletedUser

ma da asta e fuziune fuziune, stia ce zicea ala din pagina trecuta :eek: bine, nu ma asteptam ca razboiul sa ajunga aici dar e decizia lor :d totusi e putin surprinzator.
 

DeletedUser12439

bre cum a ramas pina la urma,sinteti in razboi, ati facut fuziune va-ti aliat. sau ce?

si cu zen ce faceti.

oro scoate-ma din bezna te rog:)) pe privat sau aci.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus