Spam Lumea 10

  • Autor subiect DeletedUser13799
  • Data de început

DeletedUser22880

Intr-o conferinta pe skype , cativa jucatori discutau amical despre jocul triburile , toti jucand pe aceeasi lume si in acelasi trib (aliati ).
Zice primul (servetel ): - Fratilor ce ma ataca astia , am 700 atacuri .
- Felicitari , zice al doilea ( babalacu ) dar eu am mult mai multe , am 5000 atacuri !
- Extraordinar , zice al treilea (mihaigeo ) dar eu sunt si mai si , am 6000 atacuri !
- Sunteti copii mici , zice al patrulea ( mihaivlad ) eu am 9000 si sunt in crestere !
Stau ei ce stau si se gandesc cum sa riposteze dupa care toti intr-un glas exclama :
- Stim cum sa ripostam , dam stergereeee !!!!!!




ia uimeste-ma, care din jucatorii citati au dat stergere prietene ?

Daca a fost o gluma a fost una proasta, daca nu a fost gluma...tot proasta a fost :)
 

DeletedUser3192

ia uimeste-ma, care din jucatorii citati au dat stergere prietene ?

Daca a fost o gluma a fost una proasta, daca nu a fost gluma...tot proasta a fost :)

shhh ... urmeaza , nu e chiar live dar nici in reluare:))

Sfatul meu e sa nu faci galagie prea mare ca s-ar putea sa te includa colegii in banc :)) mai ales partea cu atacurile

Ce am uitat sa mentionez: bancul nu eu l-am realizat , dar chiar mi-a placut :p
 

DeletedUser22880

Vai de mine ce m-ai speriat, cica s-ar putea sa fiu inclus in banc...

Esti atat de plin de tine incat mi-e teama sa nu pocnesti. Ati mai incercat bancuri cu mine de cateva ori, doar ca la poanta (sate innobilate), v-ati dezumflat rau. In traducere, nu v-au iesit prea multe. in schimb, se pare ca eu v-am luat cateva sate, cu toate resursele imense de care dispuneti. Daca vrei, exista pe twstats o pagina in care poti face raportul satelor luate de immo lui aliv70 si invers...te asigur ca nu e magulitoare pentru voi.
 

DeletedUser3192

Vai de mine ce m-ai speriat, cica s-ar putea sa fiu inclus in banc...

Esti atat de plin de tine incat mi-e teama sa nu pocnesti. Ati mai incercat bancuri cu mine de cateva ori, doar ca la poanta (sate innobilate), v-ati dezumflat rau. In traducere, nu v-au iesit prea multe. in schimb, se pare ca eu v-am luat cateva sate, cu toate resursele imense de care dispuneti. Daca vrei, exista pe twstats o pagina in care poti face raportul satelor luate de immo lui aliv70 si invers...te asigur ca nu e magulitoare pentru voi.

ehee....cati nu s-au laudat cu asta...
si ghici ce ... nu mai exista pe harta sau au trecut in alta linie: exemplu seful vostru ( fostul), alt exemplu amedeok: a disparut din K35 :p , ati prins o zona mai slaba si cu asta basta: dar de acum se va echilibra pentru ca au aparut mai multi in zona si vom mai vorbi.


Parte 1:
Triburi: IMMO, RTALS, noobs
Parte 2:
Jucători: aliv70

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 27
Tabăra 2: 32
Diferență: 5

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 272,465
Tabăra 2: 312,613
Diferență: 40,148

chart



Pfff pentru 5 sate diferenta te lauzi =)) credeam ca e mai mare diferenta
 

DeletedUser22880

ai bagat trei triburi acolo, contra unui jucator :)) ...si tot e negativa balanta pentru voi.

Cat priveste echilibrarea...nu mai e posibila, harta e demult dezechilibrata, e clar ca ati scapat in castigatori, dar, pana acolo o sa mai aveti de munca, nu cred ca se mai sperie cineva dintre noi de cateva mii de atacuri, de asta te asigur ca nu va da stergere nimeni.

La urma urmei, nici macar voi nu ar trebui sa va doriti asta, v-ati pierde obiectul muncii.
 

DeletedUser22880

ai luat sate in K78, exact ce ti-am explicat la cealalta tema...


Nu am intrat aici ca sa ma cert cu cineva, e o statistica, oricum, daca te referi la perioada cand luam sate in k78 fara nici o problema, atunci le luam din GE, nu din IMMO. Si, nu sunt foarte mandru de acea perioada, au fost multi jucatori buni acolo care nu au avut nici o sansa si care chiar au dat stergere de cont.
 

DeletedUser35216

Nu am intrat aici ca sa ma cert cu cineva, e o statistica, oricum, daca te referi la perioada cand luam sate in k78 fara nici o problema, atunci le luam din GE, nu din IMMO.

de IMMO vorbeam si eu ;)
am filtrat eu ce ai cucerit din immo si unde...aici
 

DeletedUser35216

am spus eu ca trebuia sa le iei din alta parte? eu doar ti-am aratat ca te lauzi cu 5 sate luate in plus de la immo... pe care le-ai luat dintrun K78... care a ajuns in posesia voastra... dupa o gresala de diplomatie a unui conducator...
 

DeletedUser22880

Nu ma "laud", asa cum spui, pur si simplu am raspuns unui post pe care eu l-am considerat rautacios si deplasat, ala cu bancul despre stergere. Mi se pare ca acel banc este o laudarosenie mult mai mare decat statistica pe care am amintit-o eu.

