Tribul perfect

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Adenauer

member
Scor reacție
105
Am incercat sa gasesc trasaturile jucatorului perfect de triburi si pot spune ca intr-o mare masura le-am gasit impreuna. Acum va provoc la o noua dezbatere. Care considerati voi ca sunt trasaturile pe care ar trebui sa le aiba tribul perfect, indestructibil?
Si o a doua intrebare, considerati ca exista tribul perfect? Sau a existat vreodata un trib perfect?

PS: La fel ca si precedentul topic, si acesta va avea o viata destul de scurta, in functie de interesul aratat de voi. :)
 

DeletedUser12196

finule, esti un om de cuvant.
stiam eu de ce te plac.:D:D:D
 

DeletedUser25903

Sa aiba jucatori cu cate o trasatura a unui jucator perfect! Iar acei jucatori sa fie prieteni! :))
 

DeletedUser

Aka(lumea clasica) poate fi un exemplu:)) nu stiu cum e organizarea in interior...dar vazut de la exterior mi se pare un trib foarte bun aproape de perfectiune:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

foarte aproape de ei este si Omerta daca ne uitam in clasament :)
si clasicul la fel
 

DeletedUser

Da sunt de acord cu tine:) si omerta am uitat chiar imi place acel trib...pe clasica nu a avut parte de multa actiune dar pe 20 din cate imi aduc aminte a fost un ,,titan``:D
 

DeletedUser

Tribul perfect mie mi se pare ca ar fi acel trib in care tori membri gandesc la fel si se respecta intre ei,plus au si o varsta...nu toti copii de 14 ani ...si stiti bine de ce zic asta ,nu trebuie sa mai aduc argumente...acolo unde este unitate, respect intre membri si conducere competenta ,eu zic ca se poate numi un trib ,aproape de perfectiune!

Un trib perfect nu cred ca va exista vreodata! Asa cum ,omul nu poate fi perfect,atunci nici acel ,,ceva" facut de om ,nu poate fi perfect!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ludacrisss sunt perfect de acord cu tine cu o exceptie. Varsta nu e un criteriu atat de important cred eu. De exemplu, am avut acum cateva lumi un coleg care era vecin cu mine. Avea 15 ani daca tin minte bine :) Mi-a fost cel mai loial coleg de pe acea lume. La sfarsit, cand a decis sa se lase (avea admiterea cred si nu mai avea timp) am realizat ca am ramas cam singur pe acolo :)) era foarte istet pustiul, mai istet decat jucatori mult mai in varsta cu care am jucat. E posibil sa fie doar o exceptie dar eu nu cred. Cu siguranta varsta conteaza fiindca nu are mintea foarte coapta. Dar ca si coleg care nu e in functie de conducere sau altceva complicat si un astfel de jucator poate ajuta la crearea tribului perfect. Sau cel putin asta e parerea mea
 

DeletedUser

Stiu ce zici...dar acestea sunt exceptii si iti zic de ce...mai sus vrobeam de membri care gandesc la fel...nu poti baga un pusti in aceeasi oala cu un om de peste 20 de ani sa zic asa...si iti spun si de ce,printre alte motive care nu le mai zic,acest joc este un joc de socializare si strategie...iar la varsta aia nu stiu cat de slefuite sunt aceste calitati...

Pana la urma vorbim la modul general,nu zic ca nu sunt pusti destepti care vor sa invete si chiar isi depasesc maestrul,ca sa zic asa :D pentru ca ei sunt mici ,ia de colo putin de colo putin si poate lua lucrurile bune...in schimb un adult,deja are o personalitate proprie ;) un caracter ,care se formeaza de-a lungul vietii,din susuri ,coborasuri,victorii si infrangeri ;)
Sunt sigur ca intelegi ce vreau sa spun!
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Eu n-am vazut trib perfect, dar am jucat intr-unul care s-a apropiat de perfectiune, pentru o perioada relativ scurta ce-i drept :D
 

DeletedUser

inteleg perfect si sunt de acord cu tine.
o seara placuta in continuare :)
 

DeletedUser

Pana la urma parerile sunt impartite si fiecare gandeste in felul lui ;) eu respect parerea fiecaruia,dar daca nu imi aduce alte argumente,plauzibile...o tin pe a mea :D
 

DeletedUser12196

:rolleyes:NU EXISTA TRIBUL PERFECT ! cum nici oamenii nu sunt perfecti. sunt triburi bune in care jucatorii colaboreaza si au un obiectiv comun si triburi aparent bune. Un trib perfect ar trebui format din jucatori care se cunosc bine si stiu ce vor. O intreaga teorie a imposibilului...:D
 

DeletedUser

:rolleyes:NU EXISTA TRIBUL PERFECT ! cum nici oamenii nu sunt perfecti. sunt triburi bune in care jucatorii colaboreaza si au un obiectiv comun si triburi aparent bune. Un trib perfect ar trebui format din jucatori care se cunosc bine si stiu ce vor. O intreaga teorie a imposibilului...:D

vezi noobs l10... ce duc lipsa in anumite parti ale jocului(banuiesc ca au si ei deficiente) compenseaza prin unitate si maturitate
 

DeletedUser6681

:rolleyes:NU EXISTA TRIBUL PERFECT ! cum nici oamenii nu sunt perfecti. sunt triburi bune in care jucatorii colaboreaza si au un obiectiv comun si triburi aparent bune. Un trib perfect ar trebui format din jucatori care se cunosc bine si stiu ce vor. O intreaga teorie a imposibilului...:D


ce repede spargi tu vis3le
 

DeletedUser12196

bunul meu domn, nu eu o fac.eu sunt inca o idealista si vis3z sa joc intr-un trib perfect dar experienta mi-a aratat ca nu exista asa ceva.iti reamintesc ca jucam pe mai multe conturi ale unor prieteni in acelasi timp (eram sitter cu parola). era amuzant dar nefiind conturile mele aveam doar grija sa nu pierd sate si sa cresc conturile. nu aveam nici handicapul incepatorului pe care l-am cunoscut ulterior cand mi-am creat propriul cont.mi-a placut mult admosfera din SH, mi-am facut multi prieteni in UNITED,am fost ajutata de Xena atunci cand nimeni nu-mi dadea vre o sansa fiimdu-mi primit in HAITA unul din conturi.Am jucat pe doua conturi in SOF, am jucat un timp si pe un cont in CIRC si lista poate continua caci doi ani am jucat doar ca sitter.nimeni nu a stiut ca joc pe mai multe conturi (nu mai mult de 5 o data ).nu voiam ca cineva sa incerce sa se foloseasca de acest avantaj.deci, stiu ce spun.NU EXISTA TRIBUL PERFECT !
( daca voi veti hotara sa jucati pana la capat si sa nu renuntati cand dati de greu, atunci sunt dispusa sa joc alaturi de voi.anuntati-ma si pe mine.)
 

DeletedUser38225

Cata determinare si atasament detine sexul frumos, nu ca baieti care se lasa la prima grea incercare :D

In opinia mea tribul perfect nu are legatura cu "prietenia" sau "interese comune", membrii pot sa aiba interese diferite sau sa se urasca, dar atata timp cat se respecta si se ajuta pt interesul tribului atunci sunt un trib "reusit", dar chiar si asa pot sa esueze. Cel mai important lucru pe acest joc este activitatea, dorinta de "a invata" (bineinteles se presupune ca ai de unde invata) si asa cum stimabila de mai sus mentioneaza, este nevoie si de "determinare"=ambitie=puterea de a nu te da batut=incapatanare :D

Sunt de parere ca de astfel e nevoie pt a forma un trib aproape de perfect:p
 

DeletedUser35377

pana acum doar tribul SCITII a fost perfect,fiind singurul trib care a inchis vreo lume pe .ro
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus