Palmares 2011

  • Autor subiect DeletedUser39475
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Eu is tare curios cum de alegeti voi clasic ca cel mai defensiv trib ca in razboaiele avute clasic a inaintat in nici un caz nu a stat sa apere o granita plus de asta in top 20 la agresori nu are jucatori mai putini ca celelalte triburi, normal ca fiecare jucator are parerea proprie dar voiam sa vad cat e de realist clasamentul asta.
 

DeletedUser

a inaintat datorita diplomatiei nu ca ar fi un trib offensiv,unde am vazut rapoarte toate satele voastre erau blindate rar gaseai unul mai accesibil...aveati aparare multa??sau atac? sau era ceva suspect?

multe intrebari putine raspunsuri;)

Ca agresor
Loc Numele tribului Cucerit
1 Vechea garda a samurailor 121,35 Mio.
2 Mason 108,19 Mio.
3 MAGNIFICII 79,32 Mio.
4 Classic eLite 78,86 Mio.

so specificat acolo,ca nu conteaza inamici invinsi dar fie vorba,sunteti ultimi din triburile care conteaza pe lumea asta
 

DeletedUser

Asa si in analiza ta te-ai uitat putin la clasic sa vezi cati aveau 1-2 sate, sa observi ca is foarte multi jucatori intrati mai tarziu?. iar faza cu satele blindate arata ca erati in eroare, probabil ca asta e si unul din motivele pentru care pierdeati teren. Venea bau bau si planta trupe in sate, mama da ce va plac fanteziile. Sau sf-urile?
 

DeletedUser

vorbeste cu marmota poate te asculta.cu bine;)
de eram doar eu de parere,era ok,ramaneam eu singurul idiot dar is mai multi;)
 

DeletedUser

E nasol inseamna ca mai ai multe de invatat, nu mi-ar placea sa fac parte dintr-un trib condus de tine pentru ca e clar ca nu poti pricepe cum sa te aperi de vreme ce arunci vorbe goale si bazaconii pe aici. Pot intelege frustrarile dar daca vei crede in continuare in fantezii de genul asta atunci o sa ti-o furi mereu si intotdeauna bau bau va fi de vina. Sa ai o zi faina.
 

DeletedUser

am pierdut eu vreu nrazboi?
apropo nu e tribul meu si nici nu il conduc
joc de doar de fun
cu bine;)
 

DeletedUser

Clasic ataca mason o data la 4-5 zile, mai vreau sa vad un trib de pe clasica care ataca cu frecventa asta, apropo de trib defensiv, in top 20 la agresori 6 sunt din clasic in conditiile in care noi am dat foarte mult timp cu moral mic. Eu eram doar curios sa vad cum de s-a ajuns la concluzia ca e clasic trib defensiv si m-am lamurit, faptul ca stim sa ne aparam la organizate inseamna ca suntem defensivi sau ca bau bau aduce trupe.
 

DeletedUser

faptu ca ai spioni spune multe;)
si eu asi stii sa ma apar,de ma anunta unul cu o sapt inainte vezi ca pe jucatorul x il va ataca jucatori y pe satele z;)
si clasicu a atacat o singura data org pe rakiu,nu stiu de unde ai scoso pe asta la 4-5 zile
sau la tine de un jucator deal tau ataca altu deal meu inseamna ca ca e org??
dintre atacuri 1 la 1 nu ies cine stie ce agresori
 

DeletedUser

Complet fals, la gabiciu au fost multe sate care erau goale la spionaj si atacate din scurt nu au putut fi luate, sper ca nu ma contrazici pentru ca am fost si eu sitter. Intr-un razboi informatia e importanta insa mult mai important este sa stii ce sa faci cu ea si cum sa te feresti ca adversarul sa nu afle lucruri care te pot pune in dificultate si voi aveati spioni de ce nu ati reusit acelasi lucru? Phoenix iti spune ceva? Eu ma refeream ca la 4-5 zile atacau mai multi jucatori ca asa se ataca mult mai des ai dreptate.

Iar daca asta e statistica de trib defensiv inseamna ca vorbim ca sa ne aflam in treaba sau sa fim pe invers.

Parte 1:
Triburi: Clasic
Parte 2:
Triburi: Mason, Mason1, Mason2, Mason3, Mason4, Mason5, Mason6

Timeframe: Luna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 517
Tabăra 2: 220
Diferență: 297
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

tabara 1: 517
tabara 2: 220
220 x 2 < 517 (am luat de la voi de 2 ori si ceva mai multe sate)

numar de sate mason+cele 6 academii: 4859+670+1193+699+701+520+273 = 8915
numar de sate clasic = 4283

4283 x 2 < 8915 (aveti de 2 ori si ceva mai multe sate ca noi)

cine e mai ofensiv?
sau cine isi foloseste ofensiva cu cap?

emy ... daca nu cerseai pna personal cu noi, acum probabil mai aveai doar satele din nucleul mason...
deci te rog canta la alta masa, ca nu impresionezi pe nimeni.
 

DeletedUser

=)))))))
eu pna personal cu voi?
de il cerseam eu ,cand am dat 2 full-uri de ce ati sarit toti cu gura,de ce ataci?
de aveati sange in instalatie ati fi atacat,fara comentari

tullio25 stie mai bine despre ce e vorba,eu mi`am datorit cel mai mult pace cu voi pentru ca stiam ceva lume,cand so rupt pna din cauza conduceri
am zis ca nu voi ataca clasicu din respect fata de uni membri care erau chiar pe creanga mea,atunci el a spus ca nici noi nu vom da in tine
vonkesh,de nu stii despre ce a fost vorba mai bine ai tacea;)
unde am intrat eu in razboi so vazut diferenta,iti pot spune prieteni din r.s;)
de cantat te poftesc eu la alta,ca tu ai intervenit in discutie nu eu,asta zice multe;)
plictiseala probabil

vorbind de ofensiv,e foarte usor cu o singura granita sa cuceresti sate
iar diferenta dintre numaru mare de sate luate nu compenseaza numaru vostru mic de inamici invinsi de aici reiese ca satele erau majoritatea goale
si erau goale ca uni mai si dormeau,avea un serviu nu statea toata ziua pe joc,de nu uitam la innobilarile voastre majoritatea sunt luate noaptea tarziu sau dimineata la 7
la gabiciu,nu mai comenta ca te faci de ras,ati vazut cu o sapt inainte ca era tinta si unde va fi atacat,in timpu asta puteati trimite trupe si retrimite de va plictiseati
a fost floare la ureche sa blindezi satele atacate si unde venea din scurt,bagati si voi aparare din scurt de pe gabiciu,mare treaba ai facut tu prin spionajele unde erau sate goale...
zici de phoenix.acolo alta panarama de jucator,o vazut 200-400 de atacuri nu a mai intrat pe cont...a ajuns si pe galben acel cont,deci e foarte greu cu cont inactiv la luat sate
la rakiu....un cont perfect dar un jucator varza
de era unul care stia jocul de la inceput nu pierdea nimic omul...dar unde nu e cap vai de picioare
am remarcat organizatul ala ca unul bun,felicitari

o venit pacea acum gandim ca asociati nu dusmani,e opinia mea si mio pastrez
 

DeletedUser38860

emy ... daca nu cerseai pna personal cu noi, acum probabil mai aveai doar satele din nucleul mason...
deci te rog canta la alta masa, ca nu impresionezi pe nimeni.

Din cate am auzit tot Masonul a cerut PNA cu voi chiar zilele astea.

@Emy - Ce ai luat frate tu din R.S ? Sate de la un jucator care nu a mai intrat 4 zile? Uita-te sa vezi ce mesaj a dat ala de la care ai luat satele . Plus de asta cu internele vad ca stai cel mai bine.
 

DeletedUser

=)))))))
eu pna personal cu voi?
de il cerseam eu ,cand am dat 2 full-uri de ce ati sarit toti cu gura,de ce ataci?
de aveati sange in instalatie ati fi atacat,fara comentari

tullio25 stie mai bine despre ce e vorba,eu mi`am datorit cel mai mult pace cu voi pentru ca stiam ceva lume,cand so rupt pna din cauza conduceri
am zis ca nu voi ataca clasicu din respect fata de uni membri care erau chiar pe creanga mea,atunci el a spus ca nici noi nu vom da in tine
vonkesh,de nu stii despre ce a fost vorba mai bine ai tacea
unde am intrat eu in razboi so vazut diferenta,iti pot spune prieteni din r.s
de cantat te poftesc eu la alta,ca tu ai intervenit in discutie nu eu,asta zice multe
plictiseala probabil