Cred ca respectul pentru adversar ar fi trebuit sa isi aiba locul aici, mai ales cand esti superior la toate capitolele, si cel cu care te lupti nu cedeaza. Incercam sa imi apar colegii care merita tot respectul, in nici un caz sa fie luati in ras prin glume proaste. Asa ca, daca gykanes a gasit de cuviinta sa ma ameninte pentru asta, am gasit si eu de cuviinta sa ii raspund intr-un fel.

Faptul ca in momentul asta IMMO dispune de resurse uriase si isi permite sa lanseze 17000 de atacuri, in timp ce au toata granita blindata cu cate 120k aparare pe fiecare sat este o realitate, dar asta nu da dreptul unui conducator sa faca misto, pe forumul extern, de niste jucatori care isi joaca sansa cu sportivitate si incapatanare.

Cam asta a fost tot, daca intelegeti ce am vrut sa spun bine, daca nu...mi-e egal :)
 

DeletedUser3192

Nu ma "laud", asa cum spui, pur si simplu am raspuns unui post pe care eu l-am considerat rautacios si deplasat, ala cu bancul despre stergere. Mi se pare ca acel banc este o laudarosenie mult mai mare decat statistica pe care am amintit-o eu.

Cred ca respectul pentru adversar ar fi trebuit sa isi aiba locul aici, mai ales cand esti superior la toate capitolele, si cel cu care te lupti nu cedeaza. Incercam sa imi apar colegii care merita tot respectul, in nici un caz sa fie luati in ras prin glume proaste. Asa ca, daca gykanes a gasit de cuviinta sa ma ameninte pentru asta, am gasit si eu de cuviinta sa ii raspund intr-un fel.

Faptul ca in momentul asta IMMO dispune de resurse uriase si isi permite sa lanseze 17000 de atacuri, in timp ce au toata granita blindata cu cate 120k aparare pe fiecare sat este o realitate, dar asta nu da dreptul unui conducator sa faca misto, pe forumul extern, de niste jucatori care isi joaca sansa cu sportivitate si incapatanare.

Cam asta a fost tot, daca intelegeti ce am vrut sa spun bine, daca nu...mi-e egal :)

touché :( Intentia mea nu a fost sa imi bat joc sau sa ma laud: pur si simplu un coleg la compus/adaptat si mi-a placut! Totodata si-a atins si scopul: am vrut sa mai dezmortesc forumul si pt o perioada de timp vad ca am si reusit.

Cat despre 120k deff pe fiecare sat din granita astea sunt basme. Aveti PEOPLE+ REAL peste 60 de mii de sate: sa nu imi spui ca din alea 60 de mii minim 20 de mi nu sunt de atac ca nu te cred! Asta face diferenta dintre noi si voi - IMMO intotdeauna a stiut sa isi valorifice resursele.

Sory de gramatica dar tocmai vroiam sa ma bag la somn :))

PS: am pus toate 3 triburile pt ca unii jucatori au fost si in RTALS/IMMO si de aceea am vrut sa nu se piarda nimic!
In plus IMMO+RTALS+ noobs sunt dintotdeauna de nedespartit :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35216

:) te rog sa verifici... suntem la tema de spam.... este un banc!
daca era postat la tema de razboi... mai intelegeam sa te superi... dar asa?
 

DeletedUser

Cat priveste echilibrarea...nu mai e posibila, harta e demult dezechilibrata

Cum se face ca de cand sunteti in razboi cu Immo+Rtals+noobs harta este dezechilibrata si cand erati aliati si luati la tranta k78 sa maturati cu o zona slaba din G~E, VM-EC-ul se batea cu pumnii in piept. In zadar in opinia mea avand in vedere ca zona era inactiva si cucereati "sate de barbari cu proprietar". Ma intreb de ce nu putea VM-EC si NG sa se mandreasca cu cuceririle din k66?!...oare pentru ca acolo pierdea, ce-i drept greu, usor usor din granita?...si asta in conditiile in care erau ajutati de aliati si cu sprijin si cu atac...
 

DeletedUser22880

Cum se face ca de cand sunteti in razboi cu Immo+Rtals+noobs harta este dezechilibrata si cand erati aliati si luati la tranta k78 sa maturati cu o zona slaba din G~E, VM-EC-ul se batea cu pumnii in piept

Hmm...mie mi-a spus asta fetita mea de clasa a treia, avea tema adunarea numerelor naturale...

Cat despre perioada de care vorbesti, mi-am spus mai sus parerea :

Nu am intrat aici ca sa ma cert cu cineva, e o statistica, oricum, daca te referi la perioada cand luam sate in k78 fara nici o problema, atunci le luam din GE, nu din IMMO. Si, nu sunt foarte mandru de acea perioada, au fost multi jucatori buni acolo care nu au avut nici o sansa si care chiar au dat stergere de cont.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

aliv cred ca mai bine ti-ai vedea de treaba si ai incerca sa faci si tu ceva pe harta

iar vrajeli ca noi avem mai multe sate e doar vina voastra ca la declansarea razboiului IMMO-VM-EC eram cam la egalitate din punct de vedere la numarul de sate(cu un mic plus de partea noastra dar care daca erati bine organizati puteati sa il refaceti)

problema a fost la voi ca pierzand cate 1000 de sate pe luna chiar mai bine in primele luni era normal sa ajungeti in situatia in care sunteti
 
Sus