vorbind de ofensiv,e foarte usor cu o singura granita sa cuceresti sate
iar diferenta dintre numaru mare de sate luate nu compenseaza numaru vostru mic de inamici invinsi de aici reiese ca satele erau majoritatea goale
si erau goale ca uni mai si dormeau,avea un serviu nu statea toata ziua pe joc,de nu uitam la innobilarile voastre majoritatea sunt luate noaptea tarziu sau dimineata la 7
la gabiciu,nu mai comenta ca te faci de ras,ati vazut cu o sapt inainte ca era tinta si unde va fi atacat,in timpu asta puteati trimite trupe si retrimite de va plictiseati
a fost floare la ureche sa blindezi satele atacate si unde venea din scurt,bagati si voi aparare din scurt de pe gabiciu,mare treaba ai facut tu prin spionajele unde erau sate goale...
zici de phoenix.acolo alta panarama de jucator,o vazut 200-400 de atacuri nu a mai intrat pe cont...a ajuns si pe galben acel cont,deci e foarte greu cu cont inactiv la luat sate
la rakiu....un cont perfect dar un jucator varza
de era unul care stia jocul de la inceput nu pierdea nimic omul...dar unde nu e cap vai de picioare
am remarcat organizatul ala ca unul bun,felicitari

o venit pacea acum gandim ca asociati nu dusmani,e opinia mea si mio pastrez
Nu te increde prea mult, Tu reuseai sa te tii in fata clasicului...probabil cum a facut rakiu...e mai mult ca probabil acest lucru:)
Clasic e un trib care e greu de egalat in ceea ce priveste jocul, parerea mea putine triburi din .RO se pot compara cu acest trib:) si tu un player te tineai pe deasupra cum ai zis tu iti puneai si amprenta asupra lor:O?O esti zeul triburilor sau esti zeul spamului:)
Sunt jucatori foarte buni in clasic, si o conducere incredibil de buna:)
Nu stiu ec va fi pe viitor dar stiu ce se intampla in prezent si Clasic e un trib admirabil,sau poate tu emy cucereai cate 3 playeri de la Clasic pe noapte:>?
Dar cum ai zis tu sa o lasam asa:)
 

DeletedUser

Ce tot o freci cu rakiu

Parte 1:
Triburi: Clasic
Parte 2:
Jucători: Rakiu

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 78
Tabăra 2: 42
Diferență: 36

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 771,497
Tabăra 2: 388,552
Diferență: 382,945

chart


36 de sate e joaca de copil....
o las asa cu jocatori care au facut ceva in razboiul asta,tu ai facut act de prezenta
felicitari lui ralf10,n-am nobli,tullio25,ramses,evoluti0n,simonica si lady B

nu stiu cum mai statea clasicu de r,s si mason avea pace si ataca clasicu eram curios tare
 

DeletedUser

Sunteti o familie de 6 triburi:) si cum am spus nu o sa vezi pe multe lumi trib precum e Clasic:)
O zi buna iti doresc:)
 

DeletedUser

Emy devi penibil, atata iti spun nu te mai abera, lasa gogosile si tribul clasic in pace sa nu termini lumea clasica mai repede decat te-ai astepta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

=)))
si unde ai vazut tu clasic vs mason,si atat 1 vs 1???
ca cu r.s mereu am fost in conflict,vorbeste gura fara tine
apropo andr3yyy,postez si aici?
de ce ati facut pna cu clasic??
iti dardie gogosari=)))?
jucatori inactiv dar cu toti am discutat cu o zi inaintea atacului
pe ala de l`am innobilat tot,o zis ceva de genu
"am intra si eu azi mai tarziu,si am pierdut toate satele"

Eu personal am cerut refacerea pna,dar am fost refuzat
dupa e istorie nu dau din casa


cata700,cauta si alte cuvinte ca is satul de gogosi si minciuni,poate imi arati tu unde am mintit eu?
cand chiar tullio25 imi da mesaj cu o zi inainte si imi zice,auzi aveti organizat pe gabiciu=))))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